Nokia C7 CFW

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Nokia C7 CFW

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

papzi írta:Van-e arra módszer, hogy a telefonról lehessen készíteni egy olyan mentést, ami képfájl szerűen menti a ROM-ot (mint Androidon, vagy Windowson), amit aztán flashelve visszalehet tenni?
Nincsen.
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia C7 CFW

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

papzi írta:Van-e arra módszer, hogy a telefonról lehessen készíteni egy olyan mentést, ami képfájl szerűen menti a ROM-ot (mint Androidon, vagy Windowson), amit aztán flashelve visszalehet tenni?
Tudtommal ha mindent az E: -re (és/vagy memkártyára) telepítesz, akkor Phoenix firmware csere/frissítés után is megmaradnak, simán menthető is copy-val minden; de azért próbáld ki ha nincs jobb módszer, mert ilyen céllal nem teszteltem. (E és F-ről a sys system private mappák)
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Nokia C7 CFW

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

Doky586 írta:
papzi írta:Van-e arra módszer, hogy a telefonról lehessen készíteni egy olyan mentést, ami képfájl szerűen menti a ROM-ot (mint Androidon, vagy Windowson), amit aztán flashelve visszalehet tenni?
Tudtommal ha mindent az E: -re (és/vagy memkártyára) telepítesz, akkor Phoenix firmware csere/frissítés után is megmaradnak, simán menthető is copy-val minden; de azért próbáld ki ha nincs jobb módszer, mert ilyen céllal nem teszteltem. (E és F-ről a sys system private mappák)
Igen így lehetséges, de bezavarhatnak a fájlok, ezért is van a cfw-khez oda írva hogy E F meghajtóról a rendszer mappákat törölni kell! ;)
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia C7 CFW

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

nokiae668 írta:..de bezavarhatnak a fájlok..
Konkrétan mire gondolsz?

Itt nem a vadi új tiszta rendszer a cél, hanem egy előző állapot helyreállítása. Az általad jelzett sehogy-hoz képest ez 1000%-os előrelépés, még ha nem is tökéletes, mint egy windowsos ghost-olás.
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Nokia C7 CFW

Hozzászólás Szerző: papzi »

Hogyan készül egy főzött ROM?
Ha ki lehetne nyerni a C meghajtó tartalmát, azt már bele lehetne tenni egy ROM-ba, amit utána főzött ROM-ként visszaflashelek. Nem?
OK, lehet, hogy naiv kérdés: de! flash előtt a C meghajtót is formázza Phoenix, nem?
Oda csak valahogy vissza kéne tenni amit kimentettünk.
Vagy van a Symbian C meghajtóján olyan tartalom, partíciós bejegyzés, ami nem változtatható meg?
Amikor halott módban flashelek, akkor nem teljes formázást és particionálást végzek?
Azért sokkal könnyebb lenne próbálgatni mondjuk bizonytalanul működő programokat: csinálok egy mentést, megy rá az új progi, valami gebasz van, akkor recovery az előző állapot és minden OK.
Az email és naptár frissítés kapcsán jutott eszembe: képtelen a telefon akár OTA-n, akár Nokia Suiten keresztül frissíteni. Lehet azért, mert valami nem tetszik vagy az op. rendszernek, vagy a hardvernek. Ha megpróbálnám a telepítős verziót, lehet behalna a telefon, tehetnék újra egy szűz rendszert, amiből az időközben telepített programjaim mind hiányoznak, telepítgethetem újra őket.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia C7 CFW

Hozzászólás Szerző: Damir »

