N8 CFW/MOD

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
FogAti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009-07-20 hétf. 21:20:59
Készüléktípus: N 8-00
Nem: Férfi
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: FogAti »

Szépen felment az N8-ra a Belle_v111.030.609_CFW_by_bladehu2_final. :up:
A probléma ami okozta a gondot http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... w&id=40067
Ez kimaradt a számomra az olvasáskor. :bolond2:
Avatar
kenderke
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2009-10-19 hétf. 23:28:53
Készüléktípus: N8-00
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: kenderke »

Nálam is fent van a bladehu2 álltal feltett Belle. A telepítés után nálam is írta a webeszköz törlését. de eddig nem találtam komolyabb hibát benne. Annyi talán, hogy letöröltem a főképernyőről a digitális órát, és most ha vissza akarom tenni a képernyőre, nem jelenik meg! Ez miért lehet?
Másik a régebbi rom-oknál, mikor megnyomtad a bekpcs gombot előjött az üzemmód, kikapcsolás menü és benne volt egy újraindítás is, ezt utólag belelehet varázsolni??? Tudom írtad, hogy a felesleges dolgokat kivetted belőle, többek közt ezt is, és van hasonló program, de nekem az kényelmesebb jobb volt. Ezért lenne jó utólagosan beletenni. :)
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

kenderke írta:Nálam is fent van a bladehu2 álltal feltett Belle. A telepítés után nálam is írta a webeszköz törlését. de eddig nem találtam komolyabb hibát benne. Annyi talán, hogy letöröltem a főképernyőről a digitális órát, és most ha vissza akarom tenni a képernyőre, nem jelenik meg! Ez miért lehet?
Másik a régebbi rom-oknál, mikor megnyomtad a bekpcs gombot előjött az üzemmód, kikapcsolás menü és benne volt egy újraindítás is, ezt utólag belelehet varázsolni??? Tudom írtad, hogy a felesleges dolgokat kivetted belőle, többek közt ezt is, és van hasonló program, de nekem az kényelmesebb jobb volt. Ezért lenne jó utólagosan beletenni. :)
az elsőre passz. nálam ilyen webeszköz eltávolítás sose volt és így ötletem sincs hogy mit távolítana el. te vagy a második akinél ez előfordult, a többi 70 ember aki letöltötte (feltételezem fel is rakták nem csak unalomból töltögették le) még nem nyilatkozott ilyenről :)
az órára: esetleg feltelepítgettél más kinézetű óra widgeteket? mert az okozhat ilyesmit. főleg ha feltelepítesz pl egy virgámintás (vagy bármilyen moddolt) órát, kirakod, aztán közben uninstallálod. az ilyenek mindig felülírják a gyárilag benne lévőt és ha uninstallálod a moddolt órát akkor a gyári nem fog magától visszakerülni. de vannak olyan telepítők amik az eredetit teszik vissza.
a reboot az egy mod amit nem kivettem (nem is írtam ilyesmit) mivel gyárilag nincs benne ilyen, hanem nem tettem bele mivel instabillá/lefagyogatóssá teszi a telót. ennyit nekem nem ér. amugy utólag nem lehet belerakni.
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: Todo »

kenderke írta:Nálam is fent van a bladehu2 álltal feltett Belle. A telepítés után nálam is írta a webeszköz törlését. de eddig nem találtam komolyabb hibát benne. Annyi talán, hogy letöröltem a főképernyőről a digitális órát, és most ha vissza akarom tenni a képernyőre, nem jelenik meg! Ez miért lehet?
Másik a régebbi rom-oknál, mikor megnyomtad a bekpcs gombot előjött az üzemmód, kikapcsolás menü és benne volt egy újraindítás is, ezt utólag belelehet varázsolni??? Tudom írtad, hogy a felesleges dolgokat kivetted belőle, többek közt ezt is, és van hasonló program, de nekem az kényelmesebb jobb volt. Ezért lenne jó utólagosan beletenni. :)
IDE feltettem az alap órát! Letöltöd, telepíted és már ott is az eredeti óra!
inteligent
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012-02-14 kedd 11:10:44
Készüléktípus: nokia n8
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: inteligent »

Szia bladehu2!
Először is köszönöm a munkád.Majdnem tökéletes nekem és minden jól működik de még jobb volna ha ezeket is meg tudnám csinálni:
1: A tiedben is van ilyenre lehetőség?
-Ha elfordított kijelzőnél zárod le a készüléket, a képernyő védő is elfordulva aktiválódik.
-c:\Private\10202be9\200159ED.txt ->törlése

