Romlik az n-gage játékok minősége

N-Gage játékokkal foglalkozó témák
Fórum szabályok
Tilos a fórumban az N-Gage játékok kérése, és bármilyen megosztása, belinkelése!
Az ilyen fajta tevékenység kitiltást von maga után.

Milyenek a legutóbbi n-gage játékok?

Hozzák az n-gage szintet és ez így is marad
4
8%
Hozzák az n-gage szintet, de fejlődést várok
19
38%
A java szintet hozzák és ez jó ideig nem változik
26
52%
A java szintet hozzák, de ez hamarosan javulni fog
1
2%
 
Szavazatok száma: 50

merkur96
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 21:42:28
Készüléktípus: Nokia E61i
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Romlik az n-gage játékok minősége

Hozzászólás Szerző: merkur96 »

Hát én sose játszottam az eredeti n-gage-dzsel. De most megnéztem ezt a tony hawkot, ilyennel még pc-n is lehetne játszani. Igényes, szép, és mozog. Én is szívesen panaszkodnék amúgy egy sort, csak sajnos én a letöltömingyenésnemfizeteksenkineksemmit játékosok csapatát szaporítom, szóval... Úgy érzem, hogy a gyártók a végtelen lustaságuk mellett pont a magamfajták miatt nem fejlesztenek szívesen ide. Amúgy igazatok van a minőséget illetően, csak tényleg... nekem 110 game van a mobilomon, és 0, azaz 0 eurot/dollárt/rubelt fizettem értük.

Ja, amúgy én a jó grafikáról lemondtam már (bár ez a tony hawk érdekes volt most..), inkább koncepciót szeretnék. Pl a pop hd-nál szerintem ezerszer nagyobbat robbanthattak volna, ha az eredeti pop2-t másolják át a gyönyörű történetekkel, és pályákkal. Akkor még rendes ellenfelek voltak, mostmár zombikkal meg ultrabrut mutánsokkal kell még harcolni. Szóval nem csak a grafika, az ötletek is sántítanak, és ez fáj. Erre a másik példa a crash bandicoot. A gyártó ugyanazt a játékot végignyomatja minden játékgépen, és ezt évekig csinálják. Ugyanez áll pl a worms world partyra, ott csak annyi a különbség, hogy az a játék annyira de annyira szórakoztató, hogy egyszerűen nulla változtatás ellenére is élvezhető. Amúgy a wwp az a játék, amiét kiadnék 10 eurot szemrebbenés nélkül. A többi gamma 96%-nál úgy érzem hogy eleve pénzt kérni lehúzás.
Avatar
dwayne
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 21:56:26
Készüléktípus: Panasonic X700 - Nokia 6650
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Romlik az n-gage játékok minősége

Hozzászólás Szerző: dwayne »

A régi Ngaget is megbuherálták, vagyis magukat a játékokat, és mentek az OS7es symbianos telefonokon, nem csak a két Gagen. Mivel annyi különbség volt az Ngage( és QD), meg az előtte lévő OS6os telefonok között, hogy több RAM volt benne. Asszem olyan 10-11 volt szabad.(nekem X700-on 9 mega volt alapból, de max 10 re tornáztam fel, főleg a COD igényelte, de az még Ngagen is) Meg talán az OS8on is ment, nekem 7 volt. Így nem kellett fizetni. Mellesleg szerintem nem nagggyon nem vagy egyedül ezzela nemfizetősdivel...
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

Re: Romlik az n-gage játékok minősége

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

dwayne írta:A régi Ngaget is megbuherálták, vagyis magukat a játékokat, és mentek az OS7es symbianos telefonokon, nem csak a két Gagen. Mivel annyi különbség volt az Ngage( és QD), meg az előtte lévő OS6os telefonok között, hogy több RAM volt benne. Asszem olyan 10-11 volt szabad.(nekem X700-on 9 mega volt alapból, de max 10 re tornáztam fel, főleg a COD igényelte, de az még Ngagen is) Meg talán az OS8on is ment, nekem 7 volt. Így nem kellett fizetni. Mellesleg szerintem nem nagggyon nem vagy egyedül ezzela nemfizetősdivel...
Fontos dologra világítottál rá. Ez a fő ok amiért halálra van itélve a dolog. A saját piacukat, direkt tartják szűken. Aki szivesen játszott volna annó 6600-án (meg a többi telcsin) Ngage szintű játékokat, és még hajlandó is lett vona megvenni, nem tehette meg, mert muszály volt miki egér telefont beszereznie hozzá.

