Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Kötetlen csevegések témái
gergo5
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013-10-01 kedd 13:32:19
Készüléktípus: N7000
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: gergo5 »

kisdobos írta:Aki használja az nfc-t mondja már el részletesen hogy a fenébe kell egy képet átküldeni note2-ről s3-ra mert nem tudok. Vagy egy hangfájlt. Köszönöm. Mind ketőnél be van kapcsolva az nfc.
1. bekapcsolni a fogadó telefont
2. bekapcsolni és stock gallery a küldő telefonon
3. rákattintani a küldendő képre (vagy kiválasztani többet)
4. összenyomni a telók hátulját és egyet kattintani a képernyőre a küldőn
5. engedélyezni a fogadást a fogadón ("Allow")

-------

NFC tag-ek:

Nekem sincs még sok tapasztalatom, de ha feltelepíted az említett NFC retag Free programot, akkor ha a bekapcsolt telefont rárakod egy ilyen matricára előugrik. Jó előtte disable-ni a stock "tag" programot manage applications alatt, hogy ne jöjjön fel a kérdés, hogy melyikkel akarod kezelni.

A retag programban ekkor megtaníthatod, hogy mit csináljon a telefon, amikor ezt az azonosítójú tag-et látja legközelebb: lehet egész kis makrókat írni: wifi, bluetooth, ki / bekapcsolás, programok indítása stb. Én mindent taskerrel automatizáltam már a telefonomon, úgyhogy én a taskert triggerelem csak a tag-ekkel.

Gyakorlati használat:

- ragasztottam egyet a kocsiban levő passzív tartóba, és így a telefon bekapcsolja a bluetooth-t és elindítja a podcast-emet amikor beteszem a tartóba

- ragasztottam egyet az íróasztalomra, úgyhogy amikor az íróasztalomra teszem a telefont, nem ordít annyira

- ragasztottam egyet az ágy melletti asztalra, amikor leteszem a telefont éjszakai üzemmódba megy

Ezek a legalapabb felhasználások, úgy hallottam lehet olyat pl. hogy ráprogramozod a wifi jelszavatokat, és a vendégek elég ha odatartják a telefont a bejáratnál levő matricához és tudnak kapcsolódni a házi wifihez. Belevarrhatsz egyet a zsebedbe és akkor észre veszi a telefon, amikor zsebrevágtad.

Egyelőre az a nehézségem, hogy ezzek jó entry-taskok, de nincs megoldva a kilépés - nem veszi észre amikor elveszem a matricától... A téli szünetben remélem lesz több időm kikísérletezni ezeket.
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: rydair »

Enyém is megjött.

NFC működik. S-toll működik.

De azért valljuk be, egy otromba nagy púpot eredményez a telefon hátuljára, teljesen más érzés kézben tartani a készüléket a tekerccsel és asztalra letéve is billeg mint egy 3-as iphone vagy egy Galaxy Round. És egyébként biztos vagyok benne, hogy úgy kitágult a hátlap, hogyha mostmár kiveszem a tekercset, nyekeregni/lötyögni fog. :sad:

Habár én sem találtam még semmi hasznát, mert hamarabb átküldök egy fotót emailen/bluetoothon/wifin mint egyszerre ugyanoda nyomom mindkét teló hátulját, aztán megválaszolok 25 kérdést, és végül így is-úgy is bluetoothon küldi :D mondjuk "modern" samsungok között nem próbáltam csak mondjuk SonyZ-Note3 között valamint N9-Note3 között és nem igazán sikerült egyik sem gyorsra.

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: Segal »

rydair írta:De azért valljuk be, egy otromba nagy púpot eredményez a telefon hátuljára, teljesen más érzés kézben tartani a készüléket a tekerccsel és asztalra letéve is billeg
Tény és való hogy lesz őle egy pici púp amit kézbe véve érezni de ez kb az első 1-2 napba nagyon max zavaró utánna teljesen természetes mert rááll a kezed és ettől függetlenül még simán belemegy bármilyen tokba amit az alapkészülékhez terveztek a samsung féle vezeték nélküli töltős hátlap megoldásával viszont már nem.
Én úgy tudnám inkább összefoglalni hogy elsőre esetleg picit zavaró bár inkább érzékelhető (bár mások nem vették észre akik előtte is kézbevették a telefonom) de roppant hamar megszokható. Ettől függetlenül ha mégsem akkor egy pillanat alatt vissza lehet állni az eredeti megoldásra.
kisdobos
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 952
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 13:18:56
Készüléktípus: Galaxy Note4
Tartózkodási hely: Cegléd
Has thanked: 55 times
Been thanked: 6 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: kisdobos »

