Samsung S8500 Wave

Samsung márkájú készülékek témái
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Samsung S8500 Wave

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Mivel már nyáron kapható lesz hazánkban is, gondoltam nyitok neki egy témát.
A Samsung első BADA oprendszerrel felszerelt telója megér ennyit :D

Kép

VIDEO

mobilarena teszt

INFÓ A BADÁRÓL

Specifikációk:

Méret: 118 x 56 x 10.9 mm

Működési frekvencia: 850/900/1800/1900 MHz és 2100/900 MHz

Hálózat: EDGE/UMTS/HSDPA 7.2 Mbps és HSUPA 2 Mbps

Aksi: Li - Ion, 1500 mAh

Szoftver: BADA OS, TouchWiz 3.0-val

CPU: 1Ghz Cortex-A8

RAM: 256MB

ROM: 512MB

Kijelző típusa: Szuper Amoled, 3.3 inch (természetesen kapacitív multi-touch-csal), 16 millió színű és karcálló

Kijelző felbontása: 480 x 800 pixel

Kamera: 5 megapixel, videófelvétel: 1280x720 (720p HD)
Jár hozzá: LED; Auto focus, Face detection, Smile detection, Blink shot, Geo tagging, és Panorama mód.

Videó lejátszás: MPEG4, H.263, H.264, DivX, XviD, WMV + virtuális 5.1 hangzás

Zenelejátszó: MP3

FM rádió: van, RDS

Memória: 2GB vagy 8GB amely 32GB-ig bővíthető

Bluetooth: 3.0

Wlan: 802.11b/802.11g/802.11n

GPS: A-GPS

Lesz rajta 3.5mm-es audio jack és micro usb port

Lesz benne digitális iránytű és természetesen giroszenzor is.

Böngésző: Dolphin Browser 2.0

Várható ár 100ezer Ft körül.
Avatar
stunts666
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 788
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 22:44:14
Készüléktípus: HTC Desire 16Gb
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Samsung S8500 Wave

Hozzászólás Szerző: stunts666 »

Egyszerűen: kell :D
Avatar
Andy1210
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 872
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 20:32:07
Készüléktípus: Lumia 535 + Lumia 950XL
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Germany
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Kapcsolat:

Re: Samsung S8500 Wave

Hozzászólás Szerző: Andy1210 »

tyűűha, nagyon aranyos. Azért látszik, hogy a Samsung beindult :D tartani kell az iramot. Durva telókat csináltak mostanában. Azért HD videó felvétel ennél is ott van. 512 MB ram ütős :D
Nokia N900 Tudástár!
Facebook csoport: Nokia N900 HUN
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Samsung S8500 Wave

Hozzászólás Szerző: Damir »

2 bajom van a telefonnal:

- a külseje, ami nekem kínai telefonokra hajaz, akármilyen minőségire is sikeredett
- az ikonok, amik megint kínai telefonokra emlékeztetnek

Amúgy fasza, meg minden, de semmi nem különbözteti meg egy mezei telefontól. Az i8910-től meg fényévekre van, az sokkal jobban néz ki :D

Szerk.: Közben találtam mégegy hibát (elég fatális szerintem), mégpedig:
"In the bada platform, there are two application types:
Base applications
The base applications are the ones which are stored in the in-built memory of the device. The user cannot modify or remove these applications as they permanently reside in the system memory. Multiple base applications in the application manager such as phone idle, contact, camera and player can run simultaneously.

Samsung bada applications
The bada applications can be third party applications, plug-ins or external installable programs. Being an external application, the bada application can be removed from the device. Only a single bada application can run at a time. However, a bada application can continue to run in parallel even if a base application is launched."
Tehát a "multitasking" (ha nevezhetjük annak, szerintem nem) úgy működik, hogy 1, azaz egyetlen egy külső alkalmazás futhat aktívan a beépítettek mellett. Ez ám a fejlődés 2010-ben! :sly:

Ha tényleg ez lesz az "okostelefon" operációs rendszerekkel (mert ugye az iPhone OS és a WP 7 is hasonló betegséggel küzd), akkor a Symbian és az Android rongyosra veri a többi vetélytársat.
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Samsung S8500 Wave

