Ndrive

GPS-ekkel kapcsolatos témák
robiblk
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011-01-07 pén. 21:50:11
Készüléktípus: nokia 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Ndrive

Hozzászólás Szerző: robiblk »

Sziasztok, koszi a segitseget. Az elso oldalon 2009 aprilisi terkepek vannak. Ennel frissebb nincs ezek szerint?
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Ndrive

Hozzászólás Szerző: Damir »

robiblk írta:Sziasztok, koszi a segitseget. Az elso oldalon 2009 aprilisi terkepek vannak. Ennel frissebb nincs ezek szerint?
2009.09, de nem mindegyik országból. Frissebb nincs.
robiblk
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011-01-07 pén. 21:50:11
Készüléktípus: nokia 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Ndrive

Hozzászólás Szerző: robiblk »

Nagyon erdekes dolog tortent ma, amit mar egyaltalan nem ertek. A kovetkezo 3 terkep van telepitve nokia 5230-on: Romania Suncart 2009.03, Magyarorszag Top-Map.Zrt 2009.06 es Ausztria Tele Atlas N.V. 2009.10. Ugyanaz tortenik, ami eddig, ha Kolozsvarrol navigalni akarok Budapestre peldaul, tervezi az utvonalat es a vegen azt mondja: "nem lehetseges utvonalat talalni!" . Ha viszont navigalast inditok Kolozsvarrol Becsbe, azt latja es lehetove is teszi, persze Budapesten keresztul, tahat ugyanott, ahol azelott is probaltam, atmegy mindharom orszagon keresztul ... !!!??? Kozben rajottem, hogy altalaban a Magyarorszag keleti varosaiba lehetsegesse teszi a navigalast, de a nyugati reszere nem.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Ndrive

Hozzászólás Szerző: Damir »

robiblk írta:Nagyon erdekes dolog tortent ma, amit mar egyaltalan nem ertek. A kovetkezo 3 terkep van telepitve nokia 5230-on: Romania Suncart 2009.03, Magyarorszag Top-Map.Zrt 2009.06 es Ausztria Tele Atlas N.V. 2009.10. Ugyanaz tortenik, ami eddig, ha Kolozsvarrol navigalni akarok Budapestre peldaul, tervezi az utvonalat es a vegen azt mondja: "nem lehetseges utvonalat talalni!" . Ha viszont navigalast inditok Kolozsvarrol Becsbe, azt latja es lehetove is teszi, persze Budapesten keresztul, tahat ugyanott, ahol azelott is probaltam, atmegy mindharom orszagon keresztul ... !!!??? Kozben rajottem, hogy altalaban a Magyarorszag keleti varosaiba lehetsegesse teszi a navigalast, de a nyugati reszere nem.
Tehát akkor nem a térképek illeszkedésével van gond.... Felrakom a román térképet, kipróbálom amit írsz, aztán írok.
robiblk
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011-01-07 pén. 21:50:11
Készüléktípus: nokia 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Ndrive

Hozzászólás Szerző: robiblk »

Damir, koszi szepen. Tenyleg nagyon erdekes. Egy orszag kereten belol mindenhol mukodik az iranyitas. Csak mikor Romaniabol Budapest fele vagy Magyarorszag nyugati reszere akarok navigalni nem megy. Kulonben Salzburgbol Bukarestig 1200 km atnavigal, sot Bp-n keresztul.
robiblk
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011-01-07 pén. 21:50:11
Készüléktípus: nokia 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Ndrive

Hozzászólás Szerző: robiblk »

Azt hiszem, megoldottam. Letoroltem azt a magyarorszagi terkepet, ami az elso oldalon igy jelenik meg: Magyarország (TM 09.02) legrészletesebb térképe (nincs 3D): HUN_TM v2.14-2009.02 es helyette az alatta 2.14-nel szereplot tettem fel. Ujabb mint a masik 2009.07 Tele Atlas fajta. Es igy mar tokeletesen mukodik minden navigalas :D :) :taps1: :taps4: :)))))
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Ndrive

Hozzászólás Szerző: Damir »

robiblk írta:Damir, koszi szepen. Tenyleg nagyon erdekes. Egy orszag kereten belol mindenhol mukodik az iranyitas. Csak mikor Romaniabol Budapest fele vagy Magyarorszag nyugati reszere akarok navigalni nem megy. Kulonben Salzburgbol Bukarestig 1200 km atnavigal, sot Bp-n keresztul.
Beszarás, tényleg nem tervezi meg :roll:

Lövésem nincs mitől van ez :hmm2:

Viszont a TA-s nem olyan részletes, mint a TM :roll:

Bár tudsz váltogatni a térképek között, szóval fentmaradhat a TM-es is.
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Ndrive

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

Sziasztok!

S^3 - on müködik az nDrive, előre os köszönöm. ;)
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Ndrive

Hozzászólás Szerző: Damir »

nokiae668 írta:Sziasztok!

S^3 - on müködik az nDrive, előre os köszönöm. ;)
Most ez kérdés? :roll:

Egyébként nem működik....
lacibacsi
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2010-01-20 szer. 17:37:31
Készüléktípus: THL W3+
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Ndrive

Hozzászólás Szerző: lacibacsi »

robiblk írta:...Egy orszag kereten belol mindenhol mukodik az iranyitas...
ami azt illeti nekem kelet-Magyarországon belül is kiírta már, hogy nem lehetséges útvonalat találni
3.5.27-es verzió, és utolsó TM térkép
éppen a TM térképhez ragaszkodtam volna, garmint akartam leváltani vele
(a 9.3.15 még több kereszteződésen áthaladva is vissza akart fordítani az aktuális úton, nem volt hajlandó újratervezni, ill ki is lépett navi közben - ez megint bukta)
nálam így sajna repült az ndrive, visszajött a garmin
...amivel múlt héten jöttem haza pestről és ami szerint tartósan (bő 10km-en keresztül) a mezőn haladtam az autópálya mellett vagy 2 centivel
(utolsó hivatalos progi, utolsó naviguide térkép, úton tartott pozíció)
és hát ugye térképet nézegetni sem nagyon lehet vele
tököm kivan már lassan, hogy egyik sem jó teljesen
(a maps abszolút indokolatlan kitérőket akar tervezni és egyirányú, ill zsákutcákba akar vinni - sztem kuka
a sygic még úgy ahogy, csakhát ahhoz sincs TM térkép
és ferihegy-M0-ás környékén az is elég bizonytalanul pakolgatott egyik útról a másikra 1-1 vagányabb csomópontnál)
az igo tökély?
érdemes beruházni rá?
vagy az is szarakodik néha?
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára lacibacsi 2011-01-11 kedd 12:13:05-kor.
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”