gergo5 írta:
kisdobos írta:Aki használja az nfc-t mondja már el részletesen hogy a fenébe kell egy képet átküldeni note2-ről s3-ra mert nem tudok. Vagy egy hangfájlt. Köszönöm. Mind ketőnél be van kapcsolva az nfc.
1. bekapcsolni a fogadó telefont
2. bekapcsolni és stock gallery a küldő telefonon
3. rákattintani a küldendő képre (vagy kiválasztani többet)
4. összenyomni a telók hátulját és egyet kattintani a képernyőre a küldőn
5. engedélyezni a fogadást a fogadón ("Allow")

-------

NFC tag-ek:

Nekem sincs még sok tapasztalatom, de ha feltelepíted az említett NFC retag Free programot, akkor ha a bekapcsolt telefont rárakod egy ilyen matricára előugrik. Jó előtte disable-ni a stock "tag" programot manage applications alatt, hogy ne jöjjön fel a kérdés, hogy melyikkel akarod kezelni.

A retag programban ekkor megtaníthatod, hogy mit csináljon a telefon, amikor ezt az azonosítójú tag-et látja legközelebb: lehet egész kis makrókat írni: wifi, bluetooth, ki / bekapcsolás, programok indítása stb. Én mindent taskerrel automatizáltam már a telefonomon, úgyhogy én a taskert triggerelem csak a tag-ekkel.

Gyakorlati használat:

- ragasztottam egyet a kocsiban levő passzív tartóba, és így a telefon bekapcsolja a bluetooth-t és elindítja a podcast-emet amikor beteszem a tartóba

- ragasztottam egyet az íróasztalomra, úgyhogy amikor az íróasztalomra teszem a telefont, nem ordít annyira

- ragasztottam egyet az ágy melletti asztalra, amikor leteszem a telefont éjszakai üzemmódba megy

Ezek a legalapabb felhasználások, úgy hallottam lehet olyat pl. hogy ráprogramozod a wifi jelszavatokat, és a vendégek elég ha odatartják a telefont a bejáratnál levő matricához és tudnak kapcsolódni a házi wifihez. Belevarrhatsz egyet a zsebedbe és akkor észre veszi a telefon, amikor zsebrevágtad.

Egyelőre az a nehézségem, hogy ezzek jó entry-taskok, de nincs megoldva a kilépés - nem veszi észre amikor elveszem a matricától... A téli szünetben remélem lesz több időm kikísérletezni ezeket.
Ha leveszem a matricárol pl. az autós tartóba akkor vissza áll az előző beállításra? ( Bluetooth kikapcsol pl?)
A gyári tag-et hogy a fenébe tudom letiltani?
Rom: NG1
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Qi asztali töltő építés

Hozzászólás Szerző: rydair »

Sziasztok.

Szóval esett már szó a Qi töltőkről meg hogy van-e haszna, nincs-e haszna és igazából azért nem tudott lenyűgözni eddig senkit, mert ezt nem asztalra letéve kellene használni eredetileg.

Ötletem tehát a következő.
Irodai asztalba alulról belefúrni egy kört, úgy hogy csak 1mm asztallap maradjon a tetején (hogy a töltés még áthasson, de felülről ne látszodjon változás az asztalban). A helyszín: Kép
Kérdés a következő: hogyan, milyen szerszámmal tudnék én ilyet fúrni az asztalba, mint ahogy ezt már egy külföldi fórumtárs megoldotta? Aztán folyt köv.. Kép Kép
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Qi asztali töltő építés

Hozzászólás Szerző: Segal »

rydair írta:Sziasztok.

