Mobile GMaps

Navigációval kapcsolatos alkalmazások témái
Avatar
SteveBeard
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:15:37
Készüléktípus: N95 _ ZTE Blade_S3 Mini
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Mobile GMaps

Hozzászólás Szerző: SteveBeard »

Kép
Sziasztok!
Nemrég találtam ezt az kis Java alkalmazást, pár szóval ;) bemutatom Nektek!
A Mobile GMaps egy free program, Cristian Streng készítette. Yahoo! Maps, Windows Live Local (MSN Virtual Earth), Ask.com, Open Street Map térképeket használ, valamint nem hivatalosan a Google térképeit is tudja kezelni. Működik belső és külső GPS-szel is. Hasonlóan a Nokia Maps-hoz, menet közben szedi le a térképeket, de fel lehet rakni előre elkészített térképeket, ekkor teljesen offline módban is tud működni.
Van egy érdekes lehetőség is benne, egy nyomkövető funkció. Otthon a Pc előtt, vagy akár a mobilon, tudják követni barátaink, hogy merre járunk. Ez generál egy kis adatforgalmat, nálam 30s frissítéssel egy óra alatt 120kB-ot. Természetesen Garminnal, Igoval és társaival nem vetekedhet, de ez teljesen ingyenes és legális. Most jöhet a telepítés egy N95-ön bemutatva.
Letöltjük a programot a Mobile GMaps honlapjáról. Az 1.40 verziót válasszuk, teljesen stabil N95-ön. A *.jad és *.jar fájlokat is szedjük le, mert mind a kettőre szükség lesz.
Másoljuk át a két fájlt a memóriakártyánkra egy könyvtárba. Menjünk a fájlkezelőbe és keressük meg.
KépKépKép
Nagyon fontos! Mindig a *.jad fájlt telepítsük! Ha működik a képernyőforgatás, akkor úgy láthatod a kiterjesztést , vagy opciók, adatok megtekintése.
Elindítjuk a telepítést és ha a *.jad fájlt választottuk ki, két kérdés után szépen fel is települ.
A programot még nem indítjuk el, mert ha offline módban akarjuk használni, akkor alapbeállításban állandóan kérdéseket tenne fel, hogy engedélyezzük-e a felhasználói adattok olvasását.
Ezért belépünk az alkalmazáskezelőbe, megkeressük a GMaps-t, megnyitjuk és itt a hozzáférési pontnál én egy Wifi kapcsolatot engedélyeztem. Következőkben ezt le is tilthatjuk, de a magyar nyelv letöltéséhez, sajnos, szükség van valamilyen net kapcsolatra. Majd lejjebb a felhasználói adatok olvasásánál bejelöljük a rákérdez először lehetőséget(vagy a mindig engedély)
KépKépKépKépKépKép
Készen is vagyunk, indíthatjuk a programot.
Különböző kérdéseket fog feltenni, hogy pl. "engedélyezzük-e, hogy helymeghatározási adatokat használjon" stb. itt eldönthetjük, hogy mit engedélyezünk és mit nem.
Első lépésben beállítjuk a magyar nyelvet.
Menu/Settings/Display/Language itt kiválasztjuk a magyart utána save és ha engedélyeztük a net kapcsolatot letölti a magyar nyelvet, majd újraindítjuk a telefont.
KépKépKépKépKép
Most beállítjuk az offline módot, hogy a továbbiakban ne töltsön le a netről térképeket, hanem az általun készített térképeket használja.
Meü/Beállítások/Térkép/Tárolt térképek itt a tárolt térképek és az offline mód elé is pipát rakunk, majd beállítjuk a tárolt térképek helyét. Célszerű az alapértelmezett "MGMapsCache"-t választani, de nálam elfogadott bármit. Majd opciók/Mentés A lényeg hogy a térképek ebbe a mappába kerüljenek. A beállítások után, szükséges a program újraindítása.
KépKép
KépKép
Térkép adatokat Creation Tool for MGMaps-sal lehet leszedni és a GmapMaker nevű programmal a térképet letölteni, ( a telepítéséhez .NET Framework v2.0 szükséges) de erről majd később...
És a végeredmény Budapest belvárosáról...
KépKép
És végül az Országház mobilon a legnagyobb felbontásban :D
Kép
Egy saját magam által készített Yahoo térkép (sat, road, hybrid) páratlan zoom beállításokkal ( ezt a programban a térkép beállításainál be kell állítani) Budapest belvárosáról. Kisebb zoom szinteknél benne van Mo. és Eu. is.

