A múlt királyai

Kötetlen csevegések témái
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Kép

Sok szó esett már a jelen és a jövő jövevényeiről, viszont keveset beszélünk mostanában a múlt nagy telefonjairól, pedig jó lenne tudni, hogy kinek mi volt kedves, mi volt az igazán strapa bíró és mely telefonok bírtak ki töltés nélkül napokat, esetleg heteket.

Ebben a témában mindenki nyugodtan leírhatja tapasztalatait és élményeit.

Felejtsük el egy pillanatra a jelent és mutassa be mindenki (akár képekkel alátámasztva) a múlt nagy királyait :D


(természetesen bármilyen márka szóba jöhet)
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Kép

Az első telóm egy 3310-es volt és nálam sohasem fagyott le, pedig hallottam, hogy többeknek volt ilyen jellegű problémája.
Gyakran találkozott a talajjal :D
Egyszer dúrván meg is karcoltam a hátlapját, de smirglivel sikerült ledörzsölni teljesen simára, így mire eljött az eladás ideje, már nem látszott az égvilágon semmi.
A kígyós játékot ezen a telefonon szerettem meg, itt értem el először, hogy az egész kijelzőt betakarta a kígyóm :D
Az akksi jól bírta, órákat beszéltem vele, mire egyáltalán pittyegni kezdett.

Kép

Ez után következett a 6310i a fekete-fehér kijelzős telefonok között ez áll hozzám a legközelebb.
Fantasztikus volt, már rendelkezett bluetooth-szal és wappal. Külön játékokat tudtam rá tölteni a wapról, amelyek ahhoz képest, hogy nem volt valami észbontó a felbontás, egész tetszetősek voltak.
Az akksija simán kibírt egy hetet, de megkockáztatom a 10 napot is, ez volt az egyik legjobban eltalált mobilja a Nokiának, ezt jelzi az is, hogy nagyon sokáig használták és ismerek olyat, aki még manapság is használja.
Ami még érdekesség, hogy ezt a telót a Vodánál vettem Vitamax csomagban kártyafüggetlenül, a Voda akkor még újnak számított, persze a kártyafüggetlen 6310i készülékeknek más oka lehetett :D

Kép

3510i. Előtte már volt a húgomnak 3510-ese, így volt összehasonlítási alapom mikor a színes kijelzőjű változatot meg vettem édesanyámnak. Eszméletlen volt, lehet, hogy nem aratott osztatlan sikert, de jó volt végre színesben szemlélni az alkalmazásokat, játékok ismét zsákszámra voltak, itt ismertem meg először a Gameloft márkanevet.
A telefont kb. 4-5 éve vettem és sokat elmond róla, hogy édesanyám ma is azt használja, az akksi még csak nem rég kezdett köhögni :D

Nem sokkal a 3510i érkezése után megjelent a 3100-a

Kép

és az öcsém kapott egy ilyet, szinte ugyanazt tudta, mint a 3510i, csak kicsit jobb felbontásban és a kb. 40Kbyte belső memória már csúcsnak számíttott, töltötte rá rendesen a képeket és midiket, a játékokról nem is beszélve, a felbontás itt már 128x128-as. A plussz az az volt, hogy lehetett hozzá csatlakoztatni egy külsö Nokia fényképezőgépet, így lehetett s40-es telefonnal is készíteni kezdetleges képeket.

Barátnőm kb. 4 éve használja és még mindig kifogástalanul működik a 6610i.

Kép

Számomra az N93-ig a 6230-as volt az etalon :D

Kép

Mp3 lejátszás, 0.3 megapixeles kamera (mellesleg egész jó képeket készített) és persze a bővíthetőség.

Érdekes, hogy sohasem volt külső antennás mobilom.
Avatar
lewis70
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 17:20:04
Készüléktípus: LG Optimus Black P970
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: lewis70 »

KépKépKép
Nekem az első mobilom egy Panasonic G450 volt. Majd jött a nagy váltás: Siemens C35. Ez volt a legrosszabb telefon amit használtam. Harmadszorra egy Nokia 3510-et vettem, innentől kezdve csak Nokiáim voltak. A 3510-es fénykorában, egy töltéssel 10-11 napig is kibírta. Ez volt a csúcs amit mobiltelefon nálam produkált.
LG Optimus Black P970
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: Segal »

