Garmin térképek

GPS-ekkel kapcsolatos témák
csiibe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010-09-28 kedd 21:03:17
Készüléktípus: VIVAZ
Has thanked: 25 times
Been thanked: 0

Re: Garmin térképek

Hozzászólás Szerző: csiibe »

Kösz a választ!
Igen, mostanra már töröltem majdnem mindent.
Sikerült feltelepítenem először a Garmin ANT Agent 17 MB és a Garmin MapSource 58 MB programokat. Patch-eltem. Igaz, hogy nálam a c:\ alatt is van egy Garmin mappa, de azt valószínű én kreáltam, de ha a c:\Program Files (x86)\Garmin alatt levő MS.exe-t felülírom a patch Ms.exe-vel, az hat. Hitelesíti a korábban kgen 1.5-vel kezelt 2015.20 térképet. Ollózható stb.
Csak éppen még mindig nem küldhető egyik eszközre sem. Adja az e.mail küldésének a lehetőségét a szövegével együtt. Ezzel is indultam az elején, de már csak ez a probléma maradt.

Ha megfigyeled a hibaüzenet végét: Type: Standard Windows Error Code: 5 A hozzáférés megtagadva. Path: C:\Users\ÖREGLALI-2\AppData\Local\Temp\MapSource\GdxIndexBuilder/\00003339.SRT</Extra> rettenetesen hasonlít a 2015.10 ID számára. Ha így van nem tudom mit keres még a rendszerbe, mert már töröltem régen.

De ugyan így nem tudom elküldeni a NG. Hingary 7.0 térképpel készített fájt sem a készülékre.
Gondolod töröljem az összes térképet és elejétől kezdve újra letöltsem, kicsomagoljam stb. a térképeket? Ha kell megteszem. Mondod?
Vagy esetleg csak töröljem ezt a 00003339.srt fájl?

üdv:
csiibe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010-09-28 kedd 21:03:17
Készüléktípus: VIVAZ
Has thanked: 25 times
Been thanked: 0

Re: Garmin térképek

Hozzászólás Szerző: csiibe »

Vettem egy nagy levegőt és Tc.-t használva letöröltem ezt a 00003339.srt fájlt.
Bármelyik térképpel készített fájlt most áttudom küldeni a készülékre. Úgy néz ki, hogy ez a gond megoldódott.
De keletkezett egy másik, ami persze nem most jelentkezett, hanem ezekben a össze-vissza töltögetős időszakban. Pár hete vettem észre, amikor elindítottam a készüléken a Garmin Mobil XT programot.

Képernyőn: 1. Vásárold meg és gyerünk!
2. Kipróbál. kezdete
3. Termékkód megad.
4. Csatlakozás a Garmin GPS rendszerhez

Kérlek, javasolj valamit! Mit tegyek?

üdv:
GZL
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2011-02-07 hétf. 17:20:07
Készüléktípus: NOKIA C5-03+LUMIA 620
Has thanked: 22 times
Been thanked: 4 times

Re: Garmin térképek

Hozzászólás Szerző: GZL »

Ha a navi azt írja ki,hogy a "Térképek nem hitelesíthetők" akkor mi a gond?
These users thanked the author GZL for the post:
csiibe (2014-08-22 pén. 10:25:56)
Rating: 2.63%
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: Garmin térképek

Hozzászólás Szerző: laci64 »

csiibe írta:Képernyőn: 1. Vásárold meg és gyerünk!
2. Kipróbál. kezdete
3. Termékkód megad.
4. Csatlakozás a Garmin GPS rendszerhez

Kérlek, javasolj valamit! Mit tegyek?

üdv:
GZL írta:Ha a navi azt írja ki,hogy a "Térképek nem hitelesíthetők" akkor mi a gond?
Nincs feloldva a térkép a készülékhez.
These users thanked the author laci64 for the post:
csiibe (2014-08-22 pén. 10:28:22)
Rating: 2.63%
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
csiibe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010-09-28 kedd 21:03:17
Készüléktípus: VIVAZ
Has thanked: 25 times
Been thanked: 0

Re: Garmin térképek

Hozzászólás Szerző: csiibe »

Nem értem pontosan, amit írtál. Gond az, amit felül leírtam.
Az MS-ben a térképek fel vannak oldva és a hitelesítés is sikerült? Most sikerül átküldenem a fájlt
Ennek ellenére, amikor bekapcsolom a készüléket, mindjárt a fenti képernyő jön elő.
Talán a készülék Garmin programján belül kellene valamit módosítani?

Laci! Te is azt írod? Akkor mattot kaptam, mert a Map Produkt Manager-ben azt írja, hogy a 2015.20 és a NG. Hangary 7.0 is "feoldva" van.
Hogy van ez? Na most mire gondoljak?


