N8 CFW/MOD

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: Damir »

joe3 írta:
szjoubert írta:hello
én is feltettem tegnap a taylor belle-t...
nagyon szép nagyon tetszik, de van egy két dolog (ami természetes)
- a "video" mappába nem lehet belépni, nem történik semmi ha rányomok
- a divx filmek amik rajtvannak, szépen elindulnak még a feliratos is, de nem lehet belepörgetni, mert akkor lefagy
a film és nem megy tovább. kilépni ki lehet.
az smseknél lehet valahogy választani nem csevegés nézetet, hanem valami hagyományosat? nem jön be ez a iphone féle... :S
a videos dologra tudnál valami megoldást nézni taylor?

köszi előre is
Valami gond van nálad én bele bírok lépni és bele is tudok tekerni a filmekbe. Rendszer mappákat törölted?
SMS: Üzenetekbe belépsz jobb oldalon lévő gomb megnyomod a mappák megtekintése megnyomod megint jobb gomb üzenet nézet váltás na ott lehet változtatni.
Én se tudok beletekerni.... :/ Milyen rendszermappákat kellene törölni?
Coresma1
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2009-04-22 szer. 18:20:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: Coresma1 »

én is feltettem tegnap a taylor belle-t szép és jó, de valamiért nem engedi az nokia suit feltenni a térképeket... iylet ír ki hogy először tegyem be a memória kártyát... csak nem tom minek amikor eddig sem volt benne :S
Avatar
joe3
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2010-08-27 pén. 08:01:54
Készüléktípus: Galaxy S4 mini - Lumia 640
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Has thanked: 54 times
Been thanked: 88 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: joe3 »

Damir írta:
joe3 írta:
szjoubert írta:hello
én is feltettem tegnap a taylor belle-t...
nagyon szép nagyon tetszik, de van egy két dolog (ami természetes)
- a "video" mappába nem lehet belépni, nem történik semmi ha rányomok
- a divx filmek amik rajtvannak, szépen elindulnak még a feliratos is, de nem lehet belepörgetni, mert akkor lefagy
a film és nem megy tovább. kilépni ki lehet.
az smseknél lehet valahogy választani nem csevegés nézetet, hanem valami hagyományosat? nem jön be ez a iphone féle... :S
a videos dologra tudnál valami megoldást nézni taylor?

köszi előre is
Valami gond van nálad én bele bírok lépni és bele is tudok tekerni a filmekbe. Rendszer mappákat törölted?
SMS: Üzenetekbe belépsz jobb oldalon lévő gomb megnyomod a mappák megtekintése megnyomod megint jobb gomb üzenet nézet váltás na ott lehet változtatni.
Én se tudok beletekerni.... :/ Milyen rendszermappákat kellene törölni?
E és F meghajtóról flash előtt tároló üzemmódban private resource sys bin stb mappákat. Nálam tökéletes bele lehet tekerni ez tuti.

Szerk: Kipróbáltam másik divx-es filmekkel is hátha csak némelyik filmnél van ilyen de nálam mindbe bele lehet tekerni.
istnag
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009-12-15 kedd 17:31:31
Készüléktípus: HTC One S JB 4.1.1
Nem: Férfi
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: istnag »

Coresma1 írta:én is feltettem tegnap a taylor belle-t szép és jó, de valamiért nem engedi az nokia suit feltenni a térképeket... iylet ír ki hogy először tegyem be a memória kártyát... csak nem tom minek amikor eddig sem volt benne :S
Lépj be a Térképek alkalmazásba,legyen net. Mikor elindul ki is léphetsz!Próbáld meg újra,elvileg jó lesz...
These users thanked the author istnag for the post:
Coresma1 (2011-11-18 pén. 16:48:50)
Rating: 2.63%
Avatar
symbian7610
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2009-01-22 csüt. 16:57:52
Készüléktípus: Nokia 808 PureView
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 68 times
Been thanked: 39 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: symbian7610 »

joe3;

E és F meghajtóról flash előtt tároló üzemmódban private resource sys bin stb mappákat. Nálam tökéletes bele lehet tekerni ez tuti.