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Andy1210 írta:tyűűha, nagyon aranyos. Azért látszik, hogy a Samsung beindult :D tartani kell az iramot. Durva telókat csináltak mostanában. Azért HD videó felvétel ennél is ott van. 512 MB ram ütős :D
Bocsi az csak 256MB, de javítottam :)

Egyébként a mobilarénás tesztben csupa jót írnak róla. A teszt alatt készített videókon kifejezetten gyors teló benyomását kelti. Valóban vonzó, hogy a hamarosan beinduló Samsung app store a kezdetektől hazánkban is elérhető lesz. Na meg a magyar nyelv a telón alapból.
Én is úgy gondolom, hogy remek indítás lehet, aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle.
A bruttó 100ezer HUF körüli ár még mindig áll :D
Joc18
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009-05-25 hétf. 22:24:17
Készüléktípus: N95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Samsung S8500 Wave

Hozzászólás Szerző: Joc18 »

Walron
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 16:55:34
Készüléktípus: Samsung Galaxy Note 10+ 512 GB
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 3 times

Re: Samsung S8500 Wave

Hozzászólás Szerző: Walron »

Damir írta:2 bajom van a telefonnal:

- a külseje, ami nekem kínai telefonokra hajaz, akármilyen minőségire is sikeredett
- az ikonok, amik megint kínai telefonokra emlékeztetnek

Amúgy fasza, meg minden, de semmi nem különbözteti meg egy mezei telefontól. Az i8910-től meg fényévekre van, az sokkal jobban néz ki :D

Szerk.: Közben találtam mégegy hibát (elég fatális szerintem), mégpedig:
"In the bada platform, there are two application types:
Base applications
The base applications are the ones which are stored in the in-built memory of the device. The user cannot modify or remove these applications as they permanently reside in the system memory. Multiple base applications in the application manager such as phone idle, contact, camera and player can run simultaneously.

Samsung bada applications
The bada applications can be third party applications, plug-ins or external installable programs. Being an external application, the bada application can be removed from the device. Only a single bada application can run at a time. However, a bada application can continue to run in parallel even if a base application is launched."
Tehát a "multitasking" (ha nevezhetjük annak, szerintem nem) úgy működik, hogy 1, azaz egyetlen egy külső alkalmazás futhat aktívan a beépítettek mellett. Ez ám a fejlődés 2010-ben! :sly:

Ha tényleg ez lesz az "okostelefon" operációs rendszerekkel (mert ugye az iPhone OS és a WP 7 is hasonló betegséggel küzd), akkor a Symbian és az Android rongyosra veri a többi vetélytársat.
Háát ha a "multitasking"-ja olyan akkor kb iPhone rendszert kaptunk. Ott is csak az alapalkalmazások futtatnak egyszerre a többiből csak egy.
Kis történelem: Siemens M35i -> Nokia 3310 -> Nokia 3410i -> Nokia 3510i -> Nokia 6610i -> Sony-Ericsson K700i -> Nokia E51 -> Nokia N95 -> Samsung I8910 8GB -> Ericsson T28 -> Samsung Galaxy I9100 8 GB -> HTC One X
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Samsung S8500 Wave

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Ha valóban az e helyzet a multitaskinggal, akkor még a későbbiekben javíthanak rajta, ha ők is úgy gondolják.
Nem indulhat mindenki úgy, mint az Android. Egyébként meg bizonyos szempontból jobban indul, hiszen baba korában már lekezeli az 5 megapixeles kamerát.
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Samsung S8500 Wave

Hozzászólás Szerző: moco »

egy kis csemege:
A TW 3.0 finomsága ;) Nem fogadott hívás, sms kijelzés. Vissza kell tenni a helyére a puzzle darabkát és akkor a hívásnaplóba jutsz, vagy az sms-ekhez. :)

Kép
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
Limahl
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 9347
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 12:52:06
Készüléktípus: Samsung galaxy s7 edge
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.
Has thanked: 264 times
Been thanked: 1859 times

Re: Samsung S8500 Wave

Hozzászólás Szerző: Limahl »

Elolvastam a tesztet meg megnéztem a videokat a mobilarénán mitmondjak ez már nekem most sokkal jobban bejön mint a nokia libafoszöld szinü n-8 as a :whaaa:
Samsung galaxy s7 edge
Válasz küldése

Vissza: “Samsung”