És ma ugyan ezt csinálják, rengeteg telefon van a piacon elterjedve(N73 6120c) ami képes lenne az új Ngage futtatására (sőt mindt tudjuk képes is rá), de még a lehetőséget sem adják meg hogy megvásárolhasd. Hát akkor meg is érdemlik, ha megint elbuknak vele :duhos2:

Jó persze, értem én, ők nem a Sony hogy piacra dobnak egy konzolt, ahol hardver lehet veszteséges, majd a szoftver visszahozza pénzt. Ugylátom itt fordított elv van, de akkor kérem pakolják meg rendesen játékkal a 200ezres telefonokat. (tudom, ez is hülye hasonalt volt, sorry)
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Romlik az n-gage játékok minősége

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Valóban megpakolhatnák jó minőségű játékokkal azt a bizonyos 200 ezer forintos telót :D
Más terülteten igaz a mondás, hogy minél jobbat veszel, annál jobb minőséget kapsz, csak itt nem él.
Nekem nem lett volna ellenemre az(amit az eredeti tervek szerint bevezettek volna), hogy 3D gyorsítós verziókat is piacra dobnak, szerintem lenne rá igény.
Nem tagadom egy-egy játék a jelenlegi silány felhoztatlból is tetszhet valakinek, de belegondolva abba, hogy ugyanazt játsza majd végig itt, mint tette azt java vagy symbian platformon, kicsit az az ember érzése, hogy a Nokia és társai nem sokat törődnek a felhozatallal és annak minőségével, teljes újratervezéssel meg végképp nem foglalkoznak, szóval akkor még is mi jó van ebben az egészben?
Talán az, hogy újra játszhatsz ugyanazzal n-gage név alatt?
Vagy az, hogy van egy kis grafikai és hangbeli tupír?
Valóban elhisszük, hogy az n-gage verzió többet ad?
Vagy csak áltatjuk magunkat és azzal érvelünk, hogy azért fanyalodunk rá, mert éppen nincs jobb?
Nincs jobb, de ez nem egyenlő azzal, hogy ez az egész (a jelenlegi helyzetében) jó.

Az Apple Store persze hozzá képest szakít. A Nokia a lemaradását az OVI-val próbálja feledtetni, de amég nem fog a másik online áruház kínálatával és áraival versenyezni, addig ez veszett ügy. Márpedig az Aplle jól csinálja. Gyakran hirdetnek meg ingyen játékokat és a megvásárolható játékok is gyakran fele annyiba kerülnek, mint n-gage társaik és mindezért mit kapnak a boldog iPhone/iPod tulajdonosok? Minőséget.

Egyébként mind ez itt is lesz, miután a jelenlegivel buknak egy szép nagyot :D
Avatar
mgorilla
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2009-01-17 szomb. 22:10:51
Készüléktípus: Apple Iphone 3G 16 GB White
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Romlik az n-gage játékok minősége

Hozzászólás Szerző: mgorilla »

Romlik az n-gage játékok minősége!

A címmel tökéletesen egyetértek.Azonban még hozzátennék ezt azt.Amikor anno megvettem az első Nokia okostelefonomat (99.990 Ft -ért), pontosan a 3650-est amin Symbian OS 6.1 -es nevü operációs rendszer futott.Akkor kezdtem belecsöppenni a játékok nézegetésébe és futtatásába.Felhívom a figyelmet hogy 2003-2004 körüli időszakról beszélek.Már akkor nagy külömbség volt a JAVA és a SIS-es játékok között.Mindenáron a SIS-eseket részesítettem előnyben és a JAVA-kat messziről kerültem miután egy -kettőt fölraktam belőle és hát borzalmasan nyenge minőségüek voltak.Így csak SIS-es game-ek voltak fönnt a 3650-en.Utána jött az NGAGE. Vettem is belőle rögtön egyet és lehengerelt a grafika és játszhatóság.Tessenek kérem megnézni a képeket mert 2004-ről van szó tehát 5-ÉVVEL EZELŐTT
Kép
Kép

