Nokia 5800 v40 hackelése

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Üdv!
Ahogy tegnap említettem, Szakalit megoldotta!
Igaz ez még csak egy béta változat, azaz vannak benne hibák (hard reset után eltűnik a ROMPatcher+ ezért újra kell flashelni) viszont megéri kipróbálni!

FONTOS!

Ez a hack csak az RM-356-os készülékekkel működik! A többin NEM!
Illetve a Cooked ROM-ok (azaz a módosított firmware-ek) használata megsérti a garanciaszerződés egynémely pontját (azaz hogy a rendszerbe nem nyúlunk bele engedély nélkül), ezért a garancia elvész! Ennek kiküszöbölése érdekében fontos hogy meglegyen ugyanez a módosítatlan verzió hogy baj esetén vissza tudjuk állítani!

Kezdem is akkor!

Először is töltsétek le a NaviFirm program segítségével töltsük le az RM-356-hoz tartozó, a telefonunk Product Code-jával megegyező PC-jű fájlokat egy helyre!
Leírás

Ezeket másoljuk a

Kód: Egész kijelölése

C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356\
mappába, majd töltsük le ezt a fájlt:

RM356_40.0.005_023_xxx_U01.uda.fpsx

majd nevezzük át az előbi mappába bemásolt .uda.fpsx fájlra! Azaz ha ott van egy

Kód: Egész kijelölése

RM356_40.0.005_003_U302.uda.fpsx
nevű FPSX file, akkor legyen a neve a letöltött fájlnak ez, majd másold oda és írd felül a letöltöttet! (Érdemes erről egy biztosnági mentést csinálni!)

Ezek után jön a neheze, a flashelés. Szükség lesz hozzá a JAF nevű eszközre, amit innen tölthettek le, illetve a hozzá tartozó PKEY Emulator 5.0-ra. VISTA használók: ha ez a PKEY Emu nem működne, akkor próbáljátok ezt.

Telepítsük a JAF programot az alapértelmezett beállításokkal, majd csomagoljuk ki a PKEY emut az asztalra. Ezek után futtassuk a frissen kicsomagolt eszközt és kattintsunk a GO gombra. Ha minden jól ment akkor a JAF elindul, ekkor váltsunk át a BB5 fülre, majd válasszuk ki az alábbi beállításokat:
Kép

A Use INI opciót válasszuk ki utoljára, ezek után meg kell jelennie a következő ablaknak, ahol válasszuk ki a telefonunkat:
Kép

Ha mégsem jelenne meg, ne aggódjunk, fent ott vannak azok a gombok a zöld gömmbel a nevük előtt!
Ezeket fogjuk használni! Már ha nem "világítanak" jelenleg!

Nyomjuk meg az MCU gombot, majd tallózzuk be a "core.c00" végű általunk letöltött filet!
Majd a PPM gomb alatt a rofs2.v06 file kell, a CNT alá a rofs3.fpsx, az APE varianthoz pedig az átnevezett külön letöltött UDA.fpsx végű file szükséges! Ezután haladjunk tovább!

Ezután így kell kinéznie a JAF-nak (persze nem RM-504 hanem RM-356 legyen kiválasztva!):

Ha netán mégsem találnád az RM-356-ot, akkor töltsd le ezt az ini fájlt http://www.sendspace.com/file/bbz1tt és másold a C/Program files/ODEON/JAF mappába és írd felül az ott lévőt. Így frissül a telók listája a JAF-ban és benne lesz az RM-356 is.

Kép

Ekkor kapcsoljuk ki a telefonunkat majd csatlakoztassuk a számítógéphez. Csatlakoztatás után nyomjuk meg a flash gombot, és gyorsan nyomjuk meg a bekapcs gombot, de NE nyomjuk bekapcsolásig, csak nyomjuk meg egy másodpercre!
A flashelés ekkor elkezdődik, és ha sikeresen végbement, akkor indítás után a ROMPatcher+ ikonjának meg kell jelennie a főmenüben.

Egyes telefonoknál előfordulhat hogy a telefon ún. Local Mode-ban marad (Nokia logo a képernyőn + Local Mode felirat) hogy ezt eltüntessük, JAF-on belül jobb oldalt a Phone Mode listából válasszuk ki a Normal Mode elemet! Ha ezzel sem sikerülne, az akksi ki-be telefon bekapcs verzióval pofozhatjuk helyre!

A felhasználók visszajelzése alapján az RM-504-es telefonnal is működik a dolog, de felelősséget egyik telefonért sem vállalok!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fonix232 2010-02-01 hétf. 20:47:08-kor.
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Potrien
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: Potrien »

Tehát az sw filéket ide kell tölteni:
C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356\
Indítod a Pkey emulátort, ez majd dob egy "Box driver" hibát, de sebaj.
Indítod a JAF-ot, beállítod az USB kapcsolatot. Nálam egyből felismerte a szoftvert, "MCU", "PPM", "CNT", "APE variant" automatikusan bekonfigurálta magát. Telefont csatlakoztattam, flasht indítottam, küldött egy figyelmeztetést, hogy csak saját felelősségre és, hogy tönkreteheti, és, hogy azonnal kitörhet a spanyolnátha stb. Leokéztam majd a bekapcsoló gombot megnyomtam a telefonon addig míg a Pc képernyőn futni nem kezdett a JAF. A végén kiírta, hogy: Done! A telefon képernyőjén maradt egy egy Nokia offline felirat. Kikapcsolni nem hagyta magát, tehát akksi kivesz, vissza, boot, és alapállapotot kaptam. És ROMPatcher+ a menüben!

