Quake III Arena
Aki még nem ismerkedett volna meg a játékkal a mobilszoftverek kínálatában, elöljáróban annyit, hogy ex-gördeszkás mivoltomból fakadóan, talán némi elfogultsággal -ezt ki-ki ítélje meg maga- a legjobb játékomként számon tartott Tony Hawk után -a Star Wars: The Force Unleashed-et is megelőzve- a kedvencemnek tartom ezt a remeket. Mely azt hiszem annyira nem meglepő az 5-10 megás 5 perces N-Gage játékok korában, hiszen ezt a játékot a Playstation 2 első nagy riválisának a Sega-nak a Dreamcast nevű konzolára írták, bő 10 éve, és akkoriban az ászok ásza volt a gém az FPS-ek világában, míg napjainkban a mobil játékok világát hódította meg egy lelkes programozó segítségével, aki mindezt adományokért, semmilyen kötelezett ellenszolgáltatásért tette közzé. Kicsit bővebben a játék további fejlesztéséről, az úri ember munkásságáról -amibe a szóban forgó játék első két része is beletartozik- igen puritán, de nagyon lényegre törő
oldalán olvashatunk, és amennyiben támogatni szeretnénk-e tehetséges, és igen szociális feladatokat kitöltő symbian programozó tevékenységeit, azt a
download menüpont alatt tehetjük meg.
Telepítése
!!! A játékkal jelenleg kompatibilis minden s60v3 FP1-es telefon, aminek legalább 80MB szabad memória áll rendelkezésére. !!!
Konyha nyelven, Salmi weboldaláról és saját fordításomban.

(még egyszer...)
1. Lépés;
Töltsük le innen a
"baseq3" nevű mappa számunkra szükséges részeit.
2. Lépés;
A memóriakártyán/belső tárolón hozzunk létre egy quake3 mappát.
3. Lépés;
Most a baseq3 mappát másoljuk át a quake3 mappába. (Így kell kinézzen: *:/quake3/baseq3/*.pk3)
4. Lépés;
Tegyük fel a P.I.P.S
ezen verzióját és
A; Amennyiben 3D gyorsítós készülékkel rendelkezünk (N95 8GB, E90, N82) a keret program
ezen verzióját telepítsük!
B; Ha FPU nélküli telefonnal rendelkezünk, akkor pedig
ezt a verziót telepítsük.
És már
FUT A JÁTÉK.
Ezek után futtatáskor előfordulhat, hogy lassan indul el a Quake III, tehát türelem. Amennyiben a játék nem indul, megnézhetjük, hogy mi volt a hiba az általa létrehozott q3_log.txt fájlban, amit a quake3 mappában találunk.
Irányítás beállítása;
Most már csak be kell állítanunk az irányítást, amit akár saját magunknak leginkább kézre eső módon, vagy akár néhányunk által beváltnak vélt beállítással is megtehetünk. Saját beállításhoz ajánlatos elindítani egy meccset a legkönnyebb fokozatra állítva, ahol kipróbálhatjuk mennyire működik az elképzelésünk a gyakorlatban is, és így a játék folyamatában is egy megállítással állítgathatjuk át a vezérlőgombokat, még pedig a setup, és annak controlls almenüjében.
Állóképernyőhöz, töltsük le az Andy1210 által confizott
fájlt, melyet egyszerűen másoljunk az *:/quake3/baseq3 mappába.
Fektetett módhoz pedig a saját elképzelésem tudjátok letölteni
innen, amit szintén a leírt bemásolós módon tudtok majd használni.
Saját beállításaim, és némi segítség az apró betűs settings menüponthoz, saját beállításokhoz:
Többjátékos mód
A többjátékos módhoz szükséges hozzáférési pontot, az op. rendszerünk közreműködésével, a megszokott módon is kiválaszthatjuk, de ennek ellenére ajánlatos a játékban használt hozzáférési pontot előre beállítanunk, amit ha megtettünk újra kell indítanunk a játékot. (kivéve, ha nagyon gyakran más módokon csatlakozunk a netre, hol wi-fi-in keresztül, hol 3g-én vagy HSDPA-án)
Ezután a játék már automatikusan ezt fogja használni, és ha működik is, akkor kérdezés nélkül csatlakozik is majd.
A dolog nem különbözik a telefonjainkról indított helyi szerverek esetén sem, ott is hasznos lehet beállítanunk ezt hozzáférési pontot. Előfordulhat, hogy az adott hálózat nem áll rendelkezésünkre (pl.: offline mód, WLAN-tól messze vagyunk) és nem tudunk csatlakozni, ebben az esetben azonban visszaállítódik az eredeti állapotra a beállítás, majd rákérdez, hogy milyen alternatív úton akarunk csatlakozni. (h.pontot utána ajánlatos újra beállítani)
Ha ezzel megvagyunk, a Multiplayer opció alatt, a Servers almenüt nyilazzuk át "Internet"-re. Ekkor elkezdi letölteni a serverek listáját, ami eltarthat egy kis ideig, addig türelem. Ha megvan válasszuk ki, és csatlakozzunk fel. Előfordul, hogy valamilyen hiba üzenetre hivatkozva a játék nem tud belépni egyes arénákba, ekkor keressünk másikat. (Nekem addig sikerült a dolog, hogy beléptem, betöltötte a pályát, a többi online játékost, és a tárgyakat, aztán leállt, és nem jutottam be, ha valakinek sikerül, az írja meg)
Bluetooth egerek és billentyűzetek használatának leírását pedig itt találjátok. (feltöltés alatt)
(ha bármilyen információ változást tapasztaltok, kérem írjatok privátba, hogy a lehető legegyszerűbben, -a téma első oldalán- szolgálhassunk a legfrissebb, és legvalódibb információkkal egymásnak)