Szerk: Kipróbáltam másik divx-es filmekkel is hátha csak némelyik filmnél van ilyen de nálam mindbe bele lehet tekerni.[/quote]

----------------------------------------------------------------------------
Sajnos nem mindegyik divx-es filmél tud tekerni.. :( kipróbáltam...
Nokia 808 PureView FP 2
Kingston microSD XC 64GB Class 10.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

látom megint sokan szenvednek, akkor hadd szóljak pár szót az ilyen anomáliákról amik érdekes módon nálam sose jelentkeznek :) ez az eltérő hardver is... inkább hagyjuk :roll: az ilyen "egyeseknél nem megy" dolgokról ha nagyon részletesen kikérdezi valaki a kérdezőt, mindig kiderül(t) hogy "jaaa hát igen azt nem töröltem, kellett volna" (nem nem kell, biztos csak viccből van leirva) vagy "jaaa hát igen feltettem ezt azt amit természetesen sokadszori kérdezősködés után is elfelejtettem eddig megemlíteni", "jaa én csak félig olvastam el és nem oda tettem dolgokat ahová kellett volna,illetve alap dolgokról sincs lila gőzöm se (pl hackelt telefon fogalma, xplore beállítása)" és további hasonlók. értem én hogy mindenkit csábít hogy a szép meg az új fw legyen a telefonján, de azért autót szerelni se esik neki mindenki úgy hogy "igaz nem értek hozzá, olvasni/keresni sem akarok mert nincs nekem arra se időm se energiám, de essünk neki aztán majd csak lesz valahogy, meg majd megkérdezem a fórumokban 10x ugyanazt mert az sooookkal egyszerűbb mint elolvasni 2-3 oldalt".
sajnos senki sem úgy tanulta meg ezeket a dolgokat hogy éjjel belecsöpögött az agyába, hanem vette a fáradtságot és utánanézett mi hogy működik, ha problémával találta szembe magát akkor meg első körben keresett,olvasott, rájött,megoldotta,abból is tanult, és legközelebb már nem kell keresni se.

mellesleg én SOSE formázok semmit sem mert utálok mindent visszamásolgatni az E: -re (memkártyáról nem is beszélve). FW felrakás előtt egyszerűen rádugom telefont a gépre TÁRHELY módban, E: és F: -ről a data, sys, system, private, resource mappákat letörlöm és még azon gépre dugott állapotában ki is kapcsolom a telót (hogy ne hozza automatice létre a törölt mappákat újra amint lehúzom a gépről). ezután dead módban refurbish és mindíg minden patent (legalábbis nincs semmi nem-közismert hiba). sosem mentek le nokia suite-al vagy a telefonban a fájlkezelő mentésével beállításokat vagy programokat, és persze nem állítok vissza ilyesmiket. egyedül névjegyzék/üzenetek van lementve, de ha elfelejtem akkor sincs gond mert outlook-ból pikkpakk visszaszinkronizálom a névjegyeket, sms-ek meg nem is különösebben érdekelnek. aki kezd expert lenni, az xplore-al meg tudja keresni adott programok könyvtárait a data/private/system mappákon belül, és úgy tudja lementeni azok beállításait (vagy akár a menü elrendezést, csengőhang+profilok beállításait, wifi kapcsolatokat, stb) hogy utána azokat visszarakva nem kockáztatja azt hogy ez-az ne úgy működjön ahogy kell, ami szinte tuti megtörténik ha valaki a teljes beállításokat/programokat menti és állítja vissza. sajna a programok telepítését kézzel kell végignyomkodni, kár hogy nincs olyan -működő- autoinstaller progi mint v5-ön volt. ott kb fél óra alatt rendeztem be kompletten mindent fw frissítés után 1-1ben ugyanolyanra mint előtte volt. S^3 -on ez most legalább 1-1,5 óra, ami "rettenetes" sok idő.

beletekerésről még annyit hogy nem olyan gyors mint anna-n volt, azaz várni kell míg magára talál. egy 300mb-os filmnél beletekerés után kb 3-4mp-ig van "lefagyva", de minél nagyobb a film annál több idő kell neki hogy odaugorjon ahová szeretnéd. szóval nem biztos hogy nem megy, lehet hogy csak várni kellene amit az anna-n megszokott "azonnal folytatja" után érthető hogy nehéz megszokni. remélhetőleg ezzel a nokia is találkozott már és nem ilyen lesz a végleges belle mert azért ez így elég gáz. főleg hogy anna-n kb azonnal folytatta egy 1,5 gigás filmnél is.
These users thanked the author bladehu2 for the post:
chisinau (2011-11-18 pén. 17:12:38)
Rating: 2.63%
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
Georgexy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:21:39
Készüléktípus: Nokia N78 - N8 DG Taylor Belle
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Baden Würtenberg - Radolfzell am Bodensee
Has thanked: 32 times
Been thanked: 62 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: Georgexy »

bladehu2 írta:
beletekerésről még annyit hogy nem olyan gyors mint anna-n volt, azaz várni kell míg magára talál. egy 300mb-os filmnél beletekerés után kb 3-4mp-ig van "lefagyva", de minél nagyobb a film annál több idő kell neki hogy odaugorjon ahová szeretnéd. szóval nem biztos hogy nem megy, lehet hogy csak várni kellene amit az anna-n megszokott "azonnal folytatja" után érthető hogy nehéz megszokni. remélhetőleg ezzel a nokia is találkozott már és nem ilyen lesz a végleges belle mert azért ez így elég gáz. főleg hogy anna-n kb azonnal folytatta egy 1,5 gigás filmnél is.
Szia!

