Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Kötetlen csevegések témái
Avatar
NBK
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2010-02-15 hétf. 15:31:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: NBK »

Van klasszikus kinézetü megoldás is:
Kép
forrás oprend

Letöltés
These users thanked the author NBK for the post:
Segal (2012-08-14 kedd 23:30:33)
Rating: 2.63%
iPhone 13 Pro Max 1TB
Rom: IOS 16 beta 3
Apple watch S5 44mm
Rom: watchOS 9 beta 3
Avatar
NBK
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2010-02-15 hétf. 15:31:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: NBK »

Segal írta:
HTC írta:Mindenre van megoldás,
szerintem a gadget-re nem lesz.
Közbe egy kérdés dreamscene-t elő lehet benne csalogatni?
Ezek csupa olyan dolgok, amik feleslegesen pörgetik a procit vagy eszik meg a ramot, nekem ezek nem hiányoznak, pedig el is bírná a gépem.

Ezt találtam így hirtelen:
" All the patches available in the internet, are not working in Windows 8. So you can only wait for the release of DreamScene for Windows 8. "
iPhone 13 Pro Max 1TB
Rom: IOS 16 beta 3
Apple watch S5 44mm
Rom: watchOS 9 beta 3
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Segal »

HTC írta:Jómagam 23"-os érintős monitort használok, így nekem személy szerint nincs gondom ezzel.
Én a másik utat választottam nekem meg egy 55 colos Samsung Tv a "Monitorom". Ezen kényelmetlen lenne.
HTC írta:

*Ati tulajoknak még mindig csak a Release Preview verzióhoz van hivatalos driver, kipróbáltam, nem is működik, az rtm-hez nincs!
Miért hivatalos windows 8 rtm van? :D Attól hogy le lehet varázsolni a netről az még nem hivatalos.
Amúgy van már rá bármiféle regisztráció kikerülés mert más fórumokat átnyálazva 1-2 napon belül sokan írták hogy jött a felszólítós ablak hogy nem ártana regisztrálni...
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Segal »

HTC írta:
Segal írta:
HTC írta:Mindenre van megoldás,
szerintem a gadget-re nem lesz.
Közbe egy kérdés dreamscene-t elő lehet benne csalogatni?
Ezek csupa olyan dolgok, amik feleslegesen pörgetik a procit vagy eszik meg a ramot, nekem ezek nem hiányoznak, pedig el is bírná a gépem.

Ezt találtam így hirtelen:
" All the patches available in the internet, are not working in Windows 8. So you can only wait for the release of DreamScene for Windows 8. "
NEKED felesleges. A dreamscene tény hogy haszontalan de szép és már megszoktam miért is mondanék le róla? Hivatalosan a hetesen se működött csak volt rá lehetőség hogy nemhivatalosan bekapcsolja az ember. Persze ugye itt már nincs egy előd amibe működött és gyakorlatilag ugyanarra a kódra épül a kettő így szerintem nem lehet majd bekapcsolni.
A gadget viszont szerintem kifejezetten hasznos sok olyan dologról informál amit ugyan meg lehetne keresni a neten de minek tegyem minden nap amikor készen is megkaphatom a nekem fontos infókat.
Avatar
NBK
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2010-02-15 hétf. 15:31:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: NBK »

Segal írta:Amúgy van már rá bármiféle regisztráció kikerülés mert más fórumokat átnyálazva 1-2 napon belül sokan írták hogy jött a felszólítós ablak hogy nem ártana regisztrálni...
HTC írta:Aktiválás
Nekem ezzel a módszerrel sikerült:

Terminál ablak admin módban majd beírni egymás után a parancsokat:

slmgr.vbs -ipk NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4
slmgr /skms benderrodriguez-1-pt.tunnel.tserv28.waw1.ipv6.he.net
slmgr.vbs -ato
majd vezérlőpultból indítani az aktiválást.

Nem biztos, hogy elsőre menni fog, nekem is harmadikra jött be.
iPhone 13 Pro Max 1TB
Rom: IOS 16 beta 3
Apple watch S5 44mm
Rom: watchOS 9 beta 3
Avatar
NBK
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2010-02-15 hétf. 15:31:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: NBK »

Segal írta:NEKED felesleges. A dreamscene tény hogy haszontalan de szép és már megszoktam miért is mondanék le róla? Hivatalosan a hetesen se működött csak volt rá lehetőség hogy nemhivatalosan bekapcsolja az ember. Persze ugye itt már nincs egy előd amibe működött és gyakorlatilag ugyanarra a kódra épül a kettő így szerintem nem lehet majd bekapcsolni.
A gadget viszont szerintem kifejezetten hasznos sok olyan dologról informál amit ugyan meg lehetne keresni a neten de minek tegyem minden nap amikor készen is megkaphatom a nekem fontos infókat.
Én nem azt írtam, hogy számomra felesleges, hanem azt, hogy feleslegesen terheli a procit és eszi meg a ramot, magamról csupán annyit írtam, hogy nekem nem hiányzik.... :D
iPhone 13 Pro Max 1TB
Rom: IOS 16 beta 3
Apple watch S5 44mm
Rom: watchOS 9 beta 3
Avatar
skyrush7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2012-05-07 hétf. 19:20:26
Készüléktípus: Nokia Lumia 620 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 60 times
Been thanked: 88 times
Kapcsolat:

