Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: Macika »

strust írta:Amúgy Macika, szerintem kérd meg főnix-et, hogy írja az első hsz-be, hogy te szívesen megjavítod a szoftveresen halott telókat :D Szerintem most meggazdagszol :D XD
Mit tagadjam, lelki szemeim előtt már látok egy Macikát, aki bizakodva dörzsöli a kezeit... ;)
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: potter55 »

Lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban.
Ha pl ilyen szoftver lenne frissítve a telefon amiben benne van a ROMPatcher akkor szignózni se kellene megtanulni? Mert akkor a ROMPatcher-ben lévő patch elintézni a felhasználó helyett.

Meg akkor ha szervizbe kellene vinni a telefont valamilyen okból akkor elég lenne visszarakni az eredeti szoftvert. Csak akkor van baj ha nem lehet mert olyan baja van a telefonnak.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: Segal »

Walron írta:
Geri89 írta:Sziasztok! Akkor elvileg ezek után az is megoldható lenne pl, hogy az 5800 procija még feljebb legyen húzva? Elvileg az egyik nokiás szoftverfrissítésben emeltek már az órajelen, és ha jól tudom, akkor a processzor 600Mhz környékét tudja még(más készülékekben ennyin is megy).

Figy ez nagyon kockázatos mert lhet nincs olyan hűtése hogy bírja...
a hűtés még egy dolog de a fogyasztás is drámaiai megnőne tehát ha egy 434es procit 600 on hajtanátok az durván 50% többlet. Ha most elmegy 3 napot a telefon akkor menne kettőt de ha használod is naponta tőltögethetnéd. Ergó ezzel nem érdemes játszani.
potter55 írta:Lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban.
Ha pl ilyen szoftver lenne frissítve a telefon amiben benne van a ROMPatcher akkor szignózni se kellene megtanulni? Mert akkor a ROMPatcher-ben lévő patch elintézni a felhasználó helyett.

Meg akkor ha szervizbe kellene vinni a telefont valamilyen okból akkor elég lenne visszarakni az eredeti szoftvert. Csak akkor van baj ha nem lehet mert olyan baja van a telefonnak.
1. akkor nem kéne tudni hisz a telefon mindent enged telepíteni

2. 2 lehetőség van az egyik hogy be tud bootolni a telefon ebben az esetben te is vissza tudod tenni a hivatalos szoftvert a másik verzió hogy nem tud ebben az esetben a nokia sem látja mi van rajta és csak IMEI alapján tudja megnézni jogosult vagy e a garira. Ergó ha nincs átírva a pc kódod (és persze megvan a garipapírod) akkor jóvagy :D
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: potter55 »

Segal írta:
potter55 írta:Lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban.
Ha pl ilyen szoftver lenne frissítve a telefon amiben benne van a ROMPatcher akkor szignózni se kellene megtanulni? Mert akkor a ROMPatcher-ben lévő patch elintézni a felhasználó helyett.

Meg akkor ha szervizbe kellene vinni a telefont valamilyen okból akkor elég lenne visszarakni az eredeti szoftvert. Csak akkor van baj ha nem lehet mert olyan baja van a telefonnak.
1. akkor nem kéne tudni hisz a telefon mindent enged telepíteni

2. 2 lehetőség van az egyik hogy be tud bootolni a telefon ebben az esetben te is vissza tudod tenni a hivatalos szoftvert a másik verzió hogy nem tud ebben az esetben a nokia sem látja mi van rajta és csak IMEI alapján tudja megnézni jogosult vagy e a garira. Ergó ha nincs átírva a pc kódod (és persze megvan a garipapírod) akkor jóvagy :D
Oké köszönöm.
Erre nem is gondoltam a kettesnél. :D
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
turisz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009-02-28 szomb. 13:45:00
Készüléktípus: 5800
Tartózkodási hely: Besnyő, Szhbatta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: turisz »

Nekem már a frimware letöltéssel is gondjaim vannak,állandóan errorozik valamit. Meg az az érdekes hogy ha megnézem a telómat ott sokkal több cucc van a Z-n
o3=<
renee7
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2009-06-11 csüt. 18:20:45
Készüléktípus: Nokia Lumia 800
Tartózkodási hely: Bp.
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: renee7 »

