Beépített GPS erősítése

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
sihumens
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 23:33:33
Készüléktípus: Lumia 1020 + Lumia520
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: sihumens »

keny írta:
sihumens írta:
keny írta:Valaki próbálta 5800-val? Én sodort réz drótot használtam, de nem vettem észre nagy változást.
Én még csak a gari miatt nem, de már szétszedtem megnézni, hogy mit/hogy/hogyan/hova. Mit értessz azalatt, hogy "nagy változás"? Az árnyékolást biztosan jól oldottad meg?
Úgy értem, hogy nem vettem észre javulást. Lehet hogy a sodort réz drót sem jó. Az árnyékolást a leirás szerint úgy értelmezzem, hogy a csatlakozáson kívül mindenhol tekerjem körbe az antennát celofán szallaggal?
Nem vagyok annyira jó angolból, de a celofánt mintha csak a GSM antennához kéne tenni, hogy ne zavarja be, máshova nem. Meg persze a csavarokhoz sem érhet hozzá természetesen...
Avatar
sihumens
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 23:33:33
Készüléktípus: Lumia 1020 + Lumia520
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: sihumens »

Aztazeget :o :o :o :o kipróbáltam, hát ez baromi durva... Olyan helyen, ahol még az a-gps segítségével is csak kb 10-ből 2szer sikerül megmondani a gépnek, hogy hol vagyok, addig ezzel most a-gps nélkül 1 percen belül 4 műhold van maxon, amiről a helyzetet határozza meg, és nem is vesztíti el őket. Aki nem félti a gariját, annak valóban érdemes kipróbálnia. Nekem bevállt, most megyek ki, megnézem kint mit mutat :D (megjegyzem, én nem celofánoztam, csak egy rézdrótot raktam oda egy kicsit igényesebben, mint a leírás készítője)

Szerk: Kint 9-10 műhold volt minimum kb 80%-on

Szerk2: Hülye voltam :( Jó volt, erre szétszedtem, majd mikor meg vissza akartam rakni, már nem működött a módszer. Azóta már 8 drót van mellettem, egyikkel sem működik jobban. Fújtam kontakt spray-el is, de semmi változás. A gyári az megyeget (néha-néha még helyzetet is talál, ha olyan kedve van, mint régen). Azt ajánlom, aki egyszer megcsinálja, az többet ne szedje szét :!: Gőzöm sincs arról, hogy miért van ez...
Avatar
keny
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009-01-16 pén. 13:59:53
Készüléktípus: Samsung GS5 5.0 +64Gb
Nem: Férfi
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: keny »

Szabad térben is kipróbáltam ma, és visszavonom az előző hozzászólásom. Múltkor olyan helyen próbáltam ahol aztán 10 perc után megvolt a 3D-s jel, de ma egy pna-t probáltam ott, ami műholdat se látott. Eddig ha autópáján mentem akkor kb. 20 perc után volt 3D-s pozíció, most 10mp alatt.
Avatar
sihumens
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 23:33:33
Készüléktípus: Lumia 1020 + Lumia520
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: sihumens »

Nekem azért egy kicsit furcsa a kép, amit készített a modder: Link Lekértem a koordinátákat a google earth-ben, és megnéztem a távolságot. Nem állítom, hogy hazudik, mert nekem is működött eleinte, csak egy kicsit furcsa
Avatar
blpub
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:26:44
Készüléktípus: LG G3 + Nokia 808 PureView
Tartózkodási hely: Miskolc City
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: blpub »

Te ezen látod rendesen a koordinátákat? :)
Üdv!
Avatar
sihumens
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 23:33:33
Készüléktípus: Lumia 1020 + Lumia520
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: sihumens »

Látni látom, de csak most vettem észre, hogy egy helyen elrontottam a koordinátát, majd törlöm a képet is, vagy javítom, mert nem helyes így ahogy van.... Egyébként
Before:
12 48 15,75
80 13 28,55
After
10 12 40,06
76 23 28,77

Szerk2:
Na megint sikerült megcsinálni megint... belinkelek két képet. A pontosságot is meg lehet nézni a kettő között.KépKép
szaki77
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009-02-19 csüt. 18:24:03
Készüléktípus: 6220ci 6288 6111 3210 5110
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: szaki77 »

Valaki légyszi mondja már meg 6220c-n mi az a szürke tégla alakú bigyó a kijelző fölött a hangszórótól jobbra. Mert zakózott egyet a teló és ez a bigyó most független lett tőle. :C

Kép

szerk.: - sutyi -
Avatar
blpub
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:26:44
Készüléktípus: LG G3 + Nokia 808 PureView
Tartózkodási hely: Miskolc City
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: blpub »

Úgy fest, mint valami antenna, bár szokatlan, hogy egy plusz valamire van ráfuttatva.
Mi nem működik a telefonban?
Üdv!
simcax
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2009-11-29 vas. 13:53:06
Készüléktípus: E71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: simcax »

szaki77 írta:Valaki légyszi mondja már meg 6220c-n mi az a szürke tégla alakú bigyó a kijelző fölött a hangszórótól jobbra. Mert zakózott egyet a teló és ez a bigyó most független lett tőle. :C

Kép

szerk.: - sutyi -
Az bizony egy kerámia antenna, alighanem a gps-é.
geri444
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010-07-30 pén. 10:41:43
Készüléktípus: Nokia 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: geri444 »

5230-on teszteltem, hiátlan és dúrva nagyon :) Segitség képpen: 5230-nál két olyan pöcök van(lehet h 5800-nál is) a memórakártya felettire kell rákötni a drótot. Sodort drótot használtam, nem réz szinűt hanem ezüst szinűt. Siemens töltő zsinórjából műtöttem ki, majd osszesodortam. Ha mindent a rajz szerint csinálsz tuti jó lessz. Nekem ahol eddig nem tudott kapcsolatot teremteni még 10 perc elteltével sem, most egy perc alatt rácsatlakozik legalább 4 műholdra. Lakásban is tökéletesen működik....Ajánlom mindenkinek, egyébként ha a csavarhúzó fejére raksz valami szövetet akkor a csavarokon sem látszik a beavatkozás. A gsm antennára ragasztottam a celluxot.
Válasz küldése

Vissza: “Modding”