Szóval esett már szó a Qi töltőkről meg hogy van-e haszna, nincs-e haszna és igazából azért nem tudott lenyűgözni eddig senkit, mert ezt nem asztalra letéve kellene használni eredetileg.
Ilyen precíz famunkát esztergálással lehet csinálni viszont ezt te otthon nem fogsz tudni csinálni.
A legegyszerűbb ha csinálsz egy tarvrajzot hogy pontosan mit is szeretnél és elviszed az aztalt egy szakemberhez.
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Qi asztali töltő építés

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

Segal írta:
rydair írta:Sziasztok.

Szóval esett már szó a Qi töltőkről meg hogy van-e haszna, nincs-e haszna és igazából azért nem tudott lenyűgözni eddig senkit, mert ezt nem asztalra letéve kellene használni eredetileg.
Ilyen precíz famunkát esztergálással lehet csinálni viszont ezt te otthon nem fogsz tudni csinálni.
A legegyszerűbb ha csinálsz egy tarvrajzot hogy pontosan mit is szeretnél és elviszed az aztalt egy szakemberhez.
Bocsi, de nem esztergálással, hanem marással. A többivel egyetértek. ;) Bár a "modern" íróasztalok tetejét (munkalapját) általában néhány csavar kicsavarásával le lehet szerelni és elég ezt a lapot elvinni és nem kell az egész asztalt. :shifty:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Walaki01 2014-03-05 szer. 11:20:36-kor.
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: rydair »

:( Ha főnök meglátná, hogy az irodát kirámoljuk és napokig nem tudnak dolgozni ház az nagyon kész lenne. Úgy tudom pedig lehet ilyen széles fúrófejet /marófejet kapni, csak nem tudom hogy hívják, begyakorolnám vele, mert hulladék faanyagunk az van bőven, aztán már csak pár elhajlított szög kell, hogy a vezeték ne lógjon.
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

rydair írta::( Ha főnök meglátná, hogy az irodát kirámoljuk és napokig nem tudnak dolgozni ház az nagyon kész lenne. Úgy tudom pedig lehet ilyen széles fúrófejet /marófejet kapni, csak nem tudom hogy hívják, begyakorolnám vele, mert hulladék faanyagunk az van bőven, aztán már csak pár elhajlított szög kell, hogy a vezeték ne lógjon.
Valóban léteznek ilyen marófejek, de természetesen tudni kellene a pontos méretet. Viszont itt a gond az, hogy kb 1mm maradhat, tehát,nagyon precizen, derékszögben kell marni. Mert ha nem derészögű a furat, akkor egyik oldalon sok marad, a másik oldalon pedig átlyukad a fa. meg persze, az ütköztetést is meg kell oldani, hogy nehogy túlszaladjon a fúró és zsákfurat helyett lyuk legyen.
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: Segal »

Walaki01 írta:
rydair írta::( Ha főnök meglátná, hogy az irodát kirámoljuk és napokig nem tudnak dolgozni ház az nagyon kész lenne. Úgy tudom pedig lehet ilyen széles fúrófejet /marófejet kapni, csak nem tudom hogy hívják, begyakorolnám vele, mert hulladék faanyagunk az van bőven, aztán már csak pár elhajlított szög kell, hogy a vezeték ne lógjon.
Valóban léteznek ilyen marófejek, de természetesen tudni kellene a pontos méretet. Viszont itt a gond az, hogy kb 1mm maradhat, tehát,nagyon precizen, derékszögben kell marni. Mert ha nem derészögű a furat, akkor egyik oldalon sok marad, a másik oldalon pedig átlyukad a fa. meg persze, az ütköztetést is meg kell oldani, hogy nehogy túlszaladjon a fúró és zsákfurat helyett lyuk legyen.
Tény és való az előkészület a legfontosabb. Persze neked elég lehet egy kör forma belemarása is a hajlított szöged a töltőt is meg tudja tartani.
A nagyobb kérdés inkább tényleg az 1mm ami szerintem nagyon max maradhat annyi.
Én amikor itthon teszteltem nagyon kicsi volt a hatótávolság amíg még tőlt is és ugye ott még leárnyékolja a fa is tehát mégrosszabb lesz a távolság.
Na azt piszok nehéz lesz megcsinálni de persze nem kivitelezhetetlen.
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”