A Colin Rally volt az isten szerintem.Rengeteget játszottam vele.Később a Nokia rájött hogy egy kis trükkel több telefonon is müködőképes az Ngage így elkzedtek azon gondolkodni hogy szélesebb körben elterjesztik.Sajnos megbukott az első Ngage szeria mert nem hozott annyi bevételt különböző okok miatt mint amennyit kellett volna.Sok sok kihagyás után megjött a SZOLGÁLTATÁS.Immár a legtöbb telefonon elérhető és
hiába igérték a 3D gyorsító használatát , az Ngage Blogon ki van írva hogy elfogadva meg hogy elindult hát pesze nagyon sehol semmi.A Hooked jó volt bár pixeles , az Asphalt is jó volt csak a kanyart a pixeltől nem lehett látni.De ezek legalább egy 3-as 4-es szintet hoztak de a többi .....Gagyi a gagyi hátán.

De ha sorrendet kéne állítani a legrosszabtól a legjobbig akkor JAVA-val indul és a SIS -es és az Ngage félék osztozkodnak a többi helyért.Igazság szerint némely SIS-es játék lealázza az Ngage -et a 3D gyorsító miatt.
Avatar
laviaag
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 16:01:05
Készüléktípus: N95 8GB
Tartózkodási hely: Hungary
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Romlik az n-gage játékok minősége

Hozzászólás Szerző: laviaag »

Sajnos ez mind üzlet, mivel nem sok ember rohangál Symbian rendszerű telefonnal, ezért a játékfejlesztők is csak a jól bevállt j2me platformnál maradnak, aminek lássuk be egyenlőre azért vannak korlátai, főleg, ha azt akarják, hogy több telefon is támogassa ne kelljen minden egyes készülékre újra megírni. De az N-Gage 2.0-ra visszatérve. Igen sajnos a Nokiánál arculatváltozás történt 2008-ban és még mindig nincs vége. Háttérbe szorultak bizonyos dolgok, többek közt az N-Gage Nextgen játékok fejlesztésére szánt támogatások is. Ennek rengeteg oka van... Sajnos egyenlőre úgy tűnik, hogy ezekkel kell beérni, amíg a vetélytársa (márha nevezhető a maga kis százalékával annak) Iphone pedig pont ezekkel próbálja a közönséget megnyerni, hogy minőségi és jó játékokat gyártat a készülékeire. Na igen, ott meg van a pénz arra, hogy az Apple igenis azt mondja, hogy tessék itt ez a konfig erre optimalizált full extrás 3D-s motort írjon a programozó és kápráztassa el a játékost. És persze nem csak a full grafika számít sokszor, hanem az ötlet. Hogy ne az legyen már, hogy megyek ugrálok lövök meg kardozok... Hosszú téma igen. Nokiáéknál most az van, hogy amiket beígértek megjelenjenek ne okozzanak "csalódást" (holott ezt a minőséggel megteszik). Ott is hatalmasat hibáztak mikor betették a készülékekbe a 3D-s grafikai chipet (N93, N93i, N95, N95 8Gb, N82), majd nem sokra rá kivették a következő készülékekből (N81, N85, N96...). Ez még hagyján, de akkor még jött egy tőrdöfés az emberek szívébe. Biztosan minden 3D gyorsítós telefonnal rendelkező kipróbálta az annó megjelent E3Demo-t. Amit a Nokia Futuremark-al karöltve kiadott, hogy megmutassák, hogy képesek lennének ezek a készülékek XBOX szintű grafikával rendelkező játékok futtatására. Igen, de a Nokia fejlesztéséből azóta egy program nem jött ki, ami támogatná, amik vannak, mind magán vagy kisebb kis Team-ek fejlesztései (Global Racing, Pandemonium...). Bennük még lehet bízni, hogy dobnak ki pár 3D gyorsítót támogató játékot. Nokiáék nem fognak. Az N-Gage se hozta nekik azt a nagy sikert, amire ők számítottak és ezt nem csak a saját tapasztalatomból mondom, hanem ha megfigyeljük még látszik, az első N-Gage 2.0 játékok még igen jó konstrukciók voltak, annak ellenére hogy "software render" :) grafikával rendelkeznek, elég ütősek. Amit Segal is említett az Asphalt 3 nagyon szép lett például, vagy A Bounce se szégyenkezhet egészen pofás a grafikája. De amik ezután jöttek... :( Na jó én nem akarok vészmadár lenni, de mindenkinek csak azt mondom, hogy N-Gage az zsákutca és erre a finnek már rájöttek... Amúgy mi is rájöttünk, csak nem akarjuk elhinni. :yes:
Amibe van egy kis remény az az új platform lesz az s60v5, amit ugye a koreaiak is elkezdtek alkalmazni Samsung OMNIA HD, bennük lehet kis remény, arrafelé lehet hallani HD játékokról, nem is akármilyenekről. :taps2: És, ha nagyon őszinte akarok lenni, én a finneket, mint embereket nagyon megszerettem, de a NOKIA, hát nem tudom hagy némi kívánnivalót maga után. Én csalódtam. Ez saját vélemény... :crazy:
Többet erővel, mint ésszel, előbb format aztán fűrészelj...
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Romlik az n-gage játékok minősége