üdv.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csiibe 2014-08-21 csüt. 12:15:27-kor.
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: Garmin térképek

Hozzászólás Szerző: laci64 »

csiibe írta:Nem értem pontosan, amit írtál. Gond az, amit felül leírtam.
Az MS-ben a térképek fel vannak oldva és a hitelesítés is sikerült? Most sikerül átküldenem a fájlt
Ennek ellenére, amikor bekapcsolom a készüléket, mindjárt a fenti képernyő jön elő.
Talán a készülék Garmin programján belül kellene valamit módosítani?

üdv.
Az xt-nek is van egy id azonosítója. Azzal csináltad a feloldó kódot? Ha nem, akkor nem fogja látni a térképet. Ill van egy gmapsupp.unl, ennek kel tartalmaznia a feloldó kódot, ha nem az előbbivel oldottad fel.

http://d816.uw.hu/GMobileXT.rar
These users thanked the author laci64 for the post:
csiibe (2014-08-22 pén. 08:34:32)
Rating: 2.63%
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
csiibe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010-09-28 kedd 21:03:17
Készüléktípus: VIVAZ
Has thanked: 25 times
Been thanked: 0

Re: Garmin térképek

Hozzászólás Szerző: csiibe »

Persze, a kártya ID-vel kezdem felül.
E nélkül gondolom MS-ben a térképeket nem is lehetne ollózni és átküldeni, ha a térképek ne lennének feloldva. Vagy?

Fent az előbbit szerkesztettem. Elolvastad?

Egyébként egyelőre csak a ng. 7.0-t küldöm át (~100 MB) addig, amíg nincs rendben minden.
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: Garmin térképek

Hozzászólás Szerző: laci64 »

csiibe írta:Persze, a kártya ID-vel kezdem felül.
E nélkül gondolom MS-ben a térképeket nem is lehetne ollózni és átküldeni, ha a térképek ne lennének feloldva. Vagy?

Fent az előbbit szerkesztettem. Elolvastad?

Egyébként egyelőre csak a ng. 7.0-t küldöm át (~100 MB) addig, amíg nincs rendben minden.
Már csak egy ötletem van, az sw.unl. Ha az is rendben van, jónak kel lennie. Ezeket ellenőrizd le, ha ezek után sem jó, akkor látatlanban nincs több ötletem.
These users thanked the author laci64 for the post:
csiibe (2014-08-22 pén. 10:26:39)
Rating: 2.63%
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
csiibe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010-09-28 kedd 21:03:17
Készüléktípus: VIVAZ
Has thanked: 25 times
Been thanked: 0

Re: Garmin térképek

Hozzászólás Szerző: csiibe »

Megcsináltam még egyszer a térképek feloldását a telómba levő kártya ID számát felhasználva (ID=beállítások >névjegy). Az ezzel generált kóddal (felső) készítettem a jegyzettömbe egy SW.UNL és ugyanezzel a kóddal (mentés másként) egy gmapsupp.unl fájlt, amikkel lecseréltem kártya Garmin mappájában lévőkkel. A helyzet ugyanaz.

Elindítás után: Beállítás > Rendszer > GPS vevő > képernyőn: "A csatlakozás csak Garmin GPS-eszköhöz megengedett", ami elvileg SW.UNL hiba lenne. Csak hát most készítettem.

Viszont észrevéttem: Korábban, amikor az MS-ben elindítottam a "segédprogramok > készülékazonosító beolvasása" -t, mindig a kártya ID azonosítója jött elő.
Most csak véletlenül megpróbáltam, és meglepetésemre egy másik szám jött elő. Ennek a felhasználásával is feloldottam a térképeket és készítettem SW.UNL gmaps... fájlokat. Le is cseréltem. De semmi.
Később rájöttem, hogy ez, az IMEI szám. Azóta is csak ezt adja.
Nem lehet ez a hiba? Nem kellene szinkronba lenni annak, hogy itt is a kártya ID-nek kellene lenni-e? Ha nem akkor korábban miért mutatta a kártya ID-t.

Véleméy?

üdv:
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: Garmin térképek

Hozzászólás Szerző: laci64 »

These users thanked the author laci64 for the post (total 7):
nsee (2014-08-22 pén. 07:13:58) • rajavadasz (2014-08-22 pén. 08:35:19) • csiibe (2014-08-22 pén. 10:27:10) • TucsiGuy (2014-08-22 pén. 11:08:58) • Petkó (2014-08-22 pén. 19:41:28) • toncsi64 (2014-09-22 hétf. 11:04:09) • solyi (2014-12-26 pén. 21:10:44)
Rating: 18.42%
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”