Garmin Mobile XT

GPS-ekkel kapcsolatos témák
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Damir »

Walaki01 írta:
bazy írta:Üdv! Csak rájöttem egy érdekességre, nem tudom, újdonság-e, hogy hogyan lehet többféle magyar hangot is használni anélkül, hogy mindig csak azt tennéd fel, amit éppen használni akarsz. Ugye mindnek az a neve: Magyar_vpm. Nos, csak át kell nevezni őket a következőkre: Dansk_.vpm, Hrvatski_.vpm, Deztsch_.vpm, Polski_.vpm, Eesti_.vpm, és felmásolni. Ekkor a program azt hiszi, hogy idegen nyelveket tettél fel, de ha a programban beállítod valamelyiket, ugyan úgy magyarul beszél majd! ;) Csak célszerű megjegyezni, melyik hangot mire nevezted át. Én ily módon akár 6 különféle hangot is fel tudtam tenni kavarodás nélkül. ;)
Szia!
Jó neked. Nálam, bár ugyanezzel a módszerrel próbáltam, nem megy. :sad: Lehet, hogy készülék függő a lehetőség. :roll:
Nem mindegy milyen hangokkal próbálkozol. A nemrég belinkelt új hangok nem mennek Garmin XT-vel.
Avatar
bazy
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2011-02-10 csüt. 15:21:04
Készüléktípus: SGS3+CM11 Snapshot+CM11kernel
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Pest Állam/Nagykőrös City :)
Has thanked: 495 times
Been thanked: 163 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: bazy »

Walaki01 írta:
bazy írta:Üdv! Csak rájöttem egy érdekességre, nem tudom, újdonság-e, hogy hogyan lehet többféle magyar hangot is használni anélkül, hogy mindig csak azt tennéd fel, amit éppen használni akarsz. Ugye mindnek az a neve: Magyar_vpm. Nos, csak át kell nevezni őket a következőkre: Dansk_.vpm, Hrvatski_.vpm, Deztsch_.vpm, Polski_.vpm, Eesti_.vpm, és felmásolni. Ekkor a program azt hiszi, hogy idegen nyelveket tettél fel, de ha a programban beállítod valamelyiket, ugyan úgy magyarul beszél majd! ;) Csak célszerű megjegyezni, melyik hangot mire nevezted át. Én ily módon akár 6 különféle hangot is fel tudtam tenni kavarodás nélkül. ;)
Szia!
Jó neked. Nálam, bár ugyanezzel a módszerrel próbáltam, nem megy. :sad: Lehet, hogy készülék függő a lehetőség. :roll:
Nekem N8-asom van, és eddig mindig sikerült így megcsinálni, de fater N95-ösére is sikerült így a dolog. Meg ami fontos, hogy karakterről karakterre így kell beírni mint a példáimban, még a _ karakter is fontos, meg hogy nagybetűvel kezdődjön a név. :smartass: Meg nem mindegy, milyen "nyelvet" írsz be neki névnek, én azért ezeket írtam, mert ezekkel sikerült, a többivel nekem sem jött össze.
Ja, a hangok pedig a cigányvajdás, székelyes, kislány, férfi, alap gyári, pákó :D :D :D
Eddigi telóim: 3310, 3410, Siemens C62, 3220, E51, N95, N97mini, N8, SGS3
Ha bárki segít itt neked a fórumban egy hozzászólásával,ILLIKmegköszönnöd az idézet gomb körül lévő kis :up: gombbal a jobb felső sarokban a hozzászólásnál! ;)
MEGOSZTÁSOM
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

Damir írta:
Nem mindegy milyen hangokkal próbálkozol. A nemrég belinkelt új hangok nem mennek Garmin XT-vel.
Jaaaaaaa! Akkor itt van az eb elvermelve. :wacko: Én azokkal próbáltam, mert én naív azt gondoltam, mivel a hivatalos Garmin oldalról való, mennie kéne neki. :oops:
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Damir »

