Telefon váró - Bejelentésre/megjelenésre váró telefonok.

Kötetlen csevegések témái
viki071228
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2011-05-20 pén. 07:57:28
Készüléktípus: ASUS PadFone 2
Nem:
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Telefon váró - Bejelentésre/megjelenésre váró telefonok.

Hozzászólás Szerző: viki071228 »

Segal írta:Legalább az Asus bejelentett valami érdekeset (viki071228 legnagyobb bánatára)

PadFone Infinity

Kép

Mondhatni a szokásos Mobilos belső: 5 col, full HD, 2 giga ram, 13 megapixel, 32 vagy 64 giga belső memória ami nem bővíthető. Snapdragon proci (600-as)
Meg ugye a 10.1 colos táblája amibe bele lehet rakni a telefont (inkább dokkolója mert ugye a táblába nincs hardver.
Végül jöjjön a dráma: 999 euro az ára :shock: :shock: :shock: (természetesen a 32 gigásnak :laugh: )
Szia Segal! Több okból sem bánkódom az "Infinity" bejelentése miatt. ;) Az első és legfontosabb, hogy ha netán beleszeretnék miután a kezemben tartom akkor megveszem, a PadFone2-m pedig vagy marad a családban vagy eladom hisz egészen jól tartja az árát. A második, hogy az én kezem méretéhez éppen a PadFone2 méretei az a határ amit még "1-kezes" telefonnak neveznék. Ezt még tudom 1 kézzel kezelni és nem állítom ugyan, hogy teljesen kényelmesen de átérem az egész telefont. A harmadik, hogy a telefon a lekerekített sarkok helyett eléggé tégla vagy ha úgy tetszik tepsi lett szerintem. A negyedik, hogy a kijelző megnövelt felbontása számomra nem akkora szó, hogy emiatt váltsak új telefonra. Végül pedig az, hogy a 32GB-os változat ára~1.000.- euro lesz erősen elgondolkodtató. A PadFone2-t (64GB) 270.000.- ezerért vettem és annak ellenére, hogy imádom meggyőződésem, hogy ez sem ért ennyit de váltani akartam és ez valami új és érdekes volt a piacon. A leginkább a kameráját szeretem mert az első romfrissítés (JB) óta eszméletlen szép képeket és videókat készít. Nem tettem fel rá a legfrissebb JB romot, mert akik frissítettek azoknak onnantól a play-re belépve akkor is telefonnak érzékelte a rendszer ha dokkolva volt.Nekem pedig fontos, hogy lássa a play külön mint telefont és dokkolva mint tabletet. ;)
Természetesen a vélemény változtatás jogát fenntartom magamnak arra az esetre, ha mégis beleszeretnék! :lol:
Samsung Galaxy S6 Edge G925F
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Telefon váró - Bejelentésre/megjelenésre váró telefonok.

Hozzászólás Szerző: Segal »

viki071228 írta:Természetesen a vélemény változtatás jogát fenntartom magamnak arra az esetre, ha mégis beleszeretnék! :lol:
Ott a lényeg lenne rá egy nagyobb összegem hogy a megjelenése után olvasunk még róla Tőled (mármint tulajként :mrgreen: )
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Telefon váró - Bejelentésre/megjelenésre váró telefonok.

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Elég nagyra sikeredett az új Padfone. Kijelző méretéhez képest elég terebélyes darab.
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
tnorbi
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 5000
Csatlakozott: 2009-05-26 kedd 12:50:40
Készüléktípus: Huawei Mate 9
Nem: Férfi
Has thanked: 493 times
Been thanked: 507 times

Re: Telefon váró - Bejelentésre/megjelenésre váró telefonok.

