NOKIAPROGRAMOK 2.0

Az oldallal kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban KIZÁRÓLAG ezzel a weboldallal kapcsolatos témák vannak, így az egéb szakmai kérdéseket a megfelelő topikokban tegyétek fel!
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: laci64 »

laziga írta:Többet tudsz mint mindenkimás. Az eddig info az volt hogy nem szűnik meg mint márka név sőt az s40esek gyártása fejlesztés folyik tovább, stb. Milyen forrásból tudod ezeket az infokat?
Én tegnap a híradóban hallottam, hogy leállnak a mobil gyártással, és csak hálózati dolgokat fognak gyártani.
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

laci64 írta:
laziga írta:Többet tudsz mint mindenkimás. Az eddig info az volt hogy nem szűnik meg mint márka név sőt az s40esek gyártása fejlesztés folyik tovább, stb. Milyen forrásból tudod ezeket az infokat?
Én tegnap a híradóban hallottam, hogy leállnak a mobil gyártással, és csak hálózati dolgokat fognak gyártani.
az igaz, de ettől a NOKIA márkanév megmarad a telefonokon függetlenül attól hogy a MS fennhatósága alá kerülnek a gyárak. a híradóból meg azt lehet hitelesen megtudni hogy hány majom született nyíregyházán vagy h éppen mekkora parasztindexe győzike lányának :)
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

botond írta:Hát a keresőbe az ember nem is oldal címet üt be, hanem amit keres. És a kereső kiadja azokat az oldalakat, amiken megtalálható a keresett tartalom, így ezt is.
Tehát nem az oldal neve a mérvadó. Ezt pl sosem értettem, hogy miért olyan fontos ez.
Nyilván egy új oldalnál számít, hogy mi legyen a név, mint ahogy ennél is számított, de egy 10 éves oldal ha megváltoztatja bármire a nevét, az csak bukást jelent.
Mindettől eltekintve vannak androidos nevek is, meg olyanok is, amik általánosabbak, így a jövőben tervbe vannak ezeken az új neveken új oldalt építeni, de az más formában lesz, ha minden jól megy. Tehát ezt továbbfaragni már nem érdemes. Egy új oldallal többminden érhető el.
ez azon kevés esetek egyike amikor egyetértek reddoors-al :) az új név-re átirányított np.hu szerintem tökéletes megoldás lenne, egy darabig futna párhuzamosan a két domain aztán a statokból ugyis látnád mikor jön már több találat közvetlenül az új névre. egy általános, pl mobilprogramok vagy hasonló elmés név teljesen megfelelne a célnak, az alá befér a nokia (ki tudja mit hoz a jövő), az android, a szifon vagy bármi ami a jövőben megjelenik. akik eddig innen töltöttek le vagy itt fórumoztak azok ezután is innen fognak, függetlenül az oldal nevétől/kinézetétől viszont egy új néven azok is idebátorkodnának akik eddig a keresőben megjelenő név alapján esetleg arra gondoltak hogy itt ugysincs semmi szifon vagy android okosság merthogy "nokiás oldal". az meg hogy előre telepített áruházakból vásárolnak, hát nem tudom. a fizetős appokat onnan csak fizetősen lehet letölteni, azt meg a magyar nem szeret (még nagyon megköszönni se az igyen letölthető fizetős cuccokat). de elnézve a külföldi warez oldalakat, más népek is jobb szeretnek ingyen "vásárolni". az az egy két warez market meg hagy némi kívánnivalót. vagy nem lehet letölteni, ha meg igen akkor ki tudja ki mit nyúlt bele és mi települ még az appal együtt a telefonra. én ezerszer inkább letöltöm arról a 2-3 megbízható oldalról az appot (akár mobilon is) és telepítem, mint hogy egy blackmarket app csücsüljön a telómon. de eleve az átlag pistike nem is valószínű hogy megtalálja ezeket a warez market appokat. az más kérdés hogy a gugli izmozása miatt okosan kell megoldani a letöltéseket, az pl hogy reg nélkül is látható mit lehet letölteni az nem túl jó ötlet, maximum akkor ha a fájl upload.to meg hasonló vackokon van tárolva. de akár egy androidos nokiaprogramok-market appot se lenne nagy varázslat összedobni :) persze ha már belefáradtál és nincs a munka/család/egyéb elfoglaltság mellett időd/energiád egy új dolgot létrehozni az más kérdés, az is érthető lenne.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
skyrush7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2012-05-07 hétf. 19:20:26
Készüléktípus: Nokia Lumia 620 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 60 times
Been thanked: 88 times
Kapcsolat:

