Garmin Mobile XT

GPS-ekkel kapcsolatos témák
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

Szedi87 írta:Köszi a választ, ma kiraktam kb 1 órára, de semmi... kezd felhúzni, eddig mindegyik teló sikerült elsőre, ezzel meg nemtudom mivan... esetleg hogy tudnám megnézni hogy maga a gps vevője jó e?
Szerintem, vedd fel a kapcsolatot privátban, Macika fórumtárssal! A hardver részben, ő a profi. ;)
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Damir »

Szedi87 írta:Köszi a választ, ma kiraktam kb 1 órára, de semmi... kezd felhúzni, eddig mindegyik teló sikerült elsőre, ezzel meg nemtudom mivan... esetleg hogy tudnám megnézni hogy maga a gps vevője jó e?
Beépített Nokia maps-al például. Próbáld meg újraindítani, majd úgy elindítani a programokat.
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

Letöltöttem a C7-hez (Symbian^3) ajánlott Garmin XT-t. Bemásolós 5.00.60s60.9 verziós.
Működik is, minden rendben. Csak figyeljetek rá hogy a benne levő gmapbmap.img az NEM basemap !!!
Ha használni akarja valaki a basemap-ot akkor cserélje le! Nekem a 32MB-os verzió van: az legalább a térképeknél azt állítja helyesen magáról hogy ő World Basemap v3; ez ami bennevolt az meg csak úgy mutatta magát mintha valaki mapsource-ból exportálta volna és csak átnevezte volna (azaz városnevek voltak a nevében)...
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: laci64 »

Doky586 írta:Letöltöttem a C7-hez (Symbian^3) ajánlott Garmin XT-t. Bemásolós 5.00.60s60.9 verziós.
Működik is, minden rendben. Csak figyeljetek rá hogy a benne levő gmapbmap.img az NEM basemap !!!
Ha használni akarja valaki a basemap-ot akkor cserélje le! Nekem a 32MB-os verzió van: az legalább a térképeknél azt állítja helyesen magáról hogy ő World Basemap v3; ez ami bennevolt az meg csak úgy mutatta magát mintha valaki mapsource-ból exportálta volna és csak átnevezte volna (azaz városnevek voltak a nevében)...
Ugye ezt nem írtad komolyan? Több 1000 embernek jó, csak neked nem? Egyébként van Mapsorce verziós is belőle, ez ne tévesszen meg.
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

laci64 írta:Ugye ezt nem írtad komolyan? Több 1000 embernek jó, csak neked nem? Egyébként van Mapsorce verziós is belőle, ez ne tévesszen meg.
Ez teljesen komoly. Engem nem téveszt meg.
Nem mindegy hogy valami működik, vagy olyan mintha működne... ez sokakat valóban megtéveszt.
A basemap nemcsak a benne levő térképben tér el a szokásos térképektől, hanem az IMG belső szerkezete is más.
A mapsource nem képes basemap formátumú img-t generálni. Ezt anno (talán még e fórum 1.0 verziójában) teszteltem és ez bizonyosodott be. A Garmin térképek első oldalán levő basemapok (akkor) valódi basemapoknak bizonyultak.

Megjegyzem a XT-hez hozzácsomagoltat nem vizsgáltam ilyen alaposan mert nem tünt eredeti basemapnak, csak egy mapsorceos generált filenak, egyszerűbb volt egy valódira cserélni.

Tudom hogy van Mapsource alá basemapnak nevezett térkép, időnként használom is őket, de annak célja más, abból sose lesz rendes basemap img, az csak egy térkép marad..
Szedi87
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011-01-27 csüt. 09:13:58
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Szedi87 »

Nos, megpróbáltam a gyári navival, és ott se találja meg a műholdakat, ilyenkor mi van? :cry2: :crazy:
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

Szedi87 írta:Nos, megpróbáltam a gyári navival, és ott se találja meg a műholdakat, ilyenkor mi van? :cry2: :crazy:
:hmm2: Szerintem, szervíz. :wacko:
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

Szedi87 írta:Nos, megpróbáltam a gyári navival, és ott se találja meg a műholdakat, ilyenkor mi van?
Fel kellene jönnöd a pincelakásból és nyílt terepen próbálkozni úgy hogy nincsenek a közelben magas épületek (azaz nem a belvárosban), valami tér közepén. BeépítettGPS és KiegészítettGPS legyen bepipálva (adatforgalom lesz!). Először az OVI maps menjen..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Doky586 2011-05-06 pén. 22:47:22-kor.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Damir »

Doky586 írta:
Szedi87 írta:Nos, megpróbáltam a gyári navival, és ott se találja meg a műholdakat, ilyenkor mi van?
Fel kellene jönnöd a pincelakásból és nyílt terepen próbálkozni úgy hogy nincs a közelben magas épület (azaz nem a belvárosban) valami tér közepén. BeépítettGPS és KiegészítettGPS legyen bepipálva. Először az OVI maps menjen..
A Kiegészített GPS adatot generál, lehet fizetni kell érte, ha nincs előfizetve mobilnet :roll:
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

Damir írta:Kiegészített adatot generál, lehet fizetni kell érte, ha nincs előfizetve mobilnet
Ha nincs előfizetve mobilnet akkor adatforgalom se lehet. Az a baj hogy az ingyenes havidíjú van sokaknak, amit automatikusan adnak és az iszonyúúú (vagyis inkább pofátlanul) drága.. (40MB=50000Ft) Persze le is lehet tiltatni a netet, az szintén ingyenes, és nem kell törődni akkor a beállításokkal, de ez külön utánajárás. De legjobb egy kis netcsomagra (<1khuf/hó) előfizetni.
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”