Hozzászólás Szerző: tnorbi »

Első körben ez a 6 fajta lesz SIV-ből:

GT-I9500 Galaxy S IV 16 GB (White)
GT-I9500 Galaxy S IV 32 GB (White)
GT-I9500 Galaxy S IV 64 GB (White)
GT-I9500 Galaxy S IV 16 GB (Black)
GT-I9500 Galaxy S IV 32 GB (Black)
GT-I9500 Galaxy S IV 64 GB (Black)
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Telefon váró - Bejelentésre/megjelenésre váró telefonok.

Hozzászólás Szerző: Segal »

tnorbi írta:Első körben ez a 6 fajta lesz SIV-ből:

GT-I9500 Galaxy S IV 16 GB (White)
GT-I9500 Galaxy S IV 32 GB (White)
GT-I9500 Galaxy S IV 64 GB (White)
GT-I9500 Galaxy S IV 16 GB (Black)
GT-I9500 Galaxy S IV 32 GB (Black)
GT-I9500 Galaxy S IV 64 GB (Black)
Számomra meglepő lenne hogy ha nem fehér és kék változatba jelenne meg aztán majd késöbb a fekete és persze barna, rózsaszin stb.
Amúgy meg ha tényleg lesz belőle 16 gigás akkor gyakorlatilag kizárható hogy első körbe megjelenik a 64 gigás is max bejelentik hogy lesz de eleinte csak a legkissebb belső memóriás esetleg a legkissebb és a középső kapható a csúcs az mindig csak több hónapra rá.
Azt viszont továbbra is tartom hogy ezt már nem lenne szabad 16 gigás változatba kiadni. Az már szinte semmire sem elég ha játékokba is gondolkodik az ember és itthon tutira csak azt fogják árulni (hivatalos Samsung garival) ha lesz.
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Telefon váró - Bejelentésre/megjelenésre váró telefonok.

Hozzászólás Szerző: moco »

NEkem meg akár lehetne 8 gigás is a belsője. Tök mindegy, mert a belső tárhelyet amúgy sem használom. Mindenem a memóriakártyán van.
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
viki071228
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2011-05-20 pén. 07:57:28
Készüléktípus: ASUS PadFone 2
Nem:
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Telefon váró - Bejelentésre/megjelenésre váró telefonok.

Hozzászólás Szerző: viki071228 »

Segal írta:
viki071228 írta:Természetesen a vélemény változtatás jogát fenntartom magamnak arra az esetre, ha mégis beleszeretnék! :lol:
Ott a lényeg lenne rá egy nagyobb összegem hogy a megjelenése után olvasunk még róla Tőled (mármint tulajként :mrgreen: )
Nem mondom, hogy nem fordulhat elő, de momentán nem tervezem a váltást. Egyébként ha már így beszélünk róla megjegyezném, hogy igen nagy marhák ülhetnek az ASUS-nál vezető pozícióban... Nem túl sok olyan gyártót tudnék említeni aki a saját maga által kiadott "csúcskészülékének" állítana konkurenciát alig 3-hónappal az előd bejelentése után. Eltudom képzelni milyen sokan lettek volna igen mérgesek ha pl. az SIII megjelenése után 2-3 hónappal megjelent volna az SIV. Ha azt gondolják, hogy így 2x annyit fognak eladni akkor szerintem igen nagyot tévednek. Különösen ha azt nézzük, hogy pl. idehaza is még alig-alig fogyott belőle egyrészt az ára miatt, másrészt pedig mert még nincs szolgáltatóknál különböző tarifacsomagokban némileg barátibb áron. Az ASUS azt mondta, hogy ha meg is állapodnak valamelyik hazai szolgáltatóval, akkor is csak a telefon lesz náluk megvehető a dokkoló nélkül. Nemrég olvastam egy hírt az "Upfone"-on ahol valaki már konkrét árakkal írt a padfone2-ről a telenor kínálatában a dokkolóval együtt, de természetesen hamar kiderült, hogy csak kacsa. Ha tetszene az Infinity kinézete, ha odáig lennék a full HD-től és nem lenne nagy az én kezembe akkor most igen mérges lennék, hogy ilyen hamar kiadták az új padfone-t. Így viszont szerencsére nem bosszant a dolog! ;) :D
Samsung Galaxy S6 Edge G925F
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Telefon váró - Bejelentésre/megjelenésre váró telefonok.