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: skyrush7 »

Én is hasonló véleményen vagyok, az átirányítás nem rossz ötlet. Én még az s60v5 eleje óta figyelem az oldalt, egészen idén februárig a letöltési részleget rengeteget használtam. Viszont nekem is megérett a továbblépés ideje, úgymond "haladok a korral".
Véleményem szerintem nagyon jó közösség gyűlt össze az évek során, aki eddig is szívesen töltötte itt a szabadidejét az gondolom továbbra is követni fogja az oldalt.
Egy hazai "all-in-one" oldalra sokan felfigyelnének, a letöltéseket szerintem elég lenne linkelni, ahogy botond is leírta a többség úgy is a Market/Play/AppStore-ból töltöget, a warez tartalmakat meg egy külső ingyenes fájlmegosztón lenne érdemes - jelszóval - tárolni, és pl.: csak a regisztrált felhasználók kapnának hozzáférést a "fizetős" tartalmakhoz.
Egyéni vélemény, csak leírtam mit gondoltam.
bladehu2 írta: Persze ha már belefáradtál és nincs a munka/család/egyéb elfoglaltság mellett időd/energiád egy új dolgot létrehozni az más kérdés, az is érthető lenne.
Kép
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: botond »

Hinnye, hol is kezdjem.
Megpróbálok sorban haladni a gondolatokkal az előző két hozzászólásra.
az új név-re átirányított np.hu szerintem tökéletes megoldás lenne, egy darabig futna párhuzamosan a két domain aztán a statokból ugyis látnád mikor jön már több találat közvetlenül az új névre.
Ez természetesen működőképes lenne technikailag, sőt, ez lenne az egyetlen módja ha új irányba akarna mozdulni az oldal.
egy általános, pl mobilprogramok vagy hasonló elmés név teljesen megfelelne a célnak, az alá befér a nokia (ki tudja mit hoz a jövő), az android, a szifon vagy bármi ami a jövőben megjelenik.
Ebbe pont beletrafáltál, ugyanis a mobilprogramok.hu is nálam van (és még több hasonló), és pont ezen terveztem indítani egy ilyen "mindent az egyben" oldalt.
gugli izmozása miatt okosan kell megoldani a letöltéseket, az pl hogy reg nélkül is látható mit lehet letölteni az nem túl jó ötlet, maximum akkor ha a fájl upload.to meg hasonló vackokon van tárolva.
Hát pont direkt lett így kialakítva, ugyanis ha elrejtem a keresőrobotok elől, akkor kb a jelenlegi forgalom 5%-a botorkálna itt.
Tehát itt az arany középutat kell megtalálni. Ha keveset mutatsz az oldalból, akkor kevesen találnak rád. Ha sokat mutatsz, akkor meg olyanok is megtalálnak, akiknek nem feltétlenül örül az ember. A Symbiannal eddig nem is volt gond, viszont az androiddal egy hármas metszéspontott talált el az oldal:
- Android cuccok -> Google
- Bejövő forgalom a keresőből -> Google
- Reklámokból befolyó bevétel -> Google

Tehát itt túl sok minden fut össze egy helyre, ami hosszú távon nem egészséges.
de akár egy androidos nokiaprogramok-market appot se lenne nagy varázslat összedobni
Ezzel az a baj, hogy egy kliens programban vagy nincs reklám, vagy van, de még annyira se kattintanak rá, mint a weben. Így gyakorlatilag Máltai Szeretetszolgálat módban tudna üzemelni.
... a warez tartalmakat meg egy külső ingyenes fájlmegosztón lenne érdemes - jelszóval - tárolni, és pl.: csak a regisztrált felhasználók kapnának hozzáférést a "fizetős" tartalmakhoz.
Ezzel meg az a gond hogy:
- Vagy warez cuccot adsz, de azt ingyen (ebben az esetben rak ki az ember hirdetéseket, amik szintén hanyatlóban vannak)
- Vagy pedig jogtiszta, prémium tartalmat adsz pénzért

