Nokia 5800 szerviz

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
saw
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009-03-26 csüt. 16:50:08
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: saw »

Az 5800-val a következő a problémám.A Bluetooth nem működik,a rádiót nem lehet bekapcsolni.Kíváncsi lennék,hogy egy sw csere segít-e rajta,mivel sokan így árulják nem hiszem :no: .
mobil
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010-02-15 hétf. 19:48:50
Készüléktípus: nokia n73
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: mobil »

Sil3nt írta:
Macika írta:
mobil írta:Átvettem a főpanel cserélt telómat a szervízből.
Vittem magammal egy kölcsön sim kártyát, hogy ki tudjam próbálni, mivel független mindegy, hogy milyet rakok bele működnie kell.Pannonos volt a kártya működött, otthon beleraktam a sajátomat ami tmobilos, azzal meg nem működik.(Egy ismerősömtől kölcsönkapott kártyáját talán mégsem használhatom).
Felmerült bennem a gyanú, hogy ez hálózatfüggő lett. Felhívtam a központi szervízt, hogy mi történt a telóval, erre nagy nehezen kinyögik, hogy előzőleg kártyafüggetlen volt amikor szervízbe került, de a főpanel csere után kártyafüggő lett.
Szerintem nem új főpanelt raktak bele, hanem valami használtat (mert az új gyárból kikerülő panel alapból független) csak éppen elfelejtették függetleníteni. Állítólag rengeteg tesztsorozaton ment át a készülék javítás után, de valahogy ez a hiba sem akadt fenn, csak úgy mint az előzőek.
Ezek után már jogosan vagyok mérges, hiszen a negyedik javítás sem sikerült tökéletesen. Azt mondja az ügyfélszolgálatos, hogy ez kis hiba. Erre én: "Tényleg kis hiba, végül is csak így egyátalán nem tudom használni a telefont." Ezek után még mindig én vagyok a hülye, elégedtlen vásárló, akinek be kell érnie egy rakás szarral , amit annak idején igen drágán vásárolt.
Még mindig vigyem vissza a szervízbe, de a jótállási jegyen már nincs több hely a javításra, mert már betelt, akkor hova írnak?
Nesze semmi fogd meg jól!!!!!!
Oltári nagy szégyen a nokiára nézve, az is biztos, hogy többet nem lesz nokiám!!
Óriási tévedés, hogy a Nokia gyárból csak független készülékek jönnek ki.
Nem tudom, milyen elképzeléseket táplálsz, hogyan kerül rá a SIM-lock a készülékekre, de azt felejtsd el, hogy a szolgáltató megkapja függetlenül és a kis műhelyeikben rávarrják a lockot.

Ha néztél már függő készüléket, akkor gyári ragacs van rajta, az IMEI-számot is tartalmazó ragacson pedig rajta van, milyen függőségű a készülék.

SIM-lockot elhelyezni is, levenni is KIZÁRÓLAG a Nokia gyár jogosult!!!

Komolyat hibáztak, ha Pannon függő panelt adtak, bár nekem az a gyanúm, hogy ők úgy értesülhettek, hogy függő a készüléked, amit beadtál javításra és auto-lockot tettek a cserélt panelre, magyarul az első belehelyezett kártya hálózatára zárt rá.

Tehát kizárható, hogy használt szar panelt kaptál volna, de csak gondolj bele, hogyan kerülne be hozzájuk használt alaplap? Ők nem kereskednek használt készülékekkel!!! :)
Ez így van, a gyárba nem csak független telefon van, a SIM Lock-ot szoftvesen rakják rá ugyanis minden panel ugyanolyan, mindegy mit szerelnek benne, attól még nem lesz függő!

A központi szervíz és egy másik nokia pont is 100%- osan megerősítette, hogy sajnálatos módon valóban hálózatföggő lett a készülék a javítás után, méghozzá pannonos. Állítólag ezt az imei szám alapján lehet látni, ezt nem én találtam ki, ő utánuk mondom. :shifty:
Avatar
sotti5800
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2010-01-05 kedd 21:46:49
Készüléktípus: HTC Desire HD
Tartózkodási hely: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: sotti5800 »

sziasztok!