Sziasztok,

figyeljetek: a nagy főzögetésben mi lesz a verziószámokkal? Up/down grade? xy főz egy romot, letöltöm,
de az hogy viszonyul a pillanatnyilag létező verziószámhoz? bz főz egy másikat, az xy-é hoz? Lesznek itt még érdekes dolgok menet közben.
Avatar
turisz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009-02-28 szomb. 13:45:00
Készüléktípus: 5800
Tartózkodási hely: Besnyő, Szhbatta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: turisz »

Arra még rájöttem, hogy az UDA fájlunk a fat16 mappájában jön létre (fat16.img néven)a NokiaEditornak, és ezt valamilyen képfájl szerkesztővel tudjuk szerkeszteni.
o3=<
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

turisz írta:Arra még rájöttem, hogy az UDA fájlunk a fat16 mappájában jön létre (fat16.img néven)a NokiaEditornak, és ezt valamilyen képfájl szerkesztővel tudjuk szerkeszteni.
Az UDA image ahogy mondtam már egy FAT16 fájlrendszerű image, és a C-re másolandó dolgokat tárolja.

renee7 írta:Sziasztok,

figyeljetek: a nagy főzögetésben mi lesz a verziószámokkal? Up/down grade? xy főz egy romot, letöltöm,
de az hogy viszonyul a pillanatnyilag létező verziószámhoz? bz főz egy másikat, az xy-é hoz? Lesznek itt még érdekes dolgok menet közben.
A downgrade még mindig nem lehetséges csak úgy! Mivel a ROM fájlokat nem tudjuk szerkeszteni ezért csak pár dolgot kutyulhatnánk nagyon össze vele!
A verziószámok megmaradnak, illetve minden különböző verzióhoz le lehet valószínű tölteni majd a modot, vagy csak a legújabbhoz!

Geri89 írta:Sziasztok! Akkor elvileg ezek után az is megoldható lenne pl, hogy az 5800 procija még feljebb legyen húzva? Elvileg az egyik nokiás szoftverfrissítésben emeltek már az órajelen, és ha jól tudom, akkor a processzor 600Mhz környékét tudja még(más készülékekben ennyin is megy).
Sajnos nem. Az 5800 maximális órajele 434Mhz, a régebbi verziókban volt egy korlátozás 369Mhz-re amit a Nokia látva hogy a telefon nem iPhone (azaz nem robban a kezedbe) kivett az újabb firmware-ekből.

bladehu2 írta: a problema ott kezdodik hogy mivel csomagolod ki az N95 FW-jet? se a nokiaeditor0.6 se rofsviewer0.7.1.2 nem kezeli egyenlore... :hmm2:
mellesleg ezeknek a modositasoknak (camera,bongeszo cache, file cache, indito/leallo screen) a nagy reszet eddig is meg lehetett csinalni N95-on is,
jo a nyelvek kiszedese kicsit maceras (meg felesleges is mert a c:-n elfer boven), meg nem lehet betenni hard reset utan auto felkerulo programokat (bar ezeket nekem az auto installer elintezi).
en most inkabb azon ugykodok hogy a telepitett programjaim beallitasait is elmentem (smart settings, smartworks, opera, stb.) es belerakom egy sis-be amit a legvegen telepit az autoinstaller. igy hard reset utan gyakorlatilag a helloox2-t kell feltenni meg az autoinstallert es kesz, minden telepitve beallitva :)

mellesleg nem tud vki egy listat hogy az auto indulo programok kozul melyik az ami biztosan nem kell?

Hidd el egykét hét kérdése és lesz N95-re is megoldás!
És igen megoldhatóak voltak, de macerásak. Minden formázás után újra belepakolni, stb. A nyelvek kiszedése nem macerás, a megfelelő végű .R** fájlokat töröljük, erre akár tudok is írni egy programot!
A beállítások filejait leggyakrabban belerakhatod a ROFS képfájlba mivel a legtöbb program nem hivatkozik meghajtóra (mondván a user bárhova tehette) ezért csak szimplán keresést futtat le a /private/xy/settings.file után minden meghajtón. Ahol megtalálja onnan olvassa be, csak ugye módosítani macerás. Ilyenkor annyit lehet tenni hogy a ScriptInit-ben beállítjuk hogy telefon resetnél másolja vissza a C-re.


