Java könyv készítés

Elektronikus könyvek témái
louis73
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010-06-24 csüt. 15:41:16
Készüléktípus: N73
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Java könyv átalakítás

Hozzászólás Szerző: louis73 »

Biztos nem csak nekem van néhány javás könyvem, amiket az új "okos" telefonon is meg lehet nézni, de sokkal egyszerübb lenne átalakítani valami más formátumra.
Sokat keresgéltem a neten, de csak kétféle választ találtam: "nem tudom" és "nem lehet".
Végül is lehet, csak egy kis időt és főleg odafigyelést kell rászánni.
Ami kell: a "jar" könyvet kicsomagolni: pl. winrar.
A "book0.dat ... bookxxx.dat"-ból a szöveget kinyerni, összerakni, szövegszerkesztő: EditPadLite7
Végül a szöveget átalakítani kivánt formátumra: mobipocket creator (prc-hez), vagy calibre (sok egyébbhez)

Először csomagoljuk ki a jar-t. Megnyitjuk az EditPadLite7-t majd kinyitjuk a book0.dat-ot.
A szövegszerkesztő felismeri a "kódolást" (UTF-16 BE) és már látszik a szöveg első része.
Most következik "öszeragasztgatni" a darabkákat. Kattintsunk a szöveg végére majd "Block... Insert file"-ra és először csak 1 klikk a "book1.dat"-ra, majd "Ctrl+klikk" a "book2.dat"... sorban a "book9.dat"-ig, majd megnyitás.
Azért kell először a book9.dat-ig, mert kicsit összekeverné a sorrendet, a book1 után a book11 következne és csak a book19 után nyitná a book2-t. A "book9.dat" után lehet nagyobb adagot is bejelölni, de én csak huszassával adtam hozzá, és közben mentettem (Save as... text document). A kijelölést jó a "book99.dat-book100.dat"-nál is megszakítani.
Ha a javás könyv több darabban van (könyv1.jar, könyv2.jar), ki kell csomagolni a folytatást és tovább adni hozzá a szöveget, odafigyelve a book0... book9 (book99-book100) "buuktatóra". Ha egybekerült az összes darabka, van egy könnyen feldolgozható szövegünk, amit lehet a végleges formára alakítani.
:hmm2: :sly: :wacko:
Hoppá. most vettem észre, hogy UTF-16 BE maradt a kódolás... Megoldás: EditPadLite7-be: "convert" majd "text encoding": átkapcsolni "Encode the original data with another character set." és a "New encoding"-nál kiválasztani a "Windows 1250: Central European"-t és "OK" és "Save". :taps2:
Válasz küldése

Vissza: “E-book”