Walaki01 írta:
Damir írta:
Nem mindegy milyen hangokkal próbálkozol. A nemrég belinkelt új hangok nem mennek Garmin XT-vel.
Jaaaaaaa! Akkor itt van az eb elvermelve. :wacko: Én azokkal próbáltam, mert én naív azt gondoltam, mivel a hivatalos Garmin oldalról való, mennie kéne neki. :oops:
Csak 2-szer írtam le ebben a topicban, hogy le van írva a Garmin oldalán, hogy mely készülékekkel működik. :D
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

Damir írta:
Walaki01 írta:
Damir írta:
Nem mindegy milyen hangokkal próbálkozol. A nemrég belinkelt új hangok nem mennek Garmin XT-vel.
Jaaaaaaa! Akkor itt van az eb elvermelve. :wacko: Én azokkal próbáltam, mert én naív azt gondoltam, mivel a hivatalos Garmin oldalról való, mennie kéne neki. :oops:
Csak 2-szer írtam le ebben a topicban, hogy le van írva a Garmin oldalán, hogy mely készülékekkel működik. :D
Jóóóóó van má naaaaa! Megláttam a linket és szaladtam letölteni. A fene se nézegette mivel kompatibilis. :oops:
Persze utána láttam itt a jelzésedet,de akkor már veszett fejsze nyele. :yes:
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
csapi
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009-01-24 szomb. 20:06:15
Készüléktípus: n95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: csapi »

Szia Damir! Segítség kellene, mert nem jutok elöbbre. Satiorol van szó. A leirásod szerint csináltam, igaz ezen már volt egy garmin, most derült ki csak mindent törölni kellett, szervizelés végett. Ezt nem tudtam mert a készülék nem az enyém. Most viszont hogy újra kellene rá tenni, azt írja ki telepitésnél, hogy fissítési hiba és kilép. Van erre valami megoldás? Igazán csak másnak szeretnék segíteni. Nekem N95 van, ott nem voltak ilyen gondok. Köszönettel
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Damir »

csapi írta:Szia Damir! Segítség kellene, mert nem jutok elöbbre. Satiorol van szó. A leirásod szerint csináltam, igaz ezen már volt egy garmin, most derült ki csak mindent törölni kellett, szervizelés végett. Ezt nem tudtam mert a készülék nem az enyém. Most viszont hogy újra kellene rá tenni, azt írja ki telepitésnél, hogy fissítési hiba és kilép. Van erre valami megoldás? Igazán csak másnak szeretnék segíteni. Nekem N95 van, ott nem voltak ilyen gondok. Köszönettel
Szia!

Az Alkalmazás kezelőben vagy menüben szerepel a Garmin? Ha igen, akkor törölni kéne.
Szedi87
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011-01-27 csüt. 09:13:58
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Szedi87 »

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van egy nokia 5800-ám, rátettem a garmint, és nem működik... Telepítettem már n95-re, n82,re mind sikerült, ezen is beregeltem a térképet, kártyaszámhoz rendeltem a garmint, el is indul a program, de nem találja meg a jelet, csak "műholdak keresése" van! Esetleg valami ötlet hogy miért nem jó??

Előre is köszönöm a választ!

Zsolt :asit:
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

Szedi87 írta:Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van egy nokia 5800-ám, rátettem a garmint, és nem működik... Telepítettem már n95-re, n82,re mind sikerült, ezen is beregeltem a térképet, kártyaszámhoz rendeltem a garmint, el is indul a program, de nem találja meg a jelet, csak "műholdak keresése" van! Esetleg valami ötlet hogy miért nem jó??

Előre is köszönöm a választ!

Zsolt :asit:
A műholdak megtalálásához először, nyilt téren, 15-20 perc is szükséges lehet. :yes: Tehát, menj ki a telóval, az udvarra, vagy a parkba, indítsd el a Garmint, tedd le, hogy ne érzékeljen mozgást és várj türelemmel! Meg fogja találni őket. A következő indításkor, már lényegesen gyorsabban, 1-2 perc alatt talál jelet. ;)
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Szedi87
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011-01-27 csüt. 09:13:58
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Garmin Mobile XT

Hozzászólás Szerző: Szedi87 »

Köszi a választ, ma kiraktam kb 1 órára, de semmi... kezd felhúzni, eddig mindegyik teló sikerült elsőre, ezzel meg nemtudom mivan... esetleg hogy tudnám megnézni hogy maga a gps vevője jó e?
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”