N97 Mini Főzőtt/Cooked ROM

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
knightds
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2010-06-24 csüt. 11:54:01
Készüléktípus: Samsung Galaxy S II ... XXKK5
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: N97 Mini Főzőtt/Cooked ROM

Hozzászólás Szerző: knightds »

Sziasztok!

Nem tudom próbáltátok-e már az új romot?! Nekem lenne hozzá egy két kérdésem.
Ma felraktam, s mikor próbáltam belelépni az üzemmódba, akkor kiírta, hogy "Hiba a biztonsági modulban". Aztán ugyanezt az üzenetekre!

Legújabb pedig az volt, hogy a Rompatcher-t próbáltam elindítani, s nem indult. Csak villant egyet a képernyő és a menüben maradt!

Megoldás?
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5561
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: N97 Mini Főzőtt/Cooked ROM

Hozzászólás Szerző: ferret »

knightds írta: Legújabb pedig az volt, hogy a Rompatcher-t próbáltam elindítani, s nem indult. Csak villant egyet a képernyő és a menüben maradt!

Megoldás?
Csinálj egy Patches mappát az E-re, vagy az F-re és másold bele a patch-eket.
Kép Kép
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: N97 Mini Főzőtt/Cooked ROM

Hozzászólás Szerző: Damir »

ferret írta:
knightds írta: Legújabb pedig az volt, hogy a Rompatcher-t próbáltam elindítani, s nem indult. Csak villant egyet a képernyő és a menüben maradt!

Megoldás?
Csinálj egy Patches mappát az E-re, vagy az F-re és másold bele a patch-eket.
Egyébként meg tedd újra a szoftvert, valami beakadhatott.
Avatar
laczine
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009-01-24 szomb. 14:57:45
Készüléktípus: LG G3 32 GB Galaxy S6 Edge
Nem:
Tartózkodási hely: Szolnok
Has thanked: 65 times
Been thanked: 25 times

Re: N97 Mini Főzőtt/Cooked ROM

Hozzászólás Szerző: laczine »

Én is felraktam az új szoftot, nekem egyelőre minden tökéletes. ... és valóban sokkal gyorsabb:)))


Előjöttek a hibák. Nem tudom, hogy csak nálam vagy másnál is, ikonok amik nem használhatók (ha ráklikkelek semmit nem csinál és törölni sem lehet), akadozik, és amit eddig soha nem csinált a telóm, fagyott is. Gyorsan vissza is tettem az előző softot. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára laczine 2010-10-18 hétf. 11:02:43-kor.
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)
Avatar
danieln95
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009-09-28 hétf. 22:12:23
Készüléktípus: n97
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: N97 Mini Főzőtt/Cooked ROM

Hozzászólás Szerző: danieln95 »

RM-555_12.0.110_C01_prd.rofs3.zip Ezt felmerjem rakni SIMA N97-re??
Nokia N97 Black + USB kábel:)
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: N97 Mini Főzőtt/Cooked ROM

Hozzászólás Szerző: potter55 »

danieln95 írta:RM-555_12.0.110_C01_prd.rofs3.zip Ezt felmerjem rakni SIMA N97-re??
Ha erre gondoltál akkor elvileg igen, mert a készítője azt írta a letöltéseknél.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
knightds
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2010-06-24 csüt. 11:54:01
Készüléktípus: Samsung Galaxy S II ... XXKK5
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: N97 Mini Főzőtt/Cooked ROM

Hozzászólás Szerző: knightds »

laczine írta:Én is felraktam az új szoftot, nekem egyelőre minden tökéletes. ... és valóban sokkal gyorsabb:)))


Előjöttek a hibák. Nem tudom, hogy csak nálam vagy másnál is, ikonok amik nem használhatók (ha ráklikkelek semmit nem csinál és törölni sem lehet), akadozik, és amit eddig soha nem csinált a telóm, fagyott is. Gyorsan vissza is tettem az előző softot. :roll:
Próbáld meg újrarakni az egészet, mert nekem is voltak hibák! Újraraktam, s azóta jó! Remélem nem szóltam rá! :)
A lényeg, hogy felrakás után állítgattam kicsit a beállításokat, újraindítottam a telót, s csak ezek után kezdtem el rárakni a progikat!
cobra10
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010-10-16 szomb. 12:25:53
Készüléktípus: Nokia N97 Mini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: N97 Mini Főzőtt/Cooked ROM

Hozzászólás Szerző: cobra10 »

Üdv! (szerkesztve - a hülye kérdéseket kivettem, amire a másik GYIK topicban választ kaptam, ismét szerkesztve, kiemel a megmaradt kérdéseket, mert közben haladgatok szépen lassan)