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: skyrush7 »

Kíváncsi leszek az állítólag jövőre érkező "Blue"-ra. Még ki se jött a 8, de már a kövrtkezőröl lehet pletykálni :D

A w8 leginkább azoknak hasznos, akik a telefonjukat is munkára használják (WP mobil persze), a pc-mobil "összhang" miatt, de a gamerek nem fogják szeretni, már a nagyobb játékfejlesztők kijelentéseik miatt. Jó a 7, szerintem egy olyan pályát be fog futni, mint az XP.
Kép
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Segal »

HTC írta:
Segal írta:NEKED felesleges. A dreamscene tény hogy haszontalan de szép és már megszoktam miért is mondanék le róla? Hivatalosan a hetesen se működött csak volt rá lehetőség hogy nemhivatalosan bekapcsolja az ember. Persze ugye itt már nincs egy előd amibe működött és gyakorlatilag ugyanarra a kódra épül a kettő így szerintem nem lehet majd bekapcsolni.
A gadget viszont szerintem kifejezetten hasznos sok olyan dologról informál amit ugyan meg lehetne keresni a neten de minek tegyem minden nap amikor készen is megkaphatom a nekem fontos infókat.
Én nem azt írtam, hogy számomra felesleges, hanem azt, hogy feleslegesen terheli a procit és eszi meg a ramot, magamról csupán annyit írtam, hogy nekem nem hiányzik.... :D
Ja bocsi akkor félreértelmeztem azt hittem általánosságba mondod. Nekem mindenesetre hasznosak voltak főleg a gadgetek és a 4 magos procit és 8 giga ramomat nem hiszem hogy érdembe leterhelné :D
skyrush7 írta:Kíváncsi leszek az állítólag jövőre érkező "Blue"-ra. Még ki se jött a 8, de már a kövrtkezőröl lehet pletykálni :D

A w8 leginkább azoknak hasznos, akik a telefonjukat is munkára használják (WP mobil persze), a pc-mobil "összhang" miatt, de a gamerek nem fogják szeretni, már a nagyobb játékfejlesztők kijelentéseik miatt. Jó a 7, szerintem egy olyan pályát be fog futni, mint az XP.
3 évente "kell" új oprendszernek érkeznie a Microsoft (MS) szerint. Az XP tény hogy jó volt (na jó azt tegyük hozzá hogy szigorúan az sp1 után mert előtte azért azzal is lehetett gazdagon szívni) de nagyba hozzájárult a sikeréhez hogy az MS az utánna szánt oprendszert (Longhorn) leállította mert azt hitte továbbra is az órejelemelkedésé lesz a főszerep aztán a gyártók beálltak a 2-3x ghz-ra és ez nem felelt meg annak így a nulláról kellett elkezdeni a Vistát aminek meg is lett az eredménye. Az elképzelés ritka jó volt a megvalósítás még nem volt az igazi ezzel is tolva az XP sikerét. A hetes viszont már beváltotta azt amit a Vistának kellett volna. Most itt a nyolcas aminél a fő elképzelés megint jól hangzik kérdés a megvalósítás hogy fog (és mikor) sikerülni. Tulajdonképpen ettől függ hogy a nyolcas megint egy sikertelen előfutára lesz e az utódnak. Dióhéjba arról van szó hogy az a nagy terv hogy az xbox-ot a WP8-at és a Windows 8-at egy felhőba úgy összekötni hogyha egy játékkal játszol otthon pc-n vagy xbox-on akkor elindulás után ugyanonnan tudd folytatni a akár a buszon a mobilodon vagy táblagépeden. Persze ehez kellenek azok a játékok amik megjelennek az összes ilyen platformra meg kell a támogatottság is és az egésznek megfelelően is kell működnie amihez ugye idő kell az óra meg ketyeg mint írtam 3 év ha addig nem sikerül érdemlegesbe akkor az utódba fogja sokmindenki használni.
A másik a webáruház evégett any*znak a játékfejlesztők féltik a jelenlegi kényelmes helyzetüket ehez is idő kell míg beindul és mint tudjuk ami a windows része az elég sok embernél a fő elérhetősége valaminek (pl IE)
Szóval én nem feltétlen jelentem ki így előre hogy ez egy halott oprendszer hogy is tehetném, tulajdonképpen ez egy nyitán valami új felé amit muszáj megtenniük (főleg az arm kompatibilitást) mert különben a Google az Androiddal 5-10 éven belül felzabálná őket.
Tehát én egyelőre úgy fogalmaznék ez egy Vista2 tele újdonságokkal a nagy kérdés sikerül e a forradalom az MS-nek vagy a 8 is a Vista sorsára jut és majd esetleg egy utódba sikeres lesz vagy elkezd piacot veszteni a PC-n is az MS. Mint tudjuk telefonoknál anno a Windows mobile-al sokkal jobban áltak mint most a WP-al és ott is főleg a Google aki veszi el a piacot (meg az Apple természetesen). Utóbbitól nem kell félni PC-n mert a gondolkodásmódjuk végett az alsókategóriába ugysem fognak lejönni de elöbbi végett az MS-nek most hatalmas kockázatot kellett vállalnia és bevállalni ekkora változást.
These users thanked the author Segal for the post:
skyrush7 (2012-08-15 szer. 10:47:39)
Rating: 2.63%
Avatar
NBK
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2010-02-15 hétf. 15:31:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: NBK »

