Sygic Aura v11.03

GPS-ekkel kapcsolatos témák
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

lexus46 írta:akkor szerinted ez a téma miről szól? valahol az elején az van irva, hogy a térképletöltésnél a Mapdownloaderben Androidot kell választani, mert az Aura Androidról lett portolva... elolvastad az összes hozzászólást? nem is... hanem a letöltésben található "Olvass el" fájlban irja. egyébként a Daily Mobile Fórumon is azt irja egy programkészitő, hogy a portolás lehetséges, feltéve ha a progi Open Source.
persze, segítek szívesen mert ezek szerint nálad nem jelent meg a topic címe valamiért. ez a topik a 11.03-as, a Sygic cég által eredetileg a symbianra írt aura-ról szól. az hogy ugyanazokat a térkép adatbázisokat használja mindkét platform az azt jelenti hogy az aura androidról lett portolva? brilliáns logika. és a fizetős sygic navigáció meg valójában egy open source app? logikus, ugy szokott az lenni fizetős appoknál. amugy nem, nem olvastam sose ezt a topikot. nagyon szégyellem is magam, de látod csak most regisztráltam és nem volt még rá időm. természetesen symbiant se láttam soha, navi programot meg pláne. én mondjuk az olvassel.txt-ben sem látok semmilyen "portolás" szót, de biztos ott van az csak valami titkos és láthatatlan karakterekkel írva. most már látom hogy te nagyon értesz hozzá, de azt viszont nem értem hogy akkor miért itt tőlünk síkhülyéktől kérdezősködsz és miért nem "portolod" magad? hajrá, én drukkolok neked. ja és mindenképp szólj ha készvan a 13-as androidos apk symbian sis-re "portolása". köszi.
These users thanked the author bladehu2 for the post:
lexus46 (2013-10-23 szer. 09:52:17)
Rating: 2.63%
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

Semmi se lehetetlen... :D ;)
These users thanked the author nokiae668 for the post:
lexus46 (2013-10-23 szer. 09:52:36)
Rating: 2.63%
lexus46
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013-07-23 kedd 19:07:13
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: lexus46 »

bladehu2 írta:
lexus46 írta:akkor szerinted ez a téma miről szól? valahol az elején az van irva, hogy a térképletöltésnél a Mapdownloaderben Androidot kell választani, mert az Aura Androidról lett portolva... elolvastad az összes hozzászólást? nem is... hanem a letöltésben található "Olvass el" fájlban irja. egyébként a Daily Mobile Fórumon is azt irja egy programkészitő, hogy a portolás lehetséges, feltéve ha a progi Open Source.
persze, segítek szívesen mert ezek szerint nálad nem jelent meg a topic címe valamiért. ez a topik a 11.03-as, a Sygic cég által eredetileg a symbianra írt aura-ról szól. az hogy ugyanazokat a térkép adatbázisokat használja mindkét platform az azt jelenti hogy az aura androidról lett portolva? brilliáns logika. és a fizetős sygic navigáció meg valójában egy open source app? logikus, ugy szokott az lenni fizetős appoknál. amugy nem, nem olvastam sose ezt a topikot. nagyon szégyellem is magam, de látod csak most regisztráltam és nem volt még rá időm. természetesen symbiant se láttam soha, navi programot meg pláne. én mondjuk az olvassel.txt-ben sem látok semmilyen "portolás" szót, de biztos ott van az csak valami titkos és láthatatlan karakterekkel írva. most már látom hogy te nagyon értesz hozzá, de azt viszont nem értem hogy akkor miért itt tőlünk síkhülyéktől kérdezősködsz és miért nem "portolod" magad? hajrá, én drukkolok neked. ja és mindenképp szólj ha készvan a 13-as androidos apk symbian sis-re "portolása". köszi.
Köszi a fölényes kioktatást, kezdő létemre megérdemeltem. De szerintem azzal nem megyünk semmire, ha egymást leckéztetjük ahelyett, hogy segiteni próbálnánk. Valóban, a tévedésem, amiért elnézést kérek az, hogy nem a Sygic Aura 11.03-as topikban irja, hogy Androidról lett portolva, hanem a Sygic Aura Core topikban, ami azonbam valaki által valamiért törölve lett, mert nem találom. Talán bazy törölte, mert ő inditotta a topikot és ő irta az Olvass el fájljában azt, hogy droidról lett portolva. Eggyébként ha én modder vagy programfejlesztő lennék, hidd el hogy nem itt esedeznék hogy segitene már ki valaki egy müködő részletes Románia térképpel, amire tényleg nagy szükségem van. Akkor inkább én próbálnák segiteni másoknak és nem csufondáros kioktatásokkal, hanem annál többel. Köszi még egyszer.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

