Függetlenítés

Kötetlen csevegések témái
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Függetlenítés

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

Sziasztok! Immár legális az ingyenes szolgáltanón keresztüli függetlenítés Nokia telefonokra is: https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyint ... getlenites
https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyint ... efon/nokia

Megkértem a Nokia E51 (S60) telefonomra a feloldást. Beküldtem 1db IMEI számot és 2db 15 jegyű feloldó kódot kaptam válaszul sms-ben. Az elsővel sokadszori próbálkozásra sikerült (elvileg) feloldani, de mit kezdjek a 2. kóddal, azt bárhova írom be mindig kódhibát ad válaszul. Neten ennyi kiegészítést találtam:
http://modgame.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=514173
Lehet ezek valamelyike még le van zárva? Vagy felesleges a 2. kód? Van ezügyben tapasztalatotok..?
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Függetlenítés

Hozzászólás Szerző: ferret »

Szerintem azért kaptál két kódot, ha az egyik nem lenne jó, ott a másik. Ha a telefon kiírta, hogy telefon zárolása feloldva, akkor sikerült.
Kép Kép
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Függetlenítés

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

ferret írta:Ha a telefon kiírta, hogy telefon zárolása feloldva, akkor sikerült.
Ezt nem írta ki. Olyat írt ki hogy "SIM kód kikapcsolva" majd újraindult. További próbálkozásoknál pedig "kód nem volt aktiválva"... Persze lehet hogy a fordítás a hibás. Egyébként nem volt benne SIM kártya, de volt internetkapcsolata (ez nem tudom mennyire lényeges?).
Most épp nincs nálam idegen sim kártya ezért nem tudom leellenőrizni.
Nem-e a maradék lockolások valamelyikéhez tartozik, de nokián nem lekérdezhető melyik aktív: Kép

Neked hány feloldó kódot küldtek vissza 1db Nokia S60 telefonra?
Avatar
vidati
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2011-04-03 vas. 17:54:29
Készüléktípus: GalaxyAce Galaxy Young s6310
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Függetlenítés

Hozzászólás Szerző: vidati »

Esetleg más szolgáltató nem engedi igy el a telt csak a telekom a voda telenor nem? :)
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Függetlenítés

Hozzászólás Szerző: ferret »

Doky586 írta:
ferret írta:Ha a telefon kiírta, hogy telefon zárolása feloldva, akkor sikerült.
Ezt nem írta ki. Olyat írt ki hogy "SIM kód kikapcsolva" majd újraindult. További próbálkozásoknál pedig "kód nem volt aktiválva"... Persze lehet hogy a fordítás a hibás. Egyébként nem volt benne SIM kártya, de volt internetkapcsolata (ez nem tudom mennyire lényeges?).
Most épp nincs nálam idegen sim kártya ezért nem tudom leellenőrizni.
Nem-e a maradék lockolások valamelyikéhez tartozik, de nokián nem lekérdezhető melyik aktív: Kép

Neked hány feloldó kódot küldtek vissza 1db Nokia S60 telefonra?
Még nem próbáltam így függetleníteni. Amiket kóddal függetlenítettem, egyik sem ezt írta, hanem hogy a telefon zárolása feloldva. Azok DCT3-as és 4-es telók voltak. Persze lehet, hogy E51-nek már ezt kell írni, amit neked írt. E51-et kóddal még nem, függetlenítettem, csak géppel.
Az lenne a tuti, ha ki tudnád próbálni egy másik sim-mel.
Most egy T-s N93-at próbálok, eddig kaptam egy sms-t, hogy felveszik a kapcsoltatot a gyártóval. Te kaptál ilyen sms-t? Mennyi idő után jött meg a kód?
Kép Kép
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Függetlenítés

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

ferret írta:eddig kaptam egy sms-t, hogy felveszik a kapcsoltatot a gyártóval. Te kaptál ilyen sms-t? Mennyi idő után jött meg a kód?
Utána 5-7 nap alatt kaptam meg a kódot.

Eszerint elég kevesen függetlenítik régi S60 telefonjaikat, pedig jól jöhet pl nyaraláson (Venezualában) kirabolnak és elviszik a fő telefont, a régi symbian ekkor is használható voip-telefonálásra, csereSIM-el telefonálásra, sőt Nokia maps-al térképes navigációra is. (Nem kell ott helyben nyaraláskor 100+eFt-ért új telefont venni, ezen régi nyomógombosokat pedig nemis akarják ellopni)
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Függetlenítés

Hozzászólás Szerző: ferret »

Doky586 írta:
ferret írta:eddig kaptam egy sms-t, hogy felveszik a kapcsoltatot a gyártóval. Te kaptál ilyen sms-t? Mennyi idő után jött meg a kód?
Utána 5-7 nap alatt kaptam meg a kódot.

Eszerint elég kevesen függetlenítik régi S60 telefonjaikat, pedig jól jöhet pl nyaraláson (Venezualában) kirabolnak és elviszik a fő telefont, a régi symbian ekkor is használható voip-telefonálásra, csereSIM-el telefonálásra, sőt Nokia maps-al térképes navigációra is. (Nem kell ott helyben nyaraláskor 100+eFt-ért új telefont venni, ezen régi nyomógombosokat pedig nemis akarják ellopni)
Én gyűjtöm őket, nekem azért érdekes a dolog.
Kép Kép
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Függetlenítés

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

vidati írta:Esetleg más szolgáltató nem engedi igy el a telt csak a telekom a voda telenor nem?
Talán mert nincs több MO-on..? Vagy valamelyik virtuális szolgáltatóról kérdeznél..?
Avatar
vidati
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2011-04-03 vas. 17:54:29
Készüléktípus: GalaxyAce Galaxy Young s6310
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Függetlenítés

Hozzászólás Szerző: vidati »

Doky586 írta:
vidati írta:Esetleg más szolgáltató nem engedi igy el a telt csak a telekom a voda telenor nem?
Talán mert nincs több MO-on..? Vagy valamelyik virtuális szolgáltatóról kérdeznél..?
Akkor lehet félreértettem valamit de nekem a telekom=t-mobil és az általad ismertetett linken van telefon függetlenítés régi telekhez is. Gondolom az ott beírt kód nem egyezik meg a pannon vagy voda kóddal :)
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Függetlenítés

Hozzászólás Szerző: ferret »

vidati írta:Akkor lehet félreértettem valamit de nekem a telekom=t-mobil és az általad ismertetett linken van telefon függetlenítés régi telekhez is. Gondolom az ott beírt kód nem egyezik meg a pannon vagy voda kóddal :)
Persze. A kapott kód függ a szolgáltatótól is. Pannon: 21601, T: 21630, voda: 21670
Mindig az adott szolgáltatóhoz kell fordulni, szóval egy T függő telóval nem megyek a vodához függetlenítésért.
Kép Kép
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”