NOKIAPROGRAMOK 2.0

Az oldallal kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban KIZÁRÓLAG ezzel a weboldallal kapcsolatos témák vannak, így az egéb szakmai kérdéseket a megfelelő topikokban tegyétek fel!
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: botond »

A probléma az, hogy a tegnapi eseménnyel megszűnt az oldal bevételi forrása, így innentől kezdve bizonytalanná vált a megléte.
Sajnos az egész mobilos-letöltéses jó világnak apránként bealkonyul, mivel lassan minden gyártó, szolgáltató már a mobilok alapmenüiben kínálják a marketeket, ahol sokkal több ingyenes és fizetős letöltés van. Így ezek az oldalak sajnos fokozatosan kiesnek ebből a körfogásból. Tehát hiába lenne felújítva, stb, nem lenne jobb a helyzet utána sem.
Így ha pedig a letöltések is elavulnak, stb, akkor marad a fórum, és az egyéb részek.

A másig gond a névváltoztatással pedig az, hogy jelenleg ez a név van a köztudatban, így ha új nevet kap akármelyik weboldal, azt újra be kell futtatni, az pedig mégnagyobb munka és idő, meg esetleg pénz is.

Tehát sajnos előbb-utóbb antikvárium leszünk, de pozitívan gondolunk vissza a mögöttünk hagyott évekre.
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: reddoors »

botond írta:A probléma az, hogy a tegnapi eseménnyel megszűnt az oldal bevételi forrása, így innentől kezdve bizonytalanná vált a megléte.
Sajnos az egész mobilos-letöltéses jó világnak apránként bealkonyul, mivel lassan minden gyártó, szolgáltató már a mobilok alapmenüiben kínálják a marketeket, ahol sokkal több ingyenes és fizetős letöltés van. Így ezek az oldalak sajnos fokozatosan kiesnek ebből a körfogásból. Tehát hiába lenne felújítva, stb, nem lenne jobb a helyzet utána sem.
Így ha pedig a letöltések is elavulnak, stb, akkor marad a fórum, és az egyéb részek.

A másig gond a névváltoztatással pedig az, hogy jelenleg ez a név van a köztudatban, így ha új nevet kap akármelyik weboldal, azt újra be kell futtatni, az pedig mégnagyobb munka és idő, meg esetleg pénz is.

Tehát sajnos előbb-utóbb antikvárium leszünk, de pozitívan gondolunk vissza a mögöttünk hagyott évekre.
Részben igazad van , de úgy gondolom a köztudatból már a NOKIA régen kivonult. A fiatalok köztudatában az adroid és android logó van , és az olyan készülékek amelyek legjobban támogatják a közösségi , felhasználói programokat, könnyű kezelni , felhasználóbarát . Gondolok itt Viber , facebook stb. alkalmazásokra. A csapból is az android folyik , reklámok , tv. stb. Azok a fiatalok akik ezekkel a dolgokkal ismerkednek és ebben nőnek fel, úgy gondolom nem a NOKIÁRA és NOKIAPROGRAMOKRA gondolnak, és mint tudjuk jórészt ők fórumoznak.
Jómagam is a lassan felnőtt lányomból és ismerőseiből indulok ki , akik szinte már nem is nagyon vannak tisztába a "mi időnkből" ismert NOKIA szárnyalásával. :)
Szinte mindenki androidos készüléket használ.
Azt kellene tudomásul venni , hogy aminek vége azt le kell zárni , és egyáltalán nem biztos , hogy egy új logó visszavetné az oldal forgalmát és statisztikáját , hiszen ezt az oldalt már régen nem a NOKIA telefonokért keresik a felhasználók és fórumozók jelentős része .

Más az érdeklődés , telefonhasználat , szokások és még sorolhatnám. Tényleg kár lenne az oldalért ha A ANTIKVÁRIUM NOKIA sorsára jutna , pusztán azért mert mereven tartja magát a véleményem szerint hibás elveihez. :)

A hibás elvek és irányvonal lett a NOKIA veszte és számos oldalt rántott magával akik nem tudtak időben megújulni. Szerintem ezen kellene elgondolkodni...
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: reddoors »

És még egy dolgot tudomásul kell venni bármennyire is fájó , egy NOKIA profilú és nevű oldalba már senki nem szívesen fekteti a pénzét , most akár reklámról vagy bármi másról van szó. Hiszen nincs már reklámvonzata az egésznek. Szerintem Te és én sem fektetnék már ilyenbe ha mondjuk lenne pár fölösleges milliónk :)
Elhiszem , hogy nem egyszerű fenntartani egy ekkora portált , de támogatókat ezzel a névvel logóval arculattal nem lesz egyszerű szerezni.