lexus46 írta:Köszi a fölényes kioktatást, kezdő létemre megérdemeltem. De szerintem azzal nem megyünk semmire, ha egymást leckéztetjük ahelyett, hogy segiteni próbálnánk. Valóban, a tévedésem, amiért elnézést kérek az, hogy nem a Sygic Aura 11.03-as topikban irja, hogy Androidról lett portolva, hanem a Sygic Aura Core topikban, ami azonbam valaki által valamiért törölve lett, mert nem találom. Talán bazy törölte, mert ő inditotta a topikot és ő irta az Olvass el fájljában azt, hogy droidról lett portolva. Eggyébként ha én modder vagy programfejlesztő lennék, hidd el hogy nem itt esedeznék hogy segitene már ki valaki egy müködő részletes Románia térképpel, amire tényleg nagy szükségem van. Akkor inkább én próbálnák segiteni másoknak és nem csufondáros kioktatásokkal, hanem annál többel. Köszi még egyszer.
azért nehogy már még te legyél megsértődve. azután hogy én azzal kezdtem hogy segítettem, válaszoltam erre köszönetképp te nagyjából körülírtad azt hogy én hülye vagyok és azt se tudom miről beszélek (bezzeg te aki kérdezel te sokkal jobban tudod mi hogy van), sőt még olvasni se tudok mert hát te itt-ott (mindig valami újabb nemlétező helyen) ezt-azt olvastál és akkor én ne mondjam már hogy az nem úgy van. na ezek után mégis mit vártál?
mellesleg a core sem portolt, azt is a sygic csinálta symbianra. előbb utóbb majd csak sikerül megértened hogy ez portolás dolog csak a te fejedben létezik mint vágyálom. de itt a letöltése, külön topikja sose volt mivel a core is aura csak egyel ujabb verzió (mellesleg az utolsó ami kijött symbianra), így törölve se lett ilyen topik. ilyen "úgy emlékszem" dolgok helyett inkább használd a keresőket. a másik hogy nézzél bele kicsit ebben a letöltésben a linkek.txt-be, hátha felfedezel valami érdekeset. nem, portolásról egy szót sem fogsz találni ebben sem.
olyanba pedig hiába vársz gyakorlati segítséget ami csak az álmaidban létezik. ez van, vagy elfogadod vagy vársz továbbra is a csodára.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
lexus46
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013-07-23 kedd 19:07:13
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: lexus46 »

Annyi szent, hogy ezt a portolás dolgot nem az ujjamból szoptam, más okostelefonos fórumokon is olvashatsz róla. Most munkában vagyok, de hazaérve megkeresem a letöltéseimet és felrakom neked azt az Olvass el fájlt, ahol ezt olvastam. Az az igazság, hogy amikor megvettem az N8-ast és láttam, hogy a 8-as Sygic nem megy rajta, annyi mindent összekerestem és olvastam, hogy már nem tudom hol, de valahol biztos, hogy olvastam erről. Tény az, hogy a portolás nem megvalósithatatlan álom. S ha álom, akkor csak emberére vár, aki valóra váltsa... Ha valamivel megbántottalak, elnézést kérek, de ha tényleg segiteni akarsz, megteheted, mivel nyilvánvaló, hogy jobban értesz hozzá, mint én. Abban segithetnél, hogyan tudnám rávenni az Aura Core-t (12-es verza), hogy lássa a rou.ta 2013.03-as térképet, vagy bármi más létező részletes Románia térképet. Előre is köszönöm s remélem, maradunk barátok.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

