Hasznos Android programok!

Minden olyan téma, ami Android operációs rendszert futtató készülékekről szól.
Fórum szabályok
Tilos a fórumban az IGO-s, Electronic Arts és Gameloft-os programok kérése, és bármilyen megosztása, belinkelése!
Az ilyen fajta tevékenység kitiltást von maga után.

Veszel-e programokat a Marketről?

Nem. Sosem vettem még semmilyen programot a Marketen.
287
56%
Igen. Megveszem, amire szükségem van.
76
15%
Volt már, hogy vásároltam.
150
29%
 
Szavazatok száma: 513

Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: nsee »

Macika írta: Nem tudom, mire gondolnak, mert csepptöltés a lítium-technológiánál NINCS!

Az akkumulátor teljes, 0-100% közötti kapacitása be van korlátozva, a 20 és 80 % közötti rész van felosztva 100 részre, ez a 100%. Tehát amikor Neked lemerülve kikapcsol a készülék, akkor elérte a 20%-ra merülését az akku és amikor a készülék 100%-ot mutat és abbahagyja a töltést, akkor kb. 80%-nál van a teljeshez viszonyítva.

Ennek technikai okai vannak, 20% alatt alámerül, tönkremegy, 80% felett pedig túltöltődhet, melegedhet, súlyos esetben akár ki is gyulladhat, fel is robbanhat.

Szóval én nem tudok ilyen dologról, ha megbuherálja a töltési algoritmust, azzal egyrészt árt(hat) az akksinak, de akár a tulajdonos testi épségének is...
Ez jó, tehát 60% amit használhatunk az akksiból.
Miért fizetem ki a 100% ot? (tudom benne van az anyag stb :hmm2: )
Nem hiszek ezekben a telefon akkumulátor javító szoftverekben.
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
Lemon
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013-06-12 szer. 18:58:57
Készüléktípus: Note 3 [XXUDMJ7]
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: Lemon »

MrAngelo írta:Üdv

Van a Battery Doctor nevű progi amit használok, nagyon hasznosnak tűnik mert egy widgettel egy kattintásra ki lehet lőni a háttérben futó folyamatokat, így energiát lehet spórolni.
Viszont az lenne a kérdésem, hogy hasznos-e a 'karbantartó töltés' funkció? Ez úgy működik, hogy teljes feltöltés után még kb. 10 percig megy ez a folyamat.
Nekem úgy tűnt, hogy lassabban merül így a tab, de simán lehet, hogy csak placebo. Nem tudom, hogy ez a plusz 10 perc csepptöltés nem árt-e az akksinak hosszú távon.
Szerintetek mit csinál ilyenkor, vagy egyáltalán mi az, hogy karbantartó töltés?
Azt nem tudom, hogy pontosan mit csinál, vagy folyik-e töltőáram és mennyi, de nincs ezzel semmi baj. A régi "buta" telefonoknál, vagy egy részüknél lehetett látni a töltőáramot, ha más nem szervizmenü buherálással. Ott lehetett következtetni, hogy mi történik. Androidnál nem láttam még ilyet.

A karbantartó töltés ez esetben szerintem csak annyi, hogy amikor feltölti 100%-ra, lásd még Macika ezirányú magyarázatát, jó neki, ha még legalább 10 percig rajta van a töltőfeszültség. Következésképpen valami áramnak csak csordogálnia kellene, mert tényleg tovább bírja, ha nem placebó.
A töltési idő gondot nem okoz. Ha mondjuk estétől reggelig töltöd, akkor sincs senki, aki t+10 perckor hajnalban lekapja töltőről. Vagy bármi egyéb alkalommal. Az elektronikának intéznie kell, hogy se túltöltés, se túlmerítés ne lehessen a lítiumos akkuknál.

Túltöltésről ebben a programban akkor beszélnek, ha 9 óránál többet van a töltőn. De különösebb problémát az se okoz szerintem.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Köszi a válaszokat.

Biztos, hogy nem lehet túltölteni, minden telóm estétől reggelig van-volt töltőn, sose volt bajuk. Illetve néhány év alatt kezdtek el púposodni. (vagy akkor mégis?) :smartass:

Eddig a battery doctor nem csinálta ezt automatikusan, este felraktam töltőre, reggel mielőtt levettem volna automatikusan felajánlotta a karbantartó töltést. Ma reggel vettem először észre, hogy kérdés nélkül automatán megcsinálta. Melegedést sose tapasztaltam.

Szóval mit ajánlatok, inkább ne használjam ezt a funkciót?
Olyat is hallottam már, hogy az a legjobb a lítiumos akksinak, ha mindig 50 és 90% között tartjuk. Ez sem tudom mennyire igaz. :hmm2:
Lemon
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013-06-12 szer. 18:58:57
Készüléktípus: Note 3 [XXUDMJ7]
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: Lemon »

MrAngelo írta:Köszi a válaszokat.