Tehát a fó gond, hogy ebben a kategóriában sokáig nem lehet húzni. Ez is csoda, hogy ennyit megélt ez az oldal. Itthon ebben az országban sajnos 0 a vásárlási hajlam, mindent ingyen akar mindenki, és azt is tegnapra, és még elnézést is kérhet az ember, hogy csak tegnapra tudta odaadni.
Tehát szívtam rendesen éveken át ezzel a műfajjal. Jelenleg egy másik projekten dolgozom, más témában, más országban létrehozott céggel (UK), fizetőképes vevőkörrel, és nemzetközi piacokon, több nyelven. Tehát más hatékonysággal fog menni.
Ezt az oldalt amíg tehetem, fenntartom, ha beindul a másik biznisz, akkor akár reklám mentesen is, hobbinak, mert akkor már nem fog számítani pl a szerverdíj.
De ez a jelenlegi műfaj haldoklóban van. Ma már a telefonokban alapból benne vannak ezek a marketek, ahol párszáz forintért egész jó játékokat lehet venni, amiket itthon is símán ki tudnak fizetni. Tehát kb 3 kattintás a készenléti módból, és már települ is a játék, ki is van fizetve, legális, jogtiszta, stb. Innentől ha mindent meg tud ott venni párszáz forintért, akkor minek keresgéljen külön a neten? Ami meg olyan cucc, amiért érdemes mondjuk idejönni, az meg úgy is úgy el van dugva, hogy pl a keresőkből nem találják meg.
Tehát ez a műfaj csak annak a rétegnek jó, aki ebben "nőtt fel", valamint aki még buherálja a telefonját, és érdemi infót keres hozzá.
Például ennyi év után már én sem buherálom a telefonom, nem is érdekel már milyen új cuccok vannak hozzá. Rajta van, amiket használok, és annyi.
Tehát apránként kinő belőle mindenki, az új nemzedéknek meg ott lesz az orra előtt a sok market.
Amúgy azon a másik domainen pont egy hasonló marketet terveznék, mint pl a play. Mindenki feltölti a saját fejlesztésű cuccát, és pénzt kereshet vele. Tehát az eredeti terv ez volt a másik címmel. Ilyen formában semmiképp nem állok már neki bármilyen új dolognak. Csak közbe jött a másik munka, így most az lefoglalja minden időm.

Tehát így "röviden" így gondolom ezt az egészet. Ettől függetlenül örülnék neki, ha még sokáig megmaradna itt ez a jó közösség, ha másért nem is, csak megbeszélni, hogy kinek milyen járókeretet hozott a jézuska. :D
These users thanked the author botond for the post (total 5):
skyrush7 (2013-09-05 csüt. 20:47:44) • kukszi (2013-09-05 csüt. 21:38:38) • nsee (2013-09-06 pén. 08:19:53) • bladehu2 (2013-09-06 pén. 14:26:43) • akidobos (2013-09-13 pén. 14:57:25)
Rating: 13.16%
CHARLIE
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009-03-05 csüt. 09:08:27
Készüléktípus: Samsung Galaxy SII
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: CHARLIE »

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy hova tüntek a letöltésekből az androidos programok?többet nem lehet letölteni androidos programokat?mi az oka?
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

CHARLIE írta:Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy hova tüntek a letöltésekből az androidos programok?többet nem lehet letölteni androidos programokat?mi az oka?
http://www.nokiaprogramok.hu/forum/view ... 20#p377205 :censored:
CHARLIE
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009-03-05 csüt. 09:08:27
Készüléktípus: Samsung Galaxy SII
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: CHARLIE »

Hát ez nem jó hír ez volt a kedvenc oldalam szuper volt hogy mibden megtalálható volt most elég tanácstalan lettem honnan fogok tudni letölteni és honnan értesülök új programokról?
már értesülsz...moco
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: moco »

"Ettől függetlenül örülnék neki, ha még sokáig megmaradna itt ez a jó közösség, ha másért nem is, csak megbeszélni, hogy kinek milyen járókeretet hozott a jézuska. :D"
:lol: :up:
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: nsee »

moco írta:"Ettől függetlenül örülnék neki, ha még sokáig megmaradna itt ez a jó közösség, ha másért nem is, csak megbeszélni, hogy kinek milyen járókeretet hozott a jézuska. :D"
:lol: :up:
Én maradok ebben a közösségben! (remélem sokáig járókeret nélkül :D ;) )
Moco, én is értesülök? :bolond2:
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
Válasz küldése

Vissza: “Oldal (csak az oldallal kapcsolatos dolgok!)”