lexus46 írta:Annyi szent, hogy ezt a portolás dolgot nem az ujjamból szoptam, más okostelefonos fórumokon is olvashatsz róla. Most munkában vagyok, de hazaérve megkeresem a letöltéseimet és felrakom neked azt az Olvass el fájlt, ahol ezt olvastam. Az az igazság, hogy amikor megvettem az N8-ast és láttam, hogy a 8-as Sygic nem megy rajta, annyi mindent összekerestem és olvastam, hogy már nem tudom hol, de valahol biztos, hogy olvastam erről. Tény az, hogy a portolás nem megvalósithatatlan álom. S ha álom, akkor csak emberére vár, aki valóra váltsa... Ha valamivel megbántottalak, elnézést kérek, de ha tényleg segiteni akarsz, megteheted, mivel nyilvánvaló, hogy jobban értesz hozzá, mint én. Abban segithetnél, hogyan tudnám rávenni az Aura Core-t (12-es verza), hogy lássa a rou.ta 2013.03-as térképet, vagy bármi más létező részletes Románia térképet. Előre is köszönöm s remélem, maradunk barátok.
nem bántottál meg csak nem értem miért vitatkozol olyasmin amihez bevallottan nem értesz :) az meg azért leeshetett volna hogy ha nem tudnám miről beszélek akkor nem szóltam volna semmit. én tudom mit jelent a portolás fogalma, nem azt mondtam hogy nem létezik hanem konkrétan a 13-as androidos sygic portolása symbianra az ami max álom. a portolás (csak hogy végre megértsd miről is beszélsz) az amikor pl egy S^3-as alkalmazást sikerül elindítani s60v5-ön (pl úgy hogy az összes hozzá szükséges egyéb fájlt is megkeresik és hozzácsomagolják a programfájlhoz), vagy pl egy androidos samsung appot (amihez szintén szükséges pár egyéb modul is) sikerül futtathatóvá tenni más gyártók androidos telefonján. tehát nem, nem azt jelenti a portolás hogy egy kész, forrás nélküli appot csak úgy átkonvertálunk egy tök más oprendszerre meg tök más hw-re. olyat senki nem tud. még az sem aki a népszerűség reményében ilyesmivel hitegeti a hiszékenyeket.

na először ugye arról volt szó hogy a 13-as androidos sygic kellene neked, most eljutottunk oda hogy végülis a román térkép miatt. btw, 12-es core alatt gondolom a 11.2-t gondolod, merthogy az volt symbianra az utolsó, az is több mint 1 éve jött ki.
román térképpel nem volt még semmilyen interakcióm, annyit láttam itt-ott hogy mindenki panaszkodott rá hogy szinte minden nagy navi gyártó román térképe egy vicc, kb a főutak rajta vannak és ennyi. ha találtál részletesebbet az jó. vagyis jó lenne. de a sygic ugye fizetős app. a régebbi térképekhez való licensz fájl-t tudtak generálni ügyes emberek így lehetett mindenkinek sygic-je. a baj csak az hogy a régi licensz-el az újabb térkép nem igazán hajlandó működni és mivel már minimum 1 évvel ezelőtt mindenki otthagyta a symbiant aki komolyabban foglalkozott vele így újabb licensz fájlt sem csinál senki az újabb térképekhez (az is lehet hogy az újabb térképfájlok eleve olyanok amit a régebbi sygic app nem is lenne képes használni sehogy sem). az androidos verziónál (amit találtál 2013.03-ast az ugye az androidos aura-hoz adott térképcsomagból van) már nincs hamis licensz fájl mert itt az apk-ban van kiütve a térképek licensz ellenőrzése. így még az sem megoldható hogy a letöltött androidos térképeket az androidos -hamis- licensz-el együtt felmásolod és kipróbálod hogy megeszi-e a régebbi symbian-os sygic (szerintem amugy nem működne). lassan majd megérted hogy mivel a szoftvergyártók már kb 2 éve elkezdtek kihátrálni a symbian mögül (azután főleg, de már azelőtt is hogy a nokia bejelentette volna hogy megszüntet minden támogatást, ergo symbiannak vége) nagyjából felgyorsították azt a folyamatot hogy aki új sw-eket akart használni az _kénytelen_ volt androidra vagy ios-re váltani. aki még mindig ragaszkodik a symbianhoz az olyan szomorú dolgokkal kénytelen szembesülni mint most te is.

