OFF TOPIK - BESZÉLJÜK MEG!

Kötetlen csevegések témái

Eredményes lesz-e a Nokia a WP8-cal?

Igen, mert pótolják a WP7 hiányosságait és egyébként is minden fronton erősítenek
18
29%
Nem, mert a konkurenciát már nem érik utol bármivel is rukkolnak elő
44
71%
 
Szavazatok száma: 62

Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: OFF TOPIK - BESZÉLJÜK MEG!

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Ez hatalmas!
Imádom az eget, hál'Istennek van lehetőségem nap mint nap nézni a csillagokat de ennek ellenére mindig megdöbbenek, hogy mennyire kis nulla az ember...

10 °C-ban fázunk, 40-ben melegünk van... Itt meg milliókról beszélgetünk... Meg a 200km/h-s szél gyakorlatilag kivégzi az emberiséget. Akkor egy százszor ekkora, esetleg egy kis metánesővel!? :D
Meg biztos nincs máshol élet se... :mrgreen: Kb annyi esély van arra hogy egyedül vagyunk, mint hogy szombaton ötösöm lesz a lottón. De inkább kevesebb... :cool2:
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Canis Majoris

Hozzászólás Szerző: potter55 »

luciuscornelius írta:Rendhagyó módon egy kis csillagászat:
....
Ez a kis szösszenet a galaxisban előforduló méretekről szól.
A Föld és a naprendszer többi bolygója egymáshoz viszonyítva, minden bolygó a Naphoz viszonyítva, illetve
a NAP a többi Naphoz avagy hasonló égitesthez (csillaghoz) viszonyítva mekkora mérettel rendelkezik.

A gif utolsó képe a legdurvább, mindenki figyeljen a Canis Majorra, egy 'picivel' nagyobb mint a mi Napunk. :D
Az utolsó tényleg durva. :D
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
nagy.renato
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2010-12-26 vas. 13:36:00
Készüléktípus: In my signature
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 0
Been thanked: 118 times

Re: OFF TOPIK - BESZÉLJÜK MEG!

Hozzászólás Szerző: nagy.renato »

MrAngelo írta:Ez hatalmas!
Imádom az eget, hál'Istennek van lehetőségem nap mint nap nézni a csillagokat de ennek ellenére mindig megdöbbenek, hogy mennyire kis nulla az ember...

10 °C-ban fázunk, 40-ben melegünk van... Itt meg milliókról beszélgetünk... Meg a 200km/h-s szél gyakorlatilag kivégzi az emberiséget. Akkor egy százszor ekkora, esetleg egy kis metánesővel!? :D
Meg biztos nincs máshol élet se... :mrgreen: Kb annyi esély van arra hogy egyedül vagyunk, mint hogy szombaton ötösöm lesz a lottón. De inkább kevesebb... :cool2:
Végig néztem nagyon sok hasonló témával foglalkozó tudományos műsort. Persze nem mind volt annyira tudományos. A lényeg, hogy én is hiszek más bolygók lakóiban, de nem hiszem, hogy minket látogatnak. Megannyi UFO észlelést végignéztem, de egyre kevésbé hiszek az égen megjelenő, majd hirtelen eltűnő csészealj, illetve háromszög alakú repülő tárgyakban :)

Bár kivétel nélkül láttam az összes X-Akták részt, mégsem Fox Mulder gondolkodása befolyásolja kijelentésemet: Ezen dolgok mögött biztos valami olyasmi áll, amit csak magasabb körökben értenek vagy tudnak. Persze nem országunk parlamentnek nevezett cirkuszáról beszélek, hanem egy ennél nagyobb hatalomnál. A régi Szovjetunió, Kína és Amerika elitje, ha lehet így mondani. Az EU-t, mint nagyhatalmat nem sorolnám ezen körbe.
Nokia Lumia 625

Samsung Galaxy Tab 2 [P3110]
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: OFF TOPIK - BESZÉLJÜK MEG!

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Renato, mintha magamat idéztem volna... ;)
Én sem az 'ufókban' hiszek, azt hogy felettünk repkednek, kb 15-20 éve még elhittem, imádom az űrös műsorokat, persze nem mind hiteles, de következtetéseket mindegyikből lehet levonni.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: OFF TOPIK - BESZÉLJÜK MEG!

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Üdv

Ezt láttátok?

Segítségre lenne szükségem:
MrAngelo [color=#0080BF](smartnews.hu)[/color] írta:
A másolástól semmi nem fog változni, a mif fájlokból lehet kicsomagolni az svg-ket amit egy vektorgrafikus szerkesztő programmal (pl. Sketsa) szerkeszthetsz.
Nekem nem sikerült, az svg-t max szövegszerkesztővel tudtam megnyitni, így meg nem sokra mentem vele.
Már arra is gondoltam, hogy talán a smartsis nem bontja ki megfelelően…
Viszont korábban (valami alkalmazásnál) sikerült svg-t szerkesztenem de ezekkel a mostani mif-ekkel nem tudok mit kezdeni.

Ha valaki tudja a megoldást, kérem írja le mert szívesen szerkesztgetnék!
Köszi
Plusz még ha valaki tudja, az időjárás widgetet szeretném még egy picit átlátszóbbá tenni. Mert ugye van a sima, az átlátszó meg a félig átlátszó. Én kb. negyedig átlátszót szeretnék. :cool2:

Ezt hogyan lehet?
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: OFF TOPIK - BESZÉLJÜK MEG!

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

MrAngelo írta: Nekem nem sikerült, az svg-t max szövegszerkesztővel tudtam megnyitni, így meg nem sokra mentem vele.
Már arra is gondoltam, hogy talán a smartsis nem bontja ki megfelelően…
Viszont korábban (valami alkalmazásnál) sikerült svg-t szerkesztenem de ezekkel a mostani mif-ekkel nem tudok mit kezdeni.
Ha valaki tudja a megoldást, kérem írja le mert szívesen szerkesztgetnék!
Plusz még ha valaki tudja, az időjárás widgetet szeretném még egy picit átlátszóbbá tenni. Mert ugye van a sima, az átlátszó meg a félig átlátszó. Én kb. negyedig átlátszót szeretnék. :cool2:
Ezt hogyan lehet?
én régebben még gimp-ben megnyitottam az svg-t, majd szerkesztettem, elmentettem png-ben és végül egy webes konverterrel csináltam belőle svg-t. viszont az átlátszóságot eléggé rosszul kezelte a webes konverter és elég ronda svg-k lettek belőle. így aztán jó ideje már InkScape -et használok :)
Az átlátszóságot kétféleképp módszerrel is meg tudod csinálni magadnak:
1. megnyitod az svg-t gimp-ben, beállítod az átlátszóságot (jobb oldali "csatornák,útvonalak,.." panelon a "rétegek" fülön csuszkával), elmented png-ként (exportálni kell a rétegeket), a kész png-t megnyitod inkscape-ben és elmented svg-ként.
2. inkscape-ben nyitod meg az svg-t, "objektum" -> "kitöltés és körvonal", kijelölöd az svg-t (egérrel egy négyzetet húzol köré hogy az összes réteg ki legyen jelölve), a "kitöltés és körvonal" ablakban a "kitöltés" fülön beállítod az átlátszatlanságot, elmented. ez a módszer néha kicsit macerásabb a vektorgrafikus elemek szerkesztéskori elrendezése miatt.
These users thanked the author bladehu2 for the post:
MrAngelo (2012-06-02 szomb. 10:06:10)
Rating: 2.63%
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: OFF TOPIK - BESZÉLJÜK MEG!

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Rájöttem, nekem nem is svg fájljaim vannak hanem nvg ami nem szerkeszthető. (védelem miatt) :?
Így viszont buktam...

Az időjárás widgetnél meg nem tudom mit lehet tenni az átlátszósággal. :?2: Az ikonok (nap, hold...) megvannak de a háttér nincs.
Avatar
duce79
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1084
Csatlakozott: 2009-05-08 pén. 08:06:06
Készüléktípus: lg v30+
Nem: Férfi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: OFF TOPIK - BESZÉLJÜK MEG!

Hozzászólás Szerző: duce79 »

Sziasztok! Szeretném lecserelni az asztali gepem. Egyik ismerősöm veszi meg, 1000euroert, tehat, ennyit forditanek ra. Neztem acer aspire ethos 8195, illetve asus k95, illetve egy asus n seriat, azt hiszem 55os sorozatú. Kb, mindegyik ebben az arszegmensben van, vagy esetleg javaslat? 17-18colos kepernyovel szeretnem venni. Udv!
Asus N53S(Windows 8.1pro) - LG G Pad 8.3(stock 4.4.2) - Chromecast - Nokia lumia 630 dual sim - Samsung Galaxy Note 4
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: OFF TOPIK - BESZÉLJÜK MEG!

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

MrAngelo írta:Rájöttem, nekem nem is svg fájljaim vannak hanem nvg ami nem szerkeszthető. (védelem miatt) :?
Így viszont buktam...
Az időjárás widgetnél meg nem tudom mit lehet tenni az átlátszósággal. :?2: Az ikonok (nap, hold...) megvannak de a háttér nincs.
ez így van, az nvg az a nokia által enkodolt (és visszafelé nem fejthető, olyan mint anno az spb által használt rle fájlok) svg. csak a forrás fájlt lehet(ne) szerkeszteni ami meg ugye csak a készítőnek van meg. sajna ez van. viszont ha az ember tudja melyik nvg-ben milyen kép van akkor azt simán le lehet cserélni egy saját készítésű svg-re. vagy he nam tudni milyen képet rejt az nvg akkor akár próbálkozni is lehet, pl lecseréled egyesével az nvg-ket valami svg képre aztán megnézed az hol/milyen kép helyén jelenik meg. bár ez eléggé macerás és időigényes :)
amugy az időjárás háttere a weatherwidget.mif -ben lévő entry03.svgb (svgb -> svg konvertálás gondolom ismerős). mondjuk ez a nagy widgeté, a kicsié az valszeg valamelyik nvg lesz (hacsak nem ezt az svg-t méretezi át a kics ihátterének is). de nézd meg valamelyik már átlátszóvá megcsináltban hogy melyik nvg van esetleg lecserélve svg-re a mif-ben.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: OFF TOPIK - BESZÉLJÜK MEG!

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

duce79 írta:Sziasztok! Szeretném lecserelni az asztali gepem. Egyik ismerősöm veszi meg, 1000euroert, tehat, ennyit forditanek ra. Neztem acer aspire ethos 8195, illetve asus k95, illetve egy asus n seriat, azt hiszem 55os sorozatú. Kb, mindegyik ebben az arszegmensben van, vagy esetleg javaslat? 17-18colos kepernyovel szeretnem venni. Udv!
a konkrét típusokról nincs tapasztalatom, de acer-t biztos nem vennék. huginak egy asus-t vettem (pontos típusra már nem emlékszem, de 17"-os core2duo, 2g ram, ~300g hdd, kártyaolvasó, webcam, lan/wlan/bt, stb.) lassan 3 éve mert akkor messze a legjobb ár/érték/minőség aránya volt, és azóta is tökéletesen működik neki. ráadásul a dell után (ami egy kicsit el van szállva árilag) asszem csak az asusra volt 2 (vagy 3?) év garancia, az összes többi gyártónál csak 1év. én azt gondolom csak a minőségibb cuccra mera gyártó a törvényben előir 1 évnél több garit válllani és az asus azért amugyis elég régi motoros, nem is nagyon gyártott olcsó gagyit sosem. szóval én valamelyik asus-ra szavaznék :)
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”