Symbian Hack

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

herdsman12 írta:
nokiae668 írta: A Norton hack működik Belle Refreshen! Még a legelején próbáltam és működött!
Azért írja ki, hogy nem kompatibilis eszköz, mert nincs beállítva a sis fájl a Symbian^3 as készülékekre, de attól függetlenül működik! Már többen is megcsinálták itt is és külföldi fórumokon is olvastam, hogy működik!
A legelső Nortonnal próbáld meg. Azt csak telepíteni kell és az utasításoknak megfelelően eljárni. ;) (Norton Secutity Hack By CODeRUS)
A csomagban pedig NortonHack-ként van feltüntetve. ;)
Kipróbáltam, bár nem világos, hogy mit értesz a "legelső Norton" alatt, mert a "Symbian Hack.zip állományban az említett (Norton Secutity Hack By CODeRUS) csomag az utolsó.
Látszólag rendben, de amikor a Total Recall v5.1.0-t telepítettem, akkor nem telepíthető figyelmeztetés jött és kilépett.
További keresgélés után találtam a következő oldalra:
http://www.nokiabreak.com/jailbreak-nok ... fresh.html
Bár nem pontosan azok az állományok, de van pár különbség a leírásban.
A Te leírásodban 3. ott 6. pont "Restore", "Restore all".
Addig jutottam, hogy zöld lett mindkét gomb, majd "Add to Auto", de a másik leírásban szereplő "All Patches - Apply lépést kihagytam.
Ezután kikapcs, bekapcs és nem működik a telepítés.
Most ott tartok, hogy kipróbálom a nokiabreak oldalon talált módszert, bár nem hiszem, hogy büntetlenül lehet ezeket egymásra pakolni.
Ha nem megy, akkor egy *#7780# vagy *#7370#.
Az 1.7 es install servert használod? (mert refreshen azt kell) a rom patcherben lévő install server már nem jó refreshre!
A csomagban van egy olyan zip, hogy installservers_pack.zip ebből az installserverS3.zip ből az installserver.exe másold a C sys bin-be és újraindítás! És így már mennie kell! (x-plore nevű progival, letöltéseknél vagy akár googleban is megtalálod) ;)
These users thanked the author nokiae668 for the post:
herdsman12 (2013-01-13 vas. 16:46:48)
Rating: 2.63%
herdsman12
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010-10-07 csüt. 17:33:17
Készüléktípus: Nokia C7
Nem: Férfi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 0

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

nokiae668 írta: Az 1.7 es install servert használod? (mert refreshen azt kell) a rom patcherben lévő install server már nem jó refreshre!
A csomagban van egy olyan zip, hogy installservers_pack.zip ebből az installserverS3.zip ből az installserver.exe másold a C sys bin-be és újraindítás! És így már mennie kell! (x-plore nevű progival, letöltéseknél vagy akár googleban is megtalálod) ;)
Igen, az ...S3.zip-ből vettem az installserver.exe-t, 2011.04.03. a dátum (?), 75381 a méret.
Addig próbálkoztam, hogy *#7370# lett a vége, a Norton hack meg ott maradt a telepített cuccok között. Eltávolítottam darabonként, majd E: formázás és újból *#7370#.
Így a telefon tiszta, viszont nem enged eddig használt dolgokat telepíteni. Egyszer már jártam így, a szervízben megoldották.
Majd akkor folytatom a próbálkozást, ha itthon újra tudom húzni a telefont.
Köszi az eddigi tanácsokat.

Régebbi Nokia Suite verziókkal lehetett legálisan újratelepíteni a telefon szoftvert, az újabb verziókból ez eltünt.
Van valakinek infója, hogy C7-re működik ez vmi régebbi Nokia Suite-val?
herdsman12
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010-10-07 csüt. 17:33:17
Készüléktípus: Nokia C7
Nem: Férfi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 0

