Waze - a közösségi navigáció

GPS-ekkel kapcsolatos témák

Tetszik? Kipróbálod?

Igen tetszik, szívesen kipróbálom.
5
28%
Tetszik, de nem próbálom ki.
3
17%
Nem tetszik, nem érdekel.
1
6%
Már ismerem, és használom.
9
50%
 
Szavazatok száma: 18

air
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2009-06-04 csüt. 10:31:50
Készüléktípus: N78 E72
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

Waze - a közösségi navigáció

Hozzászólás Szerző: air »

Úgy érzem érdemtelenül nincs még témája egy fantasztikus közösségi navigációs programnak. Ez nem más mint a Waze.
Létezik kliens iPhone-ra, Androidra, Windows Mobile-ra, Symbianra és még BlackBerry-re is.
Óriási előnye, hogy a kész térképek majdnem "tökéletesen" pontosak. Ugyanis mi magunk készíthetjük őket, azáltal hogy az útvonalat amin haladunk rögzítjük, és abból készíthetünk térképet. Ha valakinek nincs kedve a térkép készítésével vacakolni, elég ha csak track-el, majd más megcsinálja helyette az úthálózatot. Minnél többen haladnak végig egy adott útszakaszon annál pontosabb lesz a térkép.
Akit érdekel a dolog, annak nincs más teendője, mint regisztrálni a weblapon, letölteni a klienst és menni.
Persze nem árt ha mobilnet előfizetése is van az embernek, mert így az adatfeltöltés (track-ek) és a térképek letöltése jelentősen egyszerűbb. De nem forgalmaz olyan rettentően sokat.
A program használatához és a térképek elkészítéséhez magyar nyelvű leírás és segítség is elérhető.
Gyertek minnél többen, mert remek szórakozást, és az alkotás élményét nyújtja ez a progi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára air 2011-01-17 hétf. 06:33:38-kor.
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: Waze

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Csak egy tipp: A topik címe semmitmondó annak aki nem ismeri a programot, sokkal hívogatóbb lenne ez a cím: Waze azaz közösségi navigáció vagy valami ilyesmi :)
Szerintem szerkeszd át a címét a topiknak... ha nem tudod hogy kell akkor írd meg és átírom én, ha szeretnéd
Kép
Kép
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Waze - a közösségi navigáció

Hozzászólás Szerző: ferret »

Kép Kép
dbcooper
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2009-01-18 vas. 14:17:23
Készüléktípus: Nokia Lumia 1020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Waze - a közösségi navigáció

Hozzászólás Szerző: dbcooper »

nagyon kiraly szoft! egyetlen ok, amiert nem hasznalom, hogy allando aktiv net kapcsolatot igenyel. (ami nekem nincs). maskepp biztos ezt hasznalnam.
amugy van WAZE-s zaszlom, kiakaszthato az auto ablakara. barki aki regisztral kap egyet ingyen, persze beletelik egy kis idobe mig elerkezik:)
air
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2009-06-04 csüt. 10:31:50
Készüléktípus: N78 E72
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

Re: Waze - a közösségi navigáció

Hozzászólás Szerző: air »

dbcooper írta:nagyon kiraly szoft! egyetlen ok, amiert nem hasznalom, hogy allando aktiv net kapcsolatot igenyel. (ami nekem nincs). maskepp biztos ezt hasznalnam.
amugy van WAZE-s zaszlom, kiakaszthato az auto ablakara. barki aki regisztral kap egyet ingyen, persze beletelik egy kis idobe mig elerkezik:)
Ez a zászló dolog új nekem. Biztosan valami új "akció". Én még tavaly áprilisban regisztráltam, akkor nem küldtek ilyet.
wroadd
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011-07-10 vas. 11:23:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Waze - a közösségi navigáció

Hozzászólás Szerző: wroadd »

