Nokia E6 CFW

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
farkas-laci
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 727
Csatlakozott: 2009-12-14 hétf. 22:37:14
Készüléktípus: Lumia 730 DS
Nem: Férfi
Has thanked: 23 times
Been thanked: 99 times

Re: Nokia E6 CFW

Hozzászólás Szerző: farkas-laci »

Gyári Belle-lel megszűntek a fagyások...
cml
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 15:01:04
Készüléktípus: Galaxy S Duos 2 S7582
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E6 CFW

Hozzászólás Szerző: cml »

A 22.14-es Annába szeretném beletenni legalább a Rompatcher fájlokat úgy, hogy az hard reset után is megmaradjon. Próbáltam Nokia Cookerrel a Core fájlba, utána ki kellett bővíteni a partíciót, le is mentette, de téglásította a telót, Rofs2-nél ugyanez volt a helyzet. Ha az UDA-ba teszem, az nyilván jó, de akkor az hard reset után eltűnik. Találtam orosz Anna verziót, amiben benne volt az installserver, tehát a dolog szerintem megoldható, csak sajnos mindenhol Belléket lehet csak látni készen. Tud valaki segíteni?

Szerk.: megoldottam!
Avatar
gelmar
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 18:55:12
Készüléktípus: Xperia M2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Has thanked: 57 times
Been thanked: 14 times
Kapcsolat:

Re: Nokia E6 CFW

Hozzászólás Szerző: gelmar »

cml írta:A 22.14-es Annába szeretném beletenni legalább a Rompatcher fájlokat úgy, hogy az hard reset után is megmaradjon. Próbáltam Nokia Cookerrel a Core fájlba, utána ki kellett bővíteni a partíciót, le is mentette, de téglásította a telót, Rofs2-nél ugyanez volt a helyzet. Ha az UDA-ba teszem, az nyilván jó, de akkor az hard reset után eltűnik. Találtam orosz Anna verziót, amiben benne volt az installserver, tehát a dolog szerintem megoldható, csak sajnos mindenhol Belléket lehet csak látni készen. Tud valaki segíteni?

Szerk.: megoldottam!
Az jó hogy megoldottad, :taps2: de ha leírnád ,hogy hogyan másoknak is segítenél ;)
Sony Xperia M2
ASUS Fonepad /ME371MG/
Lumia 925
N8 V9
-----------------------------------------------------------------------
" nem az számít hogy mit mondanak, hanem az hogy ki mondja!!"
Avatar
phoenix
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2011-12-21 szer. 15:48:27
Készüléktípus: Nokia C5-03
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veletek vagyok az idők végezetéig!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 60 times

Re: Nokia E6 CFW

Hozzászólás Szerző: phoenix »

cml írta:A 22.14-es Annába szeretném beletenni legalább a Rompatcher fájlokat úgy, hogy az hard reset után is megmaradjon. Próbáltam Nokia Cookerrel a Core fájlba, utána ki kellett bővíteni a partíciót, le is mentette, de téglásította a telót, Rofs2-nél ugyanez volt a helyzet. Ha az UDA-ba teszem, az nyilván jó, de akkor az hard reset után eltűnik. Találtam orosz Anna verziót, amiben benne volt az installserver, tehát a dolog szerintem megoldható, csak sajnos mindenhol Belléket lehet csak látni készen. Tud valaki segíteni?

Szerk.: megoldottam!
Szia! A Rofs2-be kel rakni !
Csak ha változtatsz a Gyári Sw-n akkor a Cookerrel a Core fáj betallózásánál az UNLOCK Rofst át kel írni C-re mind a hármat és úgy lementeni! Igy nem lesz tégla a telóból! Tehát az A-betüt átírni C-re mindet! :szia:
Az installservert pedig a Rofs2 sys-bin be kel rakna amihez még tartozik 3db.fálj!
Magyarán ha a 4 fáljt beleteszed akkor kikerülöd a Szignózást mert állanó Heck-kelt lesz a telód! :Notworty:

Ui:Igaz e készüléket nem ismerem de a V3-V5-ös telóknál így működik ! :mrgreen:
Nem tudom, mi (és főleg ki) miatt hintődött el az emberek agyában ez a "a szoftfrissítés mindent megold" vonal, de erősen butaság...
Ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb mellett lévő :up: kis gombbal ha valaki segít neked!
cml
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 15:01:04
Készüléktípus: Galaxy S Duos 2 S7582
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E6 CFW

Hozzászólás Szerző: cml »

Igen, így működik.

Tehát a Rofs2-t kell megnyitni a Nokia Cooker 3.3-assal. Explore files, majd a sys/bin-be kell a 3db Rompatcher fájlt bemásolni. Ezután save firmware. Ezután az NFE Core 2 progival ki kell nyitni a Core fájlt, majd calibrate Rofs2, végül középen a 3db 2B-t 2C-re kell írni, majd apply. Ezután mehet a flashelés.