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

kukszi írta: De ha végkép nem megy a hack akkor tegyél fel a telora egy főzött romot amiben benne van a hack.
Köszi kukszi, de garis még a telefon, ráadásul most nincs mire telepíteni Navifirm + Phoenix válogatást. Olvastam a híreket, hogy a Nokia letiltja a Navifirm hozzáférést. Gyúrok a kérdésre.
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

herdsman12 írta:
nokiae668 írta: Az 1.7 es install servert használod? (mert refreshen azt kell) a rom patcherben lévő install server már nem jó refreshre!
A csomagban van egy olyan zip, hogy installservers_pack.zip ebből az installserverS3.zip ből az installserver.exe másold a C sys bin-be és újraindítás! És így már mennie kell! (x-plore nevű progival, letöltéseknél vagy akár googleban is megtalálod) ;)
Igen, az ...S3.zip-ből vettem az installserver.exe-t, 2011.04.03. a dátum (?), 75381 a méret.
Addig próbálkoztam, hogy *#7370# lett a vége, a Norton hack meg ott maradt a telepített cuccok között. Eltávolítottam darabonként, majd E: formázás és újból *#7370#.
Így a telefon tiszta, viszont nem enged eddig használt dolgokat telepíteni. Egyszer már jártam így, a szervízben megoldották.
Majd akkor folytatom a próbálkozást, ha itthon újra tudom húzni a telefont.
Köszi az eddigi tanácsokat.

Régebbi Nokia Suite verziókkal lehetett legálisan újratelepíteni a telefon szoftvert, az újabb verziókból ez eltünt.
Van valakinek infója, hogy C7-re működik ez vmi régebbi Nokia Suite-val?
Ha gyári Szoftver van rajta, akkor csinálj hard resetet, az is le töröl mindent a telóról, de előtte mindenképpen mentsd le a névjegyet üzenetet képeket, videókat, pdf... fájlokat! ;)
A S^3 as installserver tökéletes a C-re bemásolod és kész! Az egész hack erről szól, hogy be tudd másolni a C/sys/bin-be az installservert! (az open4all patch pedig a rendszerhez való hozzáférést biztosítja) ;)
These users thanked the author nokiae668 for the post:
herdsman12 (2013-04-14 vas. 14:02:55)
Rating: 2.63%
Avatar
lenard88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009-04-01 szer. 14:30:37
Készüléktípus: Nokia 5230
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: lenard88 »

Sziasztok!

A nortonos hack-nél miért van az szerintetek, hogy ha telepíteni akarom a rompatchert akkor a telepítés felénél kiírja, hogy nem lehet telepíteni! ? Előre is köszi a segítséget!
kukszi
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 19:16:45
Készüléktípus: Galaxy trend Alcatel POP C7
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: kukszi »

lenard88 írta:Sziasztok!

A nortonos hack-nél miért van az szerintetek, hogy ha telepíteni akarom a rompatchert akkor a telepítés felénél kiírja, hogy nem lehet telepíteni! ? Előre is köszi a segítséget!
Csak akkor tudod telepíteni a rompatchert ha előtte már a nortonban megvolt a restore all és a 3 fájl viszarakta helyére vagyis eltűnt a quarantin listből.
Skyp: kukuc-
Avatar
lenard88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009-04-01 szer. 14:30:37
Készüléktípus: Nokia 5230
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: lenard88 »

Az a helyzet, hogy az már megvolt, és utána sem bírtam telepíteni. Az számít, hogy belle refresh van a készüléken?
kukszi
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 19:16:45
Készüléktípus: Galaxy trend Alcatel POP C7
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: kukszi »

lenard88 írta:Az a helyzet, hogy az már megvolt, és utána sem bírtam telepíteni. Az számít, hogy belle refresh van a készüléken?
Igen mert akkor az Fp1 hack kell neked.

http://www.smartnews.hu/2012/04/nokia-belle-fp1-hack/
Skyp: kukuc-
Avatar
lenard88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009-04-01 szer. 14:30:37
Készüléktípus: Nokia 5230
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: lenard88 »

köszi szuperül működik!
wallmart
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013-08-12 hétf. 10:21:50
Készüléktípus: c7
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: wallmart »

üdv!

Új Symbian Hack PC nélkül, minden Symbianra, Vivazra is!
Eljutottam sikeresen a 12. ponthoz.
A 13. pontban nem engedi telepíteni a RomPatchert.
Felraktam helyette a RomPatcher 3.1 Lite verziót, ami elindul, de ezt írja ki (no data).
Hogyan lehet orvosolni?

Amíg Anna volt rajta a DrWebbel sikerült Hackelni, mióta Bellére frissítettem csak szívok. :duhos2:
Ja és hogyan lehetne eltüntetni azt, hogy ne írja ki a következőt: most már csak egy nokia-fiókra van szüksége.
Nem akarok regisztrálni sehova sem.
Válasz küldése

Vissza: “Modding”