Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldalon)

GPS-ekkel kapcsolatos témák
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Vagy kapcsold be a kiegészített GPS-t, úgy max egy percen belül jelet kell találnia. (kb. 8-10KB adatforgalommal jár, ami pénzben legfeljebb néhány 10 forintot jelent) Ha így sem megy, akkor tuti szerviz.
csugi18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: csugi18 »

Sziasztok!

Lenne egy kisebb problémám, nemrég lett vásárolva a telefon: Nokia 5230
Nokia weboldalról le lett töltve a frissítés: maps_installer_3.04_10wk17_b07_s60_5.0.Nocs.sis
Nokia Ovi Suite-al frissítve lett a térkés is. Ez mind jó és szép csak egy probléma van:
Telefon azóta meghülyült, belépek a maps >> térképekhez és magától bezárja a programot.
Tehát nem tudom egyeltalán használni :\
Próbáltam régebbi verziót feltenni, de nem sikerült hibát irt ki, az új verzió meg nem jó.

Aki tud segíteni az írjon mailt: csugi18@gmail.com
Fontos lenne.
Előre is köszönöm szépen!
istnag
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009-12-15 kedd 17:31:31
Készüléktípus: HTC One S JB 4.1.1
Nem: Férfi
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istnag »

csugi18 írta:Sziasztok!

Lenne egy kisebb problémám, nemrég lett vásárolva a telefon: Nokia 5230
Nokia weboldalról le lett töltve a frissítés: maps_installer_3.04_10wk17_b07_s60_5.0.Nocs.sis
Nokia Ovi Suite-al frissítve lett a térkés is. Ez mind jó és szép csak egy probléma van:
Telefon azóta meghülyült, belépek a maps >> térképekhez és magától bezárja a programot.
Tehát nem tudom egyeltalán használni :\
Próbáltam régebbi verziót feltenni, de nem sikerült hibát irt ki, az új verzió meg nem jó.

Aki tud segíteni az írjon mailt: csugi18@gmail.com
Fontos lenne.
Előre is köszönöm szépen!
Hát nem e-mail, de szerintem megteszi:
1.Szedd le a Nokia oldaláról a telódra való ingyenes Nokia maps -t (a nokiaprogramok.hu -n is fent van)
2.Szedd le a Maploadert a Nokia oldalról ezt telepítheted is a szgépre!(erre az Ovi Suit is jó)
3.Távolítsd el a telefonodról a Nokia Mpas alkalmazást az alk.kezelőből
4.Töröld le a Cities mappát és a qf fájlt a mem.kariról( fontos a térképeket ezután ne indítsd el hiába van ott az ikonja ahol szokott)
5.Telepítsd fel a telódra az újonan leszedett Nokia mapsot ha végzett be fog lépni, de lépj ki belőle!
6.Indítsd el a maploadert a teló legyen csatlakozatatva Pc suite módban jelöld ki a térképeket küld át és végül a hangot is a másik fülön van!
Szerintem így jó lesz ;)
19760907
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2010-02-08 hétf. 15:33:00
Készüléktípus: NOKIA 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: 19760907 »

Sziasztok
Lenne egy kérdésem NOKIA 5230-as készülékem keresek rá egy jól használható iránytűprogit.Ha valaki tud írja meg.
stirma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010-06-30 szer. 09:22:30
Készüléktípus: nokia e52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: stirma »

Sziasztok, na én tényleg nem értek a témához, de van egy e52-m, és állítólag van benne GPS. A kézikönyv szerint itt: menü-alkalm.-ok-gps . Hát én akárhogy nézem, nekem ott nincs gps. Akkor most mi van? Pedig tök jó lenne, letöltöttem egy progit, amivel lehetne futóedzések megtett hosszát, időt, szintet, stb. rögzíteni, ha működne a gps...de úgy tűnik, nem működik. Mi lehet a baj?
Avatar
nbabb23
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2009-12-13 vas. 15:55:52
Készüléktípus: Note3
Tartózkodási hely: Sopron City
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: nbabb23 »