szerk: na találtam egy androidos 2012.09-es csomagot (rou.ta.2012.09) a hdd mélyén, abban még van content.lic fájl. a szépdéghibája hogy ebben a rou.pak (az maga a térkép) 5MB-os, szemben a 2013.03-asban lévő ilyen fájl 26MB-jával. szóval szerintem ebben ugyanugy nincs semmi részletesség, tehát felesleges is lenne kipróbálni hogy ezt a lic fájlt megeszi-e a symbianos aura. de amugy fogadnék rá hogy nem ismerné fel és kérne egy feloldó kódot a térképhez, már ha egyáltalán a térkép fájl maga emészthető lenne neki. ez van.
esetleg keresgélj a letöltések között garmint (+ van topikja is itt a fórumon), arra mintha azt írták volna hogy jobbak a térképei. de azt sose használtam úgyhogy érdemben nem tudok nyilatkozni hogy n8-on jól működik-e és hogy vannak-e újabb térképek hozzá.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
bobvosgy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2011-12-16 pén. 13:12:13
Készüléktípus: LG G2 mini + N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Békés megye
Has thanked: 68 times
Been thanked: 83 times

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: bobvosgy »

De még mindig nem értelek hogy a gyári miért nem elég részletes vagy miért nem jó? :blink: :hmm2:
lexus46
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013-07-23 kedd 19:07:13
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: lexus46 »

bobvosgy írta:De még mindig nem értelek hogy a gyári miért nem elég részletes vagy miért nem jó? :blink: :hmm2:
Valahogy nem tudok megbarátkozni vele. Először is kilépés után nem záródik be, fut a háttérben s én kivágtam minden ilyen progit amelyik fékezi a telót s eszi az akksit. Másodszor nagyon nyakatekert a kezelése, igazi Nokiás logikátlansággal. Harmadszor állandóan netre akar mászkálni, még ha offline-ra teszem is. Végül pedig a cimemet 45 szám alatt látja 34 helyett, akkor hogyan bizzak benne, hogy jó helyre vezet? S nehogy azt hidd, hogy a 45 szám szemben van, hanem tőlem olyan messze, hogy az már sok egy apró tévedéshez. A Samsung I8910-esemen (s60v5) futott a Sygic 8.24 ami a tavaly hibátlanul elvezetett Pécsre a tesómhoz, meg a Balcsira s haza is hozott, olyan pontossággal, hogy a célhoz érve még azt is bemondta, hogy az uticél a bal oldalon található. És egyszer sem akart netre mászni ami roamingban egy kicsit sokba került volna nekem. Csak sajnos a Bellénél valamit csináltak, mert nem megy rajta a Sygic 8.24. Állandóan lefagy, pedig a mellékelt link alapján én is próbáltam moddolni, de nem igazán működik: http://forum.dailymobile.net/index.php?topic=53255.0 Annán simán megy, de csak 1 progiért nem maradhatok azon, ugyebár? Pedig teljes, részletes full Európa térképeim vannak hozzá.
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

