Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Kötetlen csevegések témái
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: rydair »

Méretét le tudom mérni pontosan (egyébként 9cm-es nagyságrendben van a készülék átmérője amit be szeretnék építeni), az viszont igaz, hogy tényleg derékszögben kellene.
Igazából nagyjából a lényeg, hogy pár óránál tovább ne hiányozzon az asztal, így nem lenne nagy zaklatottság az irodában. De nem ismerek senkit (főleg itt vidéken ahol az asztal van) aki meg tudná nekem (akár helyben akár a közelben) csinálni.

Vagy pedig tényleg ha az asztallapot ki is szedném és a földre fektetném, megkísérelném magam is (Ha leszedhető az asztallap ahogyan írtad) csak a szerszámot kellene beszerezni.

Persze mindezekelőtt lekísérletezem különböző vastagságú fával, hogy pontosan mennyit bír a töltő, olyan 2-3 mm az amin még működik az ami éppen nekem van, no de aztán biztos lehet még sok félét kapni és a fától is függ.
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

rydair írta:Méretét le tudom mérni pontosan (egyébként 9cm-es nagyságrendben van a készülék átmérője amit be szeretnék építeni), az viszont igaz, hogy tényleg derékszögben kellene.
Igazából nagyjából a lényeg, hogy pár óránál tovább ne hiányozzon az asztal, így nem lenne nagy zaklatottság az irodában. De nem ismerek senkit (főleg itt vidéken ahol az asztal van) aki meg tudná nekem (akár helyben akár a közelben) csinálni.

Vagy pedig tényleg ha az asztallapot ki is szedném és a földre fektetném, megkísérelném magam is (Ha leszedhető az asztallap ahogyan írtad) csak a szerszámot kellene beszerezni.

Persze mindezekelőtt lekísérletezem különböző vastagságú fával, hogy pontosan mennyit bír a töltő, olyan 2-3 mm az amin még működik az ami éppen nekem van, no de aztán biztos lehet még sok félét kapni és a fától is függ.
Szerintem, a vastagságot úgy tudod egyszerűen megállapítani, ha keresel a környéken egy bútor asztalost és kérsz tőle egy pár darab színfunért. Ez kb 1 mm vastag, és igazi fából van. Aztán nincs más feladat, mint beteszel a töltő és a teló közé egyet-kettőt-hármat és figyeled mikor szűnik meg a töltés, a távolság miatt.( Bár véleményem szerint erre a célra megfelelnek karton papir lapok is, mert hasonló a viselkedésül mint a fának.) Mindkét lehetőséghez ajánlott egy tolómérő, a pontos méret megállapításához.
Tudtommal ilyen méretű marófejet, (90mm) már nem lehet vásárolni. Ekkora mérethez már un felsőmaró gép kell. Viszont jó hír, hogy ez létezik kézi gépben, ami nem sokkal nagyobb, mint egy normál pisztoly fúrógép. Tehát könnyen szállítható. Van egy álványa, amin be lehet állítani a marás szögét és mélységét. Komolyabb asztalosoknak általában van. Tehát ebből kiindulva, ha tudsz felhajtani egy asztalost aki bevállaja, nem kell sehova vinni az asztalt, vagy a lapot, mert Ő a helyszínen pár perc alatt ki tudja marni. Viszont, ha valóban csak 1 mm marad a lap vastagsága, akkor elgondolkodnék, hogy érdemes-e foglalkozni vele. Ugyanis ez már annyira vékony, hogy egy kisebb nyomásra, vagy ütésre beszakad és ezzel vége az asztal lapnak. Ha 2-3 mm marad,az már elmegy. A fa fajtája szerintem nem befolyásol semmit, mivel ezek a töltők tudtommal a mágnesesség elvén műxenek, az pedig a fa nem befolyásolja.
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: rydair »

Megnéztem, 68mm a töltő átmérője, tehát kisebb mint emlékeztem.

