Nokia 5800 szerviz

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: Damir »

djdave128 írta:Sziasztok!

Nekem az a problémám az 5800XM-val, hogy a rádió rendszeresen lefagy (kb 10 állomásváltás után) és csak a telefon újraindításával tudom ismét használni a rádiót.
Olvastam, hogy másoknak is volt már ilyen gondjuk. Nekem a szoftverfrissítés nem oldotta meg sajnos. Van valakinek valami ötlete, mi lenne a megoldás? Esetleg valami jó FM rádiós programot is ajánlhattok, sajnos csak internetrádió programokat találtam az oldalon.
Szia!

Frissítés után csinálj egy hardresetet, aztán úgy próbáld meg. Előtte azért ments le mindent, kivéve a beállításaidat, mert el fog veszni minden :!:
djdave128
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 19:13:33
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: djdave128 »

Köszönöm a gyors választ. Az 50 es fw van a telómon. Ezekszerint a hard reset az egyetlen megoldás? Hard reset közben a memóriakártyát kivegyem? A hard resetet közvetlenül egy szoftverfrissítés után hajtsam végre? Hogy érted, azt hogy a beállításokat ne mentsem le, töröljem ki a mentett rádióállomásokat?
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: Damir »

djdave128 írta:Köszönöm a gyors választ. Az 50 es fw van a telómon. Ezekszerint a hard reset az egyetlen megoldás? Hard reset közben a memóriakártyát kivegyem? A hard resetet közvetlenül egy szoftverfrissítés után hajtsam végre? Hogy érted, azt hogy a beállításokat ne mentsem le, töröljem ki a mentett rádióállomásokat?
Csinálj egy biztonsági mentést, de csak a névjegyekről, naptárról, jegyzetekről és üzenetekről. Ezután törölj le minden memkarira telepített programot.
Aztán mehet a hardreset.
vereby
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010-05-03 hétf. 22:15:17
Készüléktípus: nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: vereby »

nekem az lenne a problémám ,hogy egy pár hete mikor ráraktam pár zenét a telefonomra akkor utána egyből kihúztam a gépből. ezután a telefon teljesen kikapcsolt és visszakapcsolás után csak fehér lett a képernyő. utána kerestem a neten ahol azt javasolták hogy vegyem ki a memúriakártyát úgy kapcsoljam vissza. ez megis történt sikerrel jártam azonban a telefon-on nemtudom használni a billentyüzetet és a névjegyzéket. ezt úgyértem hogy a menün kivül. ha belépek a menübe ott müködik minden csak ha kilépek a menüből akkor nemérzékeli a névegyzék és a billentyüzet gombokat. nemtudom mit csináljak kérlek segitsetek. a telefon nincs feltörve stb.
Avatar
sihumens
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 23:33:33
Készüléktípus: Lumia 1020 + Lumia520
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: sihumens »

vereby írta:nekem az lenne a problémám ,hogy egy pár hete mikor ráraktam pár zenét a telefonomra akkor utána egyből kihúztam a gépből. ezután a telefon teljesen kikapcsolt és visszakapcsolás után csak fehér lett a képernyő. utána kerestem a neten ahol azt javasolták hogy vegyem ki a memúriakártyát úgy kapcsoljam vissza. ez megis történt sikerrel jártam azonban a telefon-on nemtudom használni a billentyüzetet és a névjegyzéket. ezt úgyértem hogy a menün kivül. ha belépek a menübe ott müködik minden csak ha kilépek a menüből akkor nemérzékeli a névegyzék és a billentyüzet gombokat. nemtudom mit csináljak kérlek segitsetek. a telefon nincs feltörve stb.
Link a két Rebeka hív hívóképernyő alatt van leírva kékkel... naggyából az oldal egyharmadánál.
djdave128
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 19:13:33
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: djdave128 »

A Rádiós problémát megoldani látszik, az a trükk, hogy ha az opciók/állomások menüpont alatt váltogatom az állomásokat.
Remélem, akinek még ilyen gondja van, annak segítettem.
mrek
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-05-15 szomb. 11:28:56
Készüléktípus: 5800XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: mrek »

Sziasztok! Én a minap vettem egy 5800-t de egy olyan probléma jött elő nálam .. hogy ha megnézem az emaileket .. le is tölti rendesen .. és ha új email érkezik felül megjelenik az a kis levél és mellette egy kis @jel és én úgy gondolom az lenne az ész szerű hogy ha elolvastam az új emaileket eltűnik de nekem nem tűník el felülről miért van ez így vagy csak beállítás gond lehet?
Köszi a választ előre is Mrek
Avatar
sihumens
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 23:33:33
Készüléktípus: Lumia 1020 + Lumia520
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: sihumens »

mrek írta:Sziasztok! Én a minap vettem egy 5800-t de egy olyan probléma jött elő nálam .. hogy ha megnézem az emaileket .. le is tölti rendesen .. és ha új email érkezik felül megjelenik az a kis levél és mellette egy kis @jel és én úgy gondolom az lenne az ész szerű hogy ha elolvastam az új emaileket eltűnik de nekem nem tűník el felülről miért van ez így vagy csak beállítás gond lehet?
Köszi a választ előre is Mrek
Ne aggódj, ez egy bug, én is nap, mint nap találkozok vele. Esetleg, ha nagyon zavar, akkor egy ki-be kapcsolás segít rajta mindig.
mrek
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-05-15 szomb. 11:28:56
Készüléktípus: 5800XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: mrek »

Köszi a választ még egy kérdés a telómnak van egyedi verziója mégpedig 50.0.005.C04.01 ez mit jelent jó értem hogy 50.0.005 az hogy az uj fw van rajta de a többi mit jelenthet?
Köszi a Válaszokat! Üdv Mrek
djdave128
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 19:13:33
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: djdave128 »

Sziasztok!

Azzal kapcsolatos kérdésem lenne, hogy sajnos egyre jobban észre lehet venni a használat nyomait a "kijelzőn". Pedig még csak alig 3 hónapos a telóm. Pl. pengetővel véletlenül elég durván sikerült megkarcolnom az érintőpanelt (azóta azt nem is használom), de már az érintőceruzától is láthatóak karcok. Szerintetek hasznos kijelzővédő fóliát használni? Nem gátolja az érintésérzékelést?
Esetleg meg tudja valaki mondani, hogy mennyibe kerül egy érintőpanelcsere Nokia szervízben?
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”