Segal írta:Ja bocsi akkor félreértelmeztem azt hittem általánosságba mondod. Nekem mindenesetre hasznosak voltak főleg a gadgetek és a 4 magos procit és 8 giga ramomat nem hiszem hogy érdembe leterhelné :D
Még csak nem is a hasznosságát vitattam, hiszen hazudnék, ha azt mondanám, hogy én sosem használtam. Viszont azt te is beláthatod, hogy nem mindenkinek tellik 4 magos procira, 8giga ramra, mint jelen esetben neked vagy nekem.
Ha jól belegondolunk, a Metro UI-ban vannak az úgynevezett live csempék, amik facebook, e-mail, időjárás, hírek, twitter vagyis minden olyan dolgot megjelenít valós időben, mint a win7 minialkalmazásai a sidebar-on. Abban igazad van viszont, hogy tapis kijelző hiányában a kezelés lehet nehezebb.....
iPhone 13 Pro Max 1TB
Rom: IOS 16 beta 3
Apple watch S5 44mm
Rom: watchOS 9 beta 3
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Segal »

HTC írta:
Segal írta:Ja bocsi akkor félreértelmeztem azt hittem általánosságba mondod. Nekem mindenesetre hasznosak voltak főleg a gadgetek és a 4 magos procit és 8 giga ramomat nem hiszem hogy érdembe leterhelné :D
Még csak nem is a hasznosságát vitattam, hiszen hazudnék, ha azt mondanám, hogy én sosem használtam. Viszont azt te is beláthatod, hogy nem mindenkinek tellik 4 magos procira, 8giga ramra, mint jelen esetben neked vagy nekem.
Ha jól belegondolunk, a Metro UI-ban vannak az úgynevezett live csempék, amik facebook, e-mail, időjárás, hírek, twitter vagyis minden olyan dolgot megjelenít valós időben, mint a win7 minialkalmazásai a sidebar-on. Abban igazad van viszont, hogy tapis kijelző hiányában a kezelés lehet nehezebb.....
Szia értem én is az érveidet de most ugráljak a desktop és a csempák közt csak azért hogy pl az időjárást vagy épp a névnap "widgetet" megnézhessem?
Másrészt most lehet hogy kezdéskor lesz mondjuk 100 és a legnagyobb vállalatok biztos gyorsan el is készítik a csempéjüket de nekem lehet hogy pont egy másik cég variánsa jött be aki lehet el sem készíti vagy ha igen akkor majd "hamarosan lesz" válasszal leráznak és várhatom.
Másrészt ott vannak pl a játékok meg régebbi programok amik tutira nem fognak csempét kapni hisz minek akkor megintcsak menjek desktopra és utánna valamiért esetleg megint csempézzek....
Tökéletes példa pl a photoshop meg az office. Ezekből nem használom a legfrissebb verziót mert amire én használom arra bőven jók a régebbiek is és minek foglaljon több helyet, ramot stb ha nincs rá szükségem. Viszont ezeknek megintcsak nem lesz csempájük (persze a legújabbnak biztos és ez egy fontos érv lesz szerintük a váltásra...) akkor megintcsak desktopokjak.
Szóval ez még érintős kivitelbe is fölösleges munkának tűnik nekem nemhogy egérrel főleg úgy hogy tudom hogy nem megoldhatatlan a feladat mert eddig egy helyen volt minden!!
Kiváncsi leszek azért én az új laptopokra amikbe majd ráteszek a win8-at hogyha nem érintős akkor mekkora lesz az anyázás mert azokon aztán tényleg rémálom lesz a használata. Simán kijelenthetjük azt hogy a mobilitásuknak (értsd pl a buszon) annyi mert a touchpaddal ki fog hullni az illető haja.
Márpedig ugye több laptopot adnak el mint pc-t ez tény és szerintem tutira nem fog az első perctől kezdve hódítani az érintőképernyős mert a gyártóknek lesz pofájuk durva felárat kérni érte.
Én azt s megértem hogy kell ez az érintőre optimalizálás de a pc-s verzióba szerintem meg kellett volna hagyni win7 szinten esetleg ezt beletenni de kikapcsolhatóvá tenni attól még minden pozitív "mobilos" tulajdonságát örökölhette volna a pc-s verzió pl áruház, játék folytatása másik valamilyen win8-at futtató cuccról stb.
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”