papzi írta:Hogyan készül egy főzött ROM?
Ha ki lehetne nyerni a C meghajtó tartalmát, azt már bele lehetne tenni egy ROM-ba, amit utána főzött ROM-ként visszaflashelek. Nem?
OK, lehet, hogy naiv kérdés: de! flash előtt a C meghajtót is formázza Phoenix, nem?
Oda csak valahogy vissza kéne tenni amit kimentettünk.
Vagy van a Symbian C meghajtóján olyan tartalom, partíciós bejegyzés, ami nem változtatható meg?
Amikor halott módban flashelek, akkor nem teljes formázást és particionálást végzek?
Azért sokkal könnyebb lenne próbálgatni mondjuk bizonytalanul működő programokat: csinálok egy mentést, megy rá az új progi, valami gebasz van, akkor recovery az előző állapot és minden OK.
Az email és naptár frissítés kapcsán jutott eszembe: képtelen a telefon akár OTA-n, akár Nokia Suiten keresztül frissíteni. Lehet azért, mert valami nem tetszik vagy az op. rendszernek, vagy a hardvernek. Ha megpróbálnám a telepítős verziót, lehet behalna a telefon, tehetnék újra egy szűz rendszert, amiből az időközben telepített programjaim mind hiányoznak, telepítgethetem újra őket.
Mivel minden kinyerhető hack utána x-plore-al, így talán az lehetne a megoldás, hogy a komplett C meghajtót mented, amit aztán beleteszel a felrakandó flash fájlba. De inkább valaki okosabbtól várj választ, én csak elméleti síkon mondom ezt :D
Avatar
phoenix
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2011-12-21 szer. 15:48:27
Készüléktípus: Nokia C5-03
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veletek vagyok az idők végezetéig!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 60 times

Re: Nokia C7 CFW

Hozzászólás Szerző: phoenix »

papzi írta:Hogyan készül egy főzött ROM?
Ha ki lehetne nyerni a C meghajtó tartalmát, azt már bele lehetne tenni egy ROM-ba, amit utána főzött ROM-ként visszaflashelek. Nem?
OK, lehet, hogy naiv kérdés: de! flash előtt a C meghajtót is formázza Phoenix, nem?
Oda csak valahogy vissza kéne tenni amit kimentettünk.
Vagy van a Symbian C meghajtóján olyan tartalom, partíciós bejegyzés, ami nem változtatható meg?
Amikor halott módban flashelek, akkor nem teljes formázást és particionálást végzek?
Azért sokkal könnyebb lenne próbálgatni mondjuk bizonytalanul működő programokat: csinálok egy mentést, megy rá az új progi, valami gebasz van, akkor recovery az előző állapot és minden OK.
Az email és naptár frissítés kapcsán jutott eszembe: képtelen a telefon akár OTA-n, akár Nokia Suiten keresztül frissíteni. Lehet azért, mert valami nem tetszik vagy az op. rendszernek, vagy a hardvernek. Ha megpróbálnám a telepítős verziót, lehet behalna a telefon, tehetnék újra egy szűz rendszert, amiből az időközben telepített programjaim mind hiányoznak, telepítgethetem újra őket.
Szia!
1,Hogyan készül egy főzött ROM?
Több program is kel hozzá összesen kb. 4db.
2,Igen ki lehet nyerni a C-meghajtó tartalmát de nem javasolom mert nagyon sok visszamaradt programot is visszaállíthatunk ami csak fagyást jelent a telefonoknál.
3,C meghajtót is formázza Phoenix
Igen teljesen formázza de a tartalmát nem úgy kel visszaállítani,hogy előzőleg kimentettük mert így fogalmad sem lesz arról mi is az a fálj amit vissza kellene tenni,csak vaktából meg nem lehet mindent visszaállítani azért amiért a 2-es menüpontnál írtam.
4,Amikor halott módban flashelek?
Na ekkor is fúllra formázza a Phoenix a telefon C-maghajtóját
5,Főzött romot nem úgy kezdünk el készíteni,hogy a lementett progikat tesszük vissza ezt el is felejtheted mert nem jól úton haladsz.
6,képtelen a telefon akár OTA-n, akár Nokia Suiten keresztül frissíteni.
Na pont ezért nem szabad a kimentett fáljból visszaállítani semmit mer már hibás valami vagy összeakad valami ha Ota-n sem tudsz frissíteni .
Próbáld beírni a keresőbe az,hogy módolás vagy módoláshoz való programok.Persze ez csak egy ötlet!
De mint írtam nem jól indulsz neki az biztos!