farkas-laci írta:A rofs2-t nem tudom módosítani, mert nem indul tőle a tel. Az *.uda.fpsx fájlt tudom módosítani, azzal nincs baj.
A mini rofs2-jére lehet hogy nem jó a program? (nincs benne a listában, csak a sima N97)


A mini kicsomagolása sajnos nem tökéletes, ezért még ott ne nagyon moddolgassunk :D

Macika írta:
strust írta:Amúgy Macika, szerintem kérd meg főnix-et, hogy írja az első hsz-be, hogy te szívesen megjavítod a szoftveresen halott telókat :D Szerintem most meggazdagszol :D XD
Mit tagadjam, lelki szemeim előtt már látok egy Macikát, aki bizakodva dörzsöli a kezeit... ;)

Csak szólnotok kell ;)
10% részesedésben megegyezhetünk Macika?

potter55 írta:Lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban.
Ha pl ilyen szoftver lenne frissítve a telefon amiben benne van a ROMPatcher akkor szignózni se kellene megtanulni? Mert akkor a ROMPatcher-ben lévő patch elintézni a felhasználó helyett.

Meg akkor ha szervizbe kellene vinni a telefont valamilyen okból akkor elég lenne visszarakni az eredeti szoftvert. Csak akkor van baj ha nem lehet mert olyan baja van a telefonnak.
Nos igen. Ha szervizbe viszed akkor eredetit vissza kell pakolni. És nem kell megtanulni mert a ROMPatcher+ egyből telepítve lesz.
Ha meg olyan baja van, szólsz Macikának vagy (a későbbiekben, mikor már lesz RnD dongle-m) nekem és elintézzük :D

turisz írta:Nekem már a frimware letöltéssel is gondjaim vannak,állandóan errorozik valamit. Meg az az érdekes hogy ha megnézem a telómat ott sokkal több cucc van a Z-n

Kezdem. A Phoenix akkor ír ki hibát ha
a, Nincs kapcsolat a szerverrel (ergó a Nokia FiRe túlterhelt)
b, Hibás a tűzfalbeállításod ezért nem tud kapcsolódni
c, Nincs hozzáférése a mappához (Vistat vagy Win7-et használsz, ilyenkor indítsd admin módban!)
d, A kapcsolatod nagyon lassú ezért nem érkezik időben válasz a Nokia szervertől.

A telefonodon azért van több cucc, mert mint az első hsz-ben írtam, az FW file réteges felépítésű, általában 3-4 image fájl építi fel.
Az első a ROM, amiben a főbb rendszerfájlok, stb található. Ez a CORE img.
A második a ROFS1, ez tartalmazza általában a nem rendszer alkalmazásokat (Maps, játékok, Zenelejátszó, kodekek) és a nyelvi fileokat. Max mérete 33MB (jelenleg)
A harmadik az UDA, a C-re flashelendő dolgokat tartalmazza. Pl első használati videók, elektronikus kézikönyv, stb.
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
turisz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009-02-28 szomb. 13:45:00
Készüléktípus: 5800
Tartózkodási hely: Besnyő, Szhbatta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: turisz »

Amúgy a CORE-t mivel tudom módosítani?
o3=<
ixxx
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010-02-04 csüt. 21:41:11
Készüléktípus: E52 + N86 8MP + HTC Rhodium
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: ixxx »

fonix232 írta: Viszont van pár ötletem:
-Python a Z-re full pakkal
-V5-ös telóknak Qt a Z-re
-Nokia Java Runtime a Z-re (szebben futnak tőle a játékok)
-gyári hangok, képek törlése
-Felesleges nyelvek törlése
-beépített T9 szótár
-Cache2E mod (a cache-et a C-ről az E-re teszi)
-és a GalleryMod ami csak az adott könyvtárakban keresteti a fájlokat.
ez nagyon jó-hasznos dolog mikor lesz kész ;)
illetve sok sikert, és várom a több szabad ramot, és gyorsabb telót:;-)
OnePlusOne CyanogenMod 11S XNPH05Q - stock rooted -
Válasz küldése

Vissza: “Modding”