3dtracking (real-time nyomkövetés)

GPS-ekkel kapcsolatos témák
lajoslajos
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2009-03-11 szer. 21:15:13
Készüléktípus: Nokia E71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3dtracking (real-time nyomkövetés)

Hozzászólás Szerző: lajoslajos »

Sziasztok,

Nemrég találtam rá erre a hasznos kis programra, aminek segítségével akár real-time módban figyelemmel lehet kísérni valakit, akinek GPS készüléke aktív és be van állítva a LIVE mód, vagyis folyamatosan küld kis adatcsomagokat a szerverére. Ez adatforgalommal jár, de úgy gondolom, hogy akinek van akár csak egy 100MB-s előfizetése is, az már nyugodtan használhatja...

Az internetről bármilyen készülékre letölthető a megfelelő szoftver, mobiltelefonra és GPS készülékre egyaránt.

http://free.3dtracking.net/home.aspx

Ennek használata nagyon egyszerű...

1) Letöltöd a kb 900k-s programot, telepíted a mobilodra, beállítod (pl külső vagy belső gps)
2) Ezután teszel egy "próbautat" úgy, hogy a progi aktív állapotban van (megnyomtad a START gombot), vagyis adatokat tárol
3) Ezt folyamatosan küldi egy szerverre (aktív gprs kapcsolatot igényel, illetve be kell állítani, hogy live módban menjen-e, vagy csak adatokat gyűjtsön)
4) Amint volt infó, amit elküldött a készülék, ezután már be tud azonosítani a rendszer
5) Első bejelentkezéskor az IMEI_szám/IMEI_szám felhasználói név/jelszó párossal kell belépni (ez persze belépés után módosítható)
6) DONE

Igazából akkor lesz REAL-TIME a dolog, ha folyamatosan GPS módban, és live módban használod, vagyis mindig küld adatokat a szerverre, így mindig az aktuális pozíciódat látni a neten keresztül...

Nálam működött, kipróbáltam.
nortsen
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009-02-21 szomb. 18:25:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 3dtracking (real-time nyomkövetés)

Hozzászólás Szerző: nortsen »

Egy ideje foglalkoztat a tracking téma, és sok progit kipróbáltam már, de mindegyik hiányossága, hogy másik telefonon nem lehet nyomkövetni mivel nincs olyan szoftver ami térképen keresztül működne. Google ugyan latitude bővítéssel megtette az első mérföldkövet a google maps mobile-al, de mivel a google is eleve online, így nem a legolcsóbb megoldás.

Szóval ha valaki tud olyan szoftvert ami mobilon mutatja a másik telefon helyzetét (térképen), az megoszthatná velünk.
Már régóta gondolkodom egy olyan megoldáson, hogy egy virtual gps vagy vmi hasonló elnevezésű szoftvert kéne készíteni ami egy bluetooth-os gps-t emlulál, és így bármilyen térkép szoftverrel követni lehetne egy "virtuális", netről fogadott másik telefon helyzetét.
Roby32
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-04-14 kedd 08:03:45
Készüléktípus: e71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 3dtracking (real-time nyomkövetés)

Hozzászólás Szerző: Roby32 »

Szia!

Azt megtudnád mondani, hogy hogyan tudom megnézni azt, hogy merre jártam? Eddig csak azt tudom nézni, a HISTORY részben, hogy mikor és meddig voltam aktív, de azt nem látom , hogy merre jártam, v lehet, hogy nem is lehet megnézni?

Már rájöttem :taps1: Google Earth :taps2:
lajoslajos
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2009-03-11 szer. 21:15:13
Készüléktípus: Nokia E71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 3dtracking (real-time nyomkövetés)

Hozzászólás Szerző: lajoslajos »

hát, hogy merre jártál, azt szerintem sem tárolja el... arra vannak egyéb programok (mint például a Nokia Sportstracker)...
bár nem tudom, milyen készüléked van, de biztosan van arra is hasonló...
Roby32
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-04-14 kedd 08:03:45
Készüléktípus: e71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 3dtracking (real-time nyomkövetés)

Hozzászólás Szerző: Roby32 »

lajoslajos írta:hát, hogy merre jártál, azt szerintem sem tárolja el... arra vannak egyéb programok (mint például a Nokia Sportstracker)...
bár nem tudom, milyen készüléked van, de biztosan van arra is hasonló...
Nem a telo tárolja, csak adatokat küld, aztán ha belépsz az oldalra, a history részen, majd a Google Earth-ra kattintva letöltesz egy
kmz fájlt és ha azt megnyitod a Google Earth progival, ott lesz az összes megtett utad. K... jó :D
repvez
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009-05-24 vas. 11:00:31
Készüléktípus: E51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 3dtracking (real-time nyomkövetés)

Hozzászólás Szerző: repvez »

Hali
Segitségem lenne a sport trackker nevü progival kapcsolatban.Most mentem vele egy hosszabb bicikli turát tökéletesen müködött és rögzitette az adatokat,de ha a google earth formátumba szeretném menteni a gépemre akkor a google earth hibával kilép . enélkül a fájl nélkül jol megy.
Egy éve ugyan igy csináltam mindent akkor minden gond nélkül sikerült visszanéznem a GE-ben az utvonalat.
Most 2 lehetöség van vagy a GE 5-ös verzioja nem szereti vagy a sport tacker rosszul csinálta a fájlt.
Mit tudjak csinálni hogy sikerüljön visszanéznem az utvonalat a számitogépen is.

E51-es telon van és kb egy éves talán 1.5ös sport tacker.esetleg hogyan lehet ugy felrakni a legujabb Sport trackert hogy az utvonalak adatai megmaradjanak a telefonba?
Köszi elöre is
Avatar
SteveBeard
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:15:37
Készüléktípus: N95 _ ZTE Blade_S3 Mini
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: 3dtracking (real-time nyomkövetés)

Hozzászólás Szerző: SteveBeard »

Sziasztok!
Ma kipróbáltam ezt a kis progit. Sajnos a free verzió elég korlátozott. :( Reggel még lehetett követni az útvonalunkat, délelőtt leállt a szerver vagy nem tudom mi történt, de még a weblapot sem nyitja meg a böngésző... :whaaa:
actre
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009-09-07 hétf. 13:08:25
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 3dtracking (real-time nyomkövetés)

Hozzászólás Szerző: actre »

Sziasztok!

Tud ez a program off-time módot is? Értem ezalatt, hogy csak a telefonra menti a GPS adatokat a megadott időközben pl: 30 min. Aztán otthon lehet értékelni a kapott adatokat.

Vagy ez csak real-time megy szerveren keresztül?

Ha nem tudja az "offline" tracking-et tudtok javasolni valami ingyenes progit ami időközönként a telóre menti a GPS adatokat? (nem olyasmire gondolok, mint a sporttracker, elég időközönként csak a gps koordinátákat lementeni.)

Köszi
Quarker
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011-01-13 csüt. 18:02:50
Készüléktípus: Nokia 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 3dtracking (real-time nyomkövetés)

Hozzászólás Szerző: Quarker »

Sziasztok

Ez a cucc működik 5230-on is? Mert a szoftver weboldalán ez a típus nincs a lenyíló menüben.
VasY
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009-12-25 pén. 01:39:05
Készüléktípus: N97 mini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 3dtracking (real-time nyomkövetés)

Hozzászólás Szerző: VasY »

Tudnátok ajánlani egy olyan tracker progit, amvel pl megindulok futó, közbe GPS adatokat rögzíti a telefonomra, majd itthon az adatokat felmásolva a gépbe, meg tudom nézni térképen a megtett utat, távot?
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”