Beépített GPS erősítése

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
sihumens
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 23:33:33
Készüléktípus: Lumia 1020 + Lumia520
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Beépítet GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: sihumens »

bikepank írta:Lakas az tarsas haz 3 emelet felettunk mar csak a teto es a muholdak.utca belvaros hegedus gy.3-4 holdal meg azt irja varakozik a jobb vetelre. Es igy hasznalhatatlan a garmin is meg a tobbi beépitet progi is amihez kellene a muhold:-(
Mindegy mi van feletted, árnyékol. Ha van magas épület a közelben szintén nem jó párosítás, főleg ha nem a tetején vagy, hanem mellette a földön. Helyedben kimennék egy teljesen nyílt helyre, és egy fél órát hagynék neki, hogy összeszedje a gondolatait. Ha nem megy utána sem, akkor szervíz! :confused2:
Palesz191
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009-01-18 vas. 20:37:11
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: Palesz191 »

Hali, valaki leírná az eljárást? Most nem akarok áttekerni 35 oldalnyi hsz-t. :$
(N95 8GB)
DartR
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 15:38:49
Készüléktípus: N82
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: DartR »

Sziasztok. Enegem is érdekelne egy ilyen összefoglaló leírás, arról h most h állunk. mert mindenki kérdezget de ennek a 35 oldalni hsz-nek volt vmi értelme eddig?:D
bocs h igy beleszólok de ha van már vmi eredmény v tapasztalat... akkor azt le lehetne írni az első oldalra.... köszi és sorry:$
zigi1375
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010-02-13 szomb. 17:33:10
Készüléktípus: nokia n95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: zigi1375 »

janek69 leírását sehol nem találom !/ az extra meg szüntette az ingyenességét. /
feltudná valaki tölteni ?
meg akarom én is csinálni ezt az átalakítást, de a pdf file nélkül eléggé bátortalan vagyok.
előre is köszönöm szépen.
lsebestyen
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009-10-04 vas. 12:33:42
Készüléktípus: ZTE Blade Froyo
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: lsebestyen »

nah én végig olvastam, de már nincsenek képek, mert az oldalról le lettek törölve ahova felrakták:s szval aki felrakná a drótozást annak, köszi, mert énis megcsinálnám!
"Be the change you want to see in the world"
Rasiel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-01-21 szer. 00:36:29
Készüléktípus: N95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: Rasiel »

sziasztok!

nekem oylan kérdésem lenne, hogy fent van a garmin és a teljes térerőből csak egy kis egységet lát a gps. nézegettem az antennáját, ha jól tudom bal oldalon van. na már most az alaplapon látok 3 huzalozásvéget amik a következőképen néznek ki: I . I
A 2 vízszintesnél van nekem 2 érintkezőm az antennától, de mintha úgy venném észre a jobb oldaliról le lenne törve egy darab, ami talán a középső kis pont érintkező felé haladna. Elképzelhető, hogy rosszul látom és valójában csak 2 érintkező van? egyszerűen nem talál sehol sem jelet, félek mechanikus hiba az oka.
Esetleg ha vki tudna képet mutatni róla, hogyan lenne a normális antenna az nagyon sok segítség lenne.
köszi előre is a segítséget.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

Rasiel írta:sziasztok!

nekem oylan kérdésem lenne, hogy fent van a garmin és a teljes térerőből csak egy kis egységet lát a gps. nézegettem az antennáját, ha jól tudom bal oldalon van. na már most az alaplapon látok 3 huzalozásvéget amik a következőképen néznek ki: I . I
A 2 vízszintesnél van nekem 2 érintkezőm az antennától, de mintha úgy venném észre a jobb oldaliról le lenne törve egy darab, ami talán a középső kis pont érintkező felé haladna. Elképzelhető, hogy rosszul látom és valójában csak 2 érintkező van? egyszerűen nem talál sehol sem jelet, félek mechanikus hiba az oka.
Esetleg ha vki tudna képet mutatni róla, hogyan lenne a normális antenna az nagyon sok segítség lenne.
köszi előre is a segítséget.
maga az antenna egy foliara felgozolt cucc az also takaropanelbe ragasztva. az erintkezoit pedig attol fugg honnan nezzuk. ha a kijelzore van fektetve akkor igen az also takaro panel bal oldalan van a csatlakozoja a folias antennanak. a ket szelso lab megy a panelra, a kozepso pedig a foliara.ha valamelyik elgorbult vagy hianyzik, az gaz. http://i75.photobucket.com/albums/i309/ ... G_4100.jpg
itt talalsz hozza service manualt, ugy kell szetszedni. es ezt javaslom mindenkinek aki nem szedett szet meg telefont hogy eloszor keressen hozza service manualt mielott nekifog, mert az sokkal olcsobb mint alkatreszeket venni egy hibas sorrendu szetszedes miatt. egy elgorbult gps antenna vagy mikrofon lab (amik a masodik visszahajlitasi probalkozas utan le is tornek) nagyjabol 3e ft tanulopenzbe kerul alkatresz aron. szerintem a manual letoltese es kovetese lenyegesen olcsobb :)

tobbieknek: neten fent van ezer helyen a gps modositas, hasznalni kell a google-t ennyi a titok nyitja: "n95 gps modding"
aki nem ert angolul hasznalja a translate.google.com -ot. ha valaki kepes venni egy n95 okostelefont annak legyen mar ennyi esze mert a vegen meg kiderul hogy a telo okosabb mint a gazdaja (es akinek nem inge ne vegye magara) :) vagy csak szimplan ne legyen mar ilyen "varom-hetekig-a-sultgalambot-ahelyett-hogy-hasznalnam-az-agyam" atlagmagyar... :?
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
zigi1375
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010-02-13 szomb. 17:33:10
Készüléktípus: nokia n95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: zigi1375 »