stirma írta:Sziasztok, na én tényleg nem értek a témához, de van egy e52-m, és állítólag van benne GPS. A kézikönyv szerint itt: menü-alkalm.-ok-gps . Hát én akárhogy nézem, nekem ott nincs gps. Akkor most mi van? Pedig tök jó lenne, letöltöttem egy progit, amivel lehetne futóedzések megtett hosszát, időt, szintet, stb. rögzíteni, ha működne a gps...de úgy tűnik, nem működik. Mi lehet a baj?
5800án: Alkalm.-->Hely és szerintem e52őn is. A hely alkalm.-ban a helymeghat. módszereknél csak a beépített gps legyen kipipálva, ha nem akarsz fizetni érte. Utána indítsd el azt a progit amit letöltöttél és várj míg jelet talál. ;)
stirma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010-06-30 szer. 09:22:30
Készüléktípus: nokia e52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: stirma »

Szia, köszi a választ. Tegnap este félig-meddig tudtam használni a kis programocskámat - amíg le nem fagyott - az egész telefonnal együtt:) Na de sebaj, ma újra próbálkozok. Még egy kérdés: mennyit kell fizetni, ha nem csak a beépített gps-t használom? Persze biztos ez is szolgáltató-függő, de mondjuk nagyságrendileg? Tegnap kb. 20 percet használtam, a beépített gps és a hálózatalapú opció volt kipipálva. Remélem, nem dobja meg ezresekkel a számlámat...
Avatar
nbabb23
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2009-12-13 vas. 15:55:52
Készüléktípus: Note3
Tartózkodási hely: Sopron City
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: nbabb23 »

stirma írta:Szia, köszi a választ. Tegnap este félig-meddig tudtam használni a kis programocskámat - amíg le nem fagyott - az egész telefonnal együtt:) Na de sebaj, ma újra próbálkozok. Még egy kérdés: mennyit kell fizetni, ha nem csak a beépített gps-t használom? Persze biztos ez is szolgáltató-függő, de mondjuk nagyságrendileg? Tegnap kb. 20 percet használtam, a beépített gps és a hálózatalapú opció volt kipipálva. Remélem, nem dobja meg ezresekkel a számlámat...
Hello
Ha bekapcsolod a kiegészített gps-t is, akkor kb 10-20kB adatforgalmad lesz. Ha előfizus vagy az kb. 20ft. A hálózatalapú is elvileg emeli a számlát, de nekem offline-ba(nokia maps) van és igy biztos nem fogyaszt.
stirma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010-06-30 szer. 09:22:30
Készüléktípus: nokia e52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: stirma »

nbabb23 írta:
stirma írta:Szia, köszi a választ. Tegnap este félig-meddig tudtam használni a kis programocskámat - amíg le nem fagyott - az egész telefonnal együtt:) Na de sebaj, ma újra próbálkozok. Még egy kérdés: mennyit kell fizetni, ha nem csak a beépített gps-t használom? Persze biztos ez is szolgáltató-függő, de mondjuk nagyságrendileg? Tegnap kb. 20 percet használtam, a beépített gps és a hálózatalapú opció volt kipipálva. Remélem, nem dobja meg ezresekkel a számlámat...
Hello
Ha bekapcsolod a kiegészített gps-t is, akkor kb 10-20kB adatforgalmad lesz. Ha előfizus vagy az kb. 20ft. A hálózatalapú is elvileg emeli a számlát, de nekem offline-ba(nokia maps) van és igy biztos nem fogyaszt.
Hú, akkor megnyugodtam. Köszi szépen. :szia:
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

stirma írta:Szia, köszi a választ. Tegnap este félig-meddig tudtam használni a kis programocskámat - amíg le nem fagyott - az egész telefonnal együtt:) Na de sebaj, ma újra próbálkozok. Még egy kérdés: mennyit kell fizetni, ha nem csak a beépített gps-t használom? Persze biztos ez is szolgáltató-függő, de mondjuk nagyságrendileg? Tegnap kb. 20 percet használtam, a beépített gps és a hálózatalapú opció volt kipipálva. Remélem, nem dobja meg ezresekkel a számlámat...
Olvasd el az aláírásomban lévő általános symbian topic GPS-re vonatkozó részét.
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”