Hozzászólás Szerző: Segal »

moco írta:NEkem meg akár lehetne 8 gigás is a belsője. Tök mindegy, mert a belső tárhelyet amúgy sem használom. Mindenem a memóriakártyán van.
mert nem játszol több gigás játékokkal
Nálam a belső memórián a játékok vannak (16 gigás a gs2-őm és épp hogy elférek rajta és most pl csak úgy tudnám feltenni a real racing 3-at ha valamit törölnék) a memóriakártyám meg 32 gigás és azon sincs sok hely de abból a következőnél már legalább tudok 64-est venni de ez a belső memória kérdésen akkor sem segít nálam :sad:
Avatar
tnorbi
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 5000
Csatlakozott: 2009-05-26 kedd 12:50:40
Készüléktípus: Huawei Mate 9
Nem: Férfi
Has thanked: 493 times
Been thanked: 507 times

Re: Telefon váró - Bejelentésre/megjelenésre váró telefonok.

Hozzászólás Szerző: tnorbi »

Várok már egy új Motorolát, ami full Google Style :D Szvsz megalázza majd az összes piacon lévő telefont.

Ezzel együtt egy érdekes hír: http://hvg.hu/tudomany/20130228_samsung_bada_vege

Szerintem kicsit sok oprendszer van/lesz...
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Telefon váró - Bejelentésre/megjelenésre váró telefonok.

Hozzászólás Szerző: Segal »

tnorbi írta:Várok már egy új Motorolát, ami full Google Style :D Szvsz megalázza majd az összes piacon lévő telefont.

Ezzel együtt egy érdekes hír: http://hvg.hu/tudomany/20130228_samsung_bada_vege

Szerintem kicsit sok oprendszer van/lesz...
A Motorola mivel nem jelentett be semmit az MWC-n számomra egyre sanszosabb hogy a Google I/O-ra tervezik a nagy bejelentést Nexus formába.
Pont pár napja volt egy cikk a neten arról hogy a Googlénak kezd nem tetszeni a Samsung térhódítása mert konkurenciát lát bennük és valahogy visszább kéne venni őket hogy a többi Androidos mobilgyártó is levegőhöz juthasson. (Szerintem tutira ezért kapta meg az LG a lehetőséget legutóbb)
Namost a Samsung se h*lye nyilván ők is azért fejlesztik a Tizen-t hogyha nagyon szewmétkedne a Google akkor viszont látásra és legyen más alternatíva (bár anélkül is lehetne de akkor megint mástól is függnek)
Szóval a Google részéről kiválló választás lehetne a Motorola mint Nexus hisz akkor házon belül tarthatja a friss Android tulajdonságait senkit sem kell idő előtt beavatni ami ugye előnyt jelent. Ez persze még nem garantálja a többi gyártó felemelkedését de egy lehetőséget igen. Kérdés nem késő e a Samsung ellen? Szerintem elkéstek.
A többi OS meg megpróbálja.
Firefox OS egyelőre teljesen másik ligába játszik nem hiszem hogy hatalmas részesedést fog összeszedni.
Tizen is bada szintjén marad ha csak a Samsung ott nem hagyja az Androidot de erre nem látok sok esélyt ahoz tényleg nagyon össze kéne veszniük.
Jolla Sailfish-nél az elképzelés jónak tűnik csak nagyon sok ideje fejlesztik így jó kérdés a lehetőség elméletben adott hisz jók az alapok de minden nap késedelemmel romlanak az esélyeik.
Ubuntu viszont még bekavarhat kérdés hogy mi is az igazi tervük a készítőknek vele mert az számomra még nem derült ki.
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”