Én nem bevezném magam kezdőnek de biztosan követek el néha hibát.
Mint mindenki.
Már csukott szemmel megcsinálom a frissítést akármelyik Phoenix-el.
Egyébkét verziótól függetlenül mindegyikkel lehet szoftvert fölrakni. Tévhit, hogy csak némelyik verzió jó. Én sokáig egy ősrégit használtam és csak kedvtelésből váltottam 2011-esre.
A filmtekerés nekem egyik Bellével sem ment. De ahogy írtam is korábban 5 filmből 3 fagyott 2 tekert.
A fagyás pedig annyira fagyás, hogy negyed órát vártam és nem ment tovább. Tehát ez hiba amit remélem orvosolnak majd.
Sőtt még méretben sem volt nagy különbség a filmekben, mert majdnem mint 700 mb körüli volt.
Valószínűleg kódolásbeli különbségek vannak amit valamiért nem tolerál ez a szoft.

Egyébként a tegnap leírt hibák is olyan hibák, amik néha még az Annán vagy a korábbi verziókon is megtalálhatóak voltak.
Szóval erről ennyit.

Taylor-hoz lenne egy kérdésem még.

Szükségem lenn egy Angol-Magyar-Román verzióra.
Ha tudnál nekem csomagolni egy ilyet azt megköszönném.
van egy román kollégám és szeretném neki fölrakni a Bellét.

Köszi

Üdv.
Georgexy
Telefonok:
Nokia 1610, 1611, 2110, 3110, Siemens C25, C35, M35, Nokia 7110, Siemens S35, Siemens ME45, Nokia 3110 Classic, 6210, 6230, 6230i, 6600, 6020, 6080, LG L600v, Nokia N70, 2730 Classic, N78, N8
Megosztásom: http://www.mediafire.com/?h4jms2yi7i5on
Avatar
Deadpool
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2010-11-23 kedd 17:49:27
Készüléktípus: Nokia N8-00 Dark-Grey
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Karcag
Has thanked: 9 times
Been thanked: 9 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Hali.
Nekem a golan féle van fent, próbálnám a taylor félét feltenni de sehogy se akar elindulni a flesh?
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

Georgexy írta:Én nem bevezném magam kezdőnek de biztosan követek el néha hibát.
A filmtekerés nekem egyik Bellével sem ment. De ahogy írtam is korábban 5 filmből 3 fagyott 2 tekert.
A fagyás pedig annyira fagyás, hogy negyed órát vártam és nem ment tovább. Tehát ez hiba amit remélem orvosolnak majd.
Sőtt még méretben sem volt nagy különbség a filmekben, mert majdnem mint 700 mb körüli volt.
Valószínűleg kódolásbeli különbségek vannak amit valamiért nem tolerál ez a szoft.
én nem mondtam hogy az vagy :)
nekem sorozatok vannak rajta, igazából passz hogy melyik milyen enkóderrel/felbontással/bitrátával készült, ezt csak akkor szoktam nézni ha valami nem megy. de tény hogy a belle-ben nem csak a pofa változott, szóval egyáltalán nem csoda ha van olyan film aminél egyáltalán nem teker csak megfagy. a Féktelen harag -ot néztem rajta, most megnéztem mivel van kódolva (így jönnek le torrentről, nem én kódolom újra őket): XVID ISO Mpeg4, 720*400, 1553kbps, 23,976fps, OpenDML (Avi 2.0) konténer. a sorozatrészek: Xvid 1.1.2 Final, 576*432, 560Kbps, 23,976fps, szintén OpenDML konténer. ezekkel működik a tekerés, bár ahogy írtam gondolkodik kicsit, nem úgy mint anna-nál. esetleg érdemes lenne a nem működők sample-jét (ha van ilyen) felrakni valahova és megnézni hogy másnál működik-e, illetve hogy mik lehetnek azok amik miatt nem birkózik meg vele (QPL konténer? újabb Xvid vagy DivX kodec? túl nagy felbontás/fps/bitráta?).
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
chisinau
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009-07-13 hétf. 14:33:34
Készüléktípus: n8
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0

