A múlt királyai

Kötetlen csevegések témái
gumiferi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009-03-23 hétf. 12:37:01
Készüléktípus: 5230 v21.0.004
Tartózkodási hely: 46º50' 21.69"N 17º29'13.41"E
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: gumiferi »

Hello :!:
Elolvasva a fórumot egy jó kis nosztalgikus érzés kapott el! Ezért kedvet kaptam, hogy összeállitsam én is a listámat:
Kép

1. Csak kölcsön teló volt, de ezzel kóstoltam bele a mobilos világba 10/8
2. Az első teló, amiért megdolgoztam. Strapabiró, anno dizájnos volt és a játékok rajta... rengeteget nyomkodtam, de sosem untam meg! Hány önfeledt órát Snake-ztem 10/10
3. Tyűűű, mekkora király is volt! 10/10
4. Az első és utolsó Samsungom. 10/7
5. Szines kijelző, meg csatlakoztatható kamera... Messziről viritott az ember kezében. Nagyon szerettem! 10/10
6. Bluetooth, beép. kamera, 12 mega memória... Nagyon jó szolgálatot tett! 10/9
7. Visszatértem a márkához, de nem volt nagy cucc (nekem), de még mindig megvan!!! 10/8
8. Hát akkor még nem tudtam, hogy mit ki nem lehet hozni a symbianból, de szép volt, jó volt. 10/9
9. ETALON! Mindent tud, ami kell. 2 évig szolgált, soha nem volt vele bajom 10/11 Én hülye vettem helyette ezt:
10. Ez van most:Kép
Két hete van meg. Nem rossz, nem rossz, de visszalépés az n95-höz képest visszalépés. Szerintem hamar le fogom cserélni. 10/7

Szerk:
Meg közbe eszembe jutott még egy, volt ilyen is Sharp GX-10. Nem volt olyan nagy szám, ha igy elfelejtettem. 10/6
Avatar
TommyX
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 21:10:52
Készüléktípus: Nokia Lumia 1520 + 808 PV
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Somogy-megye
Has thanked: 0
Been thanked: 33 times
Kapcsolat:

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: TommyX »

stunts666:
Nem semmi történet :)

gumiferi:
Látom volt 7110, én is szerettem volna egyet, de sajna nem jött össze. :(
Kép

Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/
Kezdő N8 tulajok számára ajánlott!
Nyugodj Békében KilleR! :cry3:
Avatar
Tomasz
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010-01-02 szomb. 11:50:54
Készüléktípus: LG G3
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Győr-Moson-Sopron megye,Mecsér
Has thanked: 36 times
Been thanked: 2 times

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: Tomasz »

Alcatel 302-->Ericsson T28-->Nokia 3410-->Nokia 6100-->Sony Ericsson K750i-->Sony Ericsson w610i-->Nokia 5800

Ezek lennének sorrendbe.
Az alcatelt az első telefonomat 2000-be vettem újonnan 25 ezerért a T-Mobilnál. Az ericsson t28-at 40 ezerért vettem használtan. A Nokia 3410-et is használtan vettem.A nokia 6100-át újan vettem le se merem irni mennyiért. A k750-et is újan vettem 40ezerért akcióssan. Amikor ezt a telót megvettem nagyon örültem mert ez a teló már tényleg tudott valamit az elődeihez képest. Ez volt az első telóm ami beépitett fényképezős volt,ráadásul egyből két megapixeles. Tudta az mp3-at,bluetooth-os volt,hangfelvevős,beszélgetés felvétele.
Semelyik elődje nem tudta ezeket a funkciókat. Utánna volt a w610 az se volt rossz.De azt pont egy éve lecsréltem egy origi 5800-ára....ésakkor ismerkedtem meg a symbian-al.
Telefonjaim nagy része kártyafüggetlen volt, telán kettő volt függő. ....és még mindig ugyanaz a számom Tiz éve :D
Avatar
qkac111
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009-05-31 vas. 11:27:47
Készüléktípus: SGS2-XXLQ6-XWLPG
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Has thanked: 15 times
Been thanked: 8 times

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: qkac111 »