Ezzel nem szeretnék senkit megbántani , ez csak az én személyes véleményem , hiszen jómagam is elég sűrűn látogatom az oldalt és szívesen töltöm itt a szabadidőm egy részét. Mindenkinek nagy veszteség lenne ha az oldal megszűnne vagy bármi más probléma történne.
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
lipiN70
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 22:29:44
Készüléktípus: P8 Lite
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp\\XXII\XIII\XI.ker
Has thanked: 36 times
Been thanked: 79 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: lipiN70 »

Én már elég régóta nem járok az oldalra programokat beszerezni, szinte csak a fórum részt szoktam látogatni, és ezen egy név (arculat) változtatás nem hiszem, hogy változtatta.
Szerintem az évek alatt a Nokiaprogramok oldal elég sok ismertséget szerzett, így szerintem egy egyszerű átirányítással (ezt mint laikus mondom...) bármire változtatott oldalra át lehetne navigálni az újonnan idetévedőéket, a régiek meg amúgy is tudnák, hogy mi van....
múlt: ericsson337>768>motorola3690>panasonicGD70>siemensC45>nokia3510i>3200>6230i>N70&6233>N958GB&3110C>E72&2700C>SGS&C5>Note I
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: reddoors »

lipiN70 írta:Én már elég régóta nem járok az oldalra programokat beszerezni, szinte csak a fórum részt szoktam látogatni, és ezen egy név (arculat) változtatás nem hiszem, hogy változtatta.
Szerintem az évek alatt a Nokiaprogramok oldal elég sok ismertséget szerzett, így szerintem egy egyszerű átirányítással (ezt mint laikus mondom...) bármire változtatott oldalra át lehetne navigálni az újonnan idetévedőéket, a régiek meg amúgy is tudnák, hogy mi van....
Csak most ne magadból indulj ki ,hanem a leendő felhasználókra "nemzedékre", nem utolsó sorban az esetleges befektetőkre , reklámhordozókra.
Vedd azt , hogy egy fiatal befektető vagy és egy olyan oldalon akarsz reklámozni amit a korral fejlődik.
Nem arra gondolok , hogy legyen ANDROIDPROGRAMOK :) már az is jobban csengene ha SIMÁN SMARTPHONES PORTAL lenne.

Ha te vennél egy androidos telefont mint új felhasználó nem azt ütöd be a keresőbe hogy Nokiaprogramok. ;)
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: botond »

Én egy domain név befuttatásáról beszéltem végig. Tehát hiába lenne új, divatos neve az oldalnak, az 0 forgalomról indulna, és több év lenne a befuttatása. Max még az átirányításos módszer menne.

De a korábban leírt okok miatt nem sok értelme lenne követni a divat irányzatot. Ma már mindenki a telefonján lévő market kliensekkel tölt le.
Tehát ahogy az előttem szóló is írta, fórum, közösség, stb az megmaradhat. Végtére is a fórumban azért nagyon sok értékes információ látott napvilágot az elmúlt években, így nagyon sokan például csak amiatt járnak ide.
A letöltések csak egy része az oldalnak, ami idővel egyre kissebb része lesz az oldalnak, de van sok más, amiért még sokan jönnek.
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: botond »

reddoors írta:
lipiN70 írta:Én már elég régóta nem járok az oldalra programokat beszerezni, szinte csak a fórum részt szoktam látogatni, és ezen egy név (arculat) változtatás nem hiszem, hogy változtatta.
Szerintem az évek alatt a Nokiaprogramok oldal elég sok ismertséget szerzett, így szerintem egy egyszerű átirányítással (ezt mint laikus mondom...) bármire változtatott oldalra át lehetne navigálni az újonnan idetévedőéket, a régiek meg amúgy is tudnák, hogy mi van....
Csak most ne magadból indulj ki ,hanem a leendő felhasználókra "nemzedékre", nem utolsó sorban az esetleges befektetőkre , reklámhordozókra.
Vedd azt , hogy egy fiatal befektető vagy és egy olyan oldalon akarsz reklámozni amit a korral fejlődik.
Nem arra gondolok , hogy legyen ANDROIDPROGRAMOK :) már az is jobban csengene ha SIMÁN SMARTPHONES PORTAL lenne.