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Az, hogy nem sok ember rohangál symbian okostelefonokkal szerintem relatív és minden attől függ, hogy mihez képest nézzük. Ha azt vesszük alapul, hogy megnőtt az utóbbi években( az egymásra hardver szempontjából nagyon hasonlító) okostelelfonok száma, csökkent az áruk és ha jól tudom az N95-ből is eladtak pár millát a világon, nos ebből a szempontból bizony fejleszthettek volna annak a bizonyos milliós nagyságrendű közönségnek, hiszen azt se mondhatjuk el, hogy mindenkinek lenne iPhone-ja, mégis van rá fejlesztés.
Azt nem akarom elhinni, hogy ennek az egésznek a kevés okostelefon lenne az oka, mégpedig úgy, hogy éppen ők korlátozták a támogatott telefonok számát a hivatalos oldalon. Valójában némely modelből nagyon nagyon sokat adtak el(ilyen pl. az N73 is), így gondolom, hogy tudták mit csinálnak, amikor egy szűk csoportot jelöltek ki indulásként és azt bővítették az új telefonokkal.
Az inkább logikusabb lenne számomra, hogy egyrészt azért hanyatlik az n-gage, mert az új telefonokat valakinek vennie kell és mivel ezek hardvere nem rendelkezik 3D gyorsítóval, ezért a Nokia saját magát pofozná, ha a korábbi modellek tulajdonosainak kedvezett volna.
Persze most ott állunk, hogy nem kedvez senkinek sem, de ennek egyik oka szerintem, hogy megrekedt a hardverek fejlesztése.
Azt viszont elhiszem, hogy nem akart vagy nem tudott elég pénzt pumpálni belé, lehet félve attól, hogy kárba vész és ez megint azt eredményezte amit éppen látunk.
Láttam, hogy 2005-ben más volt a játékok részleg igazgatója, mint manapság, de úgy gondolom, hogy fellendíteni nem sikerült az új gárdának sem :D
Avatar
laviaag
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 16:01:05
Készüléktípus: N95 8GB
Tartózkodási hely: Hungary
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Romlik az n-gage játékok minősége

Hozzászólás Szerző: laviaag »

luciuscornelius írta:Láttam, hogy 2005-ben más volt a játékok részleg igazgatója, mint manapság, de úgy gondolom, hogy fellendíteni nem sikerült az új gárdának sem :D
Szép lassan le fogják állítani... Az új gárda fellendíteni? Épp ellenkzőleg, az ő feladatuk nem az... :geek: Én ennyit tudok, többet nem is mondhatok, meg nem is szükséges. Őszre már azt se fogjuk tudni mi az az N-gage Nextgen... (És ne legyen igazam, de az 5 hónap alatt folyton csak azt hallottam, hogy nem érte meg és kiskaput keresnek...)
Többet erővel, mint ésszel, előbb format aztán fűrészelj...
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