Biztos, hogy nem lehet túltölteni, minden telóm estétől reggelig van-volt töltőn, sose volt bajuk. Illetve néhány év alatt kezdtek el púposodni. (vagy akkor mégis?) :smartass:

Eddig a battery doctor nem csinálta ezt automatikusan, este felraktam töltőre, reggel mielőtt levettem volna automatikusan felajánlotta a karbantartó töltést. Ma reggel vettem először észre, hogy kérdés nélkül automatán megcsinálta. Melegedést sose tapasztaltam.

Szóval mit ajánlatok, inkább ne használjam ezt a funkciót?
Olyat is hallottam már, hogy az a legjobb a lítiumos akksinak, ha mindig 50 és 90% között tartjuk. Ez sem tudom mennyire igaz. :hmm2:
Az ún. karbantartó töltést mindig megcsinálja, ha még 10 percig rajta marad a legelső 100%-os jelzés után. Ez nem egy válaszható opció, egyszerűen idő kérdése, de nem is kell vele foglalkozni.

Pontosabban a program nem csinál semmit másképp, a töltés ugyanaz mint nélküle, csak egy elegánsnak nevezhető felület a töltés jelzésére.
10 perc, az semmi, nem ennyivel szokott tovább rajta lenni.
A másik része a task manager/killer funkció, ami más programokkal is eérhető, ha kell.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Értem én, csak itt ugye az a különbség, hogy ha simán töltöm, 100%-nál leáll, ellenben a battery doctor meg még 'beleerőlteti azt a tíz percet'.
Lemon
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013-06-12 szer. 18:58:57
Készüléktípus: Note 3 [XXUDMJ7]
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: Lemon »

Nem, szerintem nem. Mondom, hogy ugyanúgy tölt, mint anélkül töltene. Nem rak bele többet, csak egyfajta jelzés, hogy ne vedd még le a töltőről.
Azután meg úgysem 5 vagy 10 perc után veszed le, hanem általában jóval később. Hacsak nem ülsz mellette, hogy ippeg hogy áll a töltés. Szóval mondom, ne birizgáljuk tovább, ez csak egy csicsa. Ezzel együtt nem feltétlenül rossz.
These users thanked the author Lemon for the post:
MrAngelo (2014-07-18 pén. 16:08:55)
Rating: 2.63%
kisdobos
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 952
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 13:18:56
Készüléktípus: Galaxy Note4
Tartózkodási hely: Cegléd
Has thanked: 55 times
Been thanked: 6 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: kisdobos »

Ha már a töltésről beszéltek megkérdezném hogy lehet-e valami baja az aksimnak ha az ebay-ról vásárolt 4A töltőáramú töltővel töltöm?
Rom: NG1
Lemon
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013-06-12 szer. 18:58:57
Készüléktípus: Note 3 [XXUDMJ7]
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: Lemon »

kisdobos írta:Ha már a töltésről beszéltek megkérdezném hogy lehet-e valami baja az aksimnak ha az ebay-ról vásárolt 4A töltőáramú töltővel töltöm?
Attól nem, hogy akár 4 A-rel is tud tölteni. Más kérdés, hogy kell-e ennyi.
Viszont voltak olyan 2 A-es töltők az eBayen, amik eldurrantak. Szerencsére semminek nem lett baja, amit tudok, kivéve magának a töltőnek.
kisdobos
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 952
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 13:18:56
Készüléktípus: Galaxy Note4
Tartózkodási hely: Cegléd
Has thanked: 55 times
Been thanked: 6 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: kisdobos »

Lemon írta:
kisdobos írta:Ha már a töltésről beszéltek megkérdezném hogy lehet-e valami baja az aksimnak ha az ebay-ról vásárolt 4A töltőáramú töltővel töltöm?
Attól nem, hogy akár 4 A-rel is tud tölteni. Más kérdés, hogy kell-e ennyi.
Viszont voltak olyan 2 A-es töltők az eBayen, amik eldurrantak. Szerencsére semminek nem lett baja, amit tudok, kivéve magának a töltőnek.
Arra gondoltam hogy sokkal gyorsabban feltöltődik ha kell.
Rom: NG1
Lemon
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013-06-12 szer. 18:58:57
Készüléktípus: Note 3 [XXUDMJ7]
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: Lemon »

kisdobos írta:Arra gondoltam hogy sokkal gyorsabban feltöltődik ha kell.
Önmaga a sima töltés nem lesz gyorsabb, a töltőáramra vannak korlátozások.
Akkor szokott probléma lenni, ha a töltés mellett használjuk is folyamatosan a telefont, pl. navi az autóban, és a töltő nem tud akkora áramot leadni, ami a töltéshez és használathoz egyszerre kell. Ilyenkor nem tölt, vagy akár még lassan fogyaszt is. De ez inkább az 1 A vagy inkább alatti töltőknél volt.
Válasz küldése

Vissza: “Android”