Kód: Egész kijelölése

http://www.megaupload.com/?d=WWWPIXIP
Folyt. köv.
Mivel a programmal én is csak most ismerkedem, ezért minden észrevételt, segítséget megköszönök!
wlaja
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:54:53
Készüléktípus: N85
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mobile GMaps

Hozzászólás Szerző: wlaja »

Helló :)
Google Maps-al is meglehet oldania műhold képet?
Azt hogy lehet hogy ne csak Magyarország legyen benne hanem europa is kisebb nagyításban?
muzsikus2
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 16:58:13
Készüléktípus: Huawei P10 Plus
Tartózkodási hely: Bp. 11 ker.
Has thanked: 6 times
Been thanked: 68 times

Re: Mobile GMaps

Hozzászólás Szerző: muzsikus2 »

wlaja írta:Helló :)
Google Maps-al is meglehet oldania műhold képet?
Azt hogy lehet hogy ne csak Magyarország legyen benne hanem europa is kisebb nagyításban?
Hali!
Igen. Be lehet állítani műholdas nézetre is. Nagyobb területet csak úgy tudsz pl. wifi-n keresztül letölteni, hogy az 1-es gombbal távolodsz (negatív zoom), vagy 3-assal közeli képeket tölti be, de ekkor a navi billentyűvel valamelyik irányba mozgatod.
GT-I9505 SGS4 (4.4.2) FNB8/FNB8/FNB8 + root
Avatar
SteveBeard
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:15:37
Készüléktípus: N95 _ ZTE Blade_S3 Mini
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Mobile GMaps

Hozzászólás Szerző: SteveBeard »

Szia wlaja !
Igen a google műholdas térképeit is használja, bár a fejlesztőnek vannak vitái a google-val...
Ami térképet felraktam, abban benne van Európa is, igaz csak Yahoo, 5-ös és 7-es szint, ez a 100km-es és 20km-es nézetnek felel meg.
Steve
Avatar
SteveBeard
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:15:37
Készüléktípus: N95 _ ZTE Blade_S3 Mini
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Mobile GMaps

Hozzászólás Szerző: SteveBeard »

Szia muzsikus2!

Bármi észrevételed van a leírással kapcsolatban, bármi hibát észreveszel szólj,mert én is csak most ismerkedem a programmal.
Köszi,
Steve
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Mobile GMaps

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Biztos vagy benne, hogy a *.jad és nem a *.jar fájlt kell telelpíteni?
Avatar
SteveBeard
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:15:37
Készüléktípus: N95 _ ZTE Blade_S3 Mini
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Mobile GMaps

Hozzászólás Szerző: SteveBeard »

Szia!
Igen biztos, ha a jar-t telepíted, akkor nem enged teljes hozzáférést a programhoz. Mikor a térképet tölti be a memóriakártyáról felteszi a kérdést, hogy engedélyezed-e a felhasználói adatok beolvasását. Ezt minden "térképcsempe" betöltésénél megkérdezi. A program ettől használhatatlanná válik. Az a baj, hogy nem tudsz beállítani csak két lehetőséget. Mindig rákérdez vagy mindig tilt. Ha a jad fájlt telepíted, akkor viszont négy lehetőséget is felkínál.
Kép
Én egy hétig sz :censored: m, mire rájöttem. Az N95 topicban is kérdeztem, de mondták, hogy nincs rá megoldás.
Egy ismerősöm küldte a progit, hogy próbáljam ki, előtte nem olvastam róla semmit. Nekiálltam elolvasni a progi leírását kiderült, hogy a jad fájl szignózott. :taps1: Ez lett a megoldás... :D

És köszönöm a múltkori gyors válaszodat, biztosan nem emlékszel rá, mert naponta rengeteg iyen kérést kaphatsz ;) :szia:
hbalu
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 16:19:42
Készüléktípus: iPhone 4
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mobile GMaps

Hozzászólás Szerző: hbalu »

én felraktam, erre az alkalmazáskezelőnél kiírta, hogy nincs elég ram zárjak be néhány alkalmazást, ezt írta ki miután újraindítottam, totál üres rammal, akkor mi a gond? nehogy már egy java fogjon ki egy 6120 classicon...
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Mobile GMaps

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

SteveBeard írta:Szia!
...ha a jar-t telepíted, akkor nem enged teljes hozzáférést a programhoz... ...Ha a jad fájlt telepíted, akkor viszont négy lehetőséget is felkínál...
Nem mondod, hogy ez ezért van!? :shock:
Durva. Mindjárt ki is próbálom az Opera mini jad telepítését...
Avatar
SteveBeard
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:15:37
Készüléktípus: N95 _ ZTE Blade_S3 Mini
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Mobile GMaps

Hozzászólás Szerző: SteveBeard »

hbalu írta:én felraktam, erre az alkalmazáskezelőnél kiírta, hogy nincs elég ram zárjak be néhány alkalmazást, ezt írta ki miután újraindítottam, totál üres rammal, akkor mi a gond? nehogy már egy java fogjon ki egy 6120 classicon...
Szia!
Nem tudom melyik verziót raktad fel, az 1.4-es egyszer nekem is összeakadt valamelyik másik progival és akkor is RAM problémák jöttek elő.
Az 1.3-as viszont azóta is stabilan megy.
Mivel nem nagyon keltette fel senki érdeklődését a progi, ezért én sem sokat szenvedtem a tesztelésével és semmi infóm sincs arról, hogy az N95-ön kívül más telefonon hogy mükszik. Sorry!
Válasz küldése

Vissza: “Navigáció”