Néztem de nem találtam ilyen fájlt a tiedben de talán van más néven vagy más megoldás vagy csak én nem láttam. Nekem csak annyi kéne, hogy a feloldás gomb mindig ugyan ott legyen ne forogjon a lezárás állapotától függően. 99.9% a menu gomb->feloldást használom nem az oldalsó gombot.
2. Értesítés widgetet be lehet rakni működni fog? Próbáljam ki nagy baj nem lehet - Neki se álljak mert elront valamit.
liqquid
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2009-01-18 vas. 22:28:10
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 23 times
Been thanked: 6 times
Kapcsolat:

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: liqquid »

inteligent írta:Szia bladehu2!
Először is köszönöm a munkád.Majdnem tökéletes nekem és minden jól működik de még jobb volna ha ezeket is meg tudnám csinálni:
1: A tiedben is van ilyenre lehetőség?
-Ha elfordított kijelzőnél zárod le a készüléket, a képernyő védő is elfordulva aktiválódik.
-c:\Private\10202be9\200159ED.txt ->törlése

Néztem de nem találtam ilyen fájlt a tiedben de talán van más néven vagy más megoldás vagy csak én nem láttam. Nekem csak annyi kéne, hogy a feloldás gomb mindig ugyan ott legyen ne forogjon a lezárás állapotától függően. 99.9% a menu gomb->feloldást használom nem az oldalsó gombot.
2. Értesítés widgetet be lehet rakni működni fog? Próbáljam ki nagy baj nem lehet - Neki se álljak mert elront valamit.
Az 1. kérdésedre már volt válasz, én kérdeztem pont, és bladehu2 töltött fel erre fájl-t amivel megoldható a probléma, az eredetit kell felrakni amúgy, és a cre fájl-t meg törölni, de olvass vissza megtalálod rá a választ.
These users thanked the author liqquid for the post:
inteligent (2012-02-14 kedd 17:40:02)
Rating: 2.63%
inteligent
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012-02-14 kedd 11:10:44
Készüléktípus: nokia n8
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: inteligent »

Köszi meglett.
Nálam nem is kellet törölni meg semmi (mert nem is voltak ott ezek a fájlok).
Amit csináltam:
C:\private\10202be9 könyvtárba bemásoltam a 200159ed.txt -t
C:\private\10202be9\persist könyvtárba bemásoltam a 200159ed.cre -t
Újraindítottam és jó is lett.
szabojoe82
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2011-03-11 pén. 22:24:02
Készüléktípus: Belle N8 by Taylor
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: szabojoe82 »

bladehu2 írta:Feltöltöttem a saját gyártmányú CFW-met ami a hivatalos BELLE-ből készült. Írtam hozzá egy szép hosszú txt-t amiben bennevannak a változtatások mellett a leggyakrabban feltett kérdések, jótanácsok stb. Aki egy gyors, bugmentes (szerintem), stabil cfw-t szeretne annak minden előnyével annak érdemes kipróbálnia.
Aki a mindenféle (sokszor felesleges) cuccokkal és funkciókkal telepakolt, emiatt instabil/lefagyogatós romokat szereti az nem az én romomat keresi :)

CFW letöltése: http://www.mediafire.com/?rak8z1x775hbbj5
OLVASSEL fájl (rom leírás) letöltése: http://www.mediafire.com/?8lswswhrem6zevm

Eredeti (módosítatlan) UDA és ROFS2 letöltése: http://www.mediafire.com/?eopqnrinzk7kkey

Új BELLE widgetek (by Taylor) egyesével telepíthető formában: http://www.mediafire.com/?7rbyixl4qlfo6dm

Egyedi indítási animáció és hang (c:\data\custom\boot mappába kell őket másolni): http://www.mediafire.com/download.php?26icilt6q19ramr

Egyéb cuccok (pl az általam használt phoenix) a megosztásomból mazsolázhatók: http://www.mediafire.com/?dld2qefdfqke4

Mielőtt kérdeznétek légyszíves olvassátok el a hozzá írt leírást, itt a fórumban a GYIK-eket (phoenix, n8 cfw topik első oldal, stb.) illetve használjátok a fórum keresőjét.
Nálam minden egyes módosítás egyedi beállítás én nem valaki más cfw-jéből kimásolt megoldás (ezzel is biztossá téve magam abban hogy nem valami tudatlan modder összevissza tákolt modjai miatt nem úgy működik a cfw ahogy kellene), szóval aki felhasználja pl a kamera modomat -amivel elég sokat izzadtam mire összeálltak a megapixel verziók- vagy a saját billentyűzetemet (a rendszer/kamera hangokról már nem is beszélve), az legyen oly kedves megemlíteni hogy honnan kopizta le.