Tisztelt bladehu2 fórum társam!

az alábbi megjegyzésed igen igen csípi a szemem:

" tobbieknek: neten fent van ezer helyen a gps modositas, hasznalni kell a google-t ennyi a titok nyitja: "n95 gps modding"
aki nem ert angolul hasznalja a translate.google.com -ot. ha valaki kepes venni egy n95 okostelefont annak legyen mar ennyi esze mert a vegen meg kiderul hogy a telo okosabb mint a gazdaja (es akinek nem inge ne vegye magara) :) vagy csak szimplan ne legyen mar ilyen "varom-hetekig-a-sultgalambot-ahelyett-hogy-hasznalnam-az-agyam" atlagmagyar... :? "

Nem arról van szó, hogy a sült galambot várja a fórum társad hanem, az esetleges hibákra illetve lehetőségre kér tanácsot.
Az interneten több megoldás is található ami nem mindig egyértelmű egy esetleges kezdő számára!!!!!
Az ilyen és hasonló szarkasztikus megjegyzéseket ha lehet kérném mellőzni!!!!!!!!
Tudtommal a fórum arra alapszik, hogy kezdő de kedvet kapott társainkon segítsünk illetve tanácsokat adjunk a készülék rejtett hibáira, és ki nem használt rejtelmeire.
Elnézést a kioktató hangnemért !
üdv: zigi1375
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

zigi1375 írta:Tisztelt bladehu2 fórum társam!
Nem arról van szó, hogy a sült galambot várja a fórum társad hanem, az esetleges hibákra illetve lehetőségre kér tanácsot.
Az interneten több megoldás is található ami nem mindig egyértelmű egy esetleges kezdő számára!!!!!
Az ilyen és hasonló szarkasztikus megjegyzéseket ha lehet kérném mellőzni!!!!!!!!
Tudtommal a fórum arra alapszik, hogy kezdő de kedvet kapott társainkon segítsünk illetve tanácsokat adjunk a készülék rejtett hibáira, és ki nem használt rejtelmeire.
Elnézést a kioktató hangnemért !
üdv: zigi1375
ezek szerint magadra vetted, nem ertem miert ha nem erzed ugy hogy neked szol :)
nekem meg az ilyenek csipik a szemem: "Hali, valaki leírná az eljárást? Most nem akarok áttekerni 35 oldalnyi hsz-t. :$"
hogyne, naponta akar 20x is leirom (meg mas is) mert egyeseknek derogal elolvasni par oldallal elorebb ugyanazt.
egy teljesen kezdo szvsz ne alljon neki kapasbol szetbarkacsolni a telefonjat, meg ha roppant csabito is nemely lehetoseg, mert en akarhogy irom le hogy vigyazzon akkor is el fogja torni az antenna labat (ha elolvasod latni fogod hany kezdonek sikerult is ez a mutatvany), lezuzza a foliat a panelrol stb.
A forum pedig arra is alapszik hogy kezdo, de kedvett kapott tarsaink eloszor vegyek a faradtsagot es olvassak el ami mar 20x le van irva, aztan ami nincs leirva azt kerdezzek meg. Es neharagudj de olyan ember aki egy keresot nem tud hasznalni az ne alljon neki telefont szetszerelni mert csak elrontja aztan meg anyaz.
Az a baj mostanaban hogy sokan helpdesk szolgalatnak nezik a forumot es semmit nem hajlandok tenni csak varjak a ke'szet (es gyanitom ez nem a 25 feletti korosztaly hanem a 20 alatti). Ugyhogy nekem meg bocs de az ilyen "irjatok mar le 100adszor is mer' aze vagytok" stilus csipi a szemem. Meg valszeg masnak is mert amint latod nem allt neki senki oldalakon at ujra leirni ugyanazokat. Csak ha senki nem ir az ilyenre semmit akkor meg valszeg az illeto nem erti miert, es esetleg meg o van megsertodve hogy itt milyen kocsagok mert nem is valaszolnak.
Az hogy eltunt a pdf sajnalatos, de az mar jo par honappal az extra fizetosse valasa elott eltunt. En se lattam pl, mire eszembe jutott h le kene tolteni mar nem volt fent.

Mellesleg: telot szetszeded, antenna jobboldali labara rakotod a vezeteket, elvezeted a keszulakhaz oldalan, fent a kamera felett, majd vissza a bal hangszoro alatt, vissza egesz a jobb hangszoroig, elinditod gps-t nezed jelszintet valahol szabad eg alatt es elkezded vagdosni mm-enkent amig eleg jonak nem tunik a jel.ha elkezd picit is csokkenni abbahagyod a vagdosast, es ott meg mindig eleg jo lesz. Nincs pontos vezetek meret, 30an 30felet irnak itt is, mashol is.
Es barmily meglepo ez mind mind szepen le van irva a hozzaszolasokban, ugyhogy azok alapjan illetve a neten fentlevo videokbol plusz amit belinkeltem service manual (mert ugye nem segitek, ja) siman meg tudja csinalni akinek van nemi muszaki erzeke. Akinek meg nincs (csak onbizalma) es megis nekiesik az majd viszi szervizbe, ez ennyire egyszeru.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
sihumens
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 23:33:33
Készüléktípus: Lumia 1020 + Lumia520
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: sihumens »

bladehu2 írta:...
Ámen :!:
Válasz küldése

Vissza: “Modding”