Re: Romlik az n-gage játékok minősége

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

laviaag írta:.......Amibe van egy kis remény az az új platform lesz az s60v5, amit ugye a koreaiak is elkezdtek alkalmazni Samsung OMNIA HD, bennük lehet kis remény, arrafelé lehet hallani HD játékokról, nem is akármilyenekről. :taps2: És, ha nagyon őszinte akarok lenni, én a finneket, mint embereket nagyon megszerettem, de a NOKIA, hát nem tudom hagy némi kívánnivalót maga után. Én csalódtam. Ez saját vélemény... :crazy:
Naja, a demó videókon ott van a Samsungon az Asphalt 4 ikonja, csakhát ki tudja mijen az. Azúgy az S60v5 halott játék szempontjából, mert (egyenlőre) egyik kütyü sem mutitouch. Egyedül az N97-en lehet majd játszani, a többin (5800, OminaHD, SE Idou) maximum a zeemote kontrollerrel, vagy bluetooth billentyüzettel.

Ha az Ngage2 csapatot már az elején leszakítják a pénzügyileg Nokiáról, sokkal jobban járt volna mindenki. Vagy azonnal belebuktak volna, vagy azonnal rájöttek volna, hogy minden lehetőséget meg kell adni a vásárlásra. Azaz minden készüléket kompatibilissé tenni. Ha a egy hangyányit gondolkoztak volna, nem pixel alapon írják meg a játékokat, és az Ngage menüt. Az N80-on minden kicsiben futott, nekem meg nem fért a fejembe, hogy melyik állatnak jutott eszébe hogy szarjuk le a kompatibilitást és az előrelátást, ezentúl életünk végéig QVGA felbontásban fogunk dolgozni. :stupid:
És akkor hadd dicsérjem a JAVA fejlesztőket. Úgynéz ki hogy aki ebben fejleszt az profitálni is szeretne. Nézzen meg az ember egy Digital Chocolate, vagy Fish Labs játékot. Mindegy hogy muterom 128x160-as kijelzőjű csodájára, vagy a haver 800x480-as Omnia-jára rakom, mindig teljes képernyőn megy.
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
Avatar
stunts666
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 788
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 22:44:14
Készüléktípus: HTC Desire 16Gb
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Romlik az n-gage játékok minősége

Hozzászólás Szerző: stunts666 »

szabi113 írta:
laviaag írta:.......Amibe van egy kis remény az az új platform lesz az s60v5, amit ugye a koreaiak is elkezdtek alkalmazni Samsung OMNIA HD, bennük lehet kis remény, arrafelé lehet hallani HD játékokról, nem is akármilyenekről. :taps2: És, ha nagyon őszinte akarok lenni, én a finneket, mint embereket nagyon megszerettem, de a NOKIA, hát nem tudom hagy némi kívánnivalót maga után. Én csalódtam. Ez saját vélemény... :crazy:
Naja, a demó videókon ott van a Samsungon az Asphalt 4 ikonja, csakhát ki tudja mijen az. Azúgy az S60v5 halott játék szempontjából, mert (egyenlőre) egyik kütyü sem mutitouch. Egyedül az N97-en lehet majd játszani, a többin (5800, OminaHD, SE Idou) maximum a zeemote kontrollerrel, vagy bluetooth billentyüzettel.

Ha az Ngage2 csapatot már az elején leszakítják a pénzügyileg Nokiáról, sokkal jobban járt volna mindenki. Vagy azonnal belebuktak volna, vagy azonnal rájöttek volna, hogy minden lehetőséget meg kell adni a vásárlásra. Azaz minden készüléket kompatibilissé tenni. Ha a egy hangyányit gondolkoztak volna, nem pixel alapon írják meg a játékokat, és az Ngage menüt. Az N80-on minden kicsiben futott, nekem meg nem fért a fejembe, hogy melyik állatnak jutott eszébe hogy szarjuk le a kompatibilitást és az előrelátást, ezentúl életünk végéig QVGA felbontásban fogunk dolgozni. :stupid:
És akkor hadd dicsérjem a JAVA fejlesztőket. Úgynéz ki hogy aki ebben fejleszt az profitálni is szeretne. Nézzen meg az ember egy Digital Chocolate, vagy Fish Labs játékot. Mindegy hogy muterom 128x160-as kijelzőjű csodájára, vagy a haver 800x480-as Omnia-jára rakom, mindig teljes képernyőn megy.
Miért nem lehet azt megoldani, hogy játékon belül lehessen felbontást állítani???
Válasz küldése

Vissza: “N-Gage játékok”