Beépített GPS erősítése

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

tisfekete írta:A telefon jelenlegi GPS antennáját egy átlátszó műanyag réteggel bevont rézfólia testesíti meg. Ezt a bevonatot egy területen lehúznám róla, és az általam utólag vásárolt öntapadós ráézfóliát itt, a letisztított területen hozzáragasztanám.
Az első hozzászólásomban nem írtam le pontosan, hogy mire vagyok kíváncsi, de erre gondoltam.
Hogy a letisztított rézfólia és az öntapadós (ragasztó réteggel ellátott) rézfólia között fennmaradna-e az "anyagfolytonosság" úgy, mintha gyárilag egy jóval nagyobb rézfóliát használtak volna, vagy a ragasztó réteg ezt a fajta folytonosságot megtörné-e.
ja értem. hát lásd papzi válaszát, nem fog fennmaradni az "anyagfolytonosság" és tök fölösleges is barkácsolni. nem az a lényeg hogy minél nagyon fólia terpeszkedjen, hanem a méretezés. a rézdrót pontos hosszától való eltérés is nem hogy javított volna a vételen hanem olykor még rontott is. szerencsére mivel a gps csak vevő így egy rosszul méretezett antennától nem romlik el semmi a telefonban, max annyit veszel észre hogy sz*r lesz a gps vétel. én anno az n95-nél kísérleteztem a rézdrótos módszerrel, valóban több holdat látott és gyorsabban pozicionált viszont ha jól emlékszem akkor a _valós_ pontosság (nem az amit a gps app kijelez m-ben) jócskán elcsúszott, úgyhogy hamar ki is szedtem belőle.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Beépített GPS erősítése

Hozzászólás Szerző: Macika »

tisfekete írta:A telefon jelenlegi GPS antennáját egy átlátszó műanyag réteggel bevont rézfólia testesíti meg. Ezt a bevonatot egy területen lehúznám róla, és az általam utólag vásárolt öntapadós ráézfóliát itt, a letisztított területen hozzáragasztanám.
Előtte pontosan kiszámolod ugye, hogy a GPS frekvenciájának (L1 ill. L2) pontosan hány tizedmilliméteres antenna kell. Mert az számít, ebben az esetben sem a méret a lényeg! A nagyobb NEM JOBB!

Szerintem hályogkovács módjára nekiesés helyett inkább olvasgass kicsit utána, milyen is a rádióadás/rádióvétel, hogy is működik az egész fizikája!
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Válasz küldése

Vissza: “Modding”