Ha te vennél egy androidos telefont mint új felhasználó nem azt ütöd be a keresőbe hogy Nokiaprogramok. ;)
Hát a keresőbe az ember nem is oldal címet üt be, hanem amit keres. És a kereső kiadja azokat az oldalakat, amiken megtalálható a keresett tartalom, így ezt is.
Tehát nem az oldal neve a mérvadó. Ezt pl sosem értettem, hogy miért olyan fontos ez.

Nyilván egy új oldalnál számít, hogy mi legyen a név, mint ahogy ennél is számított, de egy 10 éves oldal ha megváltoztatja bármire a nevét, az csak bukást jelent.

Mindettől eltekintve vannak androidos nevek is, meg olyanok is, amik általánosabbak, így a jövőben tervbe vannak ezeken az új neveken új oldalt építeni, de az más formában lesz, ha minden jól megy. Tehát ezt továbbfaragni már nem érdemes. Egy új oldallal többminden érhető el.
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: reddoors »

A bukásról csak annyit , hogy lebegjen előtted a NOKIA példája aki mára már a nevét is elvesztette , eladta magát a hibás döntéseknek köszönhetően.
Pár év és senki nem fog rájuk emlékezni !
Ugyanezt írtam akkor is a symbianról mikor itt a fórumon indítottam a Hasznos Android programok! topikot 2009-ben.
Írtam ezt úgy , hogy előtte hosszú évekig a NOKIA felső kategóriás symbian rendszerű telefonjait használtam , és aktívan fórumoztam itt ezen az oldalon. :)

Senki nem hitt nekem :) és lám lám ... igazam lett .

Sok felhasználóban eszeveszett felháborodást keltett maga a puszta tény , hogy itt a nokia profilú portálon merek én ilyen témájú topikot indítani. :mrgreen:
Biztos sokan emlékeznek rá , és lám ez a topik a vezető közel félmillió találattal. Na és a többi android témájút nem is említem. :mrgreen:

Szóval ha nincs váltás eljön a vég , ami bontja a közösséget !

Ámen ;)
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
lipiN70
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 22:29:44
Készüléktípus: P8 Lite
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp\\XXII\XIII\XI.ker
Has thanked: 36 times
Been thanked: 79 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: lipiN70 »

reddoors írta:Ha te vennél egy androidos telefont mint új felhasználó nem azt ütöd be a keresőbe hogy Nokiaprogramok. ;)
Ha magamból indulok ki akkor azt mondom ez lenne az első... :)
De ha az ismerőseim közül valaki Andoidos telefont vesz akkor is simán ezt az oldalt ajánlom... :roll:

Viszont ha tényleg nulláról indulnék akkor a keresőbe beütve pl. nálam is csak a negyedik oldalon szerepel először a Nokiaprogramok, mint Andoidos forrás.
These users thanked the author lipiN70 for the post:
moco (2013-09-05 csüt. 06:17:00)
Rating: 2.63%
múlt: ericsson337>768>motorola3690>panasonicGD70>siemensC45>nokia3510i>3200>6230i>N70&6233>N958GB&3110C>E72&2700C>SGS&C5>Note I
Avatar
laziga
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011-02-23 szer. 14:53:24
Készüléktípus: 720
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times

Re: NOKIAPROGRAMOK 2.0

Hozzászólás Szerző: laziga »

Többet tudsz mint mindenkimás. Az eddig info az volt hogy nem szűnik meg mint márka név sőt az s40esek gyártása fejlesztés folyik tovább, stb. Milyen forrásból tudod ezeket az infokat?
Válasz küldése

Vissza: “Oldal (csak az oldallal kapcsolatos dolgok!)”