Én Panasonic GD50 el inditottam pályafutásom de nem szerettem

Kép

Ugyan a fenti telefonok nagyon jók voltak de hiányolom az első hsz ből az 5110 est :mrgreen:

Na azt már szerettem /második telefonom volt/

Kép
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: Damir »

Én 2 Alcatellel kezdtem, 302 SL és 511, de ezek nem a királyok voltak.... Utánuk egy Samsung V200, Siemens ST55.....
De az igazi áttörés:
Kép


Nokia 7610, imádtam/imádom ezt a telefont, máig bánom, hogy eladtam, amint lehetőségem lesz rá veszek egyet!
Akkor ismerkedtem meg a Nokiaprogramok.hu-val, folyamatosan szedtem le hozzá dolgokat(és azóta van Nokia telefonom és marad is így még jó ideig) :D 3évig volt meg a telóm, sose volt semmi baja, még szoftverfrissítve se volt a 3 évig, sőt még resetelve se, tökéletesen működött :!: Az N95öm háza 1 év alatt jobban "elhasználódott" mint ennek a 3 év alatt. :roll:
Utána még volt pár telefonom(n70,n80,5140i,6030,6230i,e50,e51,e66,e71), de egyik se ragadt meg bennem ennyire mint ez a teló. Még az N95-ömet se szeretem annyira mint ezt, pedig sokkal okosabb nála.
Avatar
Venemo
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2009-06-18 csüt. 18:01:44
Készüléktípus: Nokia N900
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: Venemo »

Eddig mindenki Nokiákat írt, nekem azonban az N95 az első. Mindig az volt az elvem, hogy a legjobb ár/érték arányú teló kell, így sosem voltam márkahű. Lehet, hogy ezen sokan megbotránkoznak majd. :P

Tudni kell, hogy nem szeretem a telókat gyakran cserélgetni, szívesebben választok olyat, amiről tudom, hogy legalább 1,5-2 évre megfelel majd az igényeimnek.

Az első színes kijelzős, kamerás telóm, és az első telóm, amit igazán imádtam, egy Sagem MyV-55-ös volt.
Kép
Gyakorlatilag ez volt anno az első igazán olcsó, de (a kor színvonalának megfelelően) nagy tudású mobil. Tulajdonképpen mindent tudott, amit az átlagember 2004-ben elvárt egy mobiltól, és cserébe k...va olcsó is volt. Szerettem, fílinges volt. Megelégedett heti egy töltéssel, be lehetett kapcsolni lemerült akksival is, ha az ember úgy akarta, szoftveres gondjai SOHA nem voltak, mint egyes mai daraboknak. A design-ja is jó volt, persze az összeszerelés egyáltalán nem volt minőségi, de elment. Az volt a kedvencem, hogy sötétben a kijelző készenléti állapotában is fluoreszkált, így sose kellett semmit megnyomni rajta, hogy az ember leolvassa az időt.

Kicsit sajnáltam is, mikor később lecseréltem egy Siemens S65-re (és igen, én bírtam a Siemenseket, SEMMI gond nem volt velük, sose értettem, miért szidta őket mindenki), de hát eljárt felette az idő. Azóta persze, akárcsak az előttem szólónak, nekem is egy N95-ösöm van, és azt hiszem, kevesebbel nem is érném be ezután.
Z 3
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2009-06-15 hétf. 14:34:19
Készüléktípus: nokia N95+8gb+duinoGPS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: Z 3 »

Siemens M35i-vel kezdtem, 26990ért,pannon praktikum,56ft/perc.juppí.2001 karácsonyát írunk.
http://www.siemens-club.ru/images/ph/m35i_8.jpg

2002 julius, nokia 3330, az M35 félév alatt 4szer volt szervízbe,mindig fagyott.Vettem hirtelen felindulásból egy 3330ast ami hülye döntés volt.
http://www.canadiancontent.net/mobile/p ... a-3330.jpg
szerettem de rá 1hétre fater meglepett és elvitt a pannonba "válasz amit szeretnél" jelszóval,a biziért kaptam.(csomó kedvezménye volt)És itt lehettem volna okos választhattam volna a 6310est de nem:)elfaszkodtam.Nekem az az ütés álló,hőmérős,vízálló,képszerkesztős izé kellett...5210.Legalább jóárasítva vettük 65ezer helyett 24500...ennyi volt a praktikumos 3330 is akkoriban
http://www.hot-wire-telekom.de/bilder/w ... a_5210.jpg