pár hete a telefonom akksia nem bir max egy napot és akkor már örülnöm kell...szoval szerintem kell egy uj akksi ..nem fut a háttérben semmi megnéztem...átlagos nap pár telefon üzenetek stb meg mail olvasás ennyi és igy is estére nulla...vagy pl este feltöltöm reggelre már fele csikot sem jelez...kérdés annyi ht mobil függö 8 honapos telefon....ez cserélik az akksit v ilyenkor mi ateendö mert elsö nekifutásra amikor bementem azt javasolták h töltsem hosszabban...de eddig simán töltöttem és 2 napokat birt lazán még ha órákig beszélgettem akkor is... szoval uj akksi vagy garis csere v mit lehetne tenni ?aki ebben tapasztalt pls irjon nekem ide vagy pü-ben
köszi
HTC Desire HD :)
lengyel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010-03-09 kedd 13:40:49
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: lengyel »

Hello!Kernek 1 kis segitseged ha lehetne!En ezzel a problémával szenvedek -olyan 4-5 honapja becsikozott a kijelzöm,garanciaba elvittem megcsinaltak semmi gond.Es minap mit veszek eszre megint csikozik megint megy kifele!Szerintetek mi a hiba?Lehet hogy Panelcsere is kene neki vagy mi?Köszönom elöre is !varom a választ ha tudtok segitenni!Nokia 5800 tube
stekker
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 16:39:05
Készüléktípus: HTC HD7
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: stekker »

hello van egy 5800 aminek a kijelzo alya fekete :| szerintetek a kijelzo csere meg oldja a problemat ?
henry545
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010-04-17 szomb. 11:07:18
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: henry545 »

hello!
tegnap vízbe ejtettem 5800-ám. amilyen gyorsan csak tudtam kivettem aksit sim kártyát mem kártyát stb... aztán kiraktam száradni ma reggel megpróbáltam beizzítani de se kép se hang. gari már nincs rá 2hete járt le -.-" elvinném szervízbe kb mennyiért csinálnák meg szerintetek ha pl főpanelt kéne rajta cserélni?
Avatar
sihumens
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 23:33:33
Készüléktípus: Lumia 1020 + Lumia520
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: sihumens »

henry545 írta:hello!
tegnap vízbe ejtettem 5800-ám. amilyen gyorsan csak tudtam kivettem aksit sim kártyát mem kártyát stb... aztán kiraktam száradni ma reggel megpróbáltam beizzítani de se kép se hang. gari már nincs rá 2hete járt le -.-" elvinném szervízbe kb mennyiért csinálnák meg szerintetek ha pl főpanelt kéne rajta cserélni?
Nyugodtan számolhatsz egy új teló árával. Szerintem ennyit nem ér meg, de majd megmondják ők, mert nem biztos, hogy az lesz a baja. Lehet, hogy egy kis vízkőtelenítés elég lesz neki, ;) azt meg megúszod elég olcsón :shifty:
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: potter55 »

henry545 írta:hello!
tegnap vízbe ejtettem 5800-ám. amilyen gyorsan csak tudtam kivettem aksit sim kártyát mem kártyát stb... aztán kiraktam száradni ma reggel megpróbáltam beizzítani de se kép se hang. gari már nincs rá 2hete járt le -.-" elvinném szervízbe kb mennyiért csinálnák meg szerintetek ha pl főpanelt kéne rajta cserélni?
De a Nagy szervizes topikban megkérdezhet strust-ot is, lehet ő olcsón megcsinálja neked.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
djdave128
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 19:13:33
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: djdave128 »

Sziasztok!

Nekem az a problémám az 5800XM-val, hogy a rádió rendszeresen lefagy (kb 10 állomásváltás után) és csak a telefon újraindításával tudom ismét használni a rádiót.
Olvastam, hogy másoknak is volt már ilyen gondjuk. Nekem a szoftverfrissítés nem oldotta meg sajnos. Van valakinek valami ötlete, mi lenne a megoldás? Esetleg valami jó FM rádiós programot is ajánlhattok, sajnos csak internetrádió programokat találtam az oldalon.
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5563
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Nokia 5800 szervíz

Hozzászólás Szerző: ferret »

djdave128 írta:Sziasztok!

Nekem az a problémám az 5800XM-val, hogy a rádió rendszeresen lefagy (kb 10 állomásváltás után) és csak a telefon újraindításával tudom ismét használni a rádiót.
Állítólag az 50-es szoftban javították a rádiót.
Kép Kép
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”