Nokia 5800 szerviz

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
djdave128
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 19:13:33
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: djdave128 »

Az Opera Mobile 10 böngésző másnak sem játssza le pl. a youtube-os videókat?
Úgy látszik, továbbra is a gyári böngésző a legjobb.
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: potter55 »

djdave128 írta:Az Opera Mobile 10 böngésző másnak sem játssza le pl. a youtube-os videókat?
Úgy látszik, továbbra is a gyári böngésző a legjobb.
Az nem tudja lejátszani. De a skyfire igen.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
djdave128
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 19:13:33
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: djdave128 »

Hogy lehet azt elérni, hogy ha lefordítva teszem le a telefont és hívnak ne csörögjön? A mozgásérzékelőknél ki van pipálva a hívások némítása.
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: potter55 »

djdave128 írta:Hogy lehet azt elérni, hogy ha lefordítva teszem le a telefont és hívnak ne csörögjön? A mozgásérzékelőknél ki van pipálva a hívások némítása.
Ha jól tudom az rázásra működik. De ez a program elvileg arra való, amit te akarsz.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
lzh6k4
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010-05-27 csüt. 10:38:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: lzh6k4 »

Sziasztok!

Tegnap óta vagyok tulajdonosa egy új 5800 Navigation Editionnak. Tetszik a telefon, de a GPS vevővel akadt gondom.

Az alkalmazások alatt van egy HELY menüpont, abban hiába nyomok bármire az jön be, hogy "nincs elérhető műholdadat".

Néha sikerül, és a máhold állapotánál megjelenik pár műhold fekete kis négyzete, de mind üres és így lehet a telefon akár percekig, nem csinál semmit. Illetve kiírja, hogy zárt térben lehet nem működik. Próbáltam már szabad ég alatt is, de semmi.

A helymeghatározási módszerek alatt csak a beépített GPS van bekapcsolva, a többi nem. Gondolom azok szolgáltató felé kellene fizetni az adatforgalomért.

A térkép elindításával sem jön műholdjel

Ezek szerint szervízbe kell vinnem már is? Vagy a szoftverfrissités kellene, esetleg valamit be kellene állítani?
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: laci64 »

lzh6k4 írta:Sziasztok!

Tegnap óta vagyok tulajdonosa egy új 5800 Navigation Editionnak. Tetszik a telefon, de a GPS vevővel akadt gondom.

Az alkalmazások alatt van egy HELY menüpont, abban hiába nyomok bármire az jön be, hogy "nincs elérhető műholdadat".

Néha sikerül, és a máhold állapotánál megjelenik pár műhold fekete kis négyzete, de mind üres és így lehet a telefon akár percekig, nem csinál semmit. Illetve kiírja, hogy zárt térben lehet nem működik. Próbáltam már szabad ég alatt is, de semmi.

A helymeghatározási módszerek alatt csak a beépített GPS van bekapcsolva, a többi nem. Gondolom azok szolgáltató felé kellene fizetni az adatforgalomért.

A térkép elindításával sem jön műholdjel

Ezek szerint szervízbe kell vinnem már is? Vagy a szoftverfrissités kellene, esetleg valamit be kellene állítani?
Az 5800-nak nem erőssége a gps. Első alkalommal akár 10-15 perc is kel neki. Ha utána sem jó, akkor inkább nézesd meg. Lehetőleg szabadba, és ne kézben tartva próbáld.
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
lzh6k4
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010-05-27 csüt. 10:38:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: lzh6k4 »

laci64 írta:
lzh6k4 írta:Sziasztok!

Tegnap óta vagyok tulajdonosa egy új 5800 Navigation Editionnak. Tetszik a telefon, de a GPS vevővel akadt gondom.

Az alkalmazások alatt van egy HELY menüpont, abban hiába nyomok bármire az jön be, hogy "nincs elérhető műholdadat".

Néha sikerül, és a máhold állapotánál megjelenik pár műhold fekete kis négyzete, de mind üres és így lehet a telefon akár percekig, nem csinál semmit. Illetve kiírja, hogy zárt térben lehet nem működik. Próbáltam már szabad ég alatt is, de semmi.

A helymeghatározási módszerek alatt csak a beépített GPS van bekapcsolva, a többi nem. Gondolom azok szolgáltató felé kellene fizetni az adatforgalomért.

A térkép elindításával sem jön műholdjel

Ezek szerint szervízbe kell vinnem már is? Vagy a szoftverfrissités kellene, esetleg valamit be kellene állítani?
Az 5800-nak nem erőssége a gps. Első alkalommal akár 10-15 perc is kel neki. Ha utána sem jó, akkor inkább nézesd meg. Lehetőleg szabadba, és ne kézben tartva próbáld.
Igazad volt, kitettem a szabad ég alá és 10 perc múl va lett jel. Mostmár azért gyorsabb. Csak azt nem értem, hogyha ez így van (hogy nem erőssége a GPS) akkor miért adják Navigation Editionként el? Vagy ezek már továbbfejlesztettek? Kétlem, mert ugyanaz a szoftver megy rá, mint a sima XpressMusicra.
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: moco »

lzh6k4 írta:Csak azt nem értem, hogyha ez így van (hogy nem erőssége a GPS) akkor miért adják Navigation Editionként el? Vagy ezek már továbbfejlesztettek? Kétlem, mert ugyanaz a szoftver megy rá, mint a sima XpressMusicra.
semmi különbség nincs a sima 5800 és ez között. bőrlehúzás....ugyanis ezt azért adták ki, mert hogy ingyen nokia maps navigáció járt hozzá. igen ám, de közben a sima 5800-ra is (többek között) ingyenessé tették. úgyhogy jól megszivatták azokat, akik vettek/vesznek ilyen telefont.
amúgy meg evidens, hogy csak szabad téren talál jelet, mivel a műhold az égben kering.
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
lzh6k4
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010-05-27 csüt. 10:38:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: lzh6k4 »

moco írta:
lzh6k4 írta:Csak azt nem értem, hogyha ez így van (hogy nem erőssége a GPS) akkor miért adják Navigation Editionként el? Vagy ezek már továbbfejlesztettek? Kétlem, mert ugyanaz a szoftver megy rá, mint a sima XpressMusicra.
semmi különbség nincs a sima 5800 és ez között. bőrlehúzás....ugyanis ezt azért adták ki, mert hogy ingyen nokia maps navigáció járt hozzá. igen ám, de közben a sima 5800-ra is (többek között) ingyenessé tették. úgyhogy jól megszivatták azokat, akik vettek/vesznek ilyen telefont.
amúgy meg evidens, hogy csak szabad téren talál jelet, mivel a műhold az égben kering.
Gondoltam, hogy valami vakítás van a dologban. Mondjuk én a GPS tartó, autós töltő miatt vettem meg, mert progi úgyis ndrive lesz rajta. A szabad ég megvolt az, hogy 2 perc után nem talált holdat, az verte ki a biztit, gondolni sem mertem volna, hogy 10-15 perc is kell első alkalommal. Mostmar azért olyan 10-20 másodperc alatt talál :)
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: moco »

be kell izzulnia, mivel nem gps kütyü, csak van benne. és ugye az nem mindegy. én még ez miatt sem vettem volna meg :D
a lényeg, hogy most már jó.
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”