Részleesteket az akciókról, magyar eseményekről a http://waze.co.hu oldalon találhattok infót. Itt fent van a waze oldalán lévő magyar fórumra vezető link is.
Elég sokan kezdünk lenni, szóval a dugójelzés is szépen működik a forgalmas részeken, mint Budapest és most az M7 meg a Balaton környéke.
Hamarosan lesznel magyar waze-es cuccok is. (Meg nem rég volt ipod nano-ert nyereményjáték csak magyar wazereknek.)
railcar
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011-07-10 vas. 11:42:52
Készüléktípus: E66
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Waze - a közösségi navigáció

Hozzászólás Szerző: railcar »

"egyetlen ok, amiert nem hasznalom, hogy allando aktiv net kapcsolatot igenyel. (ami nekem nincs)"
Nem értem, Magyarországon miért mumus a mobilnet? Hiszen az okostelefon anélkül kifejezetten használhatatlan. Vagyis buta. A mobilet ára sem egetrengető, egy párszáz megás csomag nem drága, és határozottan sokmindenre jó. A waze például havi pár megánál akkor sem forgalmaz többet, ha vécére is azzal jársz.
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Waze - a közösségi navigáció

Hozzászólás Szerző: Segal »

railcar írta:
"egyetlen ok, amiert nem hasznalom, hogy allando aktiv net kapcsolatot igenyel. (ami nekem nincs)"
Nem értem, Magyarországon miért mumus a mobilnet? Hiszen az okostelefon anélkül kifejezetten használhatatlan. Vagyis buta. A mobilet ára sem egetrengető, egy párszáz megás csomag nem drága, és határozottan sokmindenre jó. A waze például havi pár megánál akkor sem forgalmaz többet, ha vécére is azzal jársz.
jelenleg az 500 megás attól függően hogy melyik szolgáltatónál igényli az ember 1500-2000 ft szokott lenni havonta és még túlforgalmazási díj sincs tehát horror számlát sem tudsz csinálni és ez böngészésre meg netet használó progikhoz bőven elég. Aki videókat is a mobilján nézne annak kell max az 1-3 gigás net ez már azért több ez tény de hát valamit valamiért de szerintem is legalább 100 mega net alap egy androidos telefonnál csak azoknál szokott lenni túlforgalmazás és 1000 ft szóval akkor már inkább plusz 500-1000 ft havonta és 5x akkora net meg nyugalom...
Don Hellner
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2010-01-03 vas. 09:57:00
Készüléktípus: Sony Ericsson Xperia MiniST15i
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Waze - a közösségi navigáció

Hozzászólás Szerző: Don Hellner »

Segal írta:
railcar írta:
"egyetlen ok, amiert nem hasznalom, hogy allando aktiv net kapcsolatot igenyel. (ami nekem nincs)"
Nem értem, Magyarországon miért mumus a mobilnet? Hiszen az okostelefon anélkül kifejezetten használhatatlan. Vagyis buta. A mobilet ára sem egetrengető, egy párszáz megás csomag nem drága, és határozottan sokmindenre jó. A waze például havi pár megánál akkor sem forgalmaz többet, ha vécére is azzal jársz.
jelenleg az 500 megás attól függően hogy melyik szolgáltatónál igényli az ember 1500-2000 ft szokott lenni havonta és még túlforgalmazási díj sincs tehát horror számlát sem tudsz csinálni és ez böngészésre meg netet használó progikhoz bőven elég. Aki videókat is a mobilján nézne annak kell max az 1-3 gigás net ez már azért több ez tény de hát valamit valamiért de szerintem is legalább 100 mega net alap egy androidos telefonnál csak azoknál szokott lenni túlforgalmazás és 1000 ft szóval akkor már inkább plusz 500-1000 ft havonta és 5x akkora net meg nyugalom...

Én még annó a 40 megás mobilnettel kezdtem használni ezt a programot és tényleg nem fogyasztott sokat még abból az adatmennyiségből sem...
Ericsson 318 -> Alctel One Touch Max -> Alcatel One Touch 301 -> Nokia 3310 -> 5510 -> 3510i -> 3220 -> 5500 Sport -> E52 -> Sony Ericsson Xperia Mini ST15i -> Samsung Galaxy Ace 3
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”