Nokia 5800 szerviz

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
tamas21
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-09-08 szer. 19:21:22
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: tamas21 »

Nem tudom, az az igazság, hogy idegességemben sikerült jól földhöz csapni. és betört a kijelző ezt kicseréltettem. Aztán mondom frissítek rajta szoftvert, mert az idegesített fel, hogy milyen szar. Erre Angol lett. Rájöttem, hogy hogy kell magyarra frissíteni és ekkor írta ki a számítógép, hogy töltsek az aksin, mert így nem megy a dolog. ekkor szembesültem vele, hogy nem tölt, nos a Főpanel kissé meg van hajolva, de szerintem nem vészes.
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Aláírásomban a bannerre katt ott a topikom.... küldd le megnézem mi a baja ;) írj privibe, ha érdekel és megírom a címem...
Kép
Kép
kinder79
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-09-18 szomb. 20:09:02
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: kinder79 »

sziasztok

9 hónapos 5800-ám eddig teljesen hibátlanul működött,ma reggel viszont nem kapcsolt be.
Csináltam egy hard reset-et,ami letörlődött a telefonról biztonsági mentésből visszaraktam és működött,bekapcsolt.
Következő kikapcsolás után nem kapcsolt be ismét csak a megszokott Nokia feliratig és a fehér háttérig jutott el.
utánaolvastam egy kicsit és az alábbit találtam.

(Ha a telefon olyat produkál, hogy bekapcsolásnál fehér a háttér, csak a NOKIA felirat látszódik és a szokásos idő elteltével sem kapcsol be, illetve pin kódot sem kér, akkor az eljárás a következő: Aksit kivenni, memóriakártyát kivenni, akkut vissza, telefont bekapcsolni, megvárni míg minden elindul, majd a memóriakártyát visszatenni és megvárni, míg minden elindul arról is. A jelenség akkor következik be, ha a telefont PC Suite módban összekapcsolod a PC-vel és a memóriakártyára telepítesz, másolsz valamit. Ilyenkor a PC és a telefon osztozik a memóriakártya kezelésén és ez nem egészséges, ráadásul a telefon nem szerez tudomást arról, hogy a kártya már az övé, mert PC Suite módban nincs "eszköz biztonságos leválasztása" opció a windowsban. Mindegy, hogy BT vagy USB volt az összeköttetés.

Ahhoz, hogy a későbbiekben ne ismétlődjön meg, az alábbi folyamatot kell végigjátszani (vagy a sikeres újraindítás után, vagy a PC és a telefon szétválasztását követően, még az első kikapcsolás előtt): 1. Megkeresed a fájlkezelőt a telefonban 2. Kiválasztod a memóriakártyát, de ne nyisd meg, csak jelöld ki!!! 3. Opciók-> memóriakártya leválasztása. Morog, hogy pár program meg fog állni, de okézzuk le. Jelez, hogy most vedd ki a kártyát, majd nyomd meg az OK-t. Tényleg vedd ki a kártyát, OK, vissza a főmenüig, kikapcsol. Memóriakártya vissza, bekapcsol.

Ezt az egész procedúrát végigcsináltam de ez sem segített.
A telefon csak akkor kapcsol be ha memóriakártya nincs benne,bekapcsolás után kártyát elfogadja és a rajta lévő dolgok (navigáció,zenék,stb) használhatóak.

Van valakinek ötlete hogy mit tegyek ezek után,hogy ne kelljen minden bekapcsoláskor kivennem a memóriakártyát?

várom az ötleteket :wacko:

köszi
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: Damir »

kinder79 írta:sziasztok

9 hónapos 5800-ám eddig teljesen hibátlanul működött,ma reggel viszont nem kapcsolt be.
Csináltam egy hard reset-et,ami letörlődött a telefonról biztonsági mentésből visszaraktam és működött,bekapcsolt.
Következő kikapcsolás után nem kapcsolt be ismét csak a megszokott Nokia feliratig és a fehér háttérig jutott el.
utánaolvastam egy kicsit és az alábbit találtam.

(Ha a telefon olyat produkál, hogy bekapcsolásnál fehér a háttér, csak a NOKIA felirat látszódik és a szokásos idő elteltével sem kapcsol be, illetve pin kódot sem kér, akkor az eljárás a következő: Aksit kivenni, memóriakártyát kivenni, akkut vissza, telefont bekapcsolni, megvárni míg minden elindul, majd a memóriakártyát visszatenni és megvárni, míg minden elindul arról is. A jelenség akkor következik be, ha a telefont PC Suite módban összekapcsolod a PC-vel és a memóriakártyára telepítesz, másolsz valamit. Ilyenkor a PC és a telefon osztozik a memóriakártya kezelésén és ez nem egészséges, ráadásul a telefon nem szerez tudomást arról, hogy a kártya már az övé, mert PC Suite módban nincs "eszköz biztonságos leválasztása" opció a windowsban. Mindegy, hogy BT vagy USB volt az összeköttetés.

