Nokia E52

Kizárólag Nokia E-szériával foglalkozó témák
higbo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009-08-21 pén. 20:39:49
Készüléktípus: N6220
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: higbo »

Postafiókbeállítások/Szinkronizálandó elemek/Letöltendő e-mailek[/quote]
Ott van olyan, hogy Összes és Emailek száma(10db). Utóbbi van bejelölve. 10 darabot szed le, de nem az újakat, hanem a régieket.[/quote]

Nekem E52-n és N86-on is a legfrissebbet szedi le :hmm2:[/quote]

Ezt magában a levelező programban tudod. Pl nekem gmailem van ott: Beállítások --> Átirányítás és POP/IMAP --> A POP engedélyezése a mostantól érkező levelekre.
Imapnál pedig ezt nem lehet mert annak pont az a lényege hogy szinkronizálva legyen minded Pl ha törölsz egy levelet a telefonodról az törlődik a mailboxodból is.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: Damir »

higbo írta:Ezt magában a levelező programban tudod. Pl nekem gmailem van ott: Beállítások --> Átirányítás és POP/IMAP --> A POP engedélyezése a mostantól érkező levelekre.
Imapnál pedig ezt nem lehet mert annak pont az a lényege hogy szinkronizálva legyen minded Pl ha törölsz egy levelet a telefonodról az törlődik a mailboxodból is.
De neki az a probléma, hogy nem az újakat szedi le, hanem a régieket. Nekem is IMAP van, 30darabra állítva, de az utolsó 30-at szedi le, nem az elsőt.
hetes
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010-04-10 szomb. 12:10:42
Készüléktípus: E52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: hetes »

higbo írta:Ezt magában a levelező programban tudod. Pl nekem gmailem van ott: Beállítások --> Átirányítás és POP/IMAP --> A POP engedélyezése a mostantól érkező levelekre.
Imapnál pedig ezt nem lehet mert annak pont az a lényege hogy szinkronizálva legyen minded Pl ha törölsz egy levelet a telefonodról az törlődik a mailboxodból is.
A baj akkor ott volt, hogy én IMAP állítottam be. Azt hittem, hogyha pop-t használok, akkor eltűnik a "webes felületről" az új levél. Annyi van, hogy olvasatlannak jelzi az olvasottat.
greendoki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010-04-09 pén. 19:17:03
Készüléktípus: e52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: greendoki »

érdemes a 31-es szoftvert frissíteni 33asra?
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: Damir »

hetes írta:
higbo írta:Ezt magában a levelező programban tudod. Pl nekem gmailem van ott: Beállítások --> Átirányítás és POP/IMAP --> A POP engedélyezése a mostantól érkező levelekre.
Imapnál pedig ezt nem lehet mert annak pont az a lényege hogy szinkronizálva legyen minded Pl ha törölsz egy levelet a telefonodról az törlődik a mailboxodból is.
A baj akkor ott volt, hogy én IMAP állítottam be. Azt hittem, hogyha pop-t használok, akkor eltűnik a "webes felületről" az új levél. Annyi van, hogy olvasatlannak jelzi az olvasottat.
Ja, hogy POP-ot állítottál be.... így már más a történet :D

IMAP-ot használj :D
hetes
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010-04-10 szomb. 12:10:42
Készüléktípus: E52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: hetes »

Damir írta:
hetes írta:
higbo írta:Ezt magában a levelező programban tudod. Pl nekem gmailem van ott: Beállítások --> Átirányítás és POP/IMAP --> A POP engedélyezése a mostantól érkező levelekre.
Imapnál pedig ezt nem lehet mert annak pont az a lényege hogy szinkronizálva legyen minded Pl ha törölsz egy levelet a telefonodról az törlődik a mailboxodból is.
A baj akkor ott volt, hogy én IMAP állítottam be. Azt hittem, hogyha pop-t használok, akkor eltűnik a "webes felületről" az új levél. Annyi van, hogy olvasatlannak jelzi az olvasottat.
Ja, hogy POP-ot állítottál be.... így már más a történet :D

IMAP-ot használj :D
Egyszerűbb ha letöltöm a gmail saját programját. :)
Mi a különbség a pop és az imap között? Egyébként nekem imapnál csinálta azt, hogy elkezdte a legelső levéltől letölteni. Nekem csak az újak kellenének. Most a popnál már csak az újakat húzza le.
higbo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009-08-21 pén. 20:39:49
Készüléktípus: N6220
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: higbo »