1998 decemberében léptem be a mobil tulajok akkor még nem olyan népes táborába.
Most itt olvasgatva nekem is nosztalgikus hangulatom támadt, így hát kaptok egy képet.
Leírást nem mellékelek a készülékekről, ott a nevük, a gugli meg a barátunk :lol: :lol:
Kép
Azért volt köztük 1-2 valódi király telcsi is!
6610 -> 6600 -> 7610 -> 6680 -> N80 -> N95 -> N95-8GB -> N8
SGS2 / --VK--XWLPG-V5.1.3-Jkay-Segal mod3_Siyah 4.0.1+_LQ6 Modem_JkayDS14.1
istnag
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009-12-15 kedd 17:31:31
Készüléktípus: HTC One S JB 4.1.1
Nem: Férfi
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: istnag »

Az első telefonom: Nokia 5110. Hát az volt ám a telefon :) Kb. 2000 környékén lett meg és egyik ismerősöm még a mai napig használja,bár már rég találkoztam vele. Ennek a telefonnak van élettartam és az aksija is király volt. Esett sokat,de sosem lett semmi baj. Nagyon szerettem,ha látok róla egy képet mindig eszembe ami akkor volt (katona voltam éppen és még sok nagyon szép emlékem van abból a korszakból). Tehát ez a telefon nálam a MÚLT KIRÁLYA!
Tommy_Angelo
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009-01-22 csüt. 17:33:31
Készüléktípus: Omnia7+BB 9700+E52
Tartózkodási hely: Érd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: Tommy_Angelo »

Aláírásomban mindig szerepel a mobiltelefon történelmem, de akkor belinkelem ide is egy kis szöveggel:
Motorola V2288 (FM rádió a telefonba, IMÁDTAM és menő volt) -> Siemens C35 -> Nokia 3310 (végre én is nyomhattam a Snake-et) -> Nokia 3330 -> Nokia 3510i (színes kijelző, poli cs.hang, mi kellett még akkor?) -> Nokia 3650 (Symbian, igazi szerelem volt ami néha még most is fellángol) -> Nokia N-Gage -> SE S700i (A dizájn miatt vettem meg, de megbántam...) -> Alcatel S853 (2.1-es külső hangszórók, mai napig nem hallottam olyan tisztán és jól szólni kihangosítva telefont) -> Nokia 6680 (első "vakus" telefonom) -> Nokia E50 -> SE K800i -> Nokia N82 (sajnáltam mikor eladtam, a legjobb Nokia volt) -> HTC Touch Diamond (WinMob 6, ultra gáz volt) -> Nokia N95 8GB (N-gage 2.0: MGS, RE, stb) -> iPhone 3G (iTunes, hogy én mennyire utáltam) -> Nokia 6650 T-Mobile (régóta vágytam egy okos kihajthatós telefonra, szerettem és az aksija brutálisan jó volt) -> iPhone 3GS -> Nokia N900 (kár, hogy nincs igazi támogatottsága a telefonnak, pedig szerintem nagyon nagy lehetőségek lennének benne, remélem a MeGoo ilyen szempontból is jobb lesz) -> Nokia X6-00 (iPhone-ok után hatalmas visszalépés volt az X6...) -> Motorola Milestone (Android, ezzel mindent elmondtam, a legjobb telefonom!) A Milestone-t lecserélni tavasszal szeretném, az esélyesek: LG Optimus X2, Samsung Omnia 7, Motorola Milestone 2, Nokia N8!
Motorola V2288;Siemens C35;Nokia 3310;3330;3510i;3650;N-Gage;SE S700i;Alcatel S853;6680;E50;K800i;N82;HTC Touch Diamond;N95 8GB;iPhone 3G;6650 T-Mobile;3GS;N900;X6-00;Milestone
dbcooper
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2009-01-18 vas. 14:17:23
Készüléktípus: Nokia Lumia 1020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: dbcooper »

