N8 CFW/MOD

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
denon
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2009-10-17 szomb. 22:56:48
Készüléktípus: nokia N8
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: denon »

feroooo írta:Az új BZS modot úgy kell feltenni,hogy csak felülirom a régi BZS fájlokat?
Ezt most hogy gondolod?
Avatar
bzs73
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 922
Csatlakozott: 2010-08-24 kedd 13:22:11
Készüléktípus: Sony Z3 Compact
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Magyarország-Szolnok
Has thanked: 59 times
Been thanked: 415 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: bzs73 »

Zekanyd írta:még egy kérdés, a product kódnak egyeznie kell, ugye? Mármint ha 059D700 a kódom, nem tehetek rá 0599766 kódosat?

Mert az a cfw-amit linkeltél, az az utóbbi kóddal rendelkezik, nekem pedig az elöbbi van. Ebből nem lehet galiba?
Product cod nem érdekes. Ha az új cfw-t teszitek fel , akkor már nem kell navifirm, mert az egész RM-596 mappa a csomagban, és formázni se kell semmit.
A cfw-t úgy csináltam meg, hogy auton formázza a rendszermappákat az e-f meghajtón.Képek, zenék egyéb saját fájlok megmaradnak.
feroooo
Az egész RM-596 mappát írd felül.
These users thanked the author bzs73 for the post:
Zekanyd (2011-06-18 szomb. 14:17:32)
Rating: 2.63%
Zekanyd
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2011-01-13 csüt. 23:17:20
Készüléktípus: N8
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 10 times
Been thanked: 0

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: Zekanyd »

Todo írta:
Zekanyd írta:Köszi mindkettőtöknek :) Remélem mostmár menni fog. Még sok idő mire lejön az a 130megás cucc.
még egy kérdés, ha formázom az E meghajtót, és utána phoexinelek, akkor fel fogja ismerni a 16gigát, vagy sem?
Formázás alatt azt értem, hogy tárolóhely módban sajátgépben kiválasztom a meghajtót, jobbklikk majd formázás :)


Esetleg az előfordulhat, hogy a phoenix "reklamál" egy fájlért, ami nevezetesen a "16G.fpsx" végű fájl! Ha nem akar frissíteni akkor a navifirmel Nokia Care Suite módban
( Bal felül servert átkapcs) letöltöd és beteszed neki azt is a mappába a többi fájl mellé!
Nálam C7-en legalábbis ezt eljátszotta a phoenix!
denon írta:Todo
De ha kitörlöd már nem reklamál. :-)
Hát reklamált... úgyhogy most töltöm a 16g-t :) Jó nagy file :S
Jajj csak már végeznék ezzel az egésszel :)
denon
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2009-10-17 szomb. 22:56:48
Készüléktípus: nokia N8
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: denon »

bzs73 írta:
Zekanyd írta:még egy kérdés, a product kódnak egyeznie kell, ugye? Mármint ha 059D700 a kódom, nem tehetek rá 0599766 kódosat?

Mert az a cfw-amit linkeltél, az az utóbbi kóddal rendelkezik, nekem pedig az elöbbi van. Ebből nem lehet galiba?
Product cod nem érdekes. Ha az új cfw-t teszitek fel , akkor már nem kell navifirm, mert az egész RM-596 mappa a csomagban, és formázni se kell semmit.
A cfw-t úgy csináltam meg, hogy auton formázza a rendszermappákat az e-f meghajtón.Képek, zenék egyéb saját fájlok megmaradnak.
A garancia miatt: Ha akármilyen product code cfw-t felrakok marad a telefon eredeti code-ja? Értem ez alatt ha a szervizes megnézi nem látszik hogy más szoft volt rajta.
Avatar
bzs73
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 922
Csatlakozott: 2010-08-24 kedd 13:22:11
Készüléktípus: Sony Z3 Compact
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Magyarország-Szolnok
Has thanked: 59 times
Been thanked: 415 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: bzs73 »

Zekanyd
Nem kell letölteni.Felesleges.
-További fontos phoenix help: Phoenix Stay in Flash Mode (Legújabb phoenix-hez) Csak ezt át kéne nézni, és akkor nem fogja hiányolni a 16g-t.
"Jajj csak már végeznék ezzel az egésszel" Majd a köv már könnyen megy. Kb 10perces dolog a fw csere, + mindent visszarakni 1/2-1 h.
denon
Semmi köze a garanciához. Nincs átírva a product cod, tehát az eredetit fogja mutatni.
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: Todo »

denon írta:
bzs73 írta:
Zekanyd írta:még egy kérdés, a product kódnak egyeznie kell, ugye? Mármint ha 059D700 a kódom, nem tehetek rá 0599766 kódosat?

