Nokia Maps vs. Sygic Drive (McGuider)

GPS-ekkel kapcsolatos témák
Avatar
kleingy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2010-02-23 kedd 21:40:34
Készüléktípus: i9100
Nem:
Tartózkodási hely: Érd
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times

Re: Nokia Maps vs. Sygic Drive (McGuider)

Hozzászólás Szerző: kleingy »

Nálam 5800 10 perc alatt sem talált jelet a Sygic, aztán rájöttem, hogy van egy olyan lehetőség a programon belül, hogy GPS bekapcsolása. :D
CM9
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Nokia Maps vs. Sygic Drive (McGuider)

Hozzászólás Szerző: papzi »

A segítségetek kérném: N86-ra tettem fel a sygic-et. Betettem a magyar hangot, és ki is választottam, de mégis angolul beszél hozzám. találkozott már ezzel a problémával valaki és sikerült neki megoldani?
birofeco
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009-10-31 szomb. 14:02:56
Készüléktípus: Lumia 820
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Csesztreg, Győr
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Maps vs. Sygic Drive (McGuider)

Hozzászólás Szerző: birofeco »

Sziasztok!

Ma volt alkalmam élesben kipróbálni a Nokia Maps-et. Soha többé nem teszem, ekkora egy szerencsétlen navigációs programot még életemben nem láttam. Pannonhalmáról Pápára szerettem volna eljutni, és úgy döntöttem, hogy akkor most magam helyett a Nokiára bízom magam. Opciókban földutak kikapcsolva, legrövidebb utat terveztettem meg vele, majd elindultam. Aztán egyszer csak egy földúton találtam magam némi meglepetésre, majd fogtam magam, és kikapcsoltam ezt a sz*rt. Teljesen alkalmatlan navigációra, minek akar bevinni földútra, ha direkt kikapcsolom? Egyszerűen hihetetlen, komolyan. Úgy én azt mondom, Sygic. Az se tökéletes, de ilyet azért nem csinál, mint a Nokia hulladéka.
Avatar
magyarbetyar76
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010-04-20 kedd 07:13:17
Készüléktípus: E52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Maps vs. Sygic Drive (McGuider)

Hozzászólás Szerző: magyarbetyar76 »

Semmilyen NT térképet használó navival nem érdemes használni a 'legrövidebb út' módot.
Igaz hogy a NT térképei tartalmazzák a legtöbb utat az országban, de sajnos az utak
besorolása még messze nem tökéletes. Főút kategóriától lefelé minden utat egyformának tekint. Az utak újbóli bejárását folyamatosan végzik, de hatalmas munkáról van szó. Viszont a végeredmény
egy európai szintü adatbázis lesz. Felmérik az utak állapotát, fotózzák a keresztezödéseket, a táblákat, a tereptárgyakat, de még az út körüli növényzetet is.
Várjuk türelmesen az eredményt!
birofeco
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009-10-31 szomb. 14:02:56
Készüléktípus: Lumia 820
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Csesztreg, Győr
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Maps vs. Sygic Drive (McGuider)

Hozzászólás Szerző: birofeco »

magyarbetyar76 írta:Semmilyen NT térképet használó navival nem érdemes használni a 'legrövidebb út' módot.
Igaz hogy a NT térképei tartalmazzák a legtöbb utat az országban, de sajnos az utak
besorolása még messze nem tökéletes. Főút kategóriától lefelé minden utat egyformának tekint. Az utak újbóli bejárását folyamatosan végzik, de hatalmas munkáról van szó. Viszont a végeredmény
egy európai szintü adatbázis lesz. Felmérik az utak állapotát, fotózzák a keresztezödéseket, a táblákat, a tereptárgyakat, de még az út körüli növényzetet is.
Várjuk türelmesen az eredményt!
Miután hazaértem, a Sygic-kal terveztettem egy útvonalat ugyanezen a szakaszon. NT-s térkép van rajta, és tökéletesen megoldotta a feladatot. Úgyhogy ez inkább a Nokia programozóinak a hibája, nem a térképeké.
Avatar
akidobos
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2009-08-12 szer. 18:01:27
Készüléktípus: Nokia N8-00 DG
Tartózkodási hely: Bátonyterenye
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

Re: Nokia Maps vs. Sygic Drive (McGuider)

Hozzászólás Szerző: akidobos »

birofeco írta:Sziasztok!