Credit a készen flehasznált appokért/modokért (beleértve azokat is amik nincsenek integrálva de tárhelyemen fentvannak):
- CoDeRus -> installserver.exe, filebrowser app
- Il Socio (aka Marco Bellino) -> NokiaCooker, Rompatcher
- iExtra7 -> módosított USB OTG és menurenderer dll-ek
- Taylor -> Új belle widgetek
- Szakalit és Adonix -> akik anno régen elsőként megosztották a tudást hogy melyik cenrep fájl mire való :)

szia !
Egy kérdésem lenne, itt az szerepel hogy a grafika fps-re állitva. viszont felrakom a tweaks nevű progit akkor az ui-nál a grafikai beálítások 5-öst mutat,ha ezt egy gyárinál nézem meg akkor ez az érték 7-es, ha leveszem 1-re akkor elivileg még több lenne az fps.illetve beleraktam még a sysap3.0 át még eddig stabil a rendszer.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

szabojoe82 írta:szia !
Egy kérdésem lenne, itt az szerepel hogy a grafika fps-re állitva. viszont felrakom a tweaks nevű progit akkor az ui-nál a grafikai beálítások 5-öst mutat,ha ezt egy gyárinál nézem meg akkor ez az érték 7-es, ha leveszem 1-re akkor elivileg még több lenne az fps.illetve beleraktam még a sysap3.0 át még eddig stabil a rendszer.
hali. az 5 az nem az fps hanem az effektek komplexitása. a gyári valóban 7, nálam 5 mivel nincs érzékelhető romlás de valamivel talán így gyorsabb.
egyébként én ezt így írtam le: "- Grafikus elemek fps-e, cpu használata és cache-e optimálisra beállítva"
ha már idézünk akkor pontosan mert azért ez így egész mást jelent mint amit te írtál :)
valóban a komplexitás értéke nincs benne, mint ahogy még szerintem jópár apróság, pl a fényerőszabályzást is átállítottam, az is kimaradt a leírásból. de szerintem amugyse sokan olvassák végig.
nem tilos beletenni és az tök jó ha stabil (egyenlőre), de ha elkezd fura dolgokat művelni ne az eredeti romot hibáztasd :cool2:
These users thanked the author bladehu2 for the post:
szabojoe82 (2012-02-14 kedd 23:02:05)
Rating: 2.63%
szabojoe82
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2011-03-11 pén. 22:24:02
Készüléktípus: Belle N8 by Taylor
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: szabojoe82 »

bladehu2 írta:
szabojoe82 írta:szia !
Egy kérdésem lenne, itt az szerepel hogy a grafika fps-re állitva. viszont felrakom a tweaks nevű progit akkor az ui-nál a grafikai beálítások 5-öst mutat,ha ezt egy gyárinál nézem meg akkor ez az érték 7-es, ha leveszem 1-re akkor elivileg még több lenne az fps.illetve beleraktam még a sysap3.0 át még eddig stabil a rendszer.
hali. az 5 az nem az fps hanem az effektek komplexitása. a gyári valóban 7, nálam 5 mivel nincs érzékelhető romlás de valamivel talán így gyorsabb.
egyébként én ezt így írtam le: "- Grafikus elemek fps-e, cpu használata és cache-e optimálisra beállítva"
ha már idézünk akkor pontosan mert azért ez így egész mást jelent mint amit te írtál :)
valóban a komplexitás értéke nincs benne, mint ahogy még szerintem jópár apróság, pl a fényerőszabályzást is átállítottam, az is kimaradt a leírásból. de szerintem amugyse sokan olvassák végig.
nem tilos beletenni és az tök jó ha stabil (egyenlőre), de ha elkezd fura dolgokat művelni ne az eredeti romot hibáztasd :cool2:
köszi a választ.igaz majd pontosabban idézek és jobban átolvasom, egyébként én is az effektek komplexitására gondoltam.
kérnék r
egy segítséget hogyan tudom eltüntetni az főképernyő ikonok feliratát? sehol se találom csak azt hogyha elvolt tüntetve azt hogyan hozom vissza.
Válasz küldése

Vissza: “Modding”