1évet ha bírt,utána már softhibásan használtam,szervízbe volt,nem ért sokat a dolog,ugyanúgy előjött.Nem érdekelt,elővettem fater egyik régebbi telóját.Egyik legfurább/szebb/elegánsabb telómat a SONY J6ost.
http://ecx.images-amazon.com/images/I/4 ... AA280_.jpg

Aztán 2004 márciusába jött a 6600:)ami már nem ide tartozik.
Az viszont igen hogy rá 1,5évre lába kélt,és retroztam bő 2hónapot.Ami itthon volt azzal.
Nokia 8210,Sony J6

aztán 6630,e50,n95 de most szerváltam egy NOKIA 6210est:)A nokia egyik legszebb telója.Mai napig.sztem.

http://www.cellular.co.za/phones/nokia/ ... a_6210.jpg

(ja amúgy 7éves,akksija még 3-4napot kibír lazán)

úgy hirtelen ennyi
Avatar
babe1
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 07:01:05
Készüléktípus: Samsung i9003
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: babe1 »

Sziasztok!
Az első telefonom egy csepp, por és ütésálló telefon volt a jó öreg Siemens M35i. Anno karácsonyra kaptam amit előttem apám használt. A csepp tudását be is bizonyítottam egy pohár víz kíséretében és nem lett semmi baja. :P
Kép

A második telefonom egy használt Nokia 3410 lett. Nem lehetett minden féle kábellel játékot rátölteni így kénytelen voltam megvenni, így összesen kb. 3000 Ft értékű játék volt rajta. No1 játék nekem a Space Impact volt. Az előlap is cserére került egy jó kis sárkányos, amit ha mozgattál változott az alakja.
Kép

Jött végre az első új telefonom a Siemens ST60. Elég szép képeket készített, de csak MMS-ben tudtam tovább küldeni, ami akkoriban elég drága volt. :)
Kép

Utána az első Symbianos telefonom a Nokia 6600. Nagyon meg voltam vele elégedve és még meg is van. Sajnos a billentyű nagyon lekopott, de addigra már fejből tudtam mi hol van. :P
A kamera képét is megoldottam egy programmal így képes volt 2MP-es képek készítésére. Először én se hittem el, de valóban így volt. Ha nem tudta lejátszani az MP3-at raktam rá MP3 lejátszót, ha nem tudta az AVI-t akkor AVI lejátszó. Nagyon komoly volt.
Kép

És most egy Nokia 6120 classic. Elég jó kis telefon. Bár típushiba, hogy a billentyűzet kopik :roll: , de semmi sem lehet tökéletes.
Kép
Siemens M35i-->Nokia 3410-->Siemens ST60-->Nokia 6600-->Nokia 6120c-->Samsung i5700-->Samsung i9003
NBK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: NBK »

Ez egy nagyon jó téma luciuscornelius! Én is végig jártam a ranglétrát a telefonok terén(is), de ami nekem a legkedvesebb telefon (amit már 1000x megbántam, hogy eladtam) az egy nokia 7110 volt.

Kép

Sokat kibirt az aksi is, a telefon is, sokszor leejtettem semmi baja nem lett a csúszkának, úgy látszik ebben az időben a nokia tudott még csúszkát csinálni. Hát ennyi lenne.....
Avatar
BlackOps
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2408
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:23:35
Készüléktípus: Galaxy S6 Duos
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 42 times

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: BlackOps »

Igen az 5110 volt a király akkoriban, sztem a legstrapabíróbb volt, és a tudása is megállta a helyét, akkoriban még nem voltak fagyások.
Első nap ahogy hazaértem vele, kiszálltam a kocsiból, és a zsebemből a hóba esett, szétszedtem, kiszárítottam, és használtam, de volt hogy a zsebemből kiesve 4 darabra hullott, összeraktam és ment.

De aztán a másik nagy korai kedvencem: Ericsson T29
Kép
Aki ismeri/ismerte tudja milyen volt, akkoriban sztem verhetetlen.
Galaxy S6 Duos SM-G920FD :cool3:
G920FXXU3COI9
PHOENIX SEGÉDLET ver.:2.0
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”