Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldalon)

GPS-ekkel kapcsolatos témák
batorpeti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009-01-24 szomb. 14:01:51
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: batorpeti »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy N95 8GB-on a helymeghatározási beállításoknál a beépített GPS és a bluetooth GPS egyértelmű hogy mi, de a kiegészített GPS és a hálózatalapú GPS mit jelent?
Köszi
istnag
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009-12-15 kedd 17:31:31
Készüléktípus: HTC One S JB 4.1.1
Nem: Férfi
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istnag »

batorpeti írta:Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy N95 8GB-on a helymeghatározási beállításoknál a beépített GPS és a bluetooth GPS egyértelmű hogy mi, de a kiegészített GPS és a hálózatalapú GPS mit jelent?
Köszi
Szia! Netről leszedik a műholdak helyzetét ezáltal gyorsabban találnak jelet viszont adatforgalmat generál ami ugye pénzbe kerül!
batorpeti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009-01-24 szomb. 14:01:51
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: batorpeti »

istnag írta:
batorpeti írta:Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy N95 8GB-on a helymeghatározási beállításoknál a beépített GPS és a bluetooth GPS egyértelmű hogy mi, de a kiegészített GPS és a hálózatalapú GPS mit jelent?
Köszi
Szia! Netről leszedik a műholdak helyzetét ezáltal gyorsabban találnak jelet viszont adatforgalmat generál ami ugye pénzbe kerül!
És mi a különbség a hálózatalapú és a kiegészített GPS között?
simcax
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2009-11-29 vas. 13:53:06
Készüléktípus: E71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: simcax »

batorpeti írta:
istnag írta:
batorpeti írta:Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy N95 8GB-on a helymeghatározási beállításoknál a beépített GPS és a bluetooth GPS egyértelmű hogy mi, de a kiegészített GPS és a hálózatalapú GPS mit jelent?
Köszi
Szia! Netről leszedik a műholdak helyzetét ezáltal gyorsabban találnak jelet viszont adatforgalmat generál ami ugye pénzbe kerül!
És mi a különbség a hálózatalapú és a kiegészített GPS között?
A hálózatalapú a "látható" gsm tornyok azonosítóját küldi el a netre, ami alapján megkapja a viszonylagos pozíciót. A kiegészített pedig ahogy fentebb írták, a műholdak pozícióját és pályáját tartalmazó adathalmazt tölti le, így nem kell megvárni, míg a műholdról 50 bauddal lecsorog (12 és fél perc legrosszabb esetben).
batorpeti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009-01-24 szomb. 14:01:51
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: batorpeti »

Értem, köszönöm. :Notworty:
Alex336
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-08-25 kedd 16:34:56
Készüléktípus: nokia e51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Alex336 »

Sziasztok! Nekem E 52 ön van garmin, de csak magyar ország, szeretnék teljes europát rátölteni. Köszönöm a segítségeteket.
Alex
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: laci64 »

Alex336 írta:Sziasztok! Nekem E 52 ön van garmin, de csak magyar ország, szeretnék teljes europát rátölteni. Köszönöm a segítségeteket.
Alex
Kérdésed a garmin xt oldalhoz tartózik, nem ide. A telepítési leírást alul megtalálod, térképek pedig a garmi térképek első oldalán.
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
Alex336
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-08-25 kedd 16:34:56
Készüléktípus: nokia e51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Alex336 »

Köszönöm.
sziterno
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-06-05 szomb. 02:12:57
Készüléktípus: N96
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: sziterno »

Segitséget szeretnék kérni.Vásároltam egy N96 mobilt.Nokia Maps térképet tartalmaz,probáltam használni de nem jártam sikerel.A Gps-nem müködik rajt ,nemtalál müholdat ,és nincs jel.Probáltam autoban,gyalog,minden hogyan,1 órán keresztül nem talál semit.Egyszer beadta a helyzetem ugy hogy 20km rel arébb voltam mint a valoságban.Elötte N95 8gb telom volt az navigált rendesen,az N96 nemakar.ha vallaki tud segitsen legyenszives
Avatar
nbabb23
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2009-12-13 vas. 15:55:52
Készüléktípus: Note3
Tartózkodási hely: Sopron City
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: nbabb23 »

sziterno írta:Segitséget szeretnék kérni.Vásároltam egy N96 mobilt.Nokia Maps térképet tartalmaz,probáltam használni de nem jártam sikerel.A Gps-nem müködik rajt ,nemtalál müholdat ,és nincs jel.Probáltam autoban,gyalog,minden hogyan,1 órán keresztül nem talál semit.Egyszer beadta a helyzetem ugy hogy 20km rel arébb voltam mint a valoságban.Elötte N95 8gb telom volt az navigált rendesen,az N96 nemakar.ha vallaki tud segitsen legyenszives
Próbáldd meg szabad ég alatt álló helyzetben. Ha jó az idő 5perc alatt talál jelet, de ha nem azért várj 10.percig. Ha így sem jó akkor szervíz.
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”