Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Kötetlen csevegések témái
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: Segal »

Gondoltam lassan ideje témát nyitni ennek a témának mert egyre inkább aktuális lesz ahogy bővül a listája a támogatott telefonoknak.
Tehát kerüljük is a sok felesleges mellébeszélést bevállaltam a dolgot :mrgreen:
Nem tagadom leginkább a pár hete az egyik témába kialakult keressünk előnyöket és hátrányokat beszélgetés inspirált hogy akkor álldozzunk rá és nézzük meg mit is tud a gyakorlatba.
Persze túlzásba nem akartam vinni a kiadást így maradt legelősször is az utánnaolvasás mit hogy miért aztán az ebay mint a lehetőségek tárháza. Meglepően nagy a kínálat az elsőre full gagyinak kinézétől kezdve a drágáig minden van de kicsit foglaljuk is össze a lényeget.
Tehát leginkább azt kell elősször letisztázni mi is ez és hogyan működik.
Értelemszerűen tőlteni lehet vele a telefonunkat de nem úgy mint egy vezeték nélküli internetnél hogy rohangálunk vele a lakásba hanem egy fix pontra kell ráhelyeznünk (tőltő) ami folyamatosan be van dugva. Készülékünk így lassabban tőltődik (még nem mértem pontosan de lefogom) és nagyon nagy jóindulattal max 1 cm-re emelhetjük el a töltőtől tehát gyakorlatilag foxen rajta kell hogy legyen különben megszakad.
A második fontos témakör a mi is támogatja. Tulajdonképpen bármi max barkácsolni kell erről is találni a neten leírásokat de összesen 3 féle csoportba sorolhatók a telefonok.
Az egyik ami abszolute nem támogatja itt jön szóba maximum a házibarkács márha rá tudja venni magát az ember meg be is meri vállalni ugyanis ez azonnali garanciavesztéssel jár.
A másik véglet azok a telefonok amik már gyárilag támogatják pontos leírást erről nem találtam de pár nokia és a Nexus 4-5 egész biztosan támogatja max ha találok (vagy valaki más) akkor kiegészítjük a leírást.
Végül van az arany középút ahol ugyan a telefon fel van erre készítve de szükség van egy kiegészítőre hogy megtanulja. Persze itt a gyártók sunnyognak rendesen mert csak a gyári erre a célra felkészített méregdrágán árult hátlapokról és tokokról beszélnek de persze van filléres megoldás is....
Akkor nézzük a gyakorlatba a dolgot.
Én konkrétan ezt a töltőt vállaltam be ami mint látszik is nincs 5000ft (a gyártók többszörös árához képest) és nagyon kellemesen csalódtam benne. Le sem moshatná magáról hogy a Nexus 4 vezetéknélküli töltője volt (főleg hogy a csomagoláson is egy megszólalásig hasonlító vagy talán simán a Nexus 4 látható) a kiindulási alap de nagyon egybe van ahoz képest hogy utángyártott. Egyedül a konnektordugó az ami nagyon trágya rajta (majd a képeken látszik) az az igazi filléres pici kockatöltő. (direkt kihangsúlyoztam az eladónak hogy itt mi európai szabványt használunk ezért nehogy valami ottanival küldje) Nem tudtam ugyanis hogy szabvány e a töltőbe a bemenet mondom ha nem akkor vehetek valami átalakítót hozzá ami ritka ronda lenne. A lényeg a lényeg egyedül ezt cseréltem a Note 3 töltőfejére mert mindkettő usb-s. Na jó ha nagyon kötekedni szeretnék akkor max még az hogy elég rövid a töltőnek a zsinórja de mivel usb-s ez megoldható hosszabbítóval. Amit még el kellett dönteni hogy melyik szin is legyen alapból kettő kiesett a piros és a kék, a zöld jobban tetszett a fekete viszont egy biztos pont volt de úgy döntöttem kockáztatok és a zöldet veszem. Bejött. Azért írom ezt mert nyáron amikor egy zöld kerékpáros napszemüveget rendeltem szintén ebayről akkor a kézhez kapott áru szine finoman fogalmazva is köszönő viszonyba sem volt a képen látottal. Vagy valamit nagyon beállítottak a képnél vagy képszerkesztővel szépítették a lényeg hogy evégett volt bennem némi para. (katt a képekre a nagyobb változatért)
Kép
Kép
Mivel a Note 3-am a harmadik kategóriába esett ezért szükség volt a kiegészítőre is. Persze ezt is az ebay-ről rendeltem. Egész konkrétan ezt MInt láthatjuk nincs 1500ft tehát az összköltségünk még mindig kevesebb mint 6500ft házhozszállítással együtt!!!
A 3 lábú csatlakozójával tudja átvinni a készülékünkbe az áramot a kiegészítő viszont itt meglepődtem mert nem pattan fel rá vagy rácsúszik vagy tapad stb csupán csak rá kell tenni és utánna ügyesen úgy a hátlapot (halkan megjegyzem egy milivel sem lesz vastagabb a telefon tőle még kidundorodás sincs) hogy ne csússzon el a kiegészítő. (ez azért némileg gagyi dolog de abszolute nem a kiegészítő hibája)
Kép
Kép
Na tegyük végre össze :mrgreen:
Tehát be van dugva a töltőnk, fel van készítve a mobilunk jöhet a dobpergés a nagy találkozás akkor most működik a dolog vagy kidobtunk több ezer forintot az ablakon?
Kép
Működik :mrgreen:
Kép
Oldalról is.
Arról persze már lehetne értekezni (vitamentesen lehet is) hogy ennek mennyi értelme van én mindenesetre nem bántam meg így ha hazaérek akkor csak rá kell tenni a töltőre a telefont mintha csak az asztalra tenném és már tőlti is nem kell esténként a mobilba dugni a tőltőt aztán a másik végét meg a konnektorba.
Ha van valami kérdés esetleg másnak is tapasztalat akkor hajrá csak bátran.

