Beépített GPS erősítése

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
goger83
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010-01-12 kedd 12:43:45
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: goger83 »

megcsináltam én is, én nem szórakoztam a vezeték hajtogatásával hanem egyszerűen meghajtotam a végén 2-3 mm-t és betuszkoltam egy vékony csavarhúzóval az érintkező meg az eredeti antenna közé (stabilan tart nem esik ki). a celluxot énis ráragasztottam a telefon "aljára" ahol a műanyagon látszik hogy megy az antenna. Vezeték: sodort, műanyag borításút használtam (természetesen leszedve a műanyagot). A csavarokat kiszedni pedig sima ún. órás csavarhúzó készlettel sikerült, szval semmi spec csavarhúzó nem kellett. MEg kell keresni azt a méretet ami épp belemegy és jól rászorítani akkor nem szedi szét a csavar fejét mert nem ugrik meg.

eredménye: kinn a szabadban 8m pontosságig ment le, de kb 10 m az átlagos ami szerintem egy telótól bőven jó! eddig jóval több volt, 2x - 3x -osa. Lakásban benn egy padlástérben 20-30 m közti pontosság míg eddig, most jön a lényeg 60-70m volt! de időnként 110 ig is felugrott. ha valaki most kedverdik ide akkor ismét itt a link (csak mert énis kerestem)
http://nokias60v5.blogspot.com/2010/03/ ... lukka.html

szerk: a térerőt időnként lefogja, azaz 1-2 csíkra lemegy a full helyett úgyhogy leszedtem a celluxot az antennáról és a vezetékre átraktam csak arra a részre ahol az antennánál megy így most megint fullon van
a_tuono
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2009-02-27 pén. 21:03:31
Készüléktípus: Nokia 5800 XpressMusic Blue
Tartózkodási hely: Szilasliget
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: a_tuono »

goger83 írta:megcsináltam én is, én nem szórakoztam a vezeték hajtogatásával hanem egyszerűen meghajtotam a végén 2-3 mm-t és betuszkoltam egy vékony csavarhúzóval az érintkező meg az eredeti antenna közé (stabilan tart nem esik ki). a celluxot énis ráragasztottam a telefon "aljára" ahol a műanyagon látszik hogy megy az antenna. Vezeték: sodort, műanyag borításút használtam (természetesen leszedve a műanyagot). A csavarokat kiszedni pedig sima ún. órás csavarhúzó készlettel sikerült, szval semmi spec csavarhúzó nem kellett. MEg kell keresni azt a méretet ami épp belemegy és jól rászorítani akkor nem szedi szét a csavar fejét mert nem ugrik meg.

eredménye: kinn a szabadban 8m pontosságig ment le, de kb 10 m az átlagos ami szerintem egy telótól bőven jó! eddig jóval több volt, 2x - 3x -osa. Lakásban benn egy padlástérben 20-30 m közti pontosság míg eddig, most jön a lényeg 60-70m volt! de időnként 110 ig is felugrott. ha valaki most kedverdik ide akkor ismét itt a link (csak mert énis kerestem)
http://nokias60v5.blogspot.com/2010/03/ ... lukka.html

szerk: a térerőt időnként lefogja, azaz 1-2 csíkra lemegy a full helyett úgyhogy leszedtem a celluxot az antennáról és a vezetékre átraktam csak arra a részre ahol az antennánál megy így most megint fullon van
Hali!
Én is megcsináltam a leírás alapján, és tényleg sokkal jobb lett. Tök borult égen 5 perc kellett neki, hogy megtalálja hol van(ja épületen belül, de ablaknál). Én sehova nem raktam celluxot, csak két helyen odafogattam vele, hogy ne jöjjön ki a hátlap alól, és így is tökéletes a térerő. :whaaa: Kösz a leírást! :pislog: :yeah:
Nokia 5800 XpressMusic Blue V 52.0.007 -> Nokia C6v20 Floral Edition + Nokia BH-503
Avatar
blpub
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:26:44
Készüléktípus: LG G3 + Nokia 808 PureView
Tartózkodási hely: Miskolc City
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: blpub »

5 perc az nem olyan jó... Nekem mod nélkül is 1-2 perc a max. borult időben.
Üdv!
Avatar
bzs73
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 922
Csatlakozott: 2010-08-24 kedd 13:22:11
Készüléktípus: Sony Z3 Compact
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Magyarország-Szolnok
Has thanked: 59 times
Been thanked: 415 times

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: bzs73 »

Hétvégén megcsinálom én is.Kíváncsi leszek rá.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: Damir »

blpub írta:5 perc az nem olyan jó... Nekem mod nélkül is 1-2 perc a max. borult időben.
Az 5-10 perc jó még, a hosszabb már nem.
tisfekete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: tisfekete »

Sziasztok!

Valaki csinált már ilyet Nokia N85-ön?
tisfekete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: tisfekete »

Sziasztok!