Én is gondolkodtam ezen, hogy nem-e veszélyes, hogy átszakadna, egy felragasztható Qi matricával jelölnénk ezt a helyet, de ha megnézed az asztalt ahová lenne, látható, hogy a nagyja azért üres, tehát nem lenne probléma. és 6,8cm az még vállalható szerintem.

Az lett volna a B terv, hogy teljesen átfúrni az asztalt, ha ez a marás nagyon problémás és otthon nem kivitelezhető és a töltő tetejét pedig ilyen "színfunérral" (ha az az amire gondolok) álcázni.
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

rydair írta:Megnéztem, 68mm a töltő átmérője, tehát kisebb mint emlékeztem.

Én is gondolkodtam ezen, hogy nem-e veszélyes, hogy átszakadna, egy felragasztható Qi matricával jelölnénk ezt a helyet, de ha megnézed az asztalt ahová lenne, látható, hogy a nagyja azért üres, tehát nem lenne probléma. és 6,8cm az még vállalható szerintem.

Az lett volna a B terv, hogy teljesen átfúrni az asztalt, ha ez a marás nagyon problémás és otthon nem kivitelezhető és a töltő tetejét pedig ilyen "színfunérral" (ha az az amire gondolok) álcázni.
A vállalhatóságról annyit, tudod, Murphy törvénye. ;) Fix,hogy rövid időn belül oda esne valami és beszakítaná.

Maróban szinte biztos, hogy nem lehet ekkora méretet beszerezni. A B terv inkább kivitelezhető, mert kereskedelmi forgalomban kapható, un fűrészes lyukfúró, aminek középen van egy megvezető fúrója és a tárcsájára több (8-10) különböző méretű körívben meghajlított fűrészlap rögzíthető, Ezzel minden további nélkül át lehet fúrni a lapot.
Én a helyedben az elrejtést úgy oldanám meg, hogy egy vékony, de erős műanyag lappal fedném le a tetejét. Erre megfelel pl a polikarbonát lap, ami vékony és erős. Kivágod a megfelelő méretet, lefested amilyen színre akarod, vagy ragasztasz rá egy matricát, ráragasztod a nyílásra, aztán már e is van rejtve. A kb 1 mm vastag polikarbonáton át, viszont biztosan nem lesz távol a készülék, tehát nem lesz gond a töltéssel.
A polikarbonát piszok erős anyag. Pl abból készülnek a CD-k és DVD-k.
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: rydair »

Nos igen, csak ezzel a B tervvel az a baj, hogy (fa) mintás az asztal, nem csak sima barna, ezért nagyon rusnya lenne egy ilyen színes folt az asztalban. illetve ha találnék is árnyalatban passzoló színfurnért hogyan rögzíteném az asztalhoz.

Közben lemértem, egy vékony kivitelű (üres) CD tokon keresztül még kijelzi a telefon, hogy tölt. Ez olyan 4-5 mm.
(Tehát jóval több mint gondoltuk eleinte) Még a végén csak összejön valahogy :hmm2: (ja nem, mert nem kapok marófejet)
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

rydair írta:Nos igen, csak ezzel a B tervvel az a baj, hogy (fa) mintás az asztal, nem csak sima barna, ezért nagyon rusnya lenne egy ilyen színes folt az asztalban. illetve ha találnék is árnyalatban passzoló színfurnért hogyan rögzíteném az asztalhoz.

Közben lemértem, egy vékony kivitelű (üres) CD tokon keresztül még kijelzi a telefon, hogy tölt. Ez olyan 4-5 mm.
(Tehát jóval több mint gondoltuk eleinte) Még a végén csak összejön valahogy :hmm2: (ja nem, mert nem kapok marófejet)
Kérdés, mennyit szánnál a projektre, mert egy felsőmaró gép a barkács árúházakban 15-20 e között már beszerezhető és általában adnak hozzá egy maró készletet is. Ezzel megoldható, némi gyakorlás után. ;)
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”