Más: Megjött a direkt a Note 3-hoz szánt OTG kábel is de erről már majd a Note 3 témájába mert ez ma érkezett friss ropogós még nincs belőle élménybeszámoló :D
Avatar
hanti
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 09:27:08
Készüléktípus: NOTE 4 C
Nem: Férfi
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: hanti »

Az NFC működik vele, nem árnyékolja le, mert azt olvastam hogy ez gond lehet?
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: Segal »

hanti írta:Az NFC működik vele, nem árnyékolja le, mert azt olvastam hogy ez gond lehet?
Na ez állati jó kérdés volt őszinte leszek még egyetlen egyszer sem használtam az NFC-t de ha találok a környezetembe egy NFC képes készüléket akkor mindenképp kipróbálom.
Avatar
hanti
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 09:27:08
Készüléktípus: NOTE 4 C
Nem: Férfi
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: hanti »

Segal írta:
hanti írta:Az NFC működik vele,, mert azt olvastam hogy ez gond lehet?
Na ez állati jó kérdés volt őszinte leszek még egyetlen egyszer sem használtam az NFC-t de ha találok a környezetembe egy NFC képes készüléket akkor mindenképp kipróbálom.

Azért kérdeztem mert van olyan amelyhez ada van írva az NFC képesség.
gergo5
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013-10-01 kedd 13:32:19
Készüléktípus: N7000
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Kérdések

Hozzászólás Szerző: gergo5 »

Köszönjük a részletes beszámolót. Nem gondoltam volna, hogy ennyiből kihozható, igaz eddig nem is néztem (bár én is mindent az ebay-ről szerzek be).

1. Engem is nagyon érdekel, hogy NFC-t gátolja-e. Ilyen matricákat kaptam (2 nap alatt megjött!), darabját 180Ft-ért: http://www.ebay.com/itm/190960683978 és már telematricáztam vele a környezetem, taskerrel, NFC retag Free-vel nagyon praktikus

2. A töltési idő is érdekel. Számít, hogy hány amperes töltőbe dugod? Írtad, hogy a gyári 2A-st használod

3. Miért írja a telefon, hogy a toll nem garantált, hogy működik? Van benne mágnes? (vagy csak a gravitáció tartja ott?)

Számomra a legmeggyőzőbb érved az volt, hogy nem vastagszik tőle a telefon. A gyári töltős hátlapokról azt írják vastagabbak...

Köszi még1x
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Segal »

gergo5 írta:Köszönjük a részletes beszámolót. Nem gondoltam volna, hogy ennyiből kihozható, igaz eddig nem is néztem (bár én is mindent az ebay-ről szerzek be).

