Csatlakozzatok a Magyar Nokia Klub Sports Tracker klubhoz!

Kötetlen csevegések témái
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Csatlakozzatok a Magyar Nokia Klub Sports Tracker klubho

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

huppe írta:nem tudom jó helyre írok-e, nem találtam más sports tracker-es témát...
-van egy hibája a programnak - legalábbis kulső vevővel (AGPS és network based GPS hiány lehet az oka):
3,6 km-ből (oda-vissza[googlemaps-szel mértem]) 5,6 km lett, valószínűleg azért, mert leugrált az egyenes útvonalról:
Kép
Kép
-ki lehet ezt valahogyan küszöbölni? pl.: a GPS -hez valamilyen segédprogram (talán az n95-höz volt olyan, amivel a vevő AGPS-ként is működött), vagy egy térképet kijelölni a programnak, hogy azon az útvonalon haladjon, ne ugráljon el össze-vissza...
azért a google mapsnak se higyj el mindent... ha megnézed a térképeiket néhol olyan szinten elavult hogy az utat a műholdképen 50m-el arrébb teszi mint a térképen (kapcsold be pl az utak térképszerű mutatását, tök vicces ahogy egy progin belül máshol van a térképes út és a műholdfelvételen látszó út). szerintem nemigen tud az n95 külső vevővel együttműködve agps-ezni. de mindegy is mert az agps-t és a hálózat alapút is csak az indításkori gyorsabb bepozcionálásra használja, onnantól hogy az megvan csak a műholdakkal dolgozik. még ha meg is szakad a pozicionálás akkor se fordul az agps-hez hiszen friss infoi vannak a műholdak helyéről csak épp nem látja őket a fáktól/hegytől. olyat lehet benne bekapcsolni hogy hogy filterezze az esetleges gps pontatlanságból adódó melléugrásokat, de akkor meg néhol nagyon kiegyenesedik az útvonal. szerintem jól mér az, függetlenül attól hogy néhol van benne cikcakk (amik mellesleg elég kicsik, kb pár méteresek, abból nehezen jönne össze a plusz 2km). ne gugli vacakhoz hasonlítsd hanem menj végig arra bringával (aminek jól van beállítva a km órája) és mérd össze azzal, 1km-en kb. 10-50m különbség lesz maximum. mondom ezt azért mert van kb. 50db trackem amit még az n95+külső vevővel csináltam, 20db 6120c + ua a külső vevős és olyan 20db ami már a nokia 5230-al készült. az azonos útvonalak mindháromnál pár % eltéréssel ugyanannyik és a bringám órája sem fele vagy dupla távot mutat az adott utakon. amúgy az eltelt idő meg a sebesség kb stimmel?
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Kötetlen”