Ahhoz, hogy a későbbiekben ne ismétlődjön meg, az alábbi folyamatot kell végigjátszani (vagy a sikeres újraindítás után, vagy a PC és a telefon szétválasztását követően, még az első kikapcsolás előtt): 1. Megkeresed a fájlkezelőt a telefonban 2. Kiválasztod a memóriakártyát, de ne nyisd meg, csak jelöld ki!!! 3. Opciók-> memóriakártya leválasztása. Morog, hogy pár program meg fog állni, de okézzuk le. Jelez, hogy most vedd ki a kártyát, majd nyomd meg az OK-t. Tényleg vedd ki a kártyát, OK, vissza a főmenüig, kikapcsol. Memóriakártya vissza, bekapcsol.

Ezt az egész procedúrát végigcsináltam de ez sem segített.
A telefon csak akkor kapcsol be ha memóriakártya nincs benne,bekapcsolás után kártyát elfogadja és a rajta lévő dolgok (navigáció,zenék,stb) használhatóak.

Van valakinek ötlete hogy mit tegyek ezek után,hogy ne kelljen minden bekapcsoláskor kivennem a memóriakártyát?

várom az ötleteket :wacko:

köszi
Szia!

Valami progi kavarhat be, úgyhogy formázd a kártyát, és tedd fel újra a programokat, meg a navikat. A navik térképét persze előtte másold át a gépre, azokat ne töltsd le újra.
kinder79
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-09-18 szomb. 20:09:02
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: kinder79 »

Köszi a segítséget!

Megoldódott a dolog. leszedtem a power mp3 progit és jó lett.

Üdv

kinder79
djdave128
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 19:13:33
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: djdave128 »

Sziasztok!

Nekem az a problémám a telefonnal, hogy már harmadszor csinált olyat az utóbbi 2 hónapban, hogy lefagyott és utána úgy újraindult, hogy nem kért pin kódot (2x videó nézés közben, ma pedig Opera használata során).
Van valami megoldás a probléma orvoslására?

Köszönöm a segítséget.
Vehicular
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009-11-12 csüt. 17:48:20
Készüléktípus: Nokia N9
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: Vehicular »

strust írta:nem lehet, hogy csak nem érintkezik?
de olcsóbb, ha veszel egy asztali töltőt, amibe az akkut tudod betenni...
Mi hajlott meg? A töltő csatlakozó dugaljat külön ki lehet cserélni házilag, nem kell a főpanelt cserélni.
Avatar
Haxi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2010-07-05 hétf. 17:01:29
Készüléktípus: 58C6XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: Haxi »

djdave128 írta:Sziasztok!

Nekem az a problémám a telefonnal, hogy már harmadszor csinált olyat az utóbbi 2 hónapban, hogy lefagyott és utána úgy újraindult, hogy nem kért pin kódot (2x videó nézés közben, ma pedig Opera használata során).
Van valami megoldás a probléma orvoslására?

Köszönöm a segítséget.
2hónap alatt ha csak 3x csinálta az "normális"
nemtudsz mit csinalni néha van ilyen
szszteee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009-09-18 pén. 20:04:17
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: szszteee »

Üdv!

Adott egy 5800. első szerviz: beszéd hangszóró csere ez 1 hétig tartott :) majd ki jött a szervizből és olyanokat produkált a teló minden nap hogy felraktam este tölteni.... reggel ahogy mentem melózni levettem. majd 3-4 óra múlva lemerült és forró volt a telefon , ez kb minden nap így ment. ezt megelégelve vissza vittem a boltba ahol vettem a telefont és felküldtél pestre szervizbe. na most ennek lassan 2 hónapja, de a telóm sehol... és a bolt ahol vettem nem tud róla semmit, csak azt mondogatják h legyek türelmes.... lol.
az a kérdésem hogy járt e valaki ilyen szituba már? ilyen hosszú lenne a szerviz idő?
esetleg valaki tudja h mennyi idő allat kell megjavítaniuk a telefont a nokiásoknak?
illetve h mikor és mennyi idő után jár új készülék?
sidoka91
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010-10-11 hétf. 09:45:18
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: sidoka91 »

Hali
Leszedtem nokia oldaláról egy szoftverfrissítőt 5800-ra, frissítettem azután nem indult újra, aztán írta a program hogy húzzam ki és dugjam be a kábeleket + akkut és úgy kapcsoljam be megcsináltam akkor elindult a telefon de azóta néha bekapcsol néha meg nem, meg lehet valahogy oldani ezt a hibát? Ha bekapcsolom bevillan egy fehér kép aztán bejön a nokiás felirat kb 30 mp és a telefon kikapcsol.(egy ilyen biztonsági mentést csináltam a programban nem tudom hogy ez segít-e valamit)
Előre is köszönöm!
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”