Elfelejtett Biztonsági kód megfejtése BB5-ös telókon.

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Elfelejtett Biztonsági kód megfejtése BB5-ös telókon.

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

Macika írta:Ha valaki megszerez egy biztonsági kóddal védett készüléket, vagy(!) belerak egy új SIM-et (és korábban bekapcsolta a telefonvédelmet), akkor SEMMIHEZ nem tud hozzáférni a kód beírása nélkül. Nem indul el az USB sem, ezért nem lehet USB-n betámadni.
Ez nem így van. Simán olvassa a PC az E: és F: meghajtóját ha kikapcsolom a telefont.! A PC semmi kódot nem kért, pedig a telón aktív az egyedi biztonsági kód
(ha bekapcsolom a telót akkor sim-cserénél és sim-nélkül is kéri).
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Elfelejtett Biztonsági kód megfejtése BB5-ös telókon.

Hozzászólás Szerző: Macika »

Doky586 írta:
Macika írta:Ha valaki megszerez egy biztonsági kóddal védett készüléket, vagy(!) belerak egy új SIM-et (és korábban bekapcsolta a telefonvédelmet), akkor SEMMIHEZ nem tud hozzáférni a kód beírása nélkül. Nem indul el az USB sem, ezért nem lehet USB-n betámadni.
Ez nem így van. Simán olvassa a PC az E: és F: meghajtóját ha kikapcsolom a telefont.! A PC semmi kódot nem kért, pedig a telón aktív az egyedi biztonsági kód
(ha bekapcsolom a telót akkor sim-cserénél és sim-nélkül is kéri).
Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
Mindegy, én nem akartam ebbe beleszólni, mert meg fogom kapni megint, hogy le akarom húzni pénzzel a topictársakat.

Ha már nem megy sehogy, majd megkeres, aki akar, aki megérti, hogy BB5 nem= BB5. Ezért raktam be a listát...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Elfelejtett Biztonsági kód megfejtése BB5-ös telókon.

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

Én másoktól teljesen függetlenül tettem fel a kérdésem. Csak információ kellene.
Macika írta:A C7 az már BB5 SL3. A biztonsági kód még box-szal sem olvasható ki.
Csak resetelhető.
Itt a "resetelhető" szón mit értesz? Adatvédelmi szempontból. A resetelés törli a telefon minden adatát is vagy csak a bizt.kódot?
Vagy milyen resetelésre gondolsz?
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Elfelejtett Biztonsági kód megfejtése BB5-ös telókon.

Hozzászólás Szerző: Macika »

Doky586 írta:Én másoktól teljesen függetlenül tettem fel a kérdésem. Csak információ kellene.
Macika írta:A C7 az már BB5 SL3. A biztonsági kód még box-szal sem olvasható ki.
Csak resetelhető.
Itt a "resetelhető" szón mit értesz? Adatvédelmi szempontból. A resetelés törli a telefon minden adatát is vagy csak a bizt.kódot?
Vagy milyen resetelésre gondolsz?
Igen, törli minden adatát. Az SL3-asokon.
VAN, aminél (most nem vagyok naprakész, talán az SL2-eseken, vagy még korábbi BB5-ösökön), ahol lehet CSAK a biztonsági kódot visszaírni 12345-re.
A kiolvasás nagyon sokszor nem ér semmit. Ha már sokszor lett próbálva rosszal, akkor a jót sem fogadja el többé.
These users thanked the author Macika for the post:
Doky586 (2013-09-24 kedd 23:44:43)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Elfelejtett Biztonsági kód megfejtése BB5-ös telókon.

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

Macika írta:Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
Igazad volt félreértettelek.
Nem elég beállítani a kódot, beállítani a sim csere lockot, kikapcsolni a telót, kivenni a simet, mert úgy még beolvasta az E: és F:-et a PC..
De ha ezt a képen bekapcsoltam akkor ugyanezek után már nem olvasta be kikapcsolás (aksikirántás) után se.
Kép Köszi mégegyszer.
These users thanked the author Doky586 for the post:
Macika (2013-09-25 szer. 00:41:33)
Rating: 2.63%
Karó01
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014-07-11 pén. 00:17:36
Készüléktípus: NOKIA C7
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Elfelejtett Biztonsági kód megfejtése BB5-ös telókon.

Hozzászólás Szerző: Karó01 »

Sziasztok! Nekem van egy Nokia C7 em ,s valamikor régen beállitottam egy lezáró kódot,arra az esetre ha ne talán ellopnák és másik sim kerülne bele! Na szóval! Most még működik,de már vásároltam egy új Lumia-t ,ami ugye micro sim-es! Amig az új kártyát nem aktiválom,addig a régivel működik a C7 viszont gőzöm nincs hogyan kezdjek neki a kód kiiktatásának,úgy,hogy nem tudom azt! Tudna valaki segiteni ebben?
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Elfelejtett Biztonsági kód megfejtése BB5-ös telókon.

Hozzászólás Szerző: Macika »

Karó01 írta:Sziasztok! Nekem van egy Nokia C7 em ,s valamikor régen beállitottam egy lezáró kódot,arra az esetre ha ne talán ellopnák és másik sim kerülne bele! Na szóval! Most még működik,de már vásároltam egy új Lumia-t ,ami ugye micro sim-es! Amig az új kártyát nem aktiválom,addig a régivel működik a C7 viszont gőzöm nincs hogyan kezdjek neki a kód kiiktatásának,úgy,hogy nem tudom azt! Tudna valaki segiteni ebben?
Box-szal, fizetős megoldás van rá.
Szeritnem C7-re free megoldás már nincs.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Válasz küldése

Vissza: “Modding”