Gelmar: azért nem írtam, mert nem gondoltam, hogy ez valakit érdekelhet. Nem tudom, konkrétan az Anna érdekel-e, de szerintem ez a módszer Bellén is működik.
Amennyiben már Belle van a telódon, és szeretnél Annát, akkor le kell downgrade-elned Annára. Nekem kellett, ez alapján ment:
http://www.noeman.org/gsm/symbian%5E3-a ... -01-a.html
Annyi, hogy a 11.005 ráflashelése után már nyugodtan mehet fel a 22.14-es Anna, nem muszáj a legalacsonyabb verzióval kezdeni.
ROFS2 módosításhoz a forrásom volt elsősorban:
http://forum.dailymobile.net/index.php?topic=52426.0

E6 (és egyéb) firmware-ek már nem szedhetők le a Navifirm-mel, én innen csemegéztem:
http://mrcrab.net/nokia/Nokia_E6-00.htm ... ype=RM-609
Bizonyos fájlok rossz néven vannak feltöltve, ahol az RM-609 előtt számok és _ jel van, azt ki kell szedni előle, mert a Phoenix különben nem találja meg.
Rompatcher:
http://www.symbian-toys.com/rompatcherplus.aspx
A 3.1-esből nem a Belle FP2 kell, hanem a sima. A Lite version a legegyszerűbb, ott a 3db ldd fájlt kell befőzni a Rofs2-be, majd telepíthető a Rompatcher flashelés után.

Én ezt csak azért csináltam meg, mert bár a Norton hack is ment, az sem bonyolult, de szerintem uninstall után a Norton hagyott valami szemetet a telón és időnként belassult. Most mintha stabilabb lenne.

Telepítéshez nem jó a beépített installserver patch, hanem az 1.7-es kell, be kell másolni a c:/patches mappába, és alkalmazni a Rompatcherrel.
https://www.box.com/s/83f183bc25690f035671

Ha valahol elakadsz, írj. Én mindkét fórumról tudok letölteni, ha te nem tudsz, és kell valamelyik progi, akkor szívesen feltöltöm, vagy akár az általam módosított firmware-et valahova, de ha magasabb verzió van a telódon, és ezt szeretnéd, a downgrade-et akkor is meg kell csinálnod.
cml
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 15:01:04
Készüléktípus: Galaxy S Duos 2 S7582
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E6 CFW

Hozzászólás Szerző: cml »

Csináltam gyorsan egy rendesebb Anna főzetet. 25.7 magyar a kiindulási alap. Rompatcher és Easy Keylock hang nélkül előtelepítve (hard reset után is megmaradnak), indítási dallam és kézfogás kiszedve, meg pár csengőhangot is kigyomláltam. A hard reset utáni OVI logint hogy kell kiszedni? Meg a román nyelvet sem hagynám benne, de a Rofs language tool-lal miután kiszedtem, hülyéskedett a telefon. Bár az kb. 1MB lehet. Ha valakinek csak flashelni van ideje és kipróbálná, akkor felteszem valahova ezt a verziót szívesen.
cml
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 15:01:04
Készüléktípus: Galaxy S Duos 2 S7582
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E6 CFW

Hozzászólás Szerző: cml »

Megpróbáltam betenni a 25.8-as Annába a magyar nyelvet a 25.7-esből. A ROFS2 language tool-lal ki is szedtem a fájlokat, majd bemásoltam a 25.8-asba, az ecom-2-0.spi fájt felülírtam (amikor nem írtam felül, nem működött a billentyűzet), valamint kézzel betettem a ptikeymappings_rm609_18.dll és a ptixt9kdb_rm609_18.dll fájlokat a sys/bin-be. Így annyit értem el, hogy a magyar billentyűzetkiosztásnak megfelelően üti a karaktereket, de a menüben a magyar nyelv nem jelenik meg. Mit hagytam ki?
Avatar
bzs73
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 922
Csatlakozott: 2010-08-24 kedd 13:22:11
Készüléktípus: Sony Z3 Compact
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Magyarország-Szolnok
Has thanked: 59 times
Been thanked: 415 times

Re: Nokia E6 CFW

Hozzászólás Szerző: bzs73 »

Üdv. Kicsit nosztalgiázok, szereztem egy ilyen symbi telót,mert régen is szerettem volna kipróbálni. Melyik a jó szoft rá? Belle vagy Anna, mert látom páran visszatették az Annát. Majd még kicsit olvasgatok, mert kiestem már ebből a nokiás dologból, de nem rossz ez a teló.
cml
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 15:01:04
Készüléktípus: Galaxy S Duos 2 S7582
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E6 CFW

Hozzászólás Szerző: cml »

Kinek a pap, kinek a papné. Nekem az Anna (eddig) jobban bejött. Ebben még van flash, és kevesebb főképernyőn elférek. A Bellében van 1-2 hasznos widget, ami az Annában nincs, meg talán kicsit gyorsabb.
These users thanked the author cml for the post:
bzs73 (2013-06-14 pén. 21:29:37)
Rating: 2.63%
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Modding”