Ui.:Mondok egy példát így jobban érthető a dolog.
Van egy térkép maps verziód ami régi pld.3.4 letöltöd a 3.6-os sis fáljt és feltelepíted na ez működni is fog rendesen!
De ha ezt bele akarod főzni és megnyitod a sis fáljt a SisContens progival akkor megkapod az összes fáljt amit a maps verzió tartalmaz ekkor úgy gondolod,hogy belefőzöd és szépen fog működni! De ha leteszteled ez így belefőzve nem fog működni !!!
Azért mert nagyon sok fálj hiányzik belőle és nem tudod mely az ami neked kellene,de mint írtam a Nokia Suitével meg ha felteszed szépen működik. Érdekes nem???
Persze bele lehet főzni csak érteni kel hozzá és jobb is ha benne van a Sw.-be mert így nyersz rajta kb.10Mb.szabad helyet!
Kézi feltelepítésnél meg a C-ről levesz tőled kb.10Mb.-ot!
Tanúság az,hogy gyakorolni kel nagyon sokat,hogy összejöjjön a dolog! :lol:
Nem tudom, mi (és főleg ki) miatt hintődött el az emberek agyában ez a "a szoftfrissítés mindent megold" vonal, de erősen butaság...
Ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb mellett lévő :up: kis gombbal ha valaki segít neked!
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia C7 CFW

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

papzi írta:Hogyan készül egy főzött ROM?
Ha ki lehetne nyerni a C meghajtó tartalmát, azt már bele lehetne tenni egy ROM-ba, amit utána főzött ROM-ként visszaflashelek. Nem?
(....)
Az email és naptár frissítés kapcsán jutott eszembe: képtelen a telefon akár OTA-n, akár Nokia Suiten keresztül frissíteni. Lehet azért, mert valami nem tetszik vagy az op. rendszernek, vagy a hardvernek. Ha megpróbálnám a telepítős verziót, lehet behalna a telefon, tehetnék újra egy szűz rendszert, amiből az időközben telepített programjaim mind hiányoznak, telepítgethetem újra őket.
Szerintem felesleges ROM-al foglalkozni ha ott a másik két memória (EF) amiről copy-zni is lehet. Még akkor amikor minden jól működik (mint PC-n, ott se akarod a firefoxot integrálni a Win telepítő-DVD-re).

Ha telepítesz valamit az se rontja el a romot. Phoenix sw-el való C frissítés után az egyszerű* programok visszatehetők (megmaradnak) a EF-en.
*: nyilván nem a taskmanager, téma és hasonlók; de a játékok, és hasonlók igen. (ha nem törlöd őket az 1oldal szerint)
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Nokia C7 CFW

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

Doky586 írta:
papzi írta:Hogyan készül egy főzött ROM?
Ha ki lehetne nyerni a C meghajtó tartalmát, azt már bele lehetne tenni egy ROM-ba, amit utána főzött ROM-ként visszaflashelek. Nem?
(....)
Az email és naptár frissítés kapcsán jutott eszembe: képtelen a telefon akár OTA-n, akár Nokia Suiten keresztül frissíteni. Lehet azért, mert valami nem tetszik vagy az op. rendszernek, vagy a hardvernek. Ha megpróbálnám a telepítős verziót, lehet behalna a telefon, tehetnék újra egy szűz rendszert, amiből az időközben telepített programjaim mind hiányoznak, telepítgethetem újra őket.
Szerintem felesleges ROM-al foglalkozni ha ott a másik két memória (EF) amiről copy-zni is lehet. Még akkor amikor minden jól működik (mint PC-n, ott se akarod a firefoxot integrálni a Win telepítő-DVD-re).

Ha telepítesz valamit az se rontja el a romot. Phoenix sw-el való C frissítés után az egyszerű* programok visszatehetők (megmaradnak) a EF-en.
*: nyilván nem a taskmanager, téma és hasonlók; de a játékok, és hasonlók igen. (ha nem törlöd őket az 1oldal szerint)
Igen az E meghajtón ott marad minden flash után is. (Ha nem törlöd le vagy nincs ott az RM675 mappába a "8gb os fájl", ilyenkor értelemszerűen annak a tartalam kerül az E -re)
Az F mem.kártya semmilyen esetben se formázódik, ha csak nem törlöd Te magad! ;)
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia C7 CFW

Hozzászólás Szerző: Damir »

Azért azt ne feledjétek, hogy ha valami nem települ vissza, akkor beragad, és míg meg nem találod melyik volt az, addig minden bekapcskor telepíteni akar.
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Modding”