No, én is leírnám a történetemet...
Első telefonomat, akkor kaptam, amikor gimibe kerültem, és ingáznom kellett (addig szüleim nem tartották indokoltnak - tényleg nem volt az). Ez a telefon apám leharcolt 6110ese volt, kb 2005-2006 körül lehetett ez... Érdekes volt, mert akkor már nagyon ment a szines kijelzőstelefon láz, néhányan ki is nevettek miatta, de én nagyon szerettem azt a telefont. Kb 1 évre rá megkaptam anyám leharcolt telefonját, egy 3410est. Ez is tette a dolgát, de nem volt meg neki a "varázsa":P.
kb fél év múlva előfizetésem lett, ehez kaptam egy siemens A70est, ingyen. Na ezt nagyon utáltam, kb 2 hét után kártyaföggetlenítették a 3410est, és azt használtam tovább. Ez után jött egy 1600as, rövid időre, majd a 6300as következett. Az a telefon tetszett, nagyon. rengeteg időt eltöltöttem vele, rengeteget mobilneteztünk (akkoriban még lehetett olcsón... 3 euróert 1 hónapig korlátlan mennyiséget....). egyik reggel tekertem a vonathoz (biciklivel), és kiesett a zsebemből, persze már a vonaton voltam mire észrevettem, és akkor döbbentem rá, hogy a telefon fémváza hallatszott az úton, és nem a csatornafedél, ahogy átmentem rajta. megtaláltuk, közben egy busz átment rajta, az aksifedél teljesen elhajlott, a gombok benyomódtak, az egész telefon vékonyabb lett 0.1-0.2 mm-el... az aksifedeletvisszaformáztuk csípőfogóval, további egy évet használtam (persze a külseje össze volt karcolva, de nem volt vészes), majd eladtam, és sikerült összeszednem a pénzt az először egy telefonra, az N95-re. Az n95 nagyon király, minden szempontból. tökéletesen meg voltam vele elégedve. mobilnet erre már nem kellett, mert a suli hálózatáról tudtunk netezni vele, a GPS eleinte hatalmas szenzáció volt, sokan nem is hitték, hogy tényleg nem kamu... ő sem volt kalandmentes, GPS antennát piszkáltam rengeteget, a tesóm egyszer leöntötte paradicsomos-olajos lével, aztán megmostam a csap alatt... kitettem száradni, aztán ment tovább... egyetlen problémája volt, hogy amikor 5-6 szor leesett a földre, letörtek a kis fülek az aksifedélről... most a tesóm használja, neki adtam. jelenelg egy 6120c-t kaptam kölcsön, aminek nagyon idegesítenek az apró gombjai (a tudása persze az n95-höz képes elmarad), mellette pedig van egy samsung c3010, amit nagyon utálok. jut eszembe, ez új, ha valaki kéri, olcsón adom:P.
Állítólag holnap kapom meg a c7-esem, remélem nagyon kiály lesz:D
Avatar
TommyX
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 21:10:52
Készüléktípus: Nokia Lumia 1520 + 808 PV
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Somogy-megye
Has thanked: 0
Been thanked: 33 times
Kapcsolat:

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: TommyX »

Ma szereztem egy kis "retro" telot :D :
http://kepkezelo.com/images/ekjlsivk3gsyj92n6z1.jpg
Kép

Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/
Kezdő N8 tulajok számára ajánlott!
Nyugodj Békében KilleR! :cry3:
Avatar
bazy
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2011-02-10 csüt. 15:21:04
Készüléktípus: SGS3+CM11 Snapshot+CM11kernel
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Pest Állam/Nagykőrös City :)
Has thanked: 495 times
Been thanked: 163 times

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: bazy »