-= Amennyiben a telefonod normálisan működik, pusztán kedvtelésből ne csináld!=-

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Nagyszerű, örülök hogy sikerült. De fel kell hívnom mindenki figyelmét hogy ez a művelet
ROPPANT VESZÉLYES
Csak az kezdjen bele, aki tudja is hogy mit csinál, aki még életében nem flashelt annak ne ez legyen az első!

Potrien, arra a fehér képernyőre a flash után a megoldás:
A JAF ablakában ott van jobb oldalt a Phone Mode lista. Ott kellett volna a standardot (Normal) kiválasztani!
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
halottkem
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-11-30 hétf. 08:44:06
Készüléktípus: HTC HD2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: halottkem »

Sziasztok! Én nem vagyok egy nagy ász ebben. Sőt nem is csináltam még. Estleg tudtok vkit, aki ezt személyesen meg is csinálná?
Avatar
Taylor
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1223
Csatlakozott: 2009-04-19 vas. 15:44:41
Készüléktípus: Nokia N8 DG Pro
Nem: Férfi
Has thanked: 86 times
Been thanked: 508 times
Kapcsolat:

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: Taylor »

Üdv!

Sikeresen hackeltem én is a telót és totál biztonságos! Nálam elszállt elsőnek az egész teló mert a Phoenix megszivatott, a mappájában benne maradt a 31-es sw és azt tolta a V40-re a Jaf. Tehát a teló megdöglött! De, a jaf sikeresen ráhúzta a V40-et. Szóval szerintem totál biztonságos a dolog. ;) Ez a topic egyébként jó helyen van itt??
Kép
Avatar
Taylor
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1223
Csatlakozott: 2009-04-19 vas. 15:44:41
Készüléktípus: Nokia N8 DG Pro
Nem: Férfi
Has thanked: 86 times
Been thanked: 508 times
Kapcsolat:

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: Taylor »

Még annyit hogy nekem az sw-t ide kellett berakni: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\rm-356
Plusz a Rompatcher nálam nem indul el. Mindent jól csináltam. Amikor le okézom kilép.
Kép
Avatar
Sil3nt
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 22:05:36
Készüléktípus: Nokia N8-00 Silver
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: Sil3nt »

Taylor írta:Még annyit hogy nekem az sw-t ide kellett berakni: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\rm-356
Plusz a Rompatcher nálam nem indul el. Mindent jól csináltam. Amikor le okézom kilép.
Azért mert nincs a memóriakártyán a Patches könytár és azon belül a patchek!
Én is megcsináltam és tökéletesen működik, igaz Local Mode-nál megállt a flash de kivettem az akksit, visszaraktam, bekapcs és ment is
Zenéim: http://soundcloud.com/sil3ntbeatz


Nokia N8 Silver Symbian Anna by Sil3nt Unbranded
Nokia 5800 v51.0.006 Sil3nt Xtreme Final RM-356 Unbranded HaCkEd
N81 8GB v21.0.010 RM-179 Unbranded HaCkeD
DEAD :'(
Rest In Peace [-KILLER-]
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Elmondtam, ha ilyen fehér képernyőt kaptok Local mnode, stb mode szöveggel, JAF jobb oldalán a Phone Mode menüt lenyitni és a Normal Mode-ot kiválasztani :D

És igen végülis jó helyen van a topik, mert a szignózás kikerülésével foglalkozik!


Sil3nt, szerintem frissítsd a szignódat :D
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
Taylor
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1223
Csatlakozott: 2009-04-19 vas. 15:44:41
Készüléktípus: Nokia N8 DG Pro
Nem: Férfi
Has thanked: 86 times
Been thanked: 508 times
Kapcsolat:

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: Taylor »

Sil3nt írta:
Taylor írta:Még annyit hogy nekem az sw-t ide kellett berakni: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\rm-356
Plusz a Rompatcher nálam nem indul el. Mindent jól csináltam. Amikor le okézom kilép.
Azért mert nincs a memóriakártyán a Patches könytár és azon belül a patchek!
Én is megcsináltam és tökéletesen működik, igaz Local Mode-nál megállt a flash de kivettem az akksit, visszaraktam, bekapcs és ment is
Igen, közben erre tippeltem és létrehoztam, be másoltam. A leírásba ezt nem ártana beleírni. Plusz az sw elérési útvonalát. Tallózás nélkül automatikusan innen olvasta a Phoenix miatt: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\rm-356
Nem figyeltem és a 31-es sw benne maradt és azt toltam a V40-re mint már írtam is. A teló el is szállt, de rá tudtam tolni a V40-et! Szerintem totál biztonságos ez a módszer!
Kép
Avatar
Sil3nt
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 22:05:36
Készüléktípus: Nokia N8-00 Silver
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: Sil3nt »

fonix232 írta:Elmondtam, ha ilyen fehér képernyőt kaptok Local mnode, stb mode szöveggel, JAF jobb oldalán a Phone Mode menüt lenyitni és a Normal Mode-ot kiválasztani :D

És igen végülis jó helyen van a topik, mert a szignózás kikerülésével foglalkozik!


Sil3nt, szerintem frissítsd a szignódat :D
Miért frissítsem a szignóm? :D
Szerk: a Local Mode-os dologra olvastam a megoldást de balhere voltam és nem figyeltem rá, ezért szivattam meg magam :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sil3nt 2010-02-01 hétf. 15:53:29-kor.
Zenéim: http://soundcloud.com/sil3ntbeatz


Nokia N8 Silver Symbian Anna by Sil3nt Unbranded
Nokia 5800 v51.0.006 Sil3nt Xtreme Final RM-356 Unbranded HaCkEd
N81 8GB v21.0.010 RM-179 Unbranded HaCkeD
DEAD :'(
Rest In Peace [-KILLER-]
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Modding”