lexus46 írta:
bobvosgy írta:De még mindig nem értelek hogy a gyári miért nem elég részletes vagy miért nem jó? :blink: :hmm2:
Valahogy nem tudok megbarátkozni vele. Először is kilépés után nem záródik be, fut a háttérben s én kivágtam minden ilyen progit amelyik fékezi a telót s eszi az akksit. Másodszor nagyon nyakatekert a kezelése, igazi Nokiás logikátlansággal. Harmadszor állandóan netre akar mászkálni, még ha offline-ra teszem is. Végül pedig a cimemet 45 szám alatt látja 34 helyett, akkor hogyan bizzak benne, hogy jó helyre vezet? S nehogy azt hidd, hogy a 45 szám szemben van, hanem tőlem olyan messze, hogy az már sok egy apró tévedéshez. A Samsung I8910-esemen (s60v5) futott a Sygic 8.24 ami a tavaly hibátlanul elvezetett Pécsre a tesómhoz, meg a Balcsira s haza is hozott, olyan pontossággal, hogy a célhoz érve még azt is bemondta, hogy az uticél a bal oldalon található. És egyszer sem akart netre mászni ami roamingban egy kicsit sokba került volna nekem. Csak sajnos a Bellénél valamit csináltak, mert nem megy rajta a Sygic 8.24. Állandóan lefagy, pedig a mellékelt link alapján én is próbáltam moddolni, de nem igazán működik: http://forum.dailymobile.net/index.php?topic=53255.0 Annán simán megy, de csak 1 progiért nem maradhatok azon, ugyebár? Pedig teljes, részletes full Európa térképeim vannak hozzá.
Szia, a netes navigációt a beállitásokban kikapcsolhatod! ;)
lexus46
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013-07-23 kedd 19:07:13
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: lexus46 »

Kedves bladehu2, örülök, hogy nem haragszol, de kénytelen vagyok feladni, ugyanis nem találom azt a fájlt, amiben azt irták, hogy az Aura droidról lett szimbire portolva. Pedig biztos olvastam valahol, másképp honnan szedném ezt a kifejezést, amit addig nem is hallottam? Na mindegy.
A helyzet az, hogy nekem 2013.01-es rou térképem van és a .pak fájl abban is csak 6 MB, viszont a 2013.03-asban már 26 MB és az már nagyon részletes, mondják, akiknek megy Androidon a 13-as Sygic, de azt hogy tudnám megetetni a 11.2-es Aura Core-ral? Mert nem akarja meglátni semmi áron. Pedig azzal meg volnék élve. Egy másik jóindulatú tag P.Ü.-ben küldött egy csomó linket ahonnan ihletődjek, de sajnos semmi eredmény. Pedig ez a leirás szerint kéne menjen, de nálam sehogy sem akar: http://gpsunderground.com/forum/sygic-m ... -03-a.html Nem tudom, hol a hiba. A mérete alapján ennek a térképe is elég részletes lehet https://app.box.com/s/j20yde947vdfyr77o8u8 Csak épp működne... Pedig megpróbáltam mindenfélét átirni a megadott leirás alapján, de nincs szerencsém, habár a hozzászólók szerint megy a dolog.
Ami meg a Garmint illeti, az összes fellelhető naviprogramot leszedtem, felraktam, de különféle okokból egyik sem jött be annyira, mint a Sygic. Hiába, az első szerelmet nem lehet elfeledni...
Ha gondolod, hogy van kedved és időd még velem és a problémámmal foglalkozni, továbbithatom neked a P.Ü.-ket a linkekkel, talán te jobban elboldogulsz. Amint látom, igény volna a 2013.03-as térképekre, hiszen egy előttem szóló azt sérelmezte, hogy a 2013.01-esek nemcsak Romániát illetően hiányosak, hanem még nyugati országok esetében is.
Minden jót!
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”