Re: N8 CFW/MOD

Hozzászólás Szerző: chisinau »

bladehu2 írta:látom megint sokan szenvednek, akkor hadd szóljak pár szót az ilyen anomáliákról amik érdekes módon nálam sose jelentkeznek :) ez az eltérő hardver is... inkább hagyjuk :roll: az ilyen "egyeseknél nem megy" dolgokról ha nagyon részletesen kikérdezi valaki a kérdezőt, mindig kiderül(t) hogy "jaaa hát igen azt nem töröltem, kellett volna" (nem nem kell, biztos csak viccből van leirva) vagy "jaaa hát igen feltettem ezt azt amit természetesen sokadszori kérdezősködés után is elfelejtettem eddig megemlíteni", "jaa én csak félig olvastam el és nem oda tettem dolgokat ahová kellett volna,illetve alap dolgokról sincs lila gőzöm se (pl hackelt telefon fogalma, xplore beállítása)" és további hasonlók. értem én hogy mindenkit csábít hogy a szép meg az új fw legyen a telefonján, de azért autót szerelni se esik neki mindenki úgy hogy "igaz nem értek hozzá, olvasni/keresni sem akarok mert nincs nekem arra se időm se energiám, de essünk neki aztán majd csak lesz valahogy, meg majd megkérdezem a fórumokban 10x ugyanazt mert az sooookkal egyszerűbb mint elolvasni 2-3 oldalt".
sajnos senki sem úgy tanulta meg ezeket a dolgokat hogy éjjel belecsöpögött az agyába, hanem vette a fáradtságot és utánanézett mi hogy működik, ha problémával találta szembe magát akkor meg első körben keresett,olvasott, rájött,megoldotta,abból is tanult, és legközelebb már nem kell keresni se.

mellesleg én SOSE formázok semmit sem mert utálok mindent visszamásolgatni az E: -re (memkártyáról nem is beszélve). FW felrakás előtt egyszerűen rádugom telefont a gépre TÁRHELY módban, E: és F: -ről a data, sys, system, private, resource mappákat letörlöm és még azon gépre dugott állapotában ki is kapcsolom a telót (hogy ne hozza automatice létre a törölt mappákat újra amint lehúzom a gépről). ezután dead módban refurbish és mindíg minden patent (legalábbis nincs semmi nem-közismert hiba). sosem mentek le nokia suite-al vagy a telefonban a fájlkezelő mentésével beállításokat vagy programokat, és persze nem állítok vissza ilyesmiket. egyedül névjegyzék/üzenetek van lementve, de ha elfelejtem akkor sincs gond mert outlook-ból pikkpakk visszaszinkronizálom a névjegyeket, sms-ek meg nem is különösebben érdekelnek. aki kezd expert lenni, az xplore-al meg tudja keresni adott programok könyvtárait a data/private/system mappákon belül, és úgy tudja lementeni azok beállításait (vagy akár a menü elrendezést, csengőhang+profilok beállításait, wifi kapcsolatokat, stb) hogy utána azokat visszarakva nem kockáztatja azt hogy ez-az ne úgy működjön ahogy kell, ami szinte tuti megtörténik ha valaki a teljes beállításokat/programokat menti és állítja vissza. sajna a programok telepítését kézzel kell végignyomkodni, kár hogy nincs olyan -működő- autoinstaller progi mint v5-ön volt. ott kb fél óra alatt rendeztem be kompletten mindent fw frissítés után 1-1ben ugyanolyanra mint előtte volt. S^3 -on ez most legalább 1-1,5 óra, ami "rettenetes" sok idő.

beletekerésről még annyit hogy nem olyan gyors mint anna-n volt, azaz várni kell míg magára talál. egy 300mb-os filmnél beletekerés után kb 3-4mp-ig van "lefagyva", de minél nagyobb a film annál több idő kell neki hogy odaugorjon ahová szeretnéd. szóval nem biztos hogy nem megy, lehet hogy csak várni kellene amit az anna-n megszokott "azonnal folytatja" után érthető hogy nehéz megszokni. remélhetőleg ezzel a nokia is találkozott már és nem ilyen lesz a végleges belle mert azért ez így elég gáz. főleg hogy anna-n kb azonnal folytatta egy 1,5 gigás filmnél is.
minden igy van ahogy le irtad. : :taps1: :taps2: :taps1: :taps2: mindenki szanja ra a kis idelyet es olvasson vissza es tanuljon. :szia: :bye1:
Válasz küldése

Vissza: “Modding”