Nokia Térképek

GPS-ekkel kapcsolatos témák
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: nsee »

MrAngelo írta:
dnnzed írta:Bocsbocs srácok, elnézést a bekavarásért!
Nem, ez nem újabb, mint amit pár hozzászólással fentebb írtak. Csak a nagy hevülettől meg se néztem, hogy már be lett írva, annyira magával ragadt az öröm mámora.... :D
Ugye! Én meg félreidéztem. :smartass:
Ja, ja. Én meg félre értettem ugye! :lol:
Mindenesetre jó, hogy jött a frissítés, elvégre annak idején megígérték, hogy amíg világ a világ ingyen navigációt adnak.
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: Damir »

Az örök ingyenes navi nem egyenlő az örök ingyenes térképfrissítéssel sajnos....
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: nsee »

Damir írta:Az örök ingyenes navi nem egyenlő az örök ingyenes térképfrissítéssel sajnos....
Ott a pont, jogos!
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
VTibor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015-04-24 pén. 14:14:10
Készüléktípus: 6720c
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Térképek- 6720c-ben létrehozott POI-k átmentése

Hozzászólás Szerző: VTibor »

Sziasztok!
Annak a módja érdekel, hogy a sok év alatt a 6720c- térképébe mentett több száz POI-t hogyan lehetséges kimenteni.
Szeretném őket továbbra is offline használni, mert ez a régi jó kis készülék lassan megadja magát.
Szinkronizálni az OVI-val már rég nem tudom, amíg sikerült, ugye az sem elérhető mától- igaziból már idén januártól nem megy.
Szóval jó lenne a készülékből/SD-ről valahogyan "kiszedni", majd IOS-en, pl HERE Maps-ben, GOOGLE Maps-ben tovább használni.
Előre is köszönöm a segítséget, az (igazán júzernek való erősen szájbarágós) útmutatást.

t
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia Térképek- 6720c-ben létrehozott POI-k átmentése

Hozzászólás Szerző: Damir »

VTibor írta:Sziasztok!
Annak a módja érdekel, hogy a sok év alatt a 6720c- térképébe mentett több száz POI-t hogyan lehetséges kimenteni.
Szeretném őket továbbra is offline használni, mert ez a régi jó kis készülék lassan megadja magát.
Szinkronizálni az OVI-val már rég nem tudom, amíg sikerült, ugye az sem elérhető mától- igaziból már idén januártól nem megy.
Szóval jó lenne a készülékből/SD-ről valahogyan "kiszedni", majd IOS-en, pl HERE Maps-ben, GOOGLE Maps-ben tovább használni.
Előre is köszönöm a segítséget, az (igazán júzernek való erősen szájbarágós) útmutatást.

t
Szia,

Itt egy elég jó leírás: http://abiteof.com/2010/09/14/nokia-map ... ogle-maps/
Ha esetleg nem menne a BT-s küldés, akkor van hozzá külön program, amit mellékeltem. Töltsd le a programot, telepítsd fel, elvileg ezzel tudod exportálni a kedvenceket .lmx formátumba, utána csak át kell alakítani .kml formátumba ezzel a GPSBabel programmal.
Csatolmányok

[A sis kiterjesztés deaktiválva lett, ezért a csatolmány nem kerül megjelenítésre.]

VTibor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015-04-24 pén. 14:14:10
Készüléktípus: 6720c
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: VTibor »

Köszönöm szépen, megpróbálom a leírtak alapján!
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: Damir »

VTibor írta:Köszönöm szépen, megpróbálom a leírtak alapján!
Majd azért jelezz vissza légyszíves, hogy mi sikerült-e a dolog :)
perti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 09:06:21
Készüléktípus: N8
Has thanked: 9 times
Been thanked: 0

Re: Nokia Térképek- 6720c-ben létrehozott POI-k átmentése

Hozzászólás Szerző: perti »

Damir írta:
VTibor írta:Sziasztok!
Annak a módja érdekel, hogy a sok év alatt a 6720c- térképébe mentett több száz POI-t hogyan lehetséges kimenteni.
Szeretném őket továbbra is offline használni, mert ez a régi jó kis készülék lassan megadja magát.
Szinkronizálni az OVI-val már rég nem tudom, amíg sikerült, ugye az sem elérhető mától- igaziból már idén januártól nem megy.
Szóval jó lenne a készülékből/SD-ről valahogyan "kiszedni", majd IOS-en, pl HERE Maps-ben, GOOGLE Maps-ben tovább használni.
Előre is köszönöm a segítséget, az (igazán júzernek való erősen szájbarágós) útmutatást.

t
Szia,

Itt egy elég jó leírás: http://abiteof.com/2010/09/14/nokia-map ... ogle-maps/
Ha esetleg nem menne a BT-s küldés, akkor van hozzá külön program, amit mellékeltem. Töltsd le a programot, telepítsd fel, elvileg ezzel tudod exportálni a kedvenceket .lmx formátumba, utána csak át kell alakítani .kml formátumba ezzel a GPSBabel programmal.

Királyság!!! N8-on tökéletesen működik. Egyedül a GPSBabel programra kellett rákeresni, mert az oldalon lévő letöltőlink nem működött.
Nagyon rég vártam rá, köszönöm. (Ezzel a GPSBabel progival szinte bármilyen formátummá át lehet konvertálni a POI-kat.)
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: Damir »

Kösz a visszajelzést :)
dnnzed
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009-09-14 hétf. 10:58:38
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia Térképek

Hozzászólás Szerző: dnnzed »

Sziasztok!

Megdöbbenve tapasztalom (és ez egyben már a kérdés is lenne, hogy "Ez most tééényleg???"), Belle FP2-n, 3.09-es Maps-ban, amennyire "felhasználóbarátabb" felület került, annyival butább is lett a program. Konkrétan pl.:
hogy tudok Új útvonalpontot beszúrni?
Régen, az 5800-ámon a 3.06-os kis programocska, maga volt a "profi" (najó, kis túlzással) navigáció. Sokmindent tudott, használható is volt, egy rakás "komoly" konkurencia programmal nem felvette a versenyt, hanem - számomra legalábbis - messze legyőzte őket. Ingyenessége létére.

Most vagy én nem bírom sehogy se összehozni (akkor viszont tényleg remek lett az új felület), vagy nincs már ilyen lehetőség (így viszont WTF....)... :shock:

Üdv,
Z
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”