Elnézést ha sok OFF lesz, de mivel nem olvastam végig az összes oldalt (keresés :D) így 1-2 két infó meg probléma felvetés.
Szóval: Nekem Angol Virgin hálózaton lévő N97 Minim van, amit a Virgin nagyon csúnyán lebutított.
Telepítgettem fel pár programot hozzá, aztán belassult, szóval gondoltam kipróbálom mások főztjét :lol: (végül is volt róla, szó hogy nem szeretnek páran kísérletezni).
Az alap navifirmben nem találtam meg egy angol szolgáltatót se (lehet hogy vak vagyok), szóval használtam azt amit a leírás mutatott.
Nem ment könnyen a flashelés, de végül is sikerült.
Nos (ez talán hasznos akik angol n97 minit próbálnak főzni) a flashelés közben a telepített programok 2/3-a elveszett (nem baj újra felraktuk) valamint minden mentett adat (névjegyek stb) eltűnt (ez meg backupról szépen vissza tehát eddig semmi gond).
Eredmény: A TELEFON HIRTELEN MAGYAR LETT :taps1: - ezen azért néztem egyet, de marha jó :whaaa: (és én product code-hoz hozzá nem nyúltam)
Majd jött az első probléma, kivágta, hogy nincs elég memória... Restart, azóta nincs hiba (mondjuk 22 órája lett flashelve)
Itt jönne az első kérdés: Elcsesztem valamit, azzal hogy a magyar cherryblack navifirmel töltöttem fel (azaz lesz-e baja elvileg?) és akkor hogyan tudom visszavarázsolni? (mivel nem láttam mint írtam az angol eredeti FW-t a listában) :hmm2:
Eredmény továbbá: gyorsabb lett, a menü is értelmesen görget, minden szép és jó... --> tehát Virgines használja a főztöt, mert tesztelve van és csak előnye van eddig (ha az előző kérdésre a válasz hogy elcsesztem, akkor persze ne 8-) )

Van viszont egy problémám (nem a főzöttel kapcsolatos, de biztos valaki helyből tudja rá a választ) :
A főzt rompatchere nem indult el (másik fórum-topicból megvolt, hogy mit kell letölteni meg feltölteni így azt elindítottam végül) viszont miután kiválasztottam a két opciót (minden lehessen és mutassa a rejtett fájlokat) nem látok semmi olyat amit eddig nem... Pl meg szeretném változtatni a powermp3 skinét és nem találom a mappát (merre van? :D ) meg pl a Sygic-et is szeretném itt ott módosítani - (megvan, a patchek között van egy harmadik is amit aktiválni kell hozzá, readcroot vagy vmi hasonló néven)
Kiegészítésként annyit, hogy a best modok packot is feltettem (plusz a green phonet is - tetszett a leírás :lol: ), minden szignózok szép egyesével, tehát nem indítottam el a HelloOx2-t (mivel nem kompatibilis úgyse - frissítve GYIK alapján :oops: )
Valamint nem találtam a patchek leírását, hogy mi-mire jó (arra valaki adna egy linket? -,a patchek infójáról ad némi - mondjuk nem túl sok, nekem mint kezdő symbianos - leírás a rompatcher opciók/infó).)
Valamint láttam többször írva ilyen olyan sebességadatokat (memória használat) azt hol tudom megnézni (ez biztos nagyon hülye kérdés, de nézzétek el, első Symbianos telefonom)?
És még egy kérdés - költői: - ha a mini az iPhone "ellen" készült miért maradt ki az FM transzmitter belőle? (GYIK alapján megvan, hogy hardwer és nem program)

Köszi az infókat előre is, valamint köszönet a főztért, nekem ízlett :yes: :taps1:

Új kérdés: a billentyűzet is átállt magyarra :wacko: ami jó csak nem magyar a slide-klaviatúra, szóval most kavar van :wacko: Kérdés helyből kettő: pontos magyar billentyűzet kiosztást hol találhatok? 2. Hogyan tudom visszaállítani a billentyűzetet angolra, hogy a telefon nyelve megmaradjon magyarnak?

Köszi és elnézést a korábban feltett "alul olvasottsági" kérdésekért (de legalább igyekszek kutatni az ügyben).
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára cobra10 2010-10-18 hétf. 21:45:11-kor.
stukker
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:02:03
Készüléktípus: LG G4 D815
Nem: Férfi
Has thanked: 27 times
Been thanked: 13 times

Re: N97 Mini Főzőtt/Cooked ROM

Hozzászólás Szerző: stukker »

potter55 írta:
danieln95 írta:RM-555_12.0.110_C01_prd.rofs3.zip Ezt felmerjem rakni SIMA N97-re??
Ha erre gondoltál akkor elvileg igen, mert a készítője azt írta a letöltéseknél.
Szia, Potter!
Ha az "erre" linkre kattintok, kiderül, már csak mini-re szól a szoft. Én kipróbáltam, és nem jó, felesleges normál N97-et gyilkolni vele. Maradjon meg egyelőre mindenki a nagytestvérre való szoftnál, amíg valaki még jobbat nem csinál...... :cry3: :whistle:
LG G4 D815 (32GB)
64 gb SAMSUNG class10 mikroSD
farkas-laci
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 727
Csatlakozott: 2009-12-14 hétf. 22:37:14
Készüléktípus: Lumia 730 DS
Nem: Férfi
Has thanked: 23 times
Been thanked: 99 times

Re: N97 Mini Főzőtt/Cooked ROM

Hozzászólás Szerző: farkas-laci »

stukker írta:
potter55 írta:
danieln95 írta:RM-555_12.0.110_C01_prd.rofs3.zip Ezt felmerjem rakni SIMA N97-re??
Ha erre gondoltál akkor elvileg igen, mert a készítője azt írta a letöltéseknél.
Szia, Potter!
Ha az "erre" linkre kattintok, kiderül, már csak mini-re szól a szoft. Én kipróbáltam, és nem jó, felesleges normál N97-et gyilkolni vele. Maradjon meg egyelőre mindenki a nagytestvérre való szoftnál, amíg valaki még jobbat nem csinál...... :cry3: :whistle:
Igen, így van, sajnos csak minire jó. Stukker tesztelte nekem és tényleg nem működik a nagytesón :(
Válasz küldése

Vissza: “Modding”