hetes írta:
Egyszerűbb ha letöltöm a gmail saját programját. :)
Mi a különbség a pop és az imap között? Egyébként nekem imapnál csinálta azt, hogy elkezdte a legelső levéltől letölteni. Nekem csak az újak kellenének. Most a popnál már csak az újakat húzza le.
„A POP3 és az IMAP4 protokoll közötti lényeges különbség a levelek kezelési elvében mutatkozik. Az IMAP segítségével a levelező kliens kapcsolódik a kiszolgálóhoz, és közvetlenül azon manipulálja a leveleket. Ugyanakkor a POP3 protokoll esetében a kiszolgáló csak addig tárolja a levelet, amíg a felhasználó le nem tölti onnan. A két módszer közötti filozófiai eltérést kell leginkább szem előtt tartanunk, mivel mindkét protokoll esetében lehetőség van a másikhoz hasonlatos működés megvalósítására: POP3 használatakor a letöltött leveleket nem feltétlenül kell letörölni a szerverről; IMAP esetén pedig a levelek ideiglenesen a felhasználó gépén tárolódnak, és akár offline is olvashatók maradnak.” (by wiki)

Pop3 letöltésnél a gmail alapból nem törli a szerverről a leveleket így ott is ott maradnak. imapnál valőszinűsítem hogy
szinkronizálni akarja a szervert a telefonoddal ezért elkezd mindent letölteni.



Update: Kipróbáltam az IMAP beállítást gmailnél. Egyébként egy nagy + a nokiának érte ( meg még egy + az e52- nek). A lényeg, hogy a leveleid legyenek learchiválva és ne a bejövők között. Így csak az új bejövőket fogja legközelebb szinkronizálni a telefonnal ha pedig letörlöd a telefonról a levelet a gmail postafiókban a levél szépen átvándorol az archiváltak közé.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára higbo 2010-04-15 csüt. 20:23:56-kor.
tgeri
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2009-12-29 kedd 10:10:48
Készüléktípus: E52
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: tgeri »

Bagzomacska írta:...de ezt azért olyan gáznak érzem, hogy programok után kell kutakodni, hogy melyik rögzíti a hívásainkat!
Van rajta alapból hívásrögzítő, csak az, a törvényi szabályozásnak megfelelően csipog. Szerintem azért nem elvárható a Nokiától, hogy olyan programot tegyen fel, amivel törvénytelen dolgot tudsz tenni, nem?

Bár személy szerint engem is zavar a csipogást, de ezt a "BUG"-ot (ami igazából FEATURE, lássuk be) elnézem Nokiának... Vannak sokkal nagyobb gondok is ezzel a telefonnal ezen kívül....

TG
Avatar
Bagzomacska
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010-02-07 vas. 17:51:34
Készüléktípus: E52 sylver + 8Gb mSD
Tartózkodási hely: A túloldallal szemben
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: Bagzomacska »

tgeri írta:
Bagzomacska írta:...de ezt azért olyan gáznak érzem, hogy programok után kell kutakodni, hogy melyik rögzíti a hívásainkat!
Van rajta alapból hívásrögzítő, csak az, a törvényi szabályozásnak megfelelően csipog. Szerintem azért nem elvárható a Nokiától, hogy olyan programot tegyen fel, amivel törvénytelen dolgot tudsz tenni, nem?

Bár személy szerint engem is zavar a csipogást, de ezt a "BUG"-ot (ami igazából FEATURE, lássuk be) elnézem Nokiának... Vannak sokkal nagyobb gondok is ezzel a telefonnal ezen kívül....

TG
Ennyire nem ismerem a TK-t, de az 5200-ásomon nem csipogott semmi!
Amúgy meg ma felhívott egy telemarketinges és az egész beszélgetést úgy kezdte, hogy a beszélgetést rögzítik, majdnem mondtam neki, hogy nyugodjon meg én is :D !
De ha így lehet törvényes, akkor valami más megoldást kéne találni!
Mondjuk ha kimondom hogy rögzítem a beszélgetést akkor abba marad a csipogás :D !
Ha hülyeséget csinálsz vezetés közben, legalább gyorsan csináld!
hetes
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010-04-10 szomb. 12:10:42
Készüléktípus: E52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: hetes »

A gmail saját programja megfelelő lesz nekem.

Beállítottam, hogy amikor usbre rádugom a telát, akkor Tárolóhelyként funkcionáljon. (Amíg Pc Suite mód volt bekapcsolva, a nagyobb fájlok másolása leállt azzal a hibaüzivel, hogy Nincs csatlakoztatva az eszköz. Most gyorsan másol és nem áll le.) Viszont így meg amikor lehúzom a kábelről (és az üzenetekbe megyek), kiírja hogy nem található memóriakártya és a mentés helyét megváltoztatja Telefonmemóriára. Ez miért van? Bosszantó apróság.

A többi csatlakozási mód amúgy mire jó? Melyiket érdemes használni?

Nokia PcSuite amúgy nincs föltéve, csak a Win7 beépített okossága nyílik meg. Nincs is rá szükségem, had tegyem hozzá.
Válasz küldése

Vissza: “E-széria”