Ma volt alkalmam élesben kipróbálni a Nokia Maps-et. Soha többé nem teszem, ekkora egy szerencsétlen navigációs programot még életemben nem láttam. Pannonhalmáról Pápára szerettem volna eljutni, és úgy döntöttem, hogy akkor most magam helyett a Nokiára bízom magam. Opciókban földutak kikapcsolva, legrövidebb utat terveztettem meg vele, majd elindultam. Aztán egyszer csak egy földúton találtam magam némi meglepetésre, majd fogtam magam, és kikapcsoltam ezt a sz*rt. Teljesen alkalmatlan navigációra, minek akar bevinni földútra, ha direkt kikapcsolom? Egyszerűen hihetetlen, komolyan. Úgy én azt mondom, Sygic. Az se tökéletes, de ilyet azért nem csinál, mint a Nokia hulladéka.
Én, mikor bármilyen változtatást okozok a NokiaMaps-ban, utána mindig újraindítom és akkor OK. A Sygic-ot próbálgatom most már egy hete, eddig szimpibb a Maps-nál. TA-s térkép részletesebb, mint a NT. Legalábbis azon rajta van az utcánk :D :D
Nokia N8 RM-596 Pro Edition RC V7.1 111.040.0904. By Taylor http://www.smartphonepro.hu
pityi85
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010-08-24 kedd 17:20:46
Készüléktípus: n900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Maps vs. Sygic Drive (McGuider)

Hozzászólás Szerző: pityi85 »

sziasztok. n900 van nem tudom milyen gps progit tegyek rá. tudnátok segiteni??? meg hogy hogy is kell feltenni honan kell leszedni. kosy
Avatar
bzs73
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 922
Csatlakozott: 2010-08-24 kedd 13:22:11
Készüléktípus: Sony Z3 Compact
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Magyarország-Szolnok
Has thanked: 59 times
Been thanked: 415 times

Re: Nokia Maps vs. Sygic Drive (McGuider)

Hozzászólás Szerző: bzs73 »

Hát én eddig ovi maps-t használtam,de most feltettem az N8-ra a sygic-t,és sokkal jobb.Pillanatok alatt talál jelet még lakásban is,és sokkal pontosabb.Összességében úgy elfelejtem a maps-t,hogy csak na.
Avatar
EndrúBoy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010-06-11 pén. 08:37:06
Készüléktípus: ZTE Blade - CM7 Gingerbread
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Maps vs. Sygic Drive (McGuider)

Hozzászólás Szerző: EndrúBoy »

Az, hogy mennyi idő alatt talál jelet nem a navigációs programtól függ, hanem a beépített GPS-ed hardveres illetve szoftveres(driver) tulajdonságaitól.
Pontosság az bizonyos értelemben elképzelhető, hogy különbözik, de csak annyi hogy útra esetleg hatékonyabban helyez. Ugyanis a navigációs szoftverek általában pontosítják a GPS jelet úgy, hogy ha az egy útvonal közelébe esik akkor arra ráhelyez.
Egyébként nekem a Sygiccel rossz tapasztalatim voltak útvonaltervezésben. Mondjuk az Maps se jobb, valóban.
Avatar
kleingy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2010-02-23 kedd 21:40:34
Készüléktípus: i9100
Nem:
Tartózkodási hely: Érd
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times

Re: Nokia Maps vs. Sygic Drive (McGuider)

Hozzászólás Szerző: kleingy »

Nekem meg nagyon nem jött be a Sygic, számomra kezelhetetlen, áttekinthetetlen progi, a Garmin meg folyton kifagy. Eddig az Ovi Maps nem hagyott cserben. Persze cserébe nem is a legfrissebbek a térképek.
CM9
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”