Lehet, hogy néhány fórumozó szíve szerint az oxigénről is leszokatna következő kérdésem miatt, de inkább megkérdezem.
A telefonom GPS antennáját szeretném erősíteni. Ehhez öntapadós rézfóliát használok.
A kérdésem. A fólia öntapadós oldala is képes a feldatát ellátni? Értem ezt úgy, hogy a ragasztó réteg nem szigetel/árnyékol.
Józan paraszti eszemmel azt mondanám, hogy természetesen nem szigetel/árnyékol a ragasztó réteg, de kíváncsi vagyok a hozzáértők válaszára.

A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

tisfekete írta:Sziasztok!
Lehet, hogy néhány fórumozó szíve szerint az oxigénről is leszokatna következő kérdésem miatt, de inkább megkérdezem.
A telefonom GPS antennáját szeretném erősíteni. Ehhez öntapadós rézfóliát használok.
A kérdésem. A fólia öntapadós oldala is képes a feldatát ellátni? Értem ezt úgy, hogy a ragasztó réteg nem szigetel/árnyékol.
Józan paraszti eszemmel azt mondanám, hogy természetesen nem szigetel/árnyékol a ragasztó réteg, de kíváncsi vagyok a hozzáértők válaszára.
A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm.
igaz hogy nem nem nagyon értelek (öntapadós rézfóliát? mire? hova?), de mindegy is.
a ragasztó általában még csak nem is nagyon szigetel, de árnyékolni meg pláne nem árnyékol. ahogy a gumi bevonat sem árnyékolja a rézdrótot, csak szigetel. tényleg elég a józan paraszti ész: ha a ragasztó vagy akár a vastagabb gumi/műanyag árnyékolná a rádiófrekvenciát akkor csupasz drótók lógnának a wifi routerből és a mikrósütők is készülhetnének műanyagból :)
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
tisfekete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: tisfekete »

bladehu2 írta:
tisfekete írta:Sziasztok!
Lehet, hogy néhány fórumozó szíve szerint az oxigénről is leszokatna következő kérdésem miatt, de inkább megkérdezem.
A telefonom GPS antennáját szeretném erősíteni. Ehhez öntapadós rézfóliát használok.
A kérdésem. A fólia öntapadós oldala is képes a feldatát ellátni? Értem ezt úgy, hogy a ragasztó réteg nem szigetel/árnyékol.
Józan paraszti eszemmel azt mondanám, hogy természetesen nem szigetel/árnyékol a ragasztó réteg, de kíváncsi vagyok a hozzáértők válaszára.
A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm.
igaz hogy nem nem nagyon értelek (öntapadós rézfóliát? mire? hova?), de mindegy is.
a ragasztó általában még csak nem is nagyon szigetel, de árnyékolni meg pláne nem árnyékol. ahogy a gumi bevonat sem árnyékolja a rézdrótot, csak szigetel. tényleg elég a józan paraszti ész: ha a ragasztó vagy akár a vastagabb gumi/műanyag árnyékolná a rádiófrekvenciát akkor csupasz drótók lógnának a wifi routerből és a mikrósütők is készülhetnének műanyagból :)
A telefon jelenlegi GPS antennáját egy átlátszó műanyag réteggel bevont rézfólia testesíti meg. Ezt a bevonatot egy területen lehúznám róla, és az általam utólag vásárolt öntapadós ráézfóliát itt, a letisztított területen hozzáragasztanám.
Az első hozzászólásomban nem írtam le pontosan, hogy mire vagyok kíváncsi, de erre gondoltam.
Hogy a letisztított rézfólia és az öntapadós (ragasztó réteggel ellátott) rézfólia között fennmaradna-e az "anyagfolytonosság" úgy, mintha gyárilag egy jóval nagyobb rézfóliát használtak volna, vagy a ragasztó réteg ezt a fajta folytonosságot megtörné-e.
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: papzi »

Egy telefonban több rádiófrekvencián működő egység van (maga a telefon rádiója, wifi, bluetooth, esetleg fm rádió, fm rádió transzmitter, NFC...) Ezek mind különböző frekvenciákon működnek, többnyire egyszerre ráadásul. Ehhez az kell, hogy ezeknek az egységeknek mind külön antennájuk legyen, de legalábbis elektromosan le (el) legyenek választva egymástól. Erre azért van szükség, mert a különböző elektronikai eszközökbe számukra káros energiák ne juthassanak be. Mindez azt eredményezi, hogy ezek az antennák, leválasztó szűrők (főleg a helyszűke és az energiatakarékosság miatt) egy igen bonyolult tervezési, kísérletezési folyamat eredményeként születnek, készülnek. Ezt bármilyen módon megváltoztatni ilyen tök amatőr módon meglehetősen veszélyes, a készülék részeinek vagy akár a teljes készüléknek a tönkre tételét kockáztatja vele az ember.
Egyébként egy fémet ragasztással villamosan vezetőként folytonossá tenni csak speciális, fém tartalmú ragasztóval lehet. A ragasztók túlnyomó többsége (az un. öntapadós fóliák mind) villamosan szigetelő. Aki ismeri, méretezett már nagyfrekvenciás (és itt igen magas frekvenciákról van szó) antennát, az tudja: egy illesztetlen antenna bármekkora fizikai méretű is, lényegesen rosszabb hatásfokú, mint egy tökéletesen méretezett, illesztett antenna.
Válasz küldése

Vissza: “Modding”