1. Engem is nagyon érdekel, hogy NFC-t gátolja-e. Ilyen matricákat kaptam (2 nap alatt megjött!), darabját 180Ft-ért: http://www.ebay.com/itm/190960683978 és már telematricáztam vele a környezetem, taskerrel, NFC retag Free-vel nagyon praktikus

2. A töltési idő is érdekel. Számít, hogy hány amperes töltőbe dugod? Írtad, hogy a gyári 2A-st használod

3. Miért írja a telefon, hogy a toll nem garantált, hogy működik? Van benne mágnes? (vagy csak a gravitáció tartja ott?)

Számomra a legmeggyőzőbb érved az volt, hogy nem vastagszik tőle a telefon. A gyári töltős hátlapokról azt írják vastagabbak...

Köszi még1x
1 ezt sajna még mindig nem tudtam kipróbálni sajna nincs kivel egyelőre.
2 hát ez baromi lassú szerintem simán lesz 2x-es idő is de ha eljutok odáig akkor ezt is le tudom mérni. Egyelőre nem az idő számít mert itt ugyis többször van töltőn hanem a kényelem.
3 jó kérdés hogy miért irja simán működik a toll. Nem mágneses hanem gumirozott egyszerűen csak rátámaszkodik a telefon de amit fel szeretnéd emelni abba a pillanatba jön is.
Igen a gyári hátlappal vastagabb lenne a telefon többen panaszkodnak is hogy akkora az eltérés hogy az eredeti hátlapos verzióhoz vett tokukba bele sem fér a telefon...
Így több napos használat után is elégedett vagyok ennyit bőven megért még azon is elgondolkodtam hogy esetleg rendelek egy második töltőt a melóhelyre...
Avatar
nagy.renato
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2010-12-26 vas. 13:36:00
Készüléktípus: In my signature
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 0
Been thanked: 118 times

Saját töltő készítése (XDA - angol)

Hozzászólás Szerző: nagy.renato »

Pár napja került fel az XDA fórumra ez a leírás, amit érdemes megnézni, főleg kísérletező kedvűeknek. Angol tudás szükséges, persze a képek nézegetéséhez nem. Több hasznos link is van az eredeti fórumban. Ez a leírás Nexus 5 készülékhez készült.

Create Your Own Magnetic Dock for the Google Nexus 5
Nokia Lumia 625

Samsung Galaxy Tab 2 [P3110]
kisdobos
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 952
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 13:18:56
Készüléktípus: Galaxy Note4
Tartózkodási hely: Cegléd
Has thanked: 55 times
Been thanked: 6 times

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: kisdobos »

gergo5 írta:Köszönjük a részletes beszámolót. Nem gondoltam volna, hogy ennyiből kihozható, igaz eddig nem is néztem (bár én is mindent az ebay-ről szerzek be).

1. Engem is nagyon érdekel, hogy NFC-t gátolja-e. Ilyen matricákat kaptam (2 nap alatt megjött!), darabját 180Ft-ért: http://www.ebay.com/itm/190960683978 és már telematricáztam vele a környezetem, taskerrel, NFC retag Free-vel nagyon praktikus

2. A töltési idő is érdekel. Számít, hogy hány amperes töltőbe dugod? Írtad, hogy a gyári 2A-st használod

3. Miért írja a telefon, hogy a toll nem garantált, hogy működik? Van benne mágnes? (vagy csak a gravitáció tartja ott?)

Számomra a legmeggyőzőbb érved az volt, hogy nem vastagszik tőle a telefon. A gyári töltős hátlapokról azt írják vastagabbak...

Köszi még1x
Amiket linkeltél nfc matricákat azokkal mit lehet csinálni? Milyen hasznos funkciókat látnak el? Köszi.
Rom: NG1
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: Segal »

hanti írta:Az NFC működik vele, nem árnyékolja le, mert azt olvastam hogy ez gond lehet?
Me végre eljutottam odáig hogy kipróbáljam. Működik
Readásul úgy sikerült kapcsolatot létesíteni a 2 telefon között hogy az enyémnél árnyékolta a qt kiegészítő a másik telefon meg tokba volt. A másik fél elmondása szerint a párja telefonjával is mostmár így szokták átküldeni a dolgokat és mindkét telefon tokba van és még akkor is működik.

Kép
kisdobos
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 952
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 13:18:56
Készüléktípus: Galaxy Note4
Tartózkodási hely: Cegléd
Has thanked: 55 times
Been thanked: 6 times

Re: Vezeték nélküli mobiltelefon töltés

Hozzászólás Szerző: kisdobos »

Aki használja az nfc-t mondja már el részletesen hogy a fenébe kell egy képet átküldeni note2-ről s3-ra mert nem tudok. Vagy egy hangfájlt. Köszönöm. Mind ketőnél be van kapcsolva az nfc.
Rom: NG1
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”