Én is leírom az én telefontörténetemet! ;) :yes:
Én max 10éves voltam, mikor megkaptam az első telefonomat, egy Nokia 3310-est, akkor nagy szenzáció volt az általános suliban, ha valakinek már volt telója, hát még így, hogy az akkori legmenőbb telóval büszkélkedtem! :ras: Ez nagyon sokat kibírt, többször leejtettem, és még meg se karcolódott, az akksija is egy hétig bírta, sose fagyott le, semmi gond nem volt vele, igazi AK-47 telefon volt! :D Ma már a nagyszüleim használják, és még mindig kifogástalan, már vagy 12éve! :shock:
Ezután egy 3410-es tulajdonos lettem 12 évesen, erről is hasonlókat írhatok, bár ez néha lefagyott. A gyári motoros játékot imádtam rajta! :D Ma édesanyám használja, még mindig jó! :D Aztán nem tom mér, egy nem éppen nokia telót választottam 14 évesen ballagásra, egy Siemens C62-t! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, :duhos2: :duhos2: :duhos2: fúúúújj, erről inkább ne is beszéljünk, katasztrofális választás, lefagy, antennabajok, hívásbajok bla bla bla..., hát eladtam :angry:
Aztán fél évre rá le is cseréltem, egy Nokia 3220-ra, ez nagyon király volt, az akkori legjobb kamerával, igazi csajozós teló! :lol: Egyszer önvédelemből hozzávágtam a suli főgonoszához, aki kifeküdt tőle! :D Sajna tönkre is ment, hősi halált halt... :weep: Ezután egy E51-es boldog tulaja lettem 15 évesen, első symbianos telefonom, imádtam, tetszett, hogy az előzőektől eltérően szinte fullmetal volt, nagyon strapabíró, és igazán elegáns. Na meg, hogy sok program volt rá! :) Apám egy ismerőse pakolgatta rá a progikat, még nem igazán értettem hozzá. De hamar megjelent az N95-ös, így szegény E51-emet becseréltem rá 16 évesen, és itt kezdődött egy igazi LOVE story! :D :taps2: :love: :love: :love: Nagyon szerettem, rengeteg jó program volt rá, és a GPS igazi újdonság volt rá, 5Mpixeles kamcsi, feszítettem is vele rendesen. :D :smartass: Mondjuk elég sokszor lefagyott, lassú is volt, de tetszett, hogy 2 irányban is szétcsúsztatható, főleg a zenekezelő gombok tetszettek, meg az elhúzható kameravédő. :D Egészen 20 éves koromig kísért el, akkor nekiadtam apámnak, aki ma is használja, a legtovább általam birtokolt készülék, ezután meg vettem egy N97minit. Tetszett nagyon, KEZDETBEN!!! Tetszett, hogy megint sok fémet tettek bele, tetszett az akkor Brutal méretű érintőkijelző, és a dual led vakus kamera. De nem lehettem sokáig boldog. Először aksiproblémák, aztán rájöttem, hogy elég lassú, a kijelzőjét püfölni kellett, hogy érzékeljen, és soha nem ismert be egy memóriakártyát sem. Többet volt szervizben, mint itthon, és ez ment majd egy évig. Aztán egy roppant szimpatikus ember a nokiánál kiadott egy garanciális csereengedélyt, melyért visszakaphattam az árát.
És itt jön a finálé! :D jelenleg, lassan 22 évesen megtaláltam a nagy Ő-t! :love: :love: :love: Helyesebben a nagy "N"-t, mivel megvettem az N8-ast. :D Az eddigi telefonjaimtól eltérően azt hiszem, hogy ezt soha nem fogom megunni, nagyszerű, már lassan 5 hónapja van meg, és semmi baj nem volt vele, csak néha, mikor bénáztam vele, mer mondjuk egy programot rosszul tettem fel, és bekavart. Hát az N97 mini után igazi felüdülés volt használni, villámgyors, gyönyörű kijelző, nem kellett püfölni, és hát a kedvencem, a brutális kamerája. :laza3: Tetszik, hogy a külseje a kijelzőt leszámítva full fém, strapás telefon, a modernebb darabok közül talán ez bírja legjobban a viszontagságokat. A másik AK-47 modell! :D
És boldogan élünk, amíg élünk... :D
Na, és itt ér véget! EGYENLŐRE!!! :D
Eddigi telóim: 3310, 3410, Siemens C62, 3220, E51, N95, N97mini, N8, SGS3
Ha bárki segít itt neked a fórumban egy hozzászólásával,ILLIKmegköszönnöd az idézet gomb körül lévő kis :up: gombbal a jobb felső sarokban a hozzászólásnál! ;)
MEGOSZTÁSOM
Avatar
tutituti
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:33:49
Készüléktípus: Nokia N95 + Nokia N900
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: A múlt királyai

Hozzászólás Szerző: tutituti »

kellett a telefon listám amit ide írtam anno.érdekes volt olvasni hogy még vaciláltam az n900-on.szegény azóta jobb létre szenderült és most egy lumia 720 váltotta fel.Sose fogok szabadulni a nokiától. :shifty: :blush:
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”