Mert az a cfw-amit linkeltél, az az utóbbi kóddal rendelkezik, nekem pedig az elöbbi van. Ebből nem lehet galiba?
Product cod nem érdekes. Ha az új cfw-t teszitek fel , akkor már nem kell navifirm, mert az egész RM-596 mappa a csomagban, és formázni se kell semmit.
A cfw-t úgy csináltam meg, hogy auton formázza a rendszermappákat az e-f meghajtón.Képek, zenék egyéb saját fájlok megmaradnak.
A garancia miatt: Ha akármilyen product code cfw-t felrakok marad a telefon eredeti code-ja? Értem ez alatt ha a szervizes megnézi nem látszik hogy más szoft volt rajta.
A phoenix a symbian^3-as telok product kódját már nem írja át ezért a garancia megmarad de ha nem gyári firmware van rajta (akár szolgáltatós akár független hanem moddolt) akkor nem árt a szervíz elött visszatenni az eredetit!
Avatar
Georgexy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:21:39
Készüléktípus: Nokia N78 - N8 DG Taylor Belle
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Baden Würtenberg - Radolfzell am Bodensee
Has thanked: 32 times
Been thanked: 62 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: Georgexy »

Hát ne haragudjatok meg azért amit most írok, de tudtok azért hülyeségeket kérdezni.
El kellene olvasni a fórumot értelmesen keresni kulcsszavakra meg hasonló és akkor minden választ meg lehet találni.
Itt az első oldalon is le van írva minden.

De kezdjük az elején:

Product Code - nem lehet átírni még Symbian^3-nál. Akármelyik vasra rá lehet rakni akármelyik szoftvert. Nem lesz gond belőle.
16 gigás fájl.- Nincs rá szükség. Régebbi Phoenix-nél csak le kell okézni és kész az új 2011-esnél pedig az opciókban ki kell venni a pipát és ennyi. (van képes útmutató BZS elkészítette köszönjük neki)
Telepítésnél nyugodtan be lehet rakni mindent az RM-596 mappába, kivéve az uda amit eredetiben kell hagyni. Ha feljön az üzenet, hogy hiányzik a 16 gigás fájl (hibaüzenet) akkor kell még leokézás előtt bemásolni a módosított udát.
Majd leokézás és telefoncsatlakoztatás. Persze ez mind Dead mode-ban.

Ez az egész művelet kb. 5 perc és a telefon már indul is.
Milliószor le lett írva már minden.

Más.

BZS kipróbáltam ezt az új cuccot. Úgy látom, hogy picit gördülékenyebb és talán stabilabbnak is tünik.
Ez az új effect még kicsit fura de majd hozzászokok. Néha sokáig forgatja a képet de nem zavar. Eddig töltött. Legalább látok valami mozgást.
Viszont egy hibát találtam. Néha kilógnak a betük a keretekből. Alul. Pl a widgeteknél is. Általálban mindenhol. Nem sok csak pár pixelnyi de látható.
Neked nincs ilyen gond?

Üdv.
Georgexy
Telefonok:
Nokia 1610, 1611, 2110, 3110, Siemens C25, C35, M35, Nokia 7110, Siemens S35, Siemens ME45, Nokia 3110 Classic, 6210, 6230, 6230i, 6600, 6020, 6080, LG L600v, Nokia N70, 2730 Classic, N78, N8
Megosztásom: http://www.mediafire.com/?h4jms2yi7i5on
Avatar
bzs73
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 922
Csatlakozott: 2010-08-24 kedd 13:22:11
Készüléktípus: Sony Z3 Compact
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Magyarország-Szolnok
Has thanked: 59 times
Been thanked: 415 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: bzs73 »

Georgexy
Látom te se figyelsz. Az egész RM-596 mappa kell.Az uda is.! Írtam is hogy egyenlőre még ki nem jön a pr2.0, addig kell az uda is, mert a qt abban van, és csak abban bírtam frissíteni 4.7.3 verzióra.
A betűtípus csere csak így működik rendesen. Igaz ha egyből telepítesz qt 4.7.3 verziót, akkor kihagyható az uda, mert csak a qt-t frissítettem benne, és ez most működik rendesen.Regisztráltam.
Ha már letöltötted az egész csomagot, minek cserélgetsz.Nem mindenki telepíti a qt-t egyből, és így kerek.

Ja hát betűtípus. Én még nem vettem ezt észre, de ha ilyen, akkor majd keresünk más betűtípust.A pure nem jó.Ez win7 betűtípus, de majd szétnézek ez ügyben.
Betűtípus tényleg kilóg. Akkor addig amíg nem javítom, csak kell az e-re tenni betűtípust.
Avatar
Georgexy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:21:39
Készüléktípus: Nokia N78 - N8 DG Taylor Belle
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Baden Würtenberg - Radolfzell am Bodensee
Has thanked: 32 times
Been thanked: 62 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: Georgexy »

bzs73 írta:
Georgexy
Értem én de ha a te akár csak kicsit módosított UDA-dat akarja fölrakni ugyanúgy utólag kell felülírni az eredetit nem?
Én kapásból a QT-t rakom elsőnek igaz de ahogy írtad nem mindenki.
Bár én is fölraktam a csomagban lévő UDA-t ennek ellenére.
De mindegy mert így is megy.

Mondjuk nekem az RM596 mappában benne van 3 komplett szoftver.
Én mindig flash előtt írom felül amit kell aztán ha kész akkor vissz az eredetire.
Így sosem kavarom be véletlenül sem.
Telefonok:
Nokia 1610, 1611, 2110, 3110, Siemens C25, C35, M35, Nokia 7110, Siemens S35, Siemens ME45, Nokia 3110 Classic, 6210, 6230, 6230i, 6600, 6020, 6080, LG L600v, Nokia N70, 2730 Classic, N78, N8
Megosztásom: http://www.mediafire.com/?h4jms2yi7i5on
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: Damir »

Az új betűtípus milyen? Esetleg nincs olyan verza, amiben a gyári betűtípus van? :roll:
Válasz küldése

Vissza: “Modding”