Nokia Térképek

GPS-ekkel kapcsolatos témák
Bazsi007
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2010-02-06 szomb. 14:21:56
Készüléktípus: Nokia E72
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: Bazsi007 »

Üdv.
Nokia E72-m van meg még vagy 25 nokia repertoár, de nem reklámozás miatt írok.
Jelenlegi map verzióm 0.1.29.100, láttam hogy írtátok feljebb hogy létezik már bőven újabb. De ezt hogy tudom ráberhelni a telefonra. 3.8-as nokia suitel rádugom a már meglévőt letöröltem és letöltöttem rá újra ám a támogatás/névjegy-be továbbra is a 0129100-as írja mint map verizó, ja v3.04 van írva felette gondolom az a szoftver verziója. Szóval mit nem csinálok jó régen ment ez de már évek óta nem nokiázom.
Valakinek valami ötlet?
Köszönöm szépen
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

Belle-re 2015.02.-es az utolsó tudtommal (2 oldallal ezelőtt írták), S60v3-ra jóval régebbi, de Androidra az idén is volt frissítés..
Bazsi007
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2010-02-06 szomb. 14:21:56
Készüléktípus: Nokia E72
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: Bazsi007 »

Okosabb nem lettem. De vajon akkor nekem e72-n sem a szoftvert sem a mapot frissíteni nem lehet??? Köszi
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

Csak azt tudom mondani, nálam Nokia E51-en (S60v3): map version 0.1.26.113 van, elötte a szoftver pedig v3.01 09wk44 b01MW
de azóta már minden nokiás dolog leállt, se agps, se map-szinkronizáció, se forgalominfó, se friss térkép, se semmi..

Én se használom már évek óta..
kendepepi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011-07-29 pén. 08:39:50
Készüléktípus: Nokia E52
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Térkép-kérdések Nokia E52-re

Hozzászólás Szerző: kendepepi »

Sziasztok!

Nem tudom, jár-e erre még valaki, de azért kérdeznék. Nokia E52-esem van (Symbian S60 3rd Edition, Feature Pack 2), gyárilag a Nokia OVI Maps 3.03 volt rajta. Ha jól tudom, a 3.06 nem működik rajta, az csak az érintőképernyős készülékeken megy. Jól tudom? Melyik a legfrissebb release, ami még megy az E52-n? A 3.04? A 3.03 és a 3.04 térképei kompatibilisek egymással?

Úgy látszik, a Nokia Maps szervereit teljesen lekapcsolták, szóval már nem csak frissítések nem tölthetők le, hanem egyáltalán a térképek sem. Legalábbis az eredeti, hivatalos helyről. A Nokia OVI Suite PC-s alkalmazás azt mondja, hogy nem tud kapcsolódni a térképszolgáltatáshoz. Naivan azt gondoltam volna, hogy ettől még a telefonomra korábban letöltött térképek közül tudok törölni egy-két adott országot. De nem tudok, mert az a menüpont sem elérhető, ahol a készülékre letöltött térképek között tudnék tallózni. Bár az összes országot könnyű lenne törölni (kitörlöm a /cities mappát), de én csak néhányat szeretnék, hogy valamivel több legyen a helyem. Szerintetek mi az oka annak, hogy nem tudom megnézni, milyen országok vannak letöltve? A /cities/diskcache mappában a mappa-file struktúra és az országok közötti mapping info is csak online érhető el? Ezért nem megy a térképszerverek nélkül, és ezért nem tudja az alkalmazás megállapítani a letöltött országok neveit a letöltött file-ok alapján? Nem igaz, hogy nincs valami offline katalógus file a készüléken, ami megmondaná az OVI Suite-nak, hogy mely országok vannak letöltve.

Köszi szépen!
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: botond »

Régi szép idők!
Nekem is volt E52-esem. Jó kis teló volt.

Itt van még pár térkép progi, köztük a z Ovi Maps-ból 3.04-es:
http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... t=0&page=1

A Nokia cég teljesen átalakult, már nem a régi cég üzemelteti a mostani márkanevet/készülékgyártót. Így nagyjából minden megszűnt a régi szolgáltatások közül, ha jól tudom. :(
kendepepi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011-07-29 pén. 08:39:50
Készüléktípus: Nokia E52
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: kendepepi »

Köszi szépen a linket, le is töltöttem az installert. Az eredeti kérdések között van esetleg olyan, amire tudod a választ? Nem mintha bármin változtatna, hogy mi miért van, csak kíváncsi vagyok.

Köszi!
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: botond »

Hát, ha az OVI Suite-os részre gondolsz, sajnos nem tudom.
Még anno Nokia PC Suite néven használtam, akkor is csak a névjegyzék szinkronizálásra.
Amikor áttértek az OVI Suite-ra, akkor én hanyagoltam is az egészet, pont ezért, mert regisztráltatni akart a nokiához, meg felhőzés, stb. Tehát mindent a központjukkal akart szinkronizálni. Akkoriban ez nem tetszett nekem.
kendepepi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011-07-29 pén. 08:39:50
Készüléktípus: Nokia E52
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: kendepepi »

Van ötlete valakinek arra, hogy honnan tudnám megszerezni az OVI Maps 3.03 10wk13b01 telepítőjét?

Köszi!
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: botond »

kendepepi írta: 2018-04-07 szomb. 20:49:17 Van ötlete valakinek arra, hogy honnan tudnám megszerezni az OVI Maps 3.03 10wk13b01 telepítőjét?

Köszi!
Ha nincs a letöltések között, akkor esetleg vidati-nál kérdezz rá, hátha meg van neki valahol.
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”