Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldalon)

GPS-ekkel kapcsolatos témák
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: Todo »

s1xtyn1ne írta:5230-at szoftverfrissítettem meg tettem rá nokia maps frissítést.annyi lenne a kérdésem h térképeket honnan tudok rá tölteni?csak mobilról lehet v le tudok tölteni vhonnan netről és pcről rátenni mobilra?
A Nokia Suite használatával Pc-n keresztül is tudsz térképeket és hangutasításokat rátenni!
vilmaboy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010-01-04 hétf. 17:28:18
Készüléktípus: Nokia N 97 Mini
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: vilmaboy »

Sziasztok!

A telómon (N97 mini) van gyárilag telepített navi szoftver. Amikor használom a navigációt, akkor sok alkalommal bekapcsol az adatforgalom jelző ikon is, a gps pedig mindig aktív. Honnét tudom pontosan, hogy 3g alapon vagy gps alapon határozza meg a pozíciómat per pill a navi szoftver? Nem szeretném, ha indokolatlanul sok adatforgalmat generálna és belassítanának... A Heéymeghatározási módszerekből a kiegészített gps, a beépített gps ésm a wifi/hálózat az aktív... Manuálisan hogy tudom letölteni a műholdak állapotát, hogy gyorsabban találjon pozíciót? Válaszokat köszi!
A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

vilmaboy írta:A telómon (N97 mini) van gyárilag telepített navi szoftver. Amikor használom a navigációt, akkor sok alkalommal bekapcsol az adatforgalom jelző ikon is, a gps pedig mindig aktív. Honnét tudom pontosan, hogy 3g alapon vagy gps alapon határozza meg a pozíciómat per pill a navi szoftver? Nem szeretném, ha indokolatlanul sok adatforgalmat generálna és belassítanának... A Heéymeghatározási módszerekből a kiegészített gps, a beépített gps ésm a wifi/hálózat az aktív... Manuálisan hogy tudom letölteni a műholdak állapotát, hogy gyorsabban találjon pozíciót? Válaszokat köszi!
Használj valami adatmennyiség mérő progit ami mutatja hogy mennyi maradt a netcsomagodból. A térképet teheted offline-ra hogy a térkép ne gprs-en töltődjön le, és csak az előre letöltött térképet lásd. Egyébként nagyon kevés adatforgalmat használ. Net nélkül sok hátrányos tulajdonsága van, így azt én nem javaslom kikapcsolni.
vilmaboy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010-01-04 hétf. 17:28:18
Készüléktípus: Nokia N 97 Mini
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: vilmaboy »

Doky586 írta: Használj valami adatmennyiség mérő progit ami mutatja hogy mennyi maradt a netcsomagodból. A térképet teheted offline-ra hogy a térkép ne gprs-en töltődjön le, és csak az előre letöltött térképet lásd. Egyébként nagyon kevés adatforgalmat használ. Net nélkül sok hátrányos tulajdonsága van, így azt én nem javaslom kikapcsolni.
Köszi az infót. Azért kell kikapcsolnm a netet róla, mert külföldre megyek vele és nem szeretném ha véletlen megspékelné a számlámat egy nemvárt összeggel. A műholdak pozíciója manuálisan letölthető mint pl Igo-nál?
A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

vilmaboy írta:Azért kell kikapcsolnm a netet róla, mert külföldre megyek vele és nem szeretném ha véletlen megspékelné a számlámat egy nemvárt összeggel. A műholdak pozíciója manuálisan letölthető mint pl Igo-nál?
az igo nem egy navi progi? semmi köze a gps-hez.
Nekem egy külső BT gps-emre tölthető le 5nappal előre az agps data. Ezt nevezik agps funkciónak. Nokia telefonok belső agps funkciója ennél sokkal rövidebb távot tölt le, cserébe többször csatlakozik. A helymeghatározási módszereknél kikapcsolható az agps és a hálózat is, de számíts rá hogy nagyon lassan talál nélküle pozíciót. Érdemesebb a szolgáltatód ügyfélszolgálatán beállítatni az EU adatroaming limitet.
vilmaboy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010-01-04 hétf. 17:28:18
Készüléktípus: Nokia N 97 Mini
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: vilmaboy »

sziasztok! S.o.s. Kéne a segítség! Utazom külföldre és nem megy a navim. N97 mini, gyári navi szoft... Keresi a gps-t de fél óra után sincs jel. Helymeghatározásnál 6-8 műholdat lát. Naviban meg nincs coordináta. Minden módszer, alt gps be van kapcsolva. A helymeghatározási szerver supl.nokia.com... Mi lehet a baj? Nagyon kéne a gps...
A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: Damir »

vilmaboy írta:sziasztok! S.o.s. Kéne a segítség! Utazom külföldre és nem megy a navim. N97 mini, gyári navi szoft... Keresi a gps-t de fél óra után sincs jel. Helymeghatározásnál 6-8 műholdat lát. Naviban meg nincs coordináta. Minden módszer, alt gps be van kapcsolva. A helymeghatározási szerver supl.nokia.com... Mi lehet a baj? Nagyon kéne a gps...
Szia!

Restart? Kint próbáltad szabad ég alatt, ugye?
vilmaboy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010-01-04 hétf. 17:28:18
Készüléktípus: Nokia N 97 Mini
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: vilmaboy »

Damir írta:
vilmaboy írta:sziasztok! S.o.s. Kéne a segítség! Utazom külföldre és nem megy a navim. N97 mini, gyári navi szoft... Keresi a gps-t de fél óra után sincs jel. Helymeghatározásnál 6-8 műholdat lát. Naviban meg nincs coordináta. Minden módszer, alt gps be van kapcsolva. A helymeghatározási szerver supl.nokia.com... Mi lehet a baj? Nagyon kéne a gps...
Szia!

Restart? Kint próbáltad szabad ég alatt, ugye?

kocsiban probaltam... restart megvolt... olyan mint ha lefagyna amikor keresi a holdakat. eszrevesz 5 vagy 8 holdat es nem valtozik tovabba semmi... bocsi nincs ekezetem...
A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

vilmaboy írta:kocsiban probaltam....
jó jó, de legalább kijöhettél volna a mélygarázsból.. :-)
kitenni a kocsi tetejére olyan helyen ahol nincsenek magas épületek 100m-en belül, és várni pár percet.
vilmaboy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010-01-04 hétf. 17:28:18
Készüléktípus: Nokia N 97 Mini
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: vilmaboy »

Doky586 írta:
vilmaboy írta:kocsiban probaltam....
jó jó, de legalább kijöhettél volna a mélygarázsból.. :-)
kitenni a kocsi tetejére olyan helyen ahol nincsenek magas épületek 100m-en belül, és várni pár percet.
Na szép :D azért nem ott voltam nooooo... :) Kitettem a szélvédő alá, ahol lenni is szokott... Asztánnék utaztam 90km-t mondjuk 1 óra alatt és még mindig nem volt jel... majd elkezdtem nyomkodni és rájöttem, h hirtelen megtalál mondjuk 8 műholdat , de utána ennyi... mintha ott nem keresne tovább. mintha a műholdakat befogná és lefagyna ott... de poziciót már nem ad a dög... nem vágom mi van... Jam... Főzött Farkas